Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

би ли ме подсетил някой имаше ли полза/смисъл и какви, ако си променя валутата на картата зад Cuvre в евро /иначе е левова/ заради плащания в евро през уикенд? спомням си, че съм си я променяла в шведски крони, от което имаше полза, но за евро? доколкото чета в сайта им за плащания в евро няма допълнителна такса през уикенда, не съм и минала лимита от 250 евро за календарен месец

Връзка към коментар

Имаше смисъл да се променя валутата, когато картата зад Кърв има по-изгодно курс от Кърв, като Дайнърс например. Мисля, че нямаше връзка с уикенда, а с изгодния курс, а и да не хабиш лимита на Кърв.

Това с таксите през уикенда не беше ли за теглене от банкомат. Защото този уикенд плащах в Гърция с Кърв и не виждам допълнителни такси или по-висок курс, а не съм сменяла валутата на картата.

Аз друго да попитам тези дни имам дублиране на плащания извършени с Кк на ПИБ зад Кърв. В аппа на Кърв въобще не са отразени дублираните транзакции, но в аппа на ПИБ излизат като повторно плащане, ден, два след първоначалното плащане. За съвсем дребни суми става въпрос, но не схващам защо се получава така. Имали ли сте такъв случай?

Случвало ми се е две еднакви ауторизации, но една след друга, като едната отпада след време. Но не и с няколко дни разлика, а и в този случай и двете излизаха в аппа на Кърв. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

мерси, @iMari, май наистина така беше, заради Дайнърса, значи нищо няма да променям, а и най-вероятно изобщо няма да използвам Curve, ще си ползвам направо ПИБ-ската кредитна

а при тези повторни авторизации намалява ли ти кредитния лимит - т.е. като нови и различни плащания ли ти ги отчита? появяват ли се и във вече осчетоводените транзакции?

Връзка към коментар
преди 51 минути , antea каза:

вероятно изобщо няма да използвам Curve, ще си ползвам направо ПИБ-ската кредитна

Ако имаш лимит за превалутиране в Кръв защо да ползваш Пибската КК?Тя има такса превалутиране, мисля, че беше 0,25%. За малки суми не е от значение, ама поне да има файда от Кърв. 🙂

Да, намалява кредитния лимит, това е лошото. Ще видя дали ще ги осчетоводят. По-лошо то е, че не мога да разбера от къде идва това.

Връзка към коментар
преди 32 минути , iMari каза:

Ако имаш лимит за превалутиране в Кръв защо да ползваш Пибската КК?Тя има такса превалутиране, мисля, че беше 0,25%. За малки суми не е от значение, ама поне да има файда от Кърв. 🙂

Да, намалява кредитния лимит, това е лошото. Ще видя дали ще ги осчетоводят. По-лошо то е, че не мога да разбера от къде идва това.

ами това се опитвам да осмисля, дали да плащам директно с нея в евро и ще има 0.25% такса, или ако я оставя в лева в Curve да не ме изненада някакъв друг курс за уикенда, въпреки че наистина не е описан такъв в сайта им, но помня, че съм чела тук за него, явно обаче е за нещо различно приложим :smile:

Връзка към коментар

Curve на безплатния план чарджват:

- 2.5% за над 250Е на месец

- 1% за транзакциите през уикенда, ако валутата на плащане е рзазлична от EUR/USD/GBP

 

В случая с ПИБ - по-добре през Curve

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 4 часа, iMari каза:

 

Аз друго да попитам тези дни имам дублиране на плащания извършени с Кк на ПИБ зад Кърв. В аппа на Кърв въобще не са отразени дублираните транзакции, но в аппа на ПИБ излизат като повторно плащане, ден, два след първоначалното плащане. За съвсем дребни суми става въпрос, но не схващам защо се получава така. Имали ли сте такъв случай?

Случвало ми се е две еднакви ауторизации, но една след друга, като едната отпада след време. Но не и с няколко дни разлика, а и в този случай и двете излизаха в аппа на Кърв. 

Аз съм имала подобна случка с  Дайнърс - две повторени транзакции , и то в по-дълъг период от време. В приложението на Кърв липсваха такива двойни авторизации.

Дайнърс обвиниха Кърв. Близо 2 седмици комуникация с Кърв , се оказа точно обратното. Те ми изпратиха някакви кодове , не помня вече как се казваха , но благодарение на тях , Данърс ми възстановиха парите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 6.06.2024 г. в 19:07, adreno каза:

Curve на безплатния план чарджват:

- 2.5% за над 250Е на месец

- 1% за транзакциите през уикенда, ако валутата на плащане е рзазлична от EUR/USD/GBP

 

В случая с ПИБ - по-добре през Curve

Би трябвало Кърв да слага 1% за BGN-EUR през уикенда:

For transactions where both the transaction and the underlying payment cards are in GBP, USD or EUR, you will not be charged a weekend foreign exchange fee. For all other currencies, the foreign exchange fee will be 1% on all FX spend and foreign ATM withdrawals. Fee-free spending limits still apply in addition to weekend fees.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето няколко транзакции от миналия уикенд. Картата зад Кърв е на ПИБ, не съм сменяла валутата, не съм надвишавала лимита. 

Screenshot_20240607-195418.png.817ba6782b120810deb7d8d074859dc3.png

Курса е съвсем добър, не виждам увеличение, нито допълнителна такса.

@antea, съвсем еднакви са и в ПИБ.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прерових си транзакциите и намерих една от февруари 2022 направена в събота в евро и там ясно пише, че имам weekend fee.

 

Друга, от юни 2022, пак в евро в събота няма такса уикенд. И всъщност нито една от новите ми транзакции, направени в събота или неделя в евро или долар, не изглежда да имат таксата.
 

Иначе до сега и аз си мислих, че си я има. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , iMari каза:

Ето няколко транзакции от миналия уикенд. Картата зад Кърв е на ПИБ, не съм сменяла валутата, не съм надвишавала лимита. 

Screenshot_20240607-195418.png.817ba6782b120810deb7d8d074859dc3.png

Курса е съвсем добър, не виждам увеличение, нито допълнителна такса.

и в ПИБ ли ги виждаш на същата стойност?

Връзка към коментар

разгадахме го, не би трябвало да има такса, малко по-надолу след това, което беше пуснато преди малко, пише

 

This means if the currency of your payment source and the transaction (i.e the currency at the point of sale) you are making are different, we will not apply a weekend fee, when the currency of your transaction (i.e the currency at the point of sale) is EUR, GBP or USD.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

До края на февруари беше хаос с такси и 30-дневни прозорци, където следяха за надвишен лимит за превалутиране и теглене (дори ми се случи, че с Curve Black съм теглил буквално 5-10 минути преди предишното теглене да излезе от този прозорец и за 1 лев надвишаване бяха ме таксували 2-3 паунда такса, а според приложението не трябваше да има такава. Просто това им излизало във вътрешната система. На не толкова интелигентните им служители обясних детайлно къде имат бъг).

От март насам тези лимити се отнасят за календарни месеци, а и отпаднаха таксите за превалутиране, ако валутата на ПОС терминала е USD, GBP, EUR. 

За мен единствения плюс на Curve в момента е само при плащане във валута с кредитна карта отзад. За всичко останало - TBI Neon 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Линк към 

преди 3 часа, Павел* каза:

Би трябвало Кърв да слага 1% за BGN-EUR през уикенда:

For transactions where both the transaction and the underlying payment cards are in GBP, USD or EUR, you will not be charged a weekend foreign exchange fee. For all other currencies, the foreign exchange fee will be 1% on all FX spend and foreign ATM withdrawals. Fee-free spending limits still apply in addition to weekend fees.

Това е по старите условия - линк към v3.1 от 1 декември 2023.

От 21 март 2024 точно това е една от промените - обръщат го от валута на картата към валута на плащане -  линк към v3.2

Актуалните условия от 13 май - линк към v.3.3 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 8.06.2024 г. в 3:56, adreno каза:

Линк към 

Това е по старите условия - линк към v3.1 от 1 декември 2023.

От 21 март 2024 точно това е една от промените - обръщат го от валута на картата към валута на плащане -  линк към v3.2

Актуалните условия от 13 май - линк към v.3.3 

Извинявам се ако съм подвел някой със стара информация. 

Сега като се замисля каква е "печалбата" ако Кърв превалутира на безплатния план:

ПИБ превалутира Лев/Евро 0.35% по скъпо от фиксинга ( 0.1% от картовия курс и 0.25% такса превалутиране). Това означава че максимума който може да се спести са колосалните 0.875 ЕUR на месец (250*0.0035). 

Ако се превиши лимита само с 35 EUR "печалбата" се занулява и от там нататък си на минус от таксата превалутиране 2.5%.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.