Прескочи до съдържание

Карта Curve


Препоръчани мнения

преди 13 часа, agenta каза:

Някой знае ли дали при Black плана на Curve дали има включено плащане с КК на друга КК или нещо подобно, защото виждам в Benefits следния таб - Curve Fronted - Pay your taxes or credit card bills with another credit card. Fee-free for the first 1000 EUR per calendar month

 

Обаче като отида в настройки в Curve Fronted - има една отметка под която пише - 2,5% оf the transaction amount и втори бутон - Avoid the fee - под него текста гласи - Upgrade and get your first 1000 EUR Curve Fronted spend fee-free - като се натисне иска ъпргрейд на Метал.

 

Не, че е удачно да се прави като се има предвид таксите на българските банки за зареждане на виртуални портфейли и пр=

 

В сайта им пише следното на този линк - https://help.curve.com/which-transactions-will-curve-fronted-fees-apply-to-r1FErO38_ , а все едно в приложението не се припокрива това от сайта.

 

 

Има включено до 1000 евро. При Метал е до 3000.

Това обаче не гарантира, че банката, издател на картата, няма да ти тресне такса, или да откаже транзакцията. В някой случаи пък не слагат такса, но и не броят оборота за кешбек.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Опитваме се да добавим новоиздадена MasterCard Credit Gold от УниКредит в Curve, но след успешно преминаване през 3D код и авторизация, Curve показва съобщение, че не може да се добави и да се започне от начало или да се добави друга карта.

Няма със съвет как да се процедира, досега подобно нещо не се беше случвало?

 

 

 

Screenshot_20240730_113820_Curve.jpg

Връзка към коментар
преди 20 минути , dafigg каза:

В мобилното банкиране излиза ли ти картата? Ако не, изчакай да се появи и после пробвай пак.

Излиза, получават се и 3Д кодовете, който минават успешно в Curve 

Връзка към коментар
преди 36 минути , adreno каза:

Картата ползвана ли е с чипа на физически ПОС? Имах такъв проблем с карта на Пощенска и едва след като платих с чипа ми даде да я регистрирам.

Май не е ползвана. Само е сменен ПИН-а на АТМ след получаване.

Връзка към коментар
На 30.07.2024 г. в 11:36, agenta каза:

Опитваме се да добавим новоиздадена MasterCard Credit Gold от УниКредит в Curve, но след успешно преминаване през 3D код и авторизация, Curve показва съобщение, че не може да се добави и да се започне от начало или да се добави друга карта.

Няма със съвет как да се процедира, досега подобно нещо не се беше случвало?

 

 

 

Screenshot_20240730_113820_Curve.jpg

Връщам се пак с нови лоши новини по моя казус. При нови опити картата да се вкара в Curve, отново излиза същата грешка, както по-горе.

 

Говорихме с УниКредит иказаха, че трансакциите за 0 лева са преминали успешно при тях, не само че ЗД кода е приет във всеки един наш опит.

 

В момента в Curve картата стой със статус Verify now - минава се по този път, изисква само ССV, после пак се въвежда ЗД, всичко протича успешно и накрая излиза горния черен екран за грешката.

 

На 30.07.2024 г. в 13:16, adreno каза:

Картата ползвана ли е с чипа на физически ПОС? Имах такъв проблем с карта на Пощенска и едва след като платих с чипа ми даде да я регистрирам.

 

Вече и с чипа е ползвана, нищо не помага. Иначе с картата си се разплаща онлайн, безконтактно на физически ПОС, а и с чип също, но проблемът в Curve си е един и същи.

Връзка към коментар
преди 16 минути , agenta каза:

Говорихме с УниКредит иказаха, че трансакциите за 0 лева са преминали успешно при тях, не само че ЗД кода е приет във всеки един наш опит.

Пиши на Curve в такъв случай.

 

Да се възползвам, за да се оплача от никаквия съпорт на Curve. Писах им на 09.07, че бутонът за обновяване на картата не ми работи(бутонът се появява като изтече валидността на картата). Бях дори забравил и днес се сетих. И какво да видя? Чатът е затворен... Днес отворих нов пък да видим.

 

преди 6 минути , jorocontrola каза:

Аз тотално запънах днес. Някой друг с такъв проблем от днес? Пробвах с различни карти при различни търговци и все тая...

 

Screenshot_2024-08-01-18-33-41-640_com.android.chrome-edit.jpg

 

Преди бях писал, че е хубаво да се абонирате да ви пращат имейл, когато имат проблем със системата. От тук горе в дясно синия бутон https://status.curve.com/

 

Имали са проблем днес с трансакциите.

https://status.curve.com/incidents/qp0vkmc5m9k1

https://status.curve.com/incidents/by3vnh5f7m5h

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Patrick K каза:

Да се възползвам, за да се оплача от никаквия съпорт на Curve. Писах им на 09.07, че бутонът за обновяване на картата не ми работи(бутонът се появява като изтече валидността на картата). Бях дори забравил и днес се сетих. И какво да видя? Чатът е затворен... Днес отворих нов пък да видим.

Голяма драма е с чата. Преди беше така, ако им пишеш за същия случай преди да са ти отговорили на предходното писане, отиваш накрая на опашката и чакаш отново. Не знам дали още е така.

преди 2 часа, jorocontrola каза:

Аз тотално запънах днес. Някой друг с такъв проблем от днес? Пробвах с различни карти при различни търговци и все тая...

Да не ти е блокирана картата? В смисъл тая на Curve? Преди време имах подобен проблем и се оказа, че са ми я блокирали и после месец се обяснявах за карти и доходи...искаха ми да показвам снимки на картите, че са мои и да им давам извлечения от сметките си. Някакъв алгоритъм явно им беше задействан и ми бяха блокирали картата, ама никой не се свързва с мен...сам ги търсих.

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 3.08.2024 г. в 1:47, Patrick K каза:

Промени в таксите. Тези нагоре влизат в сила от 01.10, а тези надолу - веднага. Скоро ще има 1% cashback при платените планове, но само при пазаруване извън ЕС и UK.

 

iVmSJDd.png

Curve Lite в момента нямат уикенд такси, ако валутата на ПОС терминала е EUR, USD, GBP. Дали това ще се запази след 1.10? 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ползвам curve lite и в последната седмица имам 2 транзакции за общо 750 Евро, превалутирани през кърв  (EUR-BGN), но без да ми бъде начислена такса, въпреки надвишения лимит от 250Е. Нещо ново ли е това или някакъв бъг ? 

Връзка към коментар
На 3.08.2024 г. в 1:47, Patrick K каза:

Промени в таксите. Тези нагоре влизат в сила от 01.10, а тези надолу - веднага. Скоро ще има 1% cashback при платените планове, но само при пазаруване извън ЕС и UK.

 

iVmSJDd.png

Този лимит за fee-free spending per month в размер на 250 GBP нали не важи за плащания в лева в България?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 8.09.2024 г. в 16:42, elzbieta каза:

Curve картата ми изтича сега септември. Автоматично ли ги преиздават и изпращат или трябва да заявя накъде  нова карта?

Автоматично се преиздава и около месец преди това се праща мейл/нотификация за потвърждение на адреса.
Ако в менюто не излиза изпратена нова карта с очакван срок на доставка, просто почакайте. Няма смисъл да пишете на съпорта, в най-добрия случай ще ви отговорят чак през декември 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не съм сигурна от кога чакам да пристигне уж преиздадената ми карта - от една или две години. Всъщност след като получих съобщение, че закриват старата, веднага в приложението се появиха данните на новата, сложих я в G pay и така я ползвам от тогава.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен също физическа карта не ми е нужна. Ако ми подновят картата в приложението, хич няма и да ги търся за пластика. Но понеже отдавна не съм ползвала Curve, може би от как закриха Дайнерс, да не са решили, че се отказвам от тях и да не ми предложат нова? Ще ги изчакам до края на месеца, пък после ще ги тормозя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.