Прескочи до съдържание

За или против екстремното пътуване


Препоръчани мнения

Аз мисля, че рискова и екстремна държава може да бъде всяка една. Всичко зависи от ситуацията и това какво търси дадения човек. За всеки границата на екстремното и опасното е различна и сам решава риска който би искал да поеме. Другото, което също е фактор, е и финансовата част, дали можеш да стигнеш до екстремната точка която искаш. Аз лично като най-екстремно поне на този етап, искам много да посетя Туркменистан, но там освен с визата май друго екстремно няма, та незнам дали се брои.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Може би края на пролетта, зависи от доста фактори. Ако има развитие да те държа в течение?

Говорили сме с теб и знаеш, че ми се ходи. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 минути , Йосиф Милчов каза:

Аз мисля, че рискова и екстремна държава може да бъде всяка една. Всичко зависи от ситуацията и това какво търси дадения човек. За всеки границата на екстремното и опасното е различна и сам решава риска който би искал да поеме. Другото, което също е фактор, е и финансовата част, дали можеш да стигнеш до екстремната точка която искаш. Аз лично като най-екстремно поне на този етап, искам много да посетя Туркменистан, но там освен с визата май друго екстремно няма, та незнам дали се брои.

Всъщност като се замисля... Доста дестинации са 'екстремни' и заради прекалено високата цена за достигането им. Това определено е сериозен фактор 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
1 hour ago, Георги Матеев said:

Аз съм фен на така нареченото 'екстремно' пътуване и посещение на места, които са силно встрани от утъпканите пътеки. В последно време все повече ме влекат такива дестинации - къде заради ексклузивност или маниащина, къде заради предизвикателна логистика и тн.

Ако не те привличаше подобен тип пътуване спокойно можеше да се “пенсионираш“ като пътешественик 🙂

 

Екстремното само като военни конфликти ли те влече или някой ден ще те видим по някой по екстремен трекинг в Хималаите и т.н.?

 

За летене до космоса мислил ли си?

Връзка към мнение

Най-екстремната дестинация (откъм пари) ,  която бих искал да видя е Антарктида,  но ако не стане ще си гледам филмчета по NG.

 

Всичко друго познато  ми се струва поносимо, освен няколко съвсем ексцентрични извън моя интерес за които ще следя  тук кой  ще стигне първи 🙂 

 

 

@ruwenzogy,   видях е правил трек до базовия лагер на Еверест,  но не знам дали го е описвал извън снимките. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , stanimir каза:

Най-екстремната дестинация (откъм пари) ,  която бих искал да видя е Антарктида, 

След този пътепис и на мен рязко ми се покачи желанието. :laugh: 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз не си падам по екстремните пътувания, не ме влeкат изобщо отдалечени, труднодостъпни или ниско посещаеми държави. Даже ако за да стигна до някое място е три дена път с камили, това би ме отказало веднага. Ходя там, където на мен ми се ходи и където за мен е вълнуващо, снимки и пътеписи от някакви странни според мен държави не могат да ми повлияят.

Обаче се радвам на хората, кото ходят по такива места, защото осъществяват техните си мечти и желания, и никога не бих ги осъдила или да си позволя да коментирам избора им.

 Единственото по-екстремно място, където ми се иска да отида, е Антарктида и то защото вярвам, че не е толкова трудно достъпно и недостижимо.

Но има нещо друго, което не мога да си обясня – в последните години, пътуването като че ли стана мода само по себе си. Няма значение къде, важното е да сме някъде всеки месец, ама защо се пътува не става много ясно.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И за мен асоциацията екстремно пътуване е Антарктида. Не съм любител на студените дестинации, но скоро като даваха репортажи за Петър Стойчев и плувния маратон в ледените води на Антарктида, направо му завидях. Не за плуването, а за фона, на който се е снимал - стотици пингвини😆

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 31 минути , Topfly каза:

Екстремното само като военни конфликти ли те влече или някой ден ще те видим по някой по екстремен трекинг в Хималаите и т.н.?

 

За летене до космоса мислил ли си?

Нямам никакво влечение към военни конфликти. Допада ми най-вече изолираното и по-трудно достъпното, харесва ми предизвикателството, както и изправянето срещу собствените ми страхове. Трекинг - определено не, това не е моя филм. Космосът засега е немислим финансово, но след 10-15 години не бих се изненадал и да стане възможно.

преди 30 минути , stanimir каза:

Най-екстремната дестинация (откъм пари) ,  която бих искал да видя е Антарктида,  но ако не стане ще си гледам филмчета по NG.

Уви, Антарктида далеч не е най-скъпата дестинация... Точа лиги по няколко места, всяко от които струва колкото 2-3 Антарктиди. На този етап обаче ще си остана само с лигите 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Травеолани каза:

Но има нещо друго, което не мога да си обясня – в последните години, пътуването като че ли стана мода само по себе. Няма значение къде, важното е да сме някъде всеки месец, ама защо се пътува не става много ясно.

 

Не бих го нарекъл мода,  просто неусетно привикваш към определен начин на живот който харесваш и дестинациите разбира се не са без значение. Всеки с хобито си 🙂

 

Снощи четох пътеписа на logist и уж днес да го допрочета,  но не остана време. 

Това обаче ми е мечта от много много време. 

 

 

П. П.  Странно е как човек губи интерес към нещо в момента в който стане леснодостъпно.  Винаги съм искал да видя Канада, знам и виждам и тук , че предлага невероятни места,  имам информацията за всички региони, преди години пишех до туристическите им департаменти и ме затрупаха с всичките възможни карти и брошури. В момента в който стана достижима отиде много назад в желанията ми.  Това е само пример,  с  почти всичко съм така 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 25 минути , Mary каза:

След този пътепис и на мен рязко ми се покачи желанието. :laugh: 

  Стига бе  . Не мога да повярвам 🙂

 

 Пътеписа на @logist13 е чудесен точно защото е истински и откровен , а не напудрен и превзет . 

Ама четохте ли го внимателно . 10 дена в морето . Повечето време в открития океан ( няма какво да се гледа ) . Повечето време огромни вълни . Студ . Гадене и повръщане за болшинсвото пасажери .

Всички са дали маса  пари , за да се чувстват мизерно и в името на какво .

  Няколко скали  , стара риболовна база и малко пингвина и тюлена. А да и айсберги .  И който иска да се изкъпе на нула градуса . Споко имаме дефбрилатор  🙂  

 След няколко часа клатене  , след като си повърнал всичко което си изял и малко повече 🙂  . Студ . Студ .

 Романтика ли . Красота ли .  Не . Не . Искам  да се гмурна под водата където не клати толкова веднага  или да умра на място само и само да спре тази мъка . И това не е с часове а с дни . За няколко миризливи ( наистина миришат много ) пингвина . 

  

 Да живеят Нат Гео и Дискавъри  и @logist13 разбира се !

 

  • Харесвам 9
  • Браво 7
  • Смея се 11
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , ivooo каза:

  Стига бе  . Не мога да повярвам 🙂

 

 Пътеписа на @logist13 е чудесен точно защото е истински и откровен , а не напудрен и превзет . 

Ама четохте ли го внимателно . 10 дена в морето . Повечето време в открития океан ( няма какво да се гледа ) . Повечето време огромни вълни . Студ . Гадене и повръщане за болшинсвото пасажери .

Всички са дали маса  пари , за да се чувстват мизерно и в името на какво .

  Няколко скали  , стара риболовна база и малко пингвина и тюлена. А да и айсберги .  И който иска да се изкъпе на нула градуса . Споко имаме дефбрилатор  🙂  

 След няколко часа клатене  , след като си повърнал всичко което си изял и малко повече 🙂  . Студ . Студ .

 Романтика ли . Красота ли .  Не . Не . Искам  да се гмурна под водата където не клати толкова веднага  или да умра на място само и само да спре тази мъка . И това не е с часове а с дни . За няколко миризливи ( наистина миришат много ) пингвина . 

  

 Да живеят Нат Гео и Дискавъри  и @logist13 разбира се !

 

Искрено ме усмихна 🙂 Сега чета този пътепис, благодарение на тази тема...

 

А на теб искрено препоръчвам пътеписа на @домосед до Антарктида със самолет. Омагьосващо... Опитах се да го намеря и да ти го оставя тук, но не успях. Чела съм го в книгата му.

Връзка към мнение
преди 14 минути , Гост каза:

А на теб искрено препоръчвам пътеписа на @домосед до Антарктида със самолет. Омагьосващо... Опитах се да го намеря и да ти го оставя тук, но не успях. Чела съм го в книгата му.

На Антарктида с Ал Джазира и Заратустра

 

По Коледа из Антарктика

Редактирано от Childish
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Уви, Антарктида далеч не е най-скъпата дестинация... Точа лиги по няколко места, всяко от които струва колкото 2-3 Антарктиди. На този етап обаче ще си остана само с лигите 🙂

Стана ми интересно - би ли споделил кои са тези дестинации, по които точиш лиги?

преди 58 минути , stanimir каза:

П. П.  Странно е как човек губи интерес към нещо в момента в който стане леснодостъпно.   

Да, има нещо такова. Аз например съм имала случаи, в които решаваме, че ще ходим някъде, почвам да проучвам, правя план, след което по незнайни за мен причини тотално губя интерес и се отказвам от това пътуване. 🤣

Мъжът ми най обича тези "пътувания", защото не трябва да се плаща за тях 🙂

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 минути , Травеолани каза:

Стана ми интересно - би ли споделил кои са тези дестинации, по които точиш лиги? 🙂

Например островите Възнесение и Питкерн.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivooo каза:

  Стига бе  . Не мога да повярвам 🙂

 

 Пътеписа на @logist13 е чудесен точно защото е истински и откровен , а не напудрен и превзет . 

Ама четохте ли го внимателно . 10 дена в морето . Повечето време в открития океан ( няма какво да се гледа ) . Повечето време огромни вълни . Студ . Гадене и повръщане за болшинсвото пасажери .

Всички са дали маса  пари , за да се чувстват мизерно и в името на какво .

  Няколко скали  , стара риболовна база и малко пингвина и тюлена. А да и айсберги .  И който иска да се изкъпе на нула градуса . Споко имаме дефбрилатор  🙂  

 След няколко часа клатене  , след като си повърнал всичко което си изял и малко повече 🙂  . Студ . Студ .

 Романтика ли . Красота ли .  Не . Не . Искам  да се гмурна под водата където не клати толкова веднага  или да умра на място само и само да спре тази мъка . И това не е с часове а с дни . За няколко миризливи ( наистина миришат много ) пингвина . 

  

 Да живеят Нат Гео и Дискавъри  и @logist13 разбира се !

 

само ще добавя и снимките с двата кръста...да те погребат на такова място....няма такава вселенска самота...

Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

Например островите Възнесение и Питкерн.

На Възнесение кое му е сложното? Има си полети до там, при това редовни. И не отнема време даже. Друг е въпросът какво ще правиш там, и какво ще му гледаш на един гол пуст прахоляк 🙂 Нито природа, нито история. Полетът, с който летях до Света Елена, беше първият продължаващ и до Ascension. Но колкото и да са ми интересни, и да ме привличат островите, гледах все пак и за нещо интересно там, така и не намерих, и го пропуснах напълно съзнателно.


Виж, обаче Тристан си е предизвикателство. По седмица в посока с кораб/плавателен съд. Но разписанието на редовните линии е такова, че минималният престой после е 15 дена плътно на острова, без мърдане. Като прибавя и пътя до Кейптаун, си става месец, че и го минава. Иначе цената му е напълно поносима (аз очаквах по-висока). Затова, като най-приемлив от моя гледна точка, е вариантът катамаран и "споделено" пътуване. Няма да е по-евтино, може би дори по-скъпо, но поне ще е по-малко дни.

 

А Токелау? За там не мислиш ли 😉 

.

.

.

.

.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 5 часа, giafil каза:

само ще добавя и снимките с двата кръста...да те погребат на такова място....няма такава вселенска самота...

Вземеш да се преродиш в пингвин.  Ужас! 

Има хубави места, където да живееш,  другото все тая. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 часа, wilks каза:

На Възнесение кое му е сложното? Има си полети до там, при това редовни. И не отнема време даже. Друг е въпросът какво ще правиш там, и какво ще му гледаш на един гол пуст прахоляк 🙂 Нито природа, нито история. Полетът, с който летях до Света Елена, беше първият продължаващ и до Ascension. Но колкото и да са ми интересни, и да ме привличат островите, гледах все пак и за нещо интересно там, така и не намерих, и го пропуснах напълно съзнателно.


Виж, обаче Тристан си е предизвикателство. По седмица в посока с кораб/плавателен съд. Но разписанието на редовните линии е такова, че минималният престой после е 15 дена плътно на острова, без мърдане. Като прибавя и пътя до Кейптаун, си става месец, че и го минава. Иначе цената му е напълно поносима (аз очаквах по-висока). Затова, като най-приемлив от моя гледна точка, е вариантът катамаран и "споделено" пътуване. Няма да е по-евтино, може би дори по-скъпо, но поне ще е по-малко дни.

 

А Токелау? За там не мислиш ли 😉 

.

.

.

.

.

Възнесение е сложно като логистика, финанси и време. Както сам знаеш, освен ако човек не се задоволи с 12 часов престой, то единственият друг вариант е да седи цял 1 месец. За Тристан също си прав напълно.

Токелау е проучен в детайли още преди 2 години. И там е леко тегавко, но не и невъзможно. Ти имаш ли интерес? 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 часа, ДиянаВ каза:

И за мен асоциацията екстремно пътуване е Антарктида.

Антарктида вече е на път да напусне списъка на екстремните дестинации. За сметка на това Арктика продължава да е там.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Георги Матеев каза:

Възнесение е сложно като логистика, финанси и време. Както сам знаеш, освен ако човек не се задоволи с 12 часов престой, то единственият друг вариант е да седи цял 1 месец. За Тристан също си прав напълно.

Токелау е проучен в детайли още преди 2 години. И там е леко тегавко, но не и невъзможно. Ти имаш ли , интерес? 🙂

За Токелау нямаше ли някакво разрешение за влизане, за което се чакаше доста в Апиа?

Редактирано от Роми
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 минути , Роми каза:

За Токелау нямаше ли някякво разрешение за влизане, за което се чакаше доста в Апиа?

Точно така, но местна тур-агенция може да го извади и гарантира предварително, естествено на съответната нескромна цена. Агенцията, чрез която ходих в Американска Самоа, вади разрешителни за Токелау без проблем.

преди 13 минути , Goal & Boss каза:

Антарктида вече е на път да напусне списъка на екстремните дестинации. За сметка на това Арктика продължава да е там.

2-3 пъти годишно се организират комерсиални експедиции до Арктика, но цената от $30.000 и нагоре е прекалено висока летва. Което прави туризма до Антарктида да изглежда направо 'масов' 🙂

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 16 минути , Роми каза:

За Токелау нямаше ли някакво разрешение за влизане, за което се чакаше доста в Апиа?

 

Просто от любопитство - освен предизвикателството откъм логистика,  с какво е по-уникално от  други атолови острови в  южния Пасифик ? 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Като гледам как се развива темата, май единствената екстремна дестинация са единствено Сентинелите  и личните покои на сатрапите, които управляват някои държави :laugh:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 49 минути , stanimir каза:

 

Просто от любопитство - освен предизвикателството откъм логистика,  с какво е по-уникално от  други атолови острови в  южния Пасифик ? 

С абсолютно нищо друго, разбира се 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.