Прескочи до съдържание

HGS стикер при пътуване в Турция


123456

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Topfly каза:

Някой имали идея ок ли съм или следващия път когато ходя в Турция с кола ще имам проблем? Към магистралата се включихме малко след Одрин.

Най-добре е сам да си провериш остатъка по картата и въобще какво е състоянието на стикера ти. По-горе има линкове:

 

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Не ми стана ясно, тъй като днес си купих HGS стикер от поща в Истанбул, дали ще ми стигнат парите в него, тъй като в Истанбул са много скарани с английския език.

Та платих 57 лири.

На идване влязохме през Малко Търново и се качихне на магистралата при Кириклери.

Ходихме веднъж до Водните градини в азиятската част и се върнахме през тунела.

 

Но дали ще ни стигнат парите и за обратния път?

 

Според HGS приложението имам 50 лири.

Връзка към мнение

ще ти стигнат със сигурност, то не е толкова скъпо

едно време с 30 лири се стигаше до Анкара и обратно

Връзка към мнение
преди 40 минути , vutov87 каза:

Не ми стана ясно, тъй като днес си купих HGS стикер от поща в Истанбул, дали ще ми стигнат парите в него, тъй като в Истанбул са много скарани с английския език.

Та платих 57 лири.

На идване влязохме през Малко Търново и се качихне на магистралата при Кириклери.

Ходихме веднъж до Водните градини в азиятската част и се върнахме през тунела.

 

Но дали ще ни стигнат парите и за обратния път?

 

Според HGS приложението имам 50 лири.

Няма как да имате 50 лири, защото само тунелът е 23,30 лири.

Връзка към мнение

Да, странно е. 

Днес около 16:30 бях в пощата и заредих за 50 лири.

А съм дошъл до Истанбул, минах през единият мост и се върнах през тунела.

А в приложението за Андроид HGS, при проверка с номер на автомобила излиза че имам 50 лири.

Кога ще си ги дръпнат?

Или къде да видя актуална информация?

Връзка към мнение

Преди осчетоводяваха след около две седмици.

Някой знае ли дали може някъде да се направи проверка на регистрационен номер дали има стари задължения или са заложили на момента изненада на границата?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Polina каза:

 

Мерси. Само дето не им работи онлайн плащането на задължения...

Получавам единствено Beklenmedik Hata-İşleme devam edilemiyor. [ Unexpected Error-Processing cannot continue.] без значение от картата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, ECC каза:

Някой знае ли дали може някъде да се направи проверка на регистрационен номер дали има стари задължения или са заложили на момента изненада на границата?

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#violation

 

или

 

https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

 

През втория линк може дори да се плати - изпробвано преди два дни/

 

odeme.png.355a8c4dc1d65a9a8c4879ceeb1dfc2c.png

 

За да платите с банкова карта (в рамките на 15 дни без 4-кратното увеличение на таксата) - отметката и зеления бутон в края на реда, показващ задължението.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 11 часа, cck каза:

 

Мерси. Само дето не им работи онлайн плащането на задължения...

Получавам единствено Beklenmedik Hata-İşleme devam edilemiyor. [ Unexpected Error-Processing cannot continue.] без значение от картата.

 

Пробвай пак. Вчера и онзи ден сайтът им не работеше, както и другият, който съм дал в първия линк. При проверка на задължението на един приятел ми даваше 0 лири, при положение, че бях абсолютно сигурен, че има. На следващия ден го оправиха и платих. Моите впечатления са, че често им се случва.

И още нещо, не ми прие някои от картите, основно виртуални, с които исках да платя. Май иска 3D.

 

1942008851_2.png.41e121c05388b8f0f087e584e04f1f14.png

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 18.04.2019 г. в 21:48, vutov87 каза:

Да, странно е. 

Днес около 16:30 бях в пощата и заредих за 50 лири.

А съм дошъл до Истанбул, минах през единият мост и се върнах през тунела.

А в приложението за Андроид HGS, при проверка с номер на автомобила излиза че имам 50 лири.

Кога ще си ги дръпнат?

Или къде да видя актуална информация?

Тунела Еразия ли имате в предвид? 

Връзка към мнение

Някой има ли идея колко време е валиден кредита? Миналата година платих 70 лири, но пътувах само до Истанбул и вероятно са ми останали пари...

Връзка към мнение
преди 25 минути , Topfly каза:

Някой има ли идея колко време е валиден кредита? Миналата година платих 70 лири, но пътувах само до Истанбул и вероятно са ми останали пари...

Не съм попадал на инфо за срокове, много възможно е да е безсрочна картата и парите в нея. 

Балансът може да се проверява и онлайн.

 

До скоро ползвах карта (смених колата), която е издадена преди доста години. Не съм забелязал средствата в нея да намаляват.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
51 minutes ago, rik4o said:

Не съм попадал на инфо за срокове, много възможно е да е безсрочна картата и парите в нея. 

Балансът може да се проверява и онлайн.

Уж ме позна, защото изписа някакъв номер на етикета, но към баланса ми излезе триъгълник с удивителен знак в него....

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение
преди 35 минути , Topfly каза:

Уж ме позна, защото изписа някакъв номер на етикета, но към баланса ми излезе триъгълник с удивителел знак в него....

Не се е случвало при мен. Къде точно? Нали влизаш в акаунта си, или някъде другаде?

 

Сега виждам, че в моя акаунт се е появил някакъв Gri Liste (Сив списък).

gri.png.eef5d66d6144c0d711a76b680df410fb.png

 

Доколкото успях "да прочета" с преводача, май има ново изискване балансът по картата да се държи над 30 лири. Преди дни се върнах от Истанбул и появата на сивия списък е станала, когато сумата е паднала до 20,50. По-късно ще пробвам да дозаредя до над 30 лири, да видим ще ме изключат ли от сивия списък. 

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
8 minutes ago, rik4o said:

Не се е случвало при мен. Къде точно? Нали влизаш в акаунта си, или някъде другаде?

 

Не съм се регистрирал. Само по номера на колата търсих. Трябва ли да се регистрирам?

Връзка към мнение
преди 3 минути , Topfly каза:

Трябва ли да се регистрирам?

По твоя преценка. Регистрацията, както обикновено, ти дава пълните възможности за следене на сметката и дори и да не ползваш често HGS, не е излишно да видиш кога и какво са ти взели, дали са те таксували изобщо и има ли проблем със стикера, вкл. и глоби.

 

hgs_smetka.png.bcac76c2f47bc05833e876971e372765.png

Връзка към мнение

Извинявам се, че отклонявам малко темата, но ни наближава пътуване до Истанбул и имам някои въпроси:

За издаване на този HGS стикер трябва ли голям талон на колата или малък (от новите прегъващи се) е достатъчен?

Задължително ли се лепи стикера или може да се държи в ръка/остави на таблото при преминаване през гишетата? Идеята ми е, че след това пътуване ще остане сума, за евентуални бъдещи пътувания, но те може да са след 2-3-5г. На Монк-ът в мен не му допада много да има стикер на стъклото, който я се ползва, я не, но пък не искам и да "изхвърля" заредената сума ако го махна.

Къде и кога бихте препоръчали да купя стикер при влизане в Турция в събота и връщане в понеделник? На границата, на влизане в Истанбул, някоя бензиностанция по пътя, пощенски клон или на връщане? Притесняват ме фактите, че пощите не работят уикенда и има големи опашки + не знаят английски. Отделно прочетох, че навсякъде зареждат различна минимална сума, а и Шел вече не продавали. Малко объркано ми е положението :).

 

Благодаря предварително за помощта.

Връзка към мнение

HGS може да се купи малко след преминаване на границата - второто възможно място за спиране. Първото е някакво заведение за хранене. Второто е една барака, която прилича на неработеща, с надпис Ptt - HGS. На нас ни заредиха 80 тур. лири, вероятно това е минимума.

Връзка към мнение
преди 2 часа, jblaze каза:

Задължително ли се лепи стикера или може да се държи в ръка/остави на таблото при преминаване през гишетата?

Не, не е задължително. Спътникът ти на първата седалка може да го "поднесе" в горната част на предното стъкло секунди преди тол пункта. така че камерата да го "прочете". Предупреждават да се внимава за автомобили с някакви метални или други ленти в горната част на стъклото.

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
преди 30 минути , jblaze каза:

Мерси за бързите отговори. 🙂

Остава въпроса дали ми трябва голям талон на колата.

 

Не е необходим.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.