Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

Ееее, последните няколко часа бях на път без интернет и Мастъркард или Lol Travel (още не знам кой точно) затвориха кранчето. Обаче ако ниският курс още излиза на сайта на MC значи проблема е в Lol и трябва да търсим нов продавач.

 

Все пак опитът със сходни ситуации ми подсказа, че ще стане нещо подобно, и сутринта се напънах да направя 8 резервации, като спестих повече от прилично и не съм капо. Много добре ми се отрази 4-звезден хотел в центъра на Турку за по €50 на вечер, иначе цените са бая неприлични. Дано не канселират резервациите.

 

Златното правило в подобни случаи - светкавични реакции, нулево колебание и максимално много резервации. Пари няма как да се загубят, а който чака - не печели.

 

@iMari малко късно, но все пак да потвърдя, че Lol имат автоматизиран кенсъл. Това излиза при опит за отмяна:

 

Screenshot_20231130_173148_Chrome.jpg

 

@vorbis в твоя случай съм почти убеден, че проблема е в банката ти, която ползва собствени курсове, а не тези на Мастъркард. Апропо, британските банки и техните карти пословично са с едни от най-ужасните условия.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 17.11.2023 г. в 17:00, Яничка каза:

Curve са ми пратили долния мейл, като Х плана по принцип е €5.99 месечна такса:

image.png.01ab88c7633ddc9cb6afef5aee0ca161.png

OVER 80% OFF CURVE X FOR 3 MONTHS

 

Странното е (или аз не виждам...), че линкът в мейла води към стандартните цени на плановете и не виждам къде може да се ъпгрейднеш за 1 Евро...

Някой от ползващите по-висок план - лесно ли може да се downgrade-не после? @Branko 🙂

Не говорим за никакво ъпгрейдване - хората си рекламират промоцията: план Curve X за 1 евро на месец, обаче само за първите 3 месеца. Но като чета останалите условия, така и не разбирам защо му е на някой тази карта, при положение, че и Revolut, и Wise имат много по-добри условия. Та каква е специалната сила на тази карта, заради която човек да харчи пари и за нея?

Връзка към коментар
преди 19 минути , thomas каза:

Та каква е специалната сила на тази карта, заради която човек да харчи пари и за нея?

Дълго е за обяснение, но ще дам един пример.

 

Вчера чрез Кърв направих GoBackInTime* на плащането на една доста скъпа резервация, която бях платил в норвежки крони (с Кърв превалутиране в евро) преди 2 месеца. Оттогава досега курсът на норвежката крона доста е паднал. Кърв ми върна оригинално платената сума в евро и задължи посочената от мен нова карта с крони.

 

Крайният резултат - напред съм със 180 лв заради по-ниския сегашен курс на кроната, т.е. реално изкарах пари от курсова разлика и това е възможно само с Кърв. Отне ми 2 клика и 4 секунди.

 

Револют и Уайз са тотално различни продукти, дори не можем да ги сравняваме.

 

* Моля те не питай какво е GoBackInTime, а прочети, хората всичко са обяснили доста подробно.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, iMari каза:

А всъщност защо често се бъгва курса на ARS? Може би това е полезно да се знае за в бъдеще?

Предполагам заради доста динамичната инфлация там. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, Георги Матеев каза:

Дълго е за обяснение, но ще дам един пример.

 

Вчера чрез Кърв направих GoBackInTime* на плащането на една доста скъпа резервация, която бях платил в норвежки крони (с Кърв превалутиране в евро) преди 2 месеца. Оттогава досега курсът на норвежката крона доста е паднал. Кърв ми върна оригинално платената сума в евро и задължи посочената от мен нова карта с крони.

 

Крайният резултат - напред съм със 180 лв заради по-ниския сегашен курс на кроната, т.е. реално изкарах пари от курсова разлика и това е възможно само с Кърв. Отне ми 2 клика и 4 секунди.

 

Револют и Уайз са тотално различни продукти, дори не можем да ги сравняваме.

 

* Моля те не питай какво е GoBackInTime, а прочети, хората всичко са обяснили доста подробно.

Това ми звучи прекалено хубаво за да е вярно. Сигурно ли е че връщат същите пари с които са задължили картата зад кърв? При покупки направени в бързо обезценяващи се валути като TRY, ARS... Купуваш, после след 4 месеца включваш машината на времето и хоп.....10-20% спестени. Ако ти спестяваш тези пари, кой ги губи?

Връзка към коментар
Quote

Апропо, британските банки и техните карти пословично са с едни от най-ужасните условия.

Би ли дал конкретни примери за това твърдение? 'Щото аз твърдя същото за БГ банките?

И съм дал пример в другата тема за английска КК и какви са условията, с добавката тук, че обменния курс е на Виза. 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Курса на MC все още е бъгнат, някой да е правил нови открития по въпроса? 🙂

Пробвах и multitravel, но цените и на полети и на настаняване дори и на сбъркан курс са много завишени.

Иначе излизат чудесни аржентински сайтове....но за Аржентина.

Връзка към коментар

Я, какво намерих. 🙂

На Turismocity попаднах още онзи ден, но видях, че препраща към букинг и edreams и го отписах бързо. А не трябваше.

Търсих сайтове като пиша Alojamientos en Argentina,vuelos baratos, pagar en peso с идеята да се покажат не само сайтове за локална употреба и ми излезе тази чудесна статия, където е описано как да зададете филтър за да ви показва само ОТА, които чарджват в песо:

https://www.turismocity.com.ar/promociones_aereas/p-pagar_en_pesos_ante_la_incertidumbre_la_mejor_forma_de_planificar-6602.html

 

image.png.aa3b3fdf39191da3ed84de0d421e3168.png

 

 

Както и скришота показва такива сайтове освен turismocity са avantrip, volala, както и atrapalo. Поразгледах цените за настаняване в тези сайтове - има доста завишени, но има и добри оферти. Полетите ми се струват скъпи. Разгледайте и вие, може да намерите нещо интересно.

Има някаква особеност при плащане в песо, че се начисляват допълнително данъци, но мисля, че това засяга само карти издадени в Аржентина. Ако някой е наясно може да разясни.

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Тук там излиза по нещо. Все пак търсим за различни места, някой може да открие нещо, което му е полезно. Не се знае за в бъдеще как може да се бъгне курса на песото, хубаво е да ги имаме предвид. 

 

Наистина ме учудва защо толкова малко хора проявяваме интерес към очевидно изгодна грешка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не виждам да се вдига цената на аржентинските сайтове. Там където излиза booking, като се зададе филтъра, просто тяхната оферта изчезва. 20% не са малко. Хората в съседна тема се избиват за - 10% от booking.com.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има доста малък избор, често показва  хотел с някава цена и след това пренасочва и отваря друг хотел, голяма мешана салатата е.


Ето за поредния 

В песо92500 по грешния курс 109€

 

IMG_1893.jpeg.776549c5e58d6f724b27250466fd7e92.jpeg

 

Букинг без намаления 

 

IMG_1894.jpeg.971ea4753c73327a1b7f897289a61675.jpeg

 

букинг  с намаления и мобилна версия 

IMG_1896.png.e1cba28a7170a434d2900c8b0a8fabc9.png
 

агода 

 

IMG_1895.jpeg.d4ed1c7e5a6fa270f338951e5602f03a.jpeg

 

Вероятно на 5-10% от хотелите ще има намаление с около 20% макс поне това намерих, но винаги са със завишен ранг.

Аз не бих се занимавал да ровя десетки хотели за това намаление и най-вече през сайтове през които никога не сме резервирали.

 

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Аз не виждам да се вдига цената на аржентинските сайтове. Там където излиза booking, като се зададе филтъра, просто тяхната оферта изчезва. 20% не са малко. Хората в съседна тема се избиват за - 10% от booking.com.

Само че тук няма гаранция, че изобщо ще има резервация все пак.

отделно ме през агода место е -10% веднага спрямо букинг.

 

за евентуален отказа от наша страна  да не говорим дали ще успеем и кога 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Павел* каза:

Това ми звучи прекалено хубаво за да е вярно. Сигурно ли е че връщат същите пари с които са задължили картата зад кърв? При покупки направени в бързо обезценяващи се валути като TRY, ARS... Купуваш, после след 4 месеца включваш машината на времето и хоп.....10-20% спестени. Ако ти спестяваш тези пари, кой ги губи?

100% е така, правя тази хватка постоянно от близо 2 години вече и само по себе си това избива многократно платения план. Важното е Кърв да извърши превалутирането. Трикът обаче не става с TRY и ARS, има някои ограничения все пак, но работи чудесно с едни 30-ина валути. Не мисля, че някой губи каквито и да е пари по веригата, но и да губи - не ме интересува кой точно.

 

преди 32 минути , iMari каза:

Наистина ме учудва защо толкова малко хора проявяваме интерес към очевидно изгодна грешка.

Защото 1) хората обикновено смятат такива тънкости за много сложни или 2) често ги мързи да ровят и експериментират и 3) чакат някой да открие топлата вода и те просто да завъртят кранчето. Не виждам защо се изненадваш, като винаги е било така 🙂

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Дай да не влизаме в спорове каква гаранция за резервация имаш с букинг, че тази година ми стана болна тема. Иначе и аз съм предпазлива и не ми се поемат рискове.

ОК, спирам да се изненадвам и оставям процентите и гаранциите на вас. Петък вечер е, по-добре се забавлявайте се с нещо по-интересно! 🥂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както виждаш има хора, които ровим и в момента.

Друг е въпроса, че това което се намира е далеч от 50-те процента, които търсим.

Ако намеря с 50% или там някъде ще резервирам, ама за сега не виждам, ровя за Бахрейн и Рим усърдно 

 

Същата работа е с volala.ar, пише плащане в арс, ама много завишени цени.

Препрати ме веднъж към него turismocity

 

Иначе няма лоши отзиви за сайта  или не са много.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Георги Матеев каза:

100% е така, правя тази хватка постоянно от близо 2 години вече и само по себе си това избива многократно платения план. Важното е Кърв да извърши превалутирането. Трикът обаче не става с TRY и ARS, има някои ограничения все пак, но работи чудесно с едни 30-ина валути. Не мисля, че някой губи каквито и да е пари по веригата, но и да губи - не ме интересува кой точно.
 

Огромни благодарности! Звучи супер дори и без TRY  и  ARS! Като писа за кърв метал рентакар застраховката ме замисли, но това си е диъл мейкър. 

Връзка към коментар

Вероятно е фалшива тревога, но виждам нещо странно. Проверявах полети в този сайт:

https://viajala.com.ar/busqueda-vuelos/SOF-ATH/02-03-2024

Избирам например София-Атина за 2.03.24. Излизат всякакви варианти със всякакви АК. Въпреки, че не показва полет с Air Serbia, отстрани в ляво виждам, че има отметка за тази АК.

image.png.fa8459c8d2bd59a2b6171f0766c60004.png

Препраща ме към сайта на АК. Първоначално излиза цена в евро.

 

image.png.bc00714f3b0420047229be7b0c3dbab3.png

Но ако върна една стъпка назад цената вече е в ARS и то доста по-ниска от първоначално показаната в viajala.

 

image.png.e9b813e1cfb25aec4b64db28fdc682db.png

Въвеждам данни, избирам багаж, места - до страницата с плащането абсолютно всичко дава в ARS. Проблема e, че на сайта на Еър Сърбия въобще не излиза ARS като възможна валута за задаване. От къде се появява това тогава? Пробвах различни дестинации и авиокомпании, никъде не се получава същото, цените излизат единствено в евро, долар, паунд.

Връзка към коментар
преди 11 минути , Patrick K каза:

Не успявам да постигна този ефект.

Като зареди страницата на Air Serbia в евро, цъкни в горният ляв ъгъл върху SOF->ATH. Так ще ти зареди цени в ARS.

image.png.caf9b7fec49635569e4ce09b7f4bbb72.png

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@iMari при мен го обръща също в ars по посочения начин, защо не пробваш да го купиш направо? нали целта е да го платиш в ars и там онази врътка с курса, иначе равностойността в ars е точно същата като в евро

 

image.png.76c8a5969732985c420475d38a7d86e3.png

Връзка към коментар

Само с проба ще се разбере.

Някой АК като Емирейтс показва в арс ако се иска, но си пише, че е само ориентировъчно и че ще се плати сумата  долар, евро или нещо друго различно от арс.

Връзка към коментар
преди 27 минути , antea каза:

защо не пробваш да го купиш направо

Защото има много по-удобен директен полет с егейците за по-малко пари през сайтовете. 🙂 Въобще не съм и търсила полети с Air Serbia, случайно ми излязоха. Не мога да си обясня защо обаче показва сумата в АRS, при положение, че тази валута не присъства в листа на АК. Дали защото минава през аржентинският kayak? Надявах се някой с повече опит да каже попадал ли е на нещо такова.

преди 18 минути , Alexander каза:

Някой АК като Емирейтс показва в арс ако се иска, но си пише, че е само ориентировъчно и че ще се плати сумата  долар, евро или нещо друго различно от арс.

Да, при другите посредници и авиокомпании изписва сумата и в друга, надеждна валута. Тук обаче до края си остава ARS. По-вероятно е само да ни заблуждава.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.