Прескочи до съдържание

Въпроси за Аликанте


vladko73

Препоръчани мнения

преди 33 минути , AlexandraKo каза:

 

Ти къде го видя този лимит?

 

486348009_Screenshot(10).png.b592d966336a44b59b3c5cb65339865c.png

 

 

Не, като има лимит, си е за всички нива.

 

И аз така си мислех, но този път е по-различно:

 

3.png.b3006a0a78894ba8815060bdc04aafe6.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

 

И аз така си мислех, но този път е по-различно:

 

3.png.b3006a0a78894ba8815060bdc04aafe6.png

Вен, аз съм взела фул-фул и в предния пост съм направила скрийн на ваучера, дето ми го пратиха, след като платих вчера ли, оня ден ли.

Нали виждаш, че е безлимитно. Не знам от какво зависи, да ти се махне лимитът, ако го има. Трябва да питам.

Избягвам да вземам смарт, че имам нЕкои съображения:)))))))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , AlexandraKo каза:

Вен, аз съм взела фул-фул и в предния пост съм направила скрийн на ваучера, дето ми го пратиха, след като платих вчера ли, оня ден ли.

Нали виждаш, че е безлимитно. Не знам от какво зависи, да ти се махне лимитът, ако го има. Трябва да питам.

Избягвам да вземам смарт, че имам нЕкои съображения:)))))))

Днешната оферта за full/full може да е грешка, а може и да подвеждат.

Останал съм с впечатлението, че в един от последните дни - когато цената обикновено е най-ниска взимаш варианта без безплатно канцелиране.

Затова се шегувах и с @Alexander

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Яничка каза:

И аз съм до последно на тръни от няколко месеца насам…

Защо?

 

Аз си купих билета преди 2 седмици........

преди 11 часа, AlexandraKo каза:

Само да го има самолета:)))))

Има те ли някакви основателни опасения? 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Djulka каза:

Всъщност, градският плаж на Аликанте е Постигет, а не Сан Хуан. Хубав е, има достатъчно място без чадъри. 

Допълвам - цените в града са много народни. 

Само така! Само народно не мога да се наглася с транспорта в града. някакви пластики има с 10 пътувания, което не е кой знае каква файда. Вие някакви инфо за трамвая и автобусите имате ли? Хич не ми се ходи пеша до този хълм с крепостта (Санта Барбара).

Връзка към мнение
преди 7 минути , Balkanka каза:

Само така! Само народно не мога да се наглася с транспорта в града. някакви пластики има с 10 пътувания, което не е кой знае каква файда. Вие някакви инфо за трамвая и автобусите имате ли? Хич не ми се ходи пеша до този хълм с крепостта (Санта Барбара).

Има асансьор.

За 5 лева, почти от плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , ven62 каза:

Има асансьор.

За 5 лева, почти от плажа.

А пък ние ще живеем под асансьора:)))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

А пък ние ще живеем под асансьора:)))

Santa Creu  - тука ли?

Супер кварталче. Средиземноморско, шаренко, приказка … и пешеходно (за @Balkanka )

:smile:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , Balkanka каза:

Защо?

 

Аз си купих билета преди 2 седмици........

Защото пътуваме по време на Covid. Да, купуваме билети във последния възможен момент, за да не е все пак твърде висока цената ласт минът, но винаги има риск въпросната държава да наложи карантина или PCR при влизане, България да направи същото, любимците Уиз да не напълнят целия самолет и да анулират полета и т.н.. Само за сравненение, наскоро бяхме решили да отидем в Италия и аха-аха да купим билети и на другия ден Италия затвори за нас. И пак за резервации в последния момент говоря...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Яничка каза:

Защото пътуваме по време на Covid. Да, купуваме билети във последния възможен момент, за да не е все пак твърде висока цената ласт минът, но винаги има риск въпросната държава да наложи карантина или PCR при влизане, България да направи същото, любимците Уиз да не напълнят целия самолет и да анулират полета и т.н.. Само за сравненение, наскоро бяхме решили да отидем в Италия и аха-аха да купим билети и на другия ден Италия затвори за нас. И пак за резервации в последния момент говоря…

:smile: Мале-е-е-е! Верно ли!

:grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

ven62, Мерси много! пишете каквото се сетите още! 🙂

Яничка, Ами аз платих 60 лева. Много важно! Няма да се кося…………..ама вие сте каръци! Ужас!

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Balkanka каза:

Само така! Само народно не мога да се наглася с транспорта в града. някакви пластики има с 10 пътувания, което не е кой знае каква файда. Вие някакви инфо за трамвая и автобусите имате ли? Хич не ми се ходи пеша до този хълм с крепостта (Санта Барбара).

Ами, всъщност си е файда, защото ако трябва да си купите билетче, ще Ви струва €1.45, а едно пътуване с пластиката е €1. 😉 За трамвая (т.нар. Трам) можете да пътувате със същата пластика, но само в определени зони, иначе казано - най-близките. За по-далечни зони (например Бенидорм) няма как отново да платите €1 с картата, при положение, че билетът е €3-4 (не си спомням колко точно беше). Колкото до крепостта, пътят нагоре не е чак толкова дълъг, а освен това можете да минете през сърцето на стария квартал, като така хем ще се "катерите", хем ще видите пъстрите улички и къщички в стария квартал и ще си направите снимки за спомен. Както се казва - с един куршум - два заека. 😉 Е, ако съвсем не Ви се ходи, тогава вече можете да се качите и с асансьора, който обаче нямам идея дали работи, покрай този проклет вирус. Ако Ви интересува още нещо - питайте, насреща съм. ☺️

 

П.П. Самопоправям се! 🤦‍♀️😂 Не €1, а 87 цента Ви излиза едно пътуване с пластика, тъй като едно зареждане на картата за 10 пътувания е €8.70.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Мисля, че е важно, за това го публикувам като отделно мнение - @Balkanka нали знаете, че маските са АБСОЛЮТНО задължителни, дори и на улицата? Внимавайте много, защото полицията хич не се шегува. Глобяват, без да се церемонят изобщо! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Djulka каза:

Мисля, че е важно, за това го публикувам като отделно мнение - @Balkanka нали знаете, че маските са АБСОЛЮТНО задължителни, дори и на улицата? Внимавайте много, защото полицията хич не се шегува. Глобяват, без да се церемонят изобщо! 

Чак пък толкова.. да, задължителни са, тук-там има единици без маски, правят им забележка и самите хора, рядко полицаи, до глоба не се стига веднага имам предвид.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Чак пък толкова.. да, задължителни са, тук-там има единици без маски, правят им забележка и самите хора, рядко полицаи, до глоба не се стига веднага имам предвид.

Имам предвид, че веднага се стига до глоба, ако решат да си изпълняват съвестно работата. Такъв е законът, а който не иска да го спазва, не се радва на моята подкрепа, още по-малко пък насърчаване. Като попадаща във високо рисковата група, съм твърдо "ЗА" маските, другото е безотговорност. А освен всичко останало, аз не бих разчитала на принципа "може пък да ми се размине глобата". Е, който има излишни €100 евро винаги може да пробва, разбира се. Аз обаче не съм от тези ентусиасти и не бих пробвала. 

Връзка към мнение

И аз съм за, най-малко каквито са правилата, трябва да се спазват, но исках да кажа, че там не дебнат като те видят от 200м без маска да бягат до теб и да те глобят. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

И аз съм за, най-малко каквито са правилата, трябва да се спазват, но исках да кажа, че там не дебнат като те видят от 200м без маска да бягат до теб и да те глобят. 

Не съм казала, че дебнат от 200м, разбира се. Но озовеш ли се лице в лице с полицаи и си без маска, решили ли са, че ще глобяват, няма да ти се размине. Някои полицаи дори са леко арогантни, но не мога да кажа нищо, все пак нарушителите са си заслужили глобата. 

Връзка към мнение

Нека не го коментираме въпроса за маските - щом така трябва, ще се спазва. И не е въпрос на глоби и на плашене, въпрос е на отговорност. През август в Мадрид и на Гран Канария, също всички бяха/бяхме с маски. Не е някаква драма. То, само у нас, всеки си прави, каквото иска и нещата са оставени на самотек.

Ние ще сме в Мелия Аликанте. Днес са ми изпратили, две педи писмо за противоепидемичните мерки в хотела. За маските, за ръкавиците в ресторанта, за това, че трябва да си определим часове за хранене, за да няма струпване, часове за фитнеса и пр. Хотелът не работи с пълен капацитет, заради всичките тия мерки.Ще се чекираме онлайн, само ни дават ключа, без да чакаме. Правят хората много,според мен.

Свиквайте, така ще живеем поне година още, ако не  и две:((((

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, Balkanka каза:

Ами аз платих 60 лева. Много важно! Няма да се кося

Билетите за Аликанте са евтини. Говоря за ласт минът билети за други европейски дестинации, които преди пътуването са доста над 60 лв.

преди 4 часа, Balkanka каза:

ама вие сте каръци!

По-скоро пътуваме много и вероятността да ни пропадне някой от плановете, е по-голяма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, ven62 каза:

Днешната оферта за full/full може да е грешка, а може и да подвеждат.

Останал съм с впечатлението, че в един от последните дни - когато цената обикновено е най-ниска взимаш варианта без безплатно канцелиране.

Затова се шегувах и с @Alexander

Уф, в тази несигурност, гледам всичко да е с право на промяна/отмяна.А и наемната цена от 1,5 евро, какво да я намалявам повече:))) Застраховките са еднакви. 

Ама то, нищо чудно, във ваучера да пише безлимитно, пък на местО да кажат, че има лимит. Нали знаеш, че всичко е възможно. В неделя ще знаем  със сигурност.

Връзка към мнение
преди 16 часа, Balkanka каза:

...ама вие сте каръци! Ужас!

 

 

 

Аз, лично, си пожелавам по отношение на пътуванията да имам каръка на @Яничка, … макар че, сега, като се замисля, ми светна кой е виновен за Сейшелите.:wink:

 

преди 16 часа, Balkanka каза:

ven62, Мерси много! пишете каквото се сетите още! 🙂

 

Това се сещам:

 

 DSC_0671.JPG.0bc35f8eaf033fa8df3433bfac8963d5.JPG

 

DSC02687.JPG.ad0b5c87eb18eb959182aa4054dc3b6f.JPG

 

DSC01628.thumb.JPG.75005802a33380499d8d33fc626eb995.JPG

 

DSC01727.JPG.071de980a858efca00e5814a8b98eca4.JPG

 

DSC01745.thumb.JPG.234f653b8b1f27449bd22c69e91d8675.JPG

 

DSC01753.thumb.JPG.6840b82c6e2b81af6838ce937f695cb5.JPG

 

DSC01769.thumb.JPG.9b745475d3c909762130392f3d5b62d2.JPG

 

DSC01777.thumb.JPG.10332bb36011f57be66bce7761f14429.JPG

 

DSC01778.thumb.JPG.a4bec7b998adbbaf960cce854b05c6c5.JPG

 

DSC01789.thumb.JPG.1a5d226f48e11fe5acdee1991a8c6e78.JPG

 

 

А, да, щях да забравя. И това:

 

DSC02748.thumb.JPG.265efa42dae6860e7d9b766d444dbd9a.JPG

 

 

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Djulka каза:

Мисля, че е важно, за това го публикувам като отделно мнение - @Balkanka нали знаете, че маските са АБСОЛЮТНО задължителни, дори и на улицата? Внимавайте много, защото полицията хич не се шегува. Глобяват, без да се церемонят изобщо! 

Много Ви благодаря за супер изчерпателното инфо! Миналата седмица бях в Ница и там се носи маска навсякъде. Приготвила съм си памучни, защото от всички други, вкл. и медицинските се изривам. Пластиките се купуват от бюpо по тpанспоpта, нали? Има на ЖП-гаpата и или пpeпоpъчвате дpутаде? И още нещо - билетът за С6 автобуса от летището може ли да се плати с банкова каpта (ако знаете)?

Връзка към мнение
преди 15 часа, AlexandraKo каза:

Нека не го коментираме въпроса за маските - щом така трябва, ще се спазва. И не е въпрос на глоби и на плашене, въпрос е на отговорност. През август в Мадрид и на Гран Канария, също всички бяха/бяхме с маски. Не е някаква драма. То, само у нас, всеки си прави, каквото иска и нещата са оставени на самотек.

Ние ще сме в Мелия Аликанте. Днес са ми изпратили, две педи писмо за противоепидемичните мерки в хотела. За маските, за ръкавиците в ресторанта, за това, че трябва да си определим часове за хранене, за да няма струпване, часове за фитнеса и пр. Хотелът не работи с пълен капацитет, заради всичките тия мерки.Ще се чекираме онлайн, само ни дават ключа, без да чакаме. Правят хората много,според мен.

Свиквайте, така ще живеем поне година още, ако не  и две:((((

 

Без да е кой знае какъв пpинос по темата, но и в Ница си пpавят каквото си искат, пpи все че маските са задължителни навсякъде, доpи и на плажа.  

Връзка към мнение
преди 29 минути , Balkanka каза:

@ven62

… Последната можехте да я забpавите - не съм по яденето 🙂 

Това не трябваше да го пишеш.

Аз на фотосинтезатори не помагам. :bye:

 

:grin:

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.