Прескочи до съдържание

Въпроси за Аликанте


vladko73

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Balkanka каза:

Много Ви благодаря за супер изчерпателното инфо! Миналата седмица бях в Ница и там се носи маска навсякъде. Приготвила съм си памучни, защото от всички други, вкл. и медицинските се изривам. Пластиките се купуват от бюpо по тpанспоpта, нали? Има на ЖП-гаpата и или пpeпоpъчвате дpутаде? И още нещо - билетът за С6 автобуса от летището може ли да се плати с банкова каpта (ако знаете)?

Пластиките можете да си ги купите от всяко т. нар. "Tabaco" или иначе казано - магазинче за тютюневи изделия. Лесно ще ги забележите, всичките са с еднакъв надпис във винено червен цвят, с изписани в жълто букви "Tabaco". Имайте предвид обаче, че това НЕ може да направите с карта. Само в кеш. Купуването, както и зареждането на картата, стават само в кеш. В автобусите пък е точно обратното - там в кеш не може да платите (заради вируса). Или плащате с банкова карта или с въпросната пластика, когато вече сте си я купили. Между другото, автобусът от летището С6 също е по-скъп, цената на билетчето не е като в градските автобуси. Ако се сетите друго, питайте. ☺️

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, ven62 каза:

Това не трябваше да го пишеш.

Аз на фотосинтезатори не помагам. :bye:

 

:grin:

Това, което си снимал не го ям. 🙂 Само шоколад ме интересува (може и сладолед)!

  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Djulka каза:

Пластиките можете да си ги купите от всяко т. нар. "Tabaco" или иначе казано - магазинче за тютюневи изделия. Лесно ще ги забележите, всичките са с еднакъв надпис във винено червен цвят, с изписани в жълто букви "Tabaco". Имайте предвид обаче, че това НЕ може да направите с карта. Само в кеш. Купуването, както и зареждането на картата, стават само в кеш. В автобусите пък е точно обратното - там в кеш не може да платите (заради вируса). Или плащате с банкова карта или с въпросната пластика, когато вече сте си я купили. Между другото, автобусът от летището С6 също е по-скъп, цената на билетчето не е като в градските автобуси. Ако се сетите друго, питайте. ☺️

Много, много благодаря! 🙂 Най не обичам да се разплащам в кеш, явно ще се наложи да нося.....Според Вас къде другаде би ми се наложило плащане в брой?Едва ли ще се кача на асансьора за Санта Барбара, след като е приятно за гледане и снимане, качвайки се до крепостта. От друга страна аз ходя много, така че едва ли ще представлява препядствие. Не познавам изобщо мащабите на града, затова някои въпроси са вероятно наивни...

Гледах Гугъл относно придвижване до Гуадалест с обществен транспорт. Макар и не много далеко, Гугъл ми даде опции за смяна с три автобуса и с чакането между тях, пътуването се оказва от порядъка на 3-4 часа... Наистина ли е така и има ли нещо по-смислено като опция. До Мурсия видях, че има автобус...

Връзка към мнение
преди 8 часа, Balkanka каза:

Много, много благодаря! 🙂 Най не обичам да се разплащам в кеш, явно ще се наложи да нося.....Според Вас къде другаде би ми се наложило плащане в брой?Едва ли ще се кача на асансьора за Санта Барбара, след като е приятно за гледане и снимане, качвайки се до крепостта. От друга страна аз ходя много, така че едва ли ще представлява препядствие. Не познавам изобщо мащабите на града, затова някои въпроси са вероятно наивни...

Гледах Гугъл относно придвижване до Гуадалест с обществен транспорт. Макар и не много далеко, Гугъл ми даде опции за смяна с три автобуса и с чакането между тях, пътуването се оказва от порядъка на 3-4 часа... Наистина ли е така и има ли нещо по-смислено като опция. До Мурсия видях, че има автобус...

За междуградските автобуси не мога да съм много полезна. 😔 До Мурсия мисля, че има и влак, но не съм сигурна, за това не мога да давам съвети и мнения по темата. 😔 Колкото до кешовите плащания, не се сещам за друго място, където ще Ви се наложи да плащате кеш. Навсякъде може да се плаща с карта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Djulka каза:

Ехоо, как вървят нещата в Аликанте? Кой пристигнал, кой непристигнал, нужда от помощ и напътствия имате ли? ☺️

Ехенцеееее, на нас нещата ни вървят, предимно на Cava:)))))

Пристигнахме снощи навреме, махахме усърдно на @Георги Матеев, надявам се, да ни е видял:)))
Взехме си колата, от нашите любимци Голд Кар. Дали защото ги почерпихме с български шоколади, дали защото , сме си платили /пак/ , всички застраховки, ни дадоха Сеат Ибиса на 1400 км. Като изключим двата  Фиат Пунто,  на по 8 км в Сардиния, това е май, най новата колица, от  рент а кар..

Щото, като е на 3000 км, Сърът ръмжи недоволно, че е стара:))))))

Настанихме се в Мелия Аликанте, този път , в апартамент в Левъл. Нямам за сега забележки - спалня и хол, две бани/тоалетни, 3 гардероба, моренцето се плиска под терасата. Закуската - чудесна, през другото време, ще обикаляме градските кръчми:))))

Днеска чуден плажен ден, сега се прибрахме и след малко ще излизаме на разходка.

Ако си тука, да сръбнем по едно коктейлче, в случай, че имаш време:))))

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Ехенцеееее, на нас нещата ни вървят, предимно на Cava:)))))

Пристигнахме снощи навреме, махахме усърдно на @Георги Матеев, надявам се, да ни е видял:)))
Взехме си колата, от нашите любимци Голд Кар. Дали защото ги почерпихме с български шоколади, дали защото , сме си платили /пак/ , всички застраховки, ни дадоха Сеат Ибиса на 1400 км. Като изключим двата  Фиат Пунто,  на по 8 км в Сардиния, това е май, най новата колица, от  рент а кар..

Щото, като е на 3000 км, Сърът ръмжи недоволно, че е стара:))))))

Настанихме се в Мелия Аликанте, този път , в апартамент в Левъл. Нямам за сега забележки - спалня и хол, две бани/тоалетни, 3 гардероба, моренцето се плиска под терасата. Закуската - чудесна, през другото време, ще обикаляме градските кръчми:))))

Днеска чуден плажен ден, сега се прибрахме и след малко ще излизаме на разходка.

Ако си тука, да сръбнем по едно коктейлче, в случай, че имаш време:))))

Винаги готова!😉 ☺️ Пиша на ЛС. 

Връзка към мнение

@Djulka, привет и аз съм тук! Спах една нощ на 20 и не знам кой си етаж, сега съм в апартамент в Каско антигуо (стария град). Запекох сe вчера и нали стана въпрос за похапване, ето една почерпушка от сърце! 🙂

DSC_6765.JPG

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Balkanka каза:

@Djulka, привет и аз съм тук! Спах една нощ на 20 и не знам кой си етаж, сега съм в апартамент в Каско антигуо (стария град). Запекох сe вчера и нали стана въпрос за похапване, ето една почерпушка от сърце! 🙂

DSC_6765.JPG

Еха, супер! Добре дошла и на теб! 🤗 Ако искате, може да си спретнем едно дружно кафепиене! 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Djulka каза:

Еха, супер! Добре дошла и на теб! 🤗 Ако искате, може да си спретнем едно дружно кафепиене! 😉 

Ние сме заааа!

Връзка към мнение
преди 7 минути , Djulka каза:

Еха, супер! Добре дошла и на теб! 🤗 Ако искате, може да си спретнем едно дружно кафепиене! 😉 

Да, някоя привечер ще е супер, ако има и сладолед.. 😉 . Сега се разходих из цветните къщички. Разочарована съм че обителите Сан Роке и Санта Круз не са отворени, макар и да пишеше раб. време. За компенсация отивам да се запека. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Да използвам темата за един въпрос:

Рентакар от летището на Аликанте.

Някоя евтина компания, която сте ползвали?

Освен известните сайтове от типа на rentalcars.com прегледах goldcar.com и www.recordrentacar.com  (RecordGo)

Цени около 12-15 евро на ден.

 

Друга идея?

Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Да използвам темата за един въпрос:

Рентакар от летището на Аликанте.

Някоя евтина компания, която сте ползвали?

Освен известните сайтове от типа на rentalcars.com прегледах goldcar.com и www.recordrentacar.com  (RecordGo)

Цени около 12-15 евро на ден.

 

Друга идея?

Victoria Rent a Car Alicante Airport

Ползвахме ги миналото лято. Трябваше ни 7 - местна кола. Но като гледам цените, не отговарят на твоите критерии.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...
преди 29 минути , Zornitsa каза:

Здравейте, летището в Аликанте приема ли мобилни бордни карти?

На мен ми сканираха QR-кода (от pdf-а на бордната карта) на мобилния ми телефон и нямаше проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имаме билети за Аликанте с късно пристигане и заминаване. Фокусът ни е Мурсия и Картахена. В Аликанте сме били и за мен няма какво да правим там повече от ден извън плажния сезон, само ще спим първата вечер заради късния полет.
Чудя се на другата сутрин на път за Мурсия да минаваме ли през Елче и палмовата гора или да не губим ценно време, че Мурсия ми се вижда доста интересна.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Argentique каза:

Чудя се на другата сутрин на път за Мурсия да минаваме ли през Елче и палмовата гора или да не губим ценно време, че Мурсия ми се вижда доста интересна.

Само така ти изглежда. Малко испанско градче с красива катедрала. Дотук нищо ново. От тук нататък - също.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние посетихме Zoosafarito в Елче, и за палмовата гора не остана време. Приятелите ни се разходиха там, докато ни чакаха, казаха че е приятно, но нищо толкова впечатляващо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте!

Заради късния полет и аз ще спя в Аликанте, а на другия ден заминавам за Мурсия. Как препоръчвате - влак или автобус? Благодаря предварително.

Не споделям мнението за Елче - била съм и имат интересни църкви и разни други забележителности в стил мудехар. Напълно си заслужава един ден или поне 5-6 часа.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Balkanka каза:

Здравейте!

Заради късния полет и аз ще спя в Аликанте, а на другия ден заминавам за Мурсия. Как препоръчвате - влак или автобус? Благодаря предварително.

Не споделям мнението за Елче - била съм и имат интересни църкви и разни други забележителности в стил мудехар. Напълно си заслужава един ден или поне 5-6 часа.

Ние бяхме по тази схема - нощувка в Аликанте в hostal El patio,  две в Мурсия в  апартамент, неделята за Мурсия, понеделник Картахена, вторник Аликанте и вечерен полет.

Влак чудесен сутрин в 10.10. Билети, купени на половин цена от edreams или като вариант от сайта на жп превозвача renfe. Този влак е бърз и не минава през града Елче, има и крайградски железница Аликанте-Елче-Мурсия с безброй спирки, но я пропуснахме, нейното разписание е в Cercanias, в сайта на Renfe. Мурсия ни хареса много, няма туристи, което за мен е плюс. В Аликанте сме били и преди.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 1.12.2023 г. в 15:31, Argentique каза:

Ние бяхме по тази схема - нощувка в Аликанте в hostal El patio,  две в Мурсия в  апартамент, неделята за Мурсия, понеделник Картахена, вторник Аликанте и вечерен полет.

Влак чудесен сутрин в 10.10. Билети, купени на половин цена от edreams или като вариант от сайта на жп превозвача renfe. Този влак е бърз и не минава през града Елче, има и крайградски железница Аликанте-Елче-Мурсия с безброй спирки, но я пропуснахме, нейното разписание е в Cercanias, в сайта на Renfe. Мурсия ни хареса много, няма туристи, което за мен е плюс. В Аликанте сме били и преди.

Благодаря Ви! И аз съм била преди в Аликанте за повече дни и затова няма да го разглеждам. Чудя се има ли пряк транспорт до летището от Мурсия, който да е надежден.

Връзка към мнение
преди 30 минути , Balkanka каза:

Благодаря Ви! И аз съм била пред в Аликантеза повече дни и затова няма да го разглеждам. Чудя се има ли пряк транспорт до летището от Мурсия, който да е надежден.

В сайта на летището попаднах на това:

 

https://www.alsa.es/aeropuertos/alicante-elche

 

И разписанието:

 

https://www.alsa.es/documents/21643679/21664634/Mupy_Aeropuerto_Alicante_Murcia_Enero_2023+(1).pdf/fe24a18d-975c-50ed-0248-24bf6c6414d5?t=1689935201401
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Един бърз въпрос - билетът за автобуса между летището и Аликанте къде се купува и може ли да се плати с карта, ако е от шофьора?

Благодаря в аванс и приятен уикенд! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.