Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Фичо каза:

И защо? :rolleyes:

Ми не знам. Смътни спомени са останали по гънките ми, че така се избягват лошите курсови разлики.

Абе, @chandni нещо ми е виновна - пак по бегли спомени.:biggrin:

 

Или пак не съм разбрал … :sad:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

КК на ДСК би трябвало да я пишеш в лева, за да може Curve да ти дръпнат левовата равностойност по техния по-добър курс. А те са заявили евро пред ДСК и оттам твърдо на 1.96 лв. за евро.

 

Добре, че се появиха алтернативи като Револут и Curve, че иначе си ни суровакаха сериозно.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , logist13 каза:

КК на ДСК би трябвало да я пишеш в лева, за да може Curve да ти дръпнат левовата равностойност по техния по-добър курс. А те са заявили евро пред ДСК и оттам твърдо на 1.96 лв. за евро.

 

Добре, че се появиха алтернативи като Револут и Curve, че иначе си ни суровакаха сериозно.

Мерси, вече го прецъках.

Че, ако го отложа ще стане като с катода и анода - два семестъра ми трябваха за да запомня кое е "+" и кое "-".

:grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
1 hour ago, ven62 said:

Мерси, вече го прецъках.

Че, ако го отложа ще стане като с катода и анода - два семестъра ми трябваха за да запомня кое е "+" и кое "-".

:grin:

Аз да повторя 🙂

Curve е "прозрачна" т.е. не превалутира когато транзакцията и "обявената валута в апп-а" са едни и същи.

Иначе курса им на превалутиране не е лош, стига да не е в празнични моменти 😉 или да се надвиши 500 лири/месец.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Curve имаха crowdfunding тези дни или по-скоро беше фенско събитие с любопитни награди за участниците... 

 

Curve Smashes Crowdcube Crowdfunding Record And Raises £6M

https://discover.curve.app/a/fintech-curve-smashes-crowdfunding-target

 

4c79ffa1f5f0809ffea3c826d89a497228548feb 
327be9dc7833e2ca25c504827e7d8af38e4d0515

 

Чакам си сега червената инвеститорска карта за колекцията от карти, ако не за друго, а между временно, ако @Topfly чуе ще ни обясни колко "лоша" е тази "инвестиция"... :grin:
 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, тамън свалих Curve и реших да добавя едни много пластики. Обаче като добавих TransferWise, Revolut ми иска верификация с микроплащане....отчете 2 плащания. Защо? Аз хубаво ще ги чакам да ги върне, но защо 2 - да пиша на съпорта? Но се активираха веднага.

Втори въпрос - ДСК картите хич не мога да ги активирам. Пише, че ще получа код за верификация, но никъде нищо не получавам. На горните 2 карти получих известие от приложението, но на банкерските, които нямат такива супер-опции е бяла тишина. В последствие видях, че до 3-5 дни щяло да се появи съобщение... Това ли трябва да е?

Щом кешбек е само за първите 90 дни от ползването това е все пак нещо, но и жалко. После какво, използваме другите бонуси.

Връзка към коментар
2 minutes ago, Limoncello said:

Здравейте, тамън свалих Curve и реших да добавя едни много пластики. Обаче като добавих TransferWise, Revolut ми иска верификация с микроплащане....отчете 2 плащания. Защо? Аз хубаво ще ги чакам да ги върне, но защо 2 - да пиша на съпорта? Но се активираха веднага.

Втори въпрос - ДСК картите хич не мога да ги активирам. Пише, че ще получа код за верификация, но никъде нищо не получавам. На горните 2 карти получих известие от приложението, но на банкерските, които нямат такива супер-опции е бяла тишина. В последствие видях, че до 3-5 дни щяло да се появи съобщение... Това ли трябва да е?

Щом кешбек е само за първите 90 дни от ползването това е все пак нещо, но и жалко. После какво, използваме другите бонуси.

Ще ти ги върнат, не се притеснявай, аз съм имал поред 5-6 когато се мъчих да вкарам в един Пейпал Кърв-а и всеки път не го искаше заради посочения адрес 😉 ...

ДСК - ако нямаш смс известяване за транзакцията, където може да видиш кода , в самото банкиране май няма да го видиш ...

Връзка към коментар
5 minutes ago, georgebg said:

Ще ти ги върнат, не се притеснявай, аз съм имал поред 5-6 когато се мъчих да вкарам в един Пейпал Кърв-а и всеки път не го искаше заради посочения адрес 😉 ...

ДСК - ако нямаш смс известяване за транзакцията, където може да видиш кода , в самото банкиране май няма да го видиш ...

Получавам 3Д паролите на ДСК, но освен да тествам в банкирането какво е включено като смс опция. Благодаря!

Връзка към коментар
On 10/14/2019 at 11:33 PM, Limoncello said:

Получавам 3Д паролите на ДСК, но освен да тествам в банкирането какво е включено като смс опция. Благодаря!

Значииии точно в банкирането седях и гледах 5 мин докато разбера какви са тия работи, върнати са парите по всички сметки, да...също така самото основание за плащане съдържа въпросния код. Егати схемата! Да си вляза в ДСК банкирането да дебна превода за кода.

image.png.f7a02874ef3c721f6781d855b9493f4e.png

Връзка към коментар
Преди 1 час, Limoncello каза:

 Егати схемата! 

image.png.f7a02874ef3c721f6781d855b9493f4e.png

Схемата много отдавна се използва на много места, напр. Paypal. Предполага се, че само титулярът на картата ще има достъп до извлеченията по нея.

Връзка към коментар

Мернах тази промоция на Curve в метрото в Лондон и реших да споделя:

 

E14EE7ED-EB0C-4DCC-B0BE-24A11DD56514.jpeg.fce68e10a9c4f6ab37aaf9f88dc3962a.jpeg

 

Накратко, промо код Tuber носи 10 паунда на новорегистрирани потребители. Кодът е валиден до 21.11. 

На сайта на промоцията curve.app/tuber са описани подробно условията. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 19 часа, koliob каза:

 

1. Плащаш навсякъде през съмнителните IP адреси (и не само през тях) само с карта Curve, като преди плащането избираш реално с коя карта ще платиш и веднага след него активираш Curve Cash картата. Така използваш предимствата на Curve и си максимално защитена. Това е добра идея за всякакви плащания в мрежата.

 

Свалих си приложението на Curv, добавих един Револют, уж ще ми изпратят физическа карта.

Имам някаква карта Cash, но как се активира и деактивира, няма опция замрази както в Революта. Мога да е избирам нея и Револют, но какво от това?

Ако избера Револют се предполага, че ще вземе от нея след като имам физическата Curve. 

Как се използва тази Curve Cash, не може да се зарежда, не е свързана с друга карта? Не виждам смисъл от нея, няма дори цифри за да се използва онлайн.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Alexander каза:

няма опция замрази както в Революта

Има заключване, опция Lock Card в подменю Card => долу в ляво на лентата.

Плащане с Curve през Revolut е двойна защита.

Връзка към коментар
преди 10 минути , Zaro каза:

Има заключване, опция Lock Card в подменю Card => долу в ляво на лентата.

Плащане с Curve през Revolut е двойна защита.

На мен ми излиза само, че картата  Curve blue  пътува, нищо повече.

За другата Curve cash питах

 

Връзка към коментар
2 hours ago, Alexander said:

На мен ми излиза само, че картата  Curve blue  пътува, нищо повече.

За другата Curve cash питах

 

Curve Cash ти е "бонус" картата, която събира кешбеци или други бонуси от реферали.

Тя няма как да се заключи, а и няма смисъл, защото идеята е, че като заключиш в менюто Card -> Lock Card, то се заключва изобщо картата, оттам и възможността да насочиш плащане към която и карта да си избрал, вкл. и Cash ..

Връзка към коментар
преди 12 минути , georgebg каза:

Curve Cash ти е "бонус" картата, която събира кешбеци или други бонуси от реферали.

Тя няма как да се заключи, а и няма смисъл, защото идеята е, че като заключиш в менюто Card -> Lock Card, то се заключва изобщо картата, оттам и възможността да насочиш плащане към която и карта да си избрал, вкл. и Cash ..

А какво има предвид с това мнение?

 

. Плащаш навсякъде през съмнителните IP адреси (и не само през тях) само с карта Curve, като преди плащането избираш реално с коя карта ще платиш и веднага след него активираш Curve Cash картата. Така използваш предимствата на Curve и си максимално защитена. Това е добра идея за всякакви плащания в мрежата.

 

Защо да активирам тази кеш карта или това е бонус и не е задлжително?

Връзка към коментар

ОК, добавят се картите в приложението, накратко мога да си добавя различните дебитни и кредитни и накрая нося само 1 и избирам чрез Кърв с коя да платя. До тук добре. Сега забелязах, че револютската я беше сложило с валута в паундове по подразбиране. Аз имам други 3 валути, но не и паундове. Това означава ли, че примерно ако искам да плащам с форнити от револют (и там са ми парите повечето), трябва да отида в Кърв и да сменя от Евро на друга валута, за да знае откъде да дръпне? Макар че дори да ми е Кърв в евро, пък в евровата револют няма пари, то ще дръпне от валутата с най-много пари. Та май си отговорих на въпроса, по-скоро да потвърдите дали това е логиката. Не съм ги заползвала толкова усилено всичките тия карти, макар че има нужда от тях и вършат работа. Реших да тествам и кърв. Мерсииии!

Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

А какво има предвид с това мнение?

 

. Плащаш навсякъде през съмнителните IP адреси (и не само през тях) само с карта Curve, като преди плащането избираш реално с коя карта ще платиш и веднага след него активираш Curve Cash картата. Така използваш предимствата на Curve и си максимално защитена. Това е добра идея за всякакви плащания в мрежата.

 

Защо да активирам тази кеш карта или това е бонус и не е задлжително?

Идеята беше да не е активна за плащане нито една от картите ти, когато нямаш намерение да правиш такова. В Cash картата дори да събереш нещо - едва ли ще е значителна сума. Може би не съм се изразил добре - не да я активираш Cash картата (тя си е активна), а да я избереш. Иначе заключването върши същата работа, но поне за мен другото е по-удобно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 21.10.2019 г. в 12:55, yordanov каза:

Мернах тази промоция на Curve в метрото в Лондон и реших да споделя:

 

E14EE7ED-EB0C-4DCC-B0BE-24A11DD56514.jpeg.fce68e10a9c4f6ab37aaf9f88dc3962a.jpeg

 

Накратко, промо код Tuber носи 10 паунда на новорегистрирани потребители. Кодът е валиден до 21.11. 

На сайта на промоцията curve.app/tuber са описани подробно условията. 

Не съм чел подробно условията, видях само, че е валиден кода This promo code  is valid from 00:01 GMT on 16th October 2019 until 23:59 GMT on 21st November 2019

Попълних телефон в линка и изпратиха СМС за сваляне, само, че в процеса на резервацията изписа, че е невалиден..

Връзка към коментар
преди 7 минути , Alexander каза:

Не съм чел подробно условията, видях само, че е валиден кода This promo code  is valid from 00:01 GMT on 16th October 2019 until 23:59 GMT on 21st November 2019

Попълних телефон в линка и изпратиха СМС за сваляне, само, че в процеса на резервацията изписа, че е невалиден..

Хм, четох условията аз преди да пусна снимката. Гледах дали пише някъде, че промоцията е валидна само за UK граждани, например, или друго ограничаващо условие, но не открих подобно нещо.

Жалко, че не работи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В последно време Revolut доста влошиха валутните курсове, особено тези на българския лев (в момента курсът към еврото е 1.9455/1.9677) и в някои случаи вече не ми е първи избор. Отделно извън работно време в делничните дни и в събота и неделя курс "купува" и "продава" са още по-неприлично разкрачени. Ако зареждате и пазарувате (или пращате преводи) в левове няма никакъв проблем, но ако използвате салдото в лева за всичко друго картата става меко казано неизгодна. Решението е да се зарежда картата директно в евро и по възможност да не се ползва в събота и неделя. Валутните курсове на еврото към повечето други валути все още са доста добри и няма никакъв проблем да се плаща от салдото в евро. За плащания в събота и неделя единственото икономично решение е в Revolut да има разполагаемост във валутата на плащането.

Curve засега работи добре, особено за по-малки суми когато се плаща във валута, различна от тази на картата, защото добрите курсове са ограничени с месечен лимит от едва GBP 500.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

При мен дойде за 4 или 5 дни, но в сега няма как да стане. Покрай Brexit сагата пощите и куриерите са претоварени. Пратките и в двете посоки се бавят ужасно.

Връзка към коментар
На 25.10.2019 г. в 14:28, penkoyordanov каза:

Някой може ли да сподели колко дена след като си е поръчал пластиката е пристигнала до адрес в България?

Регистрирах се на 24ти октомври и вчера си получих картата.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Magnata
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.