Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 1 час, 2326 каза:

A как я имаш от години и все още имаш кешбек - нали само първите 3 месеца дават ?

Активирах кешбека наскоро, защото знаех че ми предстоят големи плащания

Редактирано от cybersimo
Връзка към коментар
На 13.03.2019 г. в 11:30, 2326 каза:

Сега чакам пробата с теглене на банкомат Curve-ДСК Wizz, дали и там ще ме резне...

 

Kaкво показа експериментът? В крайна сметка "резнаха" ли те или мина метър?

Връзка към коментар
15 minutes ago, chandni said:

Kaкво показа експериментът? В крайна сметка "резнаха" ли те или мина метър?

Чакам, защото от ДСК не бързат да осчетоводяват - за мен най-скапаната банка от триото което ползвам - ЦКБ-ПИБ-Пощенска. 

Връзка към коментар

Незнам дали писах преди, но да кажа опита ми с теглене от кредитна и дебитна карта: 

теглене с кредитна карта на Пиреус- до 2х200 лв за 30 дни- такса от 15 ст за плащане на пос в итернет( допълнителна такса за теглене няма) не съм пробвал да злоупотребявам с преминаване на лимита от 200 паунда

- теглене от дебитна на Райфайзен - никакви такси. 

 

И отново за зареждане на Револют - за 100 евро ми взе 195,59 лв, което си близо до фиксинга

Редактирано от Zlia
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, cybersimo said:

Може ли да се зарежда Револют с Curve?

Или не, поради липса на 3Д

15.03.2019 533979xxxxxx6986 ПЛАЩАНЕ НА ПОС 14.03.2019 12:02
Авт. код: 598409
Номер на у-во: h0000623 
GBR london CRV Revolut 9500 15 19 Bloom   19.56

 

Toва е зареждане на 10 EUR на Revolut с Curve към ДСК Wizz.

Не мога да кажа със сигурност дали се начислява wizzкешбек, няма една свястна справка в DSK Direct.

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 4 минути , 2326 каза:
15.03.2019 533979xxxxxx6986 ПЛАЩАНЕ НА ПОС 14.03.2019 12:02
Авт. код: 598409
Номер на у-во: h0000623 
GBR london CRV Revolut 9500 15 19 Bloom   19.56

 

Toва е зареждане на 10 EUR на Revolut с Curve към ДСК Wizz.

Не мога да кажа със сигурност дали се начислява wizzкешбек, няма една свястна справка в DSK Direct.

Ще изчакам да потвърдиш за кешбека. И аз искам да го пробвам но с кредитна на ДСК ВИЗА

Връзка към коментар
1 hour ago, cybersimo said:

Ще изчакам да потвърдиш за кешбека. И аз искам да го пробвам но с кредитна на ДСК ВИЗА

Няма да мога със сигурност, правя много транзакции, някой експерименти,

например с Дайнърс - директно (грешка в бързината:) ) и през Curve - и в двата случая го хваща като паричен трансфер и взима 1+1%,

и не мога да хвана логиката, колко време след осчетоводяване начислява точки, май е различно,

затова трудно ще тегля чертата да кажа дали е начислило точки, да все пак са 38 точки и  много вероятно е да го е направило.

Пробвай първо с малка транзакция и ти светне какво се случва ... само не питайте банката, че ще се усети 😉 

1 hour ago, Jorro said:

Ако се зареди Дайнърс през кърв с дск дебитна карта, дск ще го отчетат ли пак като паричен трансфер?

Както писах - за Wizz няма разлика директно или през Curve -  начислява.

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 9 часа, chandni каза:

Какво имаш предвид...?

След първото плащане, към който бях вкарал две карти, и двете имаха надпис Tap to select and pay,  т.е

 все едно след плащането картата беше деактивирана. Даже едно плащане не мина заради това,  че нямам избрана карта за плащане. В момента не е така. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

След първото плащане, към който бях вкарал две карти, и двете имаха надпис Tap to select and pay,  т.е

 все едно след плащането картата беше деактивирана. Даже едно плащане не мина заради това,  че нямам избрана карта за плащане. В момента не е така. 

На 15-ти имаха проблем и не можеше да се избере карта, след което по подразбиране ми беше избрана Reward картата, вместо избраната преди това Galaxy на ДСК и поради тази причина не успях да направя плащане (недостатъчна наличност). После като излязох от магазина видях грешката и чрез линк стигнах до някакъв лог на проблемите, които са имали по дата, та така разбрах за този проблем.

 

P.S. Открих линка

Цитат
Mar 15, 2019
Resolved - Between 10:42 and 11:41 GMT, we experienced a disruption to our service causing all customers to be unable to see their payment cards in their app wallet. This issue has now be resolved. We apologise for the inconvenience caused. 
Mar 15, 12:00 UTC
Identified - We are currently aware of a display issue in app affecting all customers. You can still make payments, but you won’t be able to switch between payment cards. Our Engineering Team is working on this and will have it fixed as soon as possible. We apologise for any inconvenience caused. 
Mar 15, 11:25 UTC

На 18-ти е имало други проблеми... Възможно е твоят проблем да е свързан с някои от тях..

Цитат
Mar 18, 2019
Resolved - This issue has now be resolved. Customers who previously saw the error message "Failed to migrate", should press the retry button or close and reopen the app. If you continue to experience any issues, please contact support@imaginecurve.com. We apologise for the inconvenience caused. 
Mar 18, 15:08 UTC
Identified - We have identified an issue affecting a limited number of customers who are updating and/or opening their Curve app for the first since January 2019. Affected customers will receive the error message "Failed to migrate" and will be unable to continue past this screen. Customers with this error message will still be able to make payments using their Curve card. Our Engineering Team is working on this and will have it fixed as soon as possible. We apologise for any inconvenience caused. 
Mar 18, 11:30 UTC

 

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

На 15-ти имаха проблем и не можеше да се избере карта, след което по подразбиране ми беше избрана Reward картата, вместо избраната преди това Galaxy на ДСК и поради тази причина не успях да направя плащане (недостатъчна наличност). После като излязох от магазина видях грешката и чрез линк стигнах до някакъв лог на проблемите, които са имали по дата, та така разбрах за този проблем.

 

P.S. Открих линка

На 18-ти е имало други проблеми... Възможно е твоят проблем да е свързан с някои от тях..

 

На 18 вечерта беше. Явно е било заради това.

Връзка към коментар

Сега пробвах да регистрирам Postbank Prepaid MC в приложението и не стана - prepaid и gift карти не могат да се регистират.

Само за информация.

Изобщо от тази карта на Пощенска (където начисляват кешбек-а) е много трудно да се изкарат парите, трябва с нормални транзакции, като така се губи възможност върху тях с друга карта човек да вземе бонуси 😎

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 1 час, 2326 каза:

Сега пробвах да регистрирам Postbank Prepaid MC в приложението и не стана - prepaid и gift карти не могат да се регистират.

Само за информация.

Изобщо от тази карта на Пощенска (където начисляват кешбек-а) е много трудно да се изкарат парите, трябва с нормални транзакции, като така се губи възможност върху тях с друга карта човек да вземе бонуси 😎

Последния път в пощенска банка ме убеждаваха, че вече може да се тегли кеш на банкомат с нея. Но не съм го пробвал

Връзка към коментар
37 minutes ago, Branko said:

Последния път в пощенска банка ме убеждаваха, че вече може да се тегли кеш на банкомат с нея. Но не съм го пробвал

Може, НО:

Такси и комисиони Валута на сметка в лева
Месечна такса за обслужване на сметката  0.00 BGN
Теглене на пари на АТМ на Банката  3 % върху сумата/ мин. 1.00 BGN
Теглене на пари на АТМ на друга банка в България  3 % върху сумата/ мин. 1.00 BGN
Теглене на пари на АТМ в чужбина  5.00 BGN+1,5% в/у сумата
Плащане в търговски обекти на ПОС терминал на Банката  Без такса
Плащане в търговски обекти на ПОС на друга банка в България  0,5% в/у сумата
Плащане на ПОС в чужбина  0,5% в/у сумата

 

🙄 ...  Така и така ще се плаща, ще взема да ги пробвам към Револют, поне да се знае какво ще се случи ( 5+1.5% или 0.5%)

И да се знае, че за погасяне на Дайнърс си взимат таксите (това го тествах при предния бонус)

 

Допълнение ..... Дааа не се добавя  в Револют ....

 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 7 минути , 2326 каза:

Може, НО:

Такси и комисиони Валута на сметка в лева
Месечна такса за обслужване на сметката  0.00 BGN
Теглене на пари на АТМ на Банката  3 % върху сумата/ мин. 1.00 BGN
Теглене на пари на АТМ на друга банка в България  3 % върху сумата/ мин. 1.00 BGN
Теглене на пари на АТМ в чужбина  5.00 BGN+1,5% в/у сумата
Плащане в търговски обекти на ПОС терминал на Банката  Без такса
Плащане в търговски обекти на ПОС на друга банка в България  0,5% в/у сумата
Плащане на ПОС в чужбина  0,5% в/у сумата

 

🙄 ...  Така и така ще се плаща, ще взема да ги пробвам към Револют, поне да се знае какво ще се случи ( 5+1.5% или 0.5%)

И да се знае, че за погасяне на Дайнърс си взимат таксите (това го тествах при предния бонус)

 

Яснооо

Връзка към коментар

Пристигна ми днес картата. Много е яка, за първи път виждам номерата да са отзад на карта. 

 

Платих във Фантастико, чарджи в лев, нотификацията на телефона беше моментална! Много яко. 

 

Засега планирам да я ползвам само в чужбина и то само за теглене на ATM, както и за Румбо, който я разпознава като Viabuy. Причината за това е, че Райфайзен начислява кешбек на моята голд карта само за трансакции в България, а плащанията през Curve са към Великобритания. Това обезсмисля минаването на плащанията през нея в Бг, защото не печеля нищо от това. 

Връзка към коментар
47 minutes ago, Loverboy said:

Пристигна ми днес картата. Много е яка, за първи път виждам номерата да са отзад на карта. 

 

Платих във Фантастико, чарджи в лев, нотификацията на телефона беше моментална! Много яко. 

 

Засега планирам да я ползвам само в чужбина и то само за теглене на ATM, както и за Румбо, който я разпознава като Viabuy. Причината за това е, че Райфайзен начислява кешбек на моята голд карта само за трансакции в България, а плащанията през Curve са към Великобритания. Това обезсмисля минаването на плащанията през нея в Бг, защото не печеля нищо от това. 

Някой имаха проблеми с лимитите, така че препоръчвам да се поизползва известно време за да няма изненади после 🙂 

Връзка към коментар
В момента, 2326 каза:

Някой имаха проблеми с лимитите, така че препоръчвам да се поизползва известно време за да няма изненади после 🙂 

Лимитите за теглене ли? Да, гледах им общите условия, че предупреждават. 

Връзка към коментар

Погасих Дайнърс - мина като паричен трансфер -  взеха такса , после през Curve app-a смених картата и пренасочих транзакцията към друга карта,

парите се рефъндваха в ДСК и ми взеха такса като за входяща сума .....  крива банка, дори и Curve не я изправя 🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, Ilian359 каза:

Аз пак да питам за ДСК - има ли наказателни такси или кешбек?

Имам 8 транзакции (7 плащания и 1 възстановяване на сума)  с Curve през ДСК Галакси картата (ДСК Galaxy -> Curve -> Плащане на POS Lidl) на стойносто 100.19 лв. Излезе ми месечното извлечение и нямам начислени допълнителни такси. На 1157.29 лв по извлечение, имам начислен кешбек 11.62 лв, като не виждам допълнителна такса дори на върнатите 82 стотинки за верификация на картата в Curve.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.