Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 15 минути , Patrick K каза:

Има решение и на това. В Curve въведоха възможност, ако плащането бъде отказано с основната карта, Curve да използва друга карта. Това става от Account > Settings > Anti-Embarrassment Mode и се избират до 2 карти. Това обаче е нож с две остриета, защото трябва да се следят и тези карти в каква валута са, за да няма превалутиране от Curve.

Е, няма да има кешбек от Diners, но тази опция не е предвидена за такива схеми.

Ако е блокирана самата Кърв няма как да минеш на друга карта. Това имах предвид.

 За мен Anti-Embarrassment Mode е много коварна опция, защото при фишинг или друг скам с кражба на данни от картата реално даваш възможност да ти бъдат източени няколко карти.

Въобще не ми е излагащо някоя карта да покаже недостатъчна наличност, веднага сменям с друга.  🙂 Но ако е включена въпросната опция, спокойно могат да те изненадат със среднощни трансакции, за който да разбереш часове по-късно.

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Lindt каза:

това как ще се отрази на физическите разплащания в България?

Няма да ти хареса... 🙂

преди 8 часа, Фил каза:

 (хем ще получиш реферал награда £15 и допълнителен месец кешбек бонуси)

Мисля, че прекратиха рефералната си програма. Бях получила нотификация, че до края на март само ще я има и след това я спират. Реферираните до края на март си получават съответните месеци кешбек.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Фил каза:

Подари и на Жижо едно curve

Ей така стават белите. 

 

Аааа, то било картата... 😁

 

@Lindt, ти не чети, че с моето чувство за хумор ще ти докарам сърцетуп.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 56 минути , Zaro каза:

Ей така стават белите. 

 

Аааа, то било картата... 😁

 

@Lindt, ти не чети, че с моето чувство за хумор ще ти докарам сърцетуп.

То с това изречение се започва, ако искаш да изпълня препоръката ти 😀

Връзка към коментар
преди 14 часа, chandni каза:

Мисля, че прекратиха рефералната си програма. Бях получила нотификация, че до края на март само ще я има и след това я спират. Реферираните до края на март си получават съответните месеци кешбек.

Ами не знам дали е едно и също за всеки потребител ...:rolleyes:
Да не говорим, че аз, ако не се лъжа вече половин година все получавам нотификации и съобщения че "край, този месец свършва", а после се оказва, че пак е било предпоследно :grin: , познат търговски трик.   Не че се оплаквам, де! :grin:
Ето последно какво виждам на моя акаунт:


image.png.24784b609e0f15ba099f447956901b53.png  image.png.ba907ab02da08bad061567bec6523936.png 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

На някого скоро да му се е налагало да тегли от ATM чрез Curve -> Wizz DSK? От няколко дни на у-ва на ДСК, ОББ, CCB излиза следното съобщение: "Операцията е отказана от банката издател" 👀

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Zaro каза:

За какъв период беше възможно Go back in time?

30 дни, но се брои до точната минута и секунда на транзакцията.

Все едно точно 720 часа и нула минути след оригиналната транзакция

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, cybersimo каза:

30 дни, но се брои до точната минута и секунда на транзакцията.

Все едно точно 720 часа и нула минути след оригиналната транзакция

Повече от достатъчно, благодаря. На мен ми трябва евентуално за след няколко дни.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В най-новата версия на апп-а са вкарали нова екстра - smart rules. Автоматично си определяш правила, по които Кърв автоматично ще таксува определена карта по твой избор.

 

 

Това евентуално може да реши проблема с рандъм чарджването от Booking. Тагвам @Lindt по този повод. 

 

П.п приложението трябва да се ъпдейтне до последната версия, за да е налична тази новост. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Откакто ми преиздадоха картата, не мога да си я добавя в Google pay. Писах на съпорта. Преиздадоха ми картата, но пак не стана. Отгоре оттогава ни вест, ни кост от тях. Някой има ли идея? Това ми излиза

Screenshot_20220517-150451_Google Play services.jpg

Връзка към коментар
Преди 1 час, Алекс каза:

Откакто ми преиздадоха картата, не мога да си я добавя в Google pay.

И по двата начина ли става така - ръчно въвеждане и автоматично от бутона в Curve? Тази грешка на коя стъпка е? Задължително я изтривай от Google Pay преди все опит.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

Някой ползвал ли е 3.93 кешбек от Booking с плащане с Curve?

 

Screenshot_20220517-153900_Curve.jpg.88523d68acdd91c54775fb4f97ccdfa7.jpg

Ако имаш Visa, може и с тази промоция https://magelanci.com/forums/topic/15554-bookingcom-еднократни-кодове-за-отстъпка/page/59/?tab=comments#comment-551774 - става и като се резервира в booking през телефона, но не през app-а. Преди няколко месеца щях да го ползвам, но цената на конкретното място, се вдигаше, ако се мине през линка, така че е хубаво да се направи проверка (беше доста евтино място за настаняване за скъпа дестинация)

 

Връзка към коментар
преди 52 минути , Branko каза:

Аз,изплащат ги в £ в картата на. Curve,до 20 дни след направената нощувка мисля

Това значи ли, че може да се комбинира с wizz кредитите? Т.е. през линка на wizz се запазва и се плаща с curve, сътоветно получаваш 5% в Wizz акаунта като кредити и 3.93% в curve?

Връзка към коментар
преди 2 минути , П.Кръстев каза:

Това значи ли, че може да се комбинира с wizz кредитите? Т.е. през линка на wizz се запазва и се плаща с curve, сътоветно получаваш 5% в Wizz акаунта като кредити и 3.93% в curve?

Теоретично би трябвало да стане. Имам резервация, която прекарах през Topcashback (8%), ще платя през Curve (3,93%) с ДСК Wizz (2%). Да видим какво ще стане накрая. 😁

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Zaro каза:

Теоретично би трябвало да стане. Имам резервация, която прекарах през Topcashback (8%), ще платя през Curve (3,93%) с ДСК Wizz (2%). Да видим какво ще стане накрая. 😁

Няма да стане през topcasback и curve заедно 

Връзка към коментар
Георги Матеев

Похвалвам съпорта на Curve. Имах билет с Aeroflot, който пропадна по очевидни причини, а авиокомпанията отказа да върне парите под предлог, че не могат да обработват плащания заради санкциите на Visa / Mastercard. Оспорих чрез Curve транзакцията и 20 дни по-късно днес парите са обратно в сметката ми.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
На 11.03.2022 г. в 23:42, Георги Матеев каза:

При Go Back In Time на вече осчетоводени транзакции - оригиналната транзакция се канселира и сумата се връща като refund по картата, което стандартно отнема няколко дни. При този вариант трябва също да се има предвид, че повечето български банки начисляват такса за възстановяване на сума, т.е. има реален разход за ползване на Go Back In Time, макар и не от страна на Curve. При ДСК например тази такса е 0.5%.

 

* неосчетоводените транзакции в Curve се познават по дребното надписче "Pending" под всяка конкретна покупка

От любопитство, и поради някои известни съмнения относно некоректните практики, с които е известна тази (а и не само) банка, оперираща в България, си направих малък прост експеримент. Направих плащане за малка сума с карта на бДСК зад curve, в четвъртък след 20 часа, като след по-малко от 15 минути пренасочих сумата чрез GBiT към друга карта. За такъв кратък период от време, сумата по никакъв начин нямаше как да бъде осчетоводена на момента. Беше и с pending статус все още. В ДСК Директ си остана като неосчетоводен дебит до понеделник, когато първо я осчетоводиха, а след това и върнаха вече под формата на refund със съответната такса от 0.5%
Такова нещо няма примерно при Revolut зад curve. По невнимание веднъж след пътуване не бях сменил картата, и беше останал Революта, в който нямаше левове, платих нещо дребно в супермаркет, и сумата съответно ми беше дръпната от доларовата сметка в Револют, което беше крайно неизгодно. Като осъзнах какво е станало, примерно 2 или 3 часа по-късно, с GBiT функцията промених задължението да е към карта на българска банка в лева. Сумата на секундата беше възстановена в Revolut, без такси, без двойно превалутиране (беше и почивен ден), без нищо допълнително.

 

преди 10 часа, Patrick K каза:

Валутен калкулатор https://www.curve.com/fx-calculator

Доста странни, да не кажа разочароващи курсове за всички европейски валути спрямо лев, освен еврото. За извъневропейските даже не ми се мисли.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , wilks каза:

В ДСК Директ си остана като неосчетоводен дебит до понеделник, когато първо я осчетоводиха, а след това и върнаха вече под формата на refund със съответната такса от 0.5%

Това винаги е било така при ДСК. Умишлено кожодерство.

 

преди 8 минути , wilks каза:

Доста странни, да не кажа разочароващи курсове за всички европейски валути спрямо лев, освен еврото. За извъневропейските даже не ми се мисли.

И аз си поиграх доста с курсовете, единствените изгодни са EUR/BGN (предполагам заради валутния борд) и трите основни валути EUR/GBP/USD (независимо в каква комбинация са една спрямо друга). При горепосочените изглежда не се прилага 1% над курса на ЕЦБ (както е обявено), а всъщност се прилага 0.05% или нещо подобно

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 4 часа, wilks каза:

Доста странни, да не кажа разочароващи курсове за всички европейски валути спрямо лев, освен еврото. За извъневропейските даже не ми се мисли.

 

преди 3 часа, cybersimo каза:

И аз си поиграх доста с курсовете, единствените изгодни са EUR/BGN (предполагам заради валутния борд) и трите основни валути EUR/GBP/USD (независимо в каква комбинация са една спрямо друга). При горепосочените изглежда не се прилага 1% над курса на ЕЦБ (както е обявено), а всъщност се прилага 0.05% или нещо подобно

Това не са ли просто стандартните курсове на Mastercard? Или са различни? От телефона ми е малко трудно да сравня.

 

А ДСК няма дори да ги коментирам. Отдавна стигнаха дъното и с радост не съм им клиент от 5 месеца вече.

Връзка към коментар
преди 50 минути , Георги Матеев каза:

 

Това не са ли просто стандартните курсове на Mastercard? Или са различни? От телефона ми е малко трудно да сравня.

 

А ДСК няма дори да ги коментирам. Отдавна стигнаха дъното и с радост не съм им клиент от 5 месеца вече.

Това явно са новите? Условия на Кърв. Или поне досега никъде не показваха курсовете си. И съм сигурен че досега бяха interbank rate. А сега вече е фиксинг на ЕЦБ +1%
Освен споменатите изключения

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.