Прескочи до съдържание

Въпроси за Аликанте


vladko73

Препоръчани мнения

Здравейте и Честита Коледа на всички Магеланци и на техните семейства!

 

Тази тема е малко старичка, но не видях по-подходяща, където мога да споделя впечатления и да попитам неща свързани с град Аликанте и коли по наем.

 

1. От летището в Аликанте какви са опциите за транспорт до центъра на града - автобус, влак и т.н. или по-добре направо кола под наем да вземем от там? После в града лесно се намира паркинг, дори и платен.

2. Кои местенца бихте препоръчали да посетим в района.? Преди 4 год. бяхме във Валенсия и Бени Дорм, но по на юг не сме ходили. Престоят ни ще бъде 3 дни/нощи с Wizz от събота вечер до вторник вечер и полет обратно. В близост до Аликанте има едно градче - Елче, а по на юг са Мурсия и Картаген. Има ли смисъл да ходим до някое от тези места и има ли какво да видим там и дали трите нощувки да ни бъдат само в Аликанте?

3. Има ли смисъл да наемем рент а кар за трите ни дни или да се движим само с обществен транспорт?

 

благодаря предварително и Весело посрещане на Новата Година на всички!

Връзка към мнение

1. Не съм кацал и излитал от Аликанте, нямам мнение по този въпрос.

 

2. В Елче  няма нещо което да си струва ходенето, особено след като сте за толкова малко време.  Мурсия и Картахена са много хубави градове, мога да кажа с чиста съвест, че са подценени силно, може би защото са малко откъснати. Препоръчвам ги и двете, за мен са много по-добре от Аликанте и Бенидорм. 

 

3. Това зависи къде ще ходиш. Ако ще седиш само в Аликанте няма смисъл.

Връзка към мнение

От летището имаше един единствен автобус до центъра, до колкото си спомням номер С6. Билетчето е 4 евро, но можете да си купите карта за 12 евро (+2 евро за пластиката, която после се зарежда), в която има заредени 10 пътувания и да я ползвате споделено. Особеното тук обаче е, че картата важи единствено за тази линия до летището. Ако сте поне двама души си струва. 

За самия град Аликанте няма нужда от никакъв транспорт. Красив е макар да няма нищо толкова интересно. Между града и летището по средата имаше един страхотен парк, където има и спирка на автобус С6. Последно като ходих прекарах няколко часа в един много интересен бар за тапаси. Ако има интерес и не се приема като реклама мога да го посоча на картата, но не се сещам точно как се казваше. Там сервитьорите циркулират с табли с тапаси непрекъснато и преминавайки си дърпаш каквото искаш. Има риск масата да стане "кочина" обаче, защото не отсервират нищо преди да си платиш. По амбалажа се разбира какво си консумирал.

За околието не помага да помогна. Тепърва мисля да ходя към Торевиеха, Ла Манга, Бенидорм и др.

 

Дано съм бил полезен 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 11.01.2019 г. в 17:28, stoyan.gotsev каза:

Между града и летището по средата имаше един страхотен парк, където има и спирка на автобус С6. Последно като ходих прекарах няколко часа в един много интересен бар за тапаси. Ако има интерес и не се приема като реклама мога да го посоча на картата

Може ли да кажеш за тапас бара, а и парка, ако се сещаш кой е?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте!

 

Някой ходил?

 

Моля за инфо!

1. Как е най-боджетно из града? Има ли карта за транспорт за една седмица или някакъв друг удобен вариант?

2. Кои плажове препоръчвате?

3. Разбрах, че е интересно в Милсия, Картагена и Торревиеха, а Елче не си заслужава...Как да се придмижа до тези дестинации с публичен транспорт?

 

Мерси много в аванс!

Връзка към мнение

Здравей, 

Бяхме с кола, затова не мога да ти отговоря за транспорта.

Ходихме на плажа San Juan в Аликанте - голяма, дълга плажна ивица. Има душчета и културни тоалетни. Два шезлонга и чадър са 15 евро.

Елче наистина не си задлужава, но горещо препоръчвам Гуадалест - в градчето има много красиво езеро. Също ни харесаха Villajoyosa и Алтеа - едното е с шарени къщи, другото с бели. 

Разгледай в темата "В момента съм" в периода 17 - 20.09, там съм пуснала снимки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Яничка каза:

Здравей, 

Бяхме с кола, затова не мога да ти отговоря за транспорта.

Ходихме на плажа San Juan в Аликанте - голяма, дълга плажна ивица. Има душчета и културни тоалетни. Два шезлонга и чадър са 15 евро.

Елче наистина не си задлужава, но горещо препоръчвам Гуадалест - в градчето има много красиво езеро. Също ни харесаха Villajoyosa и Алтеа - едното е с шарени къщи, другото с бели. 

Разгледай в темата "В момента съм" в периода 17 - 20.09, там съм пуснала снимки.

Благодаря ви, но аз пътувам сама и кола е луксозна опция за мен.  Само варианти с обществен транспорт ме инресуват в и извън града. Например до Картахена не мога да отида, защото се сменят два автобуса (прекачване в Мурсия) и в една посока пътуването е 3 часа, което е абсурд за мен. Благодаря за препроръките за Гуадалест и двете села с къщички, но ако няма човешки варианти с автобус, при мен ще отпаднат. 

 

Дали сте забелязали дали има ли зона за без чадъри на плажа? Този плаж Сан Хуан май е в северната част на Аликанте или се лъжа?

 

Благодаря предварително! 🙂 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз затова още в началото обърнах внимание, че по въпроса за гр. транспорт не мога да отговоря. Не ви убеждавам да ползвате кола - не съм проучвала друг транспорт. Между другото, колата ни беше по 3 лв/ден, там колите са евтини...

Това е големият плаж на Аликанте, нещо като централен. Зона без чадъри има. Аликанте и районът са доста бюджетна дестинация. Успех!

Връзка към мнение
преди 36 минути , Balkanka каза:

Благодаря ви, но аз пътувам сама и кола е луксозна опция за мен.  Само варианти с обществен транспорт ме инресуват в и извън града. Например до Картахена не мога да отида, защото се сменят два автобуса (прекачване в Мурсия) и в една посока пътуването е 3 часа, което е абсурд за мен. Благодаря за препроръките за Гуадалест и двете села с къщички, но ако няма човешки варианти с автобус, при мен ще отпаднат. 

 

Дали сте забелязали дали има ли зона за без чадъри на плажа? Този плаж Сан Хуан май е в северната част на Аликанте или се лъжа?

 

Благодаря предварително! 🙂 

 

 

 

Има си влак, 13 евро в посока Аликанте-Картахена-Аликанте, но не може да идеш и да се върнеш същият ден.

www.renfe.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В другата неделя ще летим за Аликанте, ако всичко е наред с полетите. 

Колата от Голд кар е по1,5 евро на ден. Толкова ниска цена,  не бях случвала.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 27.09.2020 г. в 15:39, Alexander каза:

Има си влак, 13 евро в посока Аликанте-Картахена-Аликанте, но не може да идеш и да се върнеш същият ден.

www.renfe.com

Благодаря Ви - ще спя в Аликанте и ще ходя на плаж основно. Сега чак почва лятната отпуска за мен. Ще видя някакви еднодневни 2-3 воаяжа из района дя напрявя. Иначе имам намерение да си почивам основно. 🙂 

На 27.09.2020 г. в 17:03, AlexandraKo каза:

В другата неделя ще летим за Аликанте, ако всичко е наред с полетите. 

Колата от Голд кар е по1,5 евро на ден. Толкова ниска цена,  не бях случвала.

Ми ще летим в един самолет излиза...

На 27.09.2020 г. в 15:38, Яничка каза:

Аз затова още в началото обърнах внимание, че по въпроса за гр. транспорт не мога да отговоря. Не ви убеждавам да ползвате кола - не съм проучвала друг транспорт. Между другото, колата ни беше по 3 лв/ден, там колите са евтини...

Това е големият плаж на Аликанте, нещо като централен. Зона без чадъри има. Аликанте и районът са доста бюджетна дестинация. Успех!

Мерси, не е до убеждаване. Не съм шофьор вече 10 години, та не желая да се стресирам излишно. Някакъв друт плаж видях - Постигет - имате ли инфо за него?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Balkanka за мен най-много си струват Мурсия и Картахена в зоната. Може да идеш преди обед в Мурсия с влака и надвечер да се отидеш в Картахена.

Това, ако не ти се губи цял ден в Мурсия.

Има много плажове хубави, но повечето са по-откъснати и не знам дали е възможно да се стигнат с автобуси и за колко време.

 

За теб-понеже си без кола, бих препоръчал Ла Манга, не е нещо интересно, но има много и различни плажове от двете страни на дългият ръкав и си в самото населено място.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Alexander каза:

@Balkanka за мен най-много си струват Мурсия и Картахена в зоната. Може да идеш преди обед в Мурсия с влака и надвечер да се отидеш в Картахена.

Това, ако не ти се губи цял ден в Мурсия.

Има много плажове хубави, но повечето са по-откъснати и не знам дали е възможно да се стигнат с автобуси и за колко време.

 

За теб-понеже си без кола, бих препоръчал Ла Манга, не е нещо интересно, но има много и различни плажове от двете страни на дългият ръкав и си в самото населено място.

Благодаря Ви, ще останат за друг път Ла Манга и Картанена. Поразгледах и установих, че за ден мога да ида до Мурсия, Торревиеха и едното селце - Вийахойоса (преди Бенидорм), което е препоръчала Яничка. То така ще отупам 2-3 дни от почивката. А пък нямя лошо и да си почина в лежане 3-4 дни. 🙂 . 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Balkanka каза:

Благодаря Ви - ще спя в Аликанте и ще ходя на плаж основно. Сега чак почва лятната отпуска за мен. Ще видя някакви еднодневни 2-3 воаяжа из района дя напрявя. Иначе имам намерение да си почивам основно. 🙂 

Ми ще летим в един самолет излиза...

Само да го има самолета:)))))

Връзка към мнение
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Само да го има самолета:)))))

И аз съм до последно на тръни от няколко месеца насам...

Връзка към мнение
На ‎27‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 17:03, AlexandraKo каза:

В другата неделя ще летим за Аликанте, ако всичко е наред с полетите. 

Колата от Голд кар е по1,5 евро на ден. Толкова ниска цена,  не бях случвала.

Само гледай да не ти дадат баничарка, както направиха с мен преди 2-3 години. Била по-висок клас от това което съм бил букнал.

Връзка към мнение
На ‎27‎.‎9‎.‎2020‎ г. в 17:03, AlexandraKo каза:

В другата неделя ще летим за Аликанте, ако всичко е наред с полетите. 

Колата от Голд кар е по1,5 евро на ден. Толкова ниска цена,  не бях случвала.

За Аликанте лимита за километри е много нисък, 120км на ден, нали го видя?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Alexander каза:

За Аликанте лимита за километри е много нисък, 120км на ден, нали го видя?

Smart Rate   :wink:

И после си докупува пълната застраховка. Ние на  @AlexandraKo ли акъл ще даваме!

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние, като взимахме кола за Аликанте, гледахме специално за лимит на километрите, защото преди това за Франция повечето оферти бяха такива. Но в нашия случай сега нямаше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Alexander каза:

Пълната застраховка не премахва лимита, лично звънях да питам за Мадрид последният път.

В "smart rate" няма лимит (в този случай - за Аликанте)

Това имах предвид.

:smile:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всъщност, градският плаж на Аликанте е Постигет, а не Сан Хуан. Хубав е, има достатъчно място без чадъри. 

Допълвам - цените в града са много народни. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

За Аликанте лимита за километри е много нисък, 120км на ден, нали го видя?

Да ти кажа, хич и не съм гледала, дали има лимит. Че отиваме на кратка почивка, хич няма да препускаме из околията непрекъснато. Ама, нали Сър Антъни, винаги, трябва да си има возило под ръка:)))

Сега погледнах. Безлимитни сме.

Ти къде го видя този лимит?

 

486348009_Screenshot(10).png.b592d966336a44b59b3c5cb65339865c.png

 

 

преди 1 час, ven62 каза:

Smart Rate   :wink:

И после си докупува пълната застраховка. Ние на  @AlexandraKo ли акъл ще даваме!

 

 

Не, като има лимит, си е за всички нива. Поне моите наблюдения са такива. Както и @Яничка каза, във Франция , всички имаха лимит. Там сме наемали и от любимите измамници и от Юръпкар, все с лимит.

Като рекох Юръпкар, се сетих: и те не са цвеКе за мирисане - с всичките пълни застраховки, пак винаги вземат 300 ли, 400 ли / забравих точно/евро депозит. И последния път, чакахме две седмици, да го освободят.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.