Прескочи до съдържание

Въпроси за Аликанте


vladko73

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Balkanka каза:

Здравейте!

Един бърз въпрос - билетът за автобуса между летището и Аликанте къде се купува и може ли да се плати с карта, ако е от шофьора?

Благодаря в аванс и приятен уикенд! 

Може през сайта на УИЗ да се закупи трансфер, струва около лев повече. Билета може да се разпечата или покаже от телефон. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Balkanka каза:

Привет! Еиз еър не спира да ме учудва...Чекирах се и пише, че летището в Аликатне иска разпечатана бордна карта.  Вие къде отпечатахте?

То понякога само така пише. В смисъл, че ако някое летище не поддържа мобилни бордни карти, винаги пишат това. Но много пъти в такива случаи съм виждал хора, които си подават 2D кода на екрана направо от PDF файла, който иначе е предназначен за разпечатване. Но ако искате да Ви е спокойно, абсолютно всеки хотел ще разпечата бордна карта на гостите си при тяхно желание. Ако сте в AirBnB или при приятели, вижте някое копирно бюро или книжарница.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Balkanka каза:

Привет! Еиз еър не спира да ме учудва...Чекирах се и пише, че летището в Аликатне иска разпечатана бордна карта.  Вие къде отпечатахте?

В Аликанте и Валенсия това е от години.

Не сме печатали. Сваля се бордна карта в пдф от браузъра на телефона и с нея се минава. Там си има код.

Последно преди няма и месец.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , Balkanka каза:

Привет! Еиз еър не спира да ме учудва...Чекирах се и пише, че летището в Аликатне иска разпечатана бордна карта.  Вие къде отпечатахте?

Тази пролет пътувахме с група приятели. След като чекирането онлайн премина, изписа че издаденият документ не е бордна карта. Отивате навреме на летището и от там ще ви бъде издаден билет на гише.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , Argentique каза:

В Аликанте и Валенсия това е от години.

Не сме печатали. Сваля се бордна карта в пдф от браузъра на телефона и с нея се минава. Там си има код.

Последно преди няма и месец.  

Благодаря Ви! Знам , че Вие бяхте тук преди 2-3 седмици. :) 

Апропо,  в автобуса С6 от летището до Аликанте може да се плаща с карта. 

Обаче най-странното, че в Мурсия не може и шофьорите ми издаваха билет за 0 Евро.Така за 0 Евро ходих и се върнах до Кастел Монтеагудо и Обителта Санта Мария де ФуенСанта. Все пак имах желание да платя, но не можеше с нищо. Не видях и с пари да се плаща. :) 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Коя рент-а-кар компания бихте препоръчали за Аликанте? Някой ако е доволен от хотел с паркинг в района на Аликанте  - Мурсия, ще се радвам ако сподели, за едно предстоящо 3-дневно пътуване.

Връзка към мнение

Какви Новогодишни празненства има в Аликанте, някой ходил ли е по това време на годината? В случай, че се стой около 5-6 дни има ли в околността какво още да се види с обществен транспорт, четох темата назад, но според мен повечето сте го посещавали в по-топли месеци.

Връзка към мнение
преди 2 часа, agenta каза:

Какви Новогодишни празненства има в Аликанте, някой ходил ли е по това време на годината? В случай, че се стой около 5-6 дни има ли в околността какво още да се види с обществен транспорт, четох темата назад, но според мен повечето сте го посещавали в по-топли месеци.

Била съм на Коледа в Аликанте, до НГ не я докарахме. Имаше живот, изкл. 24 декември вечерта. Много зависи кой какви интереси и темпо има и дали иска да прави само радиалки от Аликанте или може да сменя места за нощувки. Освен Мурсия и Картахена, където бях скоро, наблизо има симпатични градчета Villajoyosa и Altea. А и Валенсия, ако сте за повече дни и не сте били. Понеже времето обикновено е слънчево в тази част, човек го наляга мързел и не му се бърза особено. По Коледа два следобеда ги откарахме на плажа след винцето на обяд. Но не очаквайте кой знае какви големи забележителности в града.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Argentique каза:

Била съм на Коледа в Аликанте, до НГ не я докарахме. Имаше живот, изкл. 24 декември вечерта. Много зависи кой какви интереси и темпо има и дали иска да прави само радиалки от Аликанте или може да сменя места за нощувки. Освен Мурсия и Картахена, където бях скоро, наблизо има симпатични градчета Villajoyosa и Altea. А и Валенсия, ако сте за повече дни и не сте били. Понеже времето обикновено е слънчево в тази част, човек го наляга мързел и не му се бърза особено. По Коледа два следобеда ги откарахме на плажа след винцето на обяд. Но не очаквайте кой знае какви големи забележителности в града.

Благодаря много за информацията. Били сме във Валенсия, и се чудим дали ще има нощен живот по Нова година. Във Валенсия поне преди три години имаше купон на Нова година. Слънчевото време наистина те кара с винце да откараш безгрижно времето, по скоро почивка и купон, а не препускане по забележителности. 

Връзка към мнение
преди 12 часа, agenta каза:

Били сме във Валенсия, и се чудим дали ще има нощен живот по Нова година. Във Валенсия поне преди три години имаше купон на Нова година.

Вероятно има къде да се провери из нета. За Коледа бяха затворили с полицейски коли един булевард и го бяха превърнали в пешеходен за два дни, имаше и сцена. Това по ковид, когато излизаше поредният омикрон. 
Местните приличат на купонджии и вероятно няма да си стоят много по къщите. И британски туристи има доволно. Последно като бяхме ноември, в събота вечер по улиците из центъра беше лудница и дори имаше големи супермаркети с работно време до 1 през нощта. :shok: И бяха пълни. Но не е заради алкохол, защото (май из цяла Испания) е забранено да се продава такъв след 22 часа, не се маркира на касата.
 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

 Но не е заради алкохол, защото (май из цяла Испания) е забранено да се продава такъв след 22 часа, не се маркира на касата.
 

Ей, не са хора тия испанци, значи. Едното удоволствие ни остана на някои и те го забраняват. А онея клепари македонците удрят ключа на рафта с "Жолта"-та ракия още в 19.00?! Кълнях се и в поляците, ама кефа да си пиеш бира и да зяпаш "Вавел"-а е...  25Е. И няма не искам, иначе една вечер в районното, проверено. Шотландците пък и те да не останат по назад - преди 10.00 не можело бира?! Че кога, ако не сутрин се плакне бурето от нощната буря, алоу!  И трябваше надълго да обяснявам на едно пишлеме от Шри Ланка да ми маркира два, три пакета дъвки, а аз ще взема кенчето с бира, пък той ще се оправи после. А туристите в Суоми, Норуей и  Тре Кронур направо ги съжалявам, няма им стъпим повече, като се казва. Не отива на добре тоя свят....

Сори за офф-а, ама не се сдържах  да повдигна темата за бедата, която преследва магеланците по света.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

След 22ч ако пия още вино, значи стабилно вървя към другия бряг. 😉 Да не смачкам хубавата приказка тук, има си тема за оплакване, там му е мястото на тая несправедливост! 🙂

 

И да не съм пак извън темата, на площада, в едно кръчме срещу Общината, до Карфур-а съм ял най-страхотните скариди с чесън, лют пипер и зехтин, сервирани директно с тигана, гарнирани с топло изпечена багета.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, kakadu каза:

След 22ч ако пия още вино, значи стабилно вървя към другия бряг. 😉 Да не смачкам хубавата приказка тук, има си тема за оплакване, там му е мястото на тая несправедливост! 🙂

 

И да не съм пак извън темата, на площада, в едно кръчме срещу Общината, до Карфур-а съм ял най-страхотните скариди с чесън, лют пипер и зехтин, сервирани директно с тигана, гарнирани с топло изпечена багета.

Скаридите са ми слабост, а както ги описваш направо вече искам да съм там и да си похана от това място. 🙂 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой да е наемал кола от RecordGo в Аликанте? Тъй като ми дават по-добра цена от Goldcar се чудех дали мога да им се доверя?

Не че е кой знае каква разликата 😉.

Връзка към мнение
преди 1 час, DGTG каза:

Някой да е наемал кола от RecordGo в Аликанте? Тъй като ми дават по-добра цена от Goldcar се чудех дали мога да им се доверя?

Не че е кой знае каква разликата 😉.

На други места съм наемал и е било ок.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз също напоследък взимам с тях.

С тарифата с пълна застраховка, която често е намалена доста.

Понякога блокират пари само за гориво.

 

Ако се откаже резервация,  връщат парите веднага.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 5 часа, Divi каза:

Здравейте! Мурсия и Картагена заслужават ли си усилието да се съчетаят в един ден с обществен транспорт от Аликанте?

Може би няма да стигне времето или ще е доста препускане. Все пак ще има 4-5ч път. Погледни за Елче и Мурсия като алтернатива за ден.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой да може да препоръча удобен паркинг в Аликанте?

И пак да попитам - в Аликанте и Мурсия има ли ZTL зони (както в Италия), за които да внимаваме случайно да не навлезем?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.