Прескочи до съдържание

Токио плюс круиз


kalei

Препоръчани мнения

Първо-от хотела ви написаха мейл че не могат да ви чекират след 12 или падащото меню с опции за очакван час нс чекин ви дава само вариант до 12? Щото има голяюа разлика. Ако е само от падащото меню - пишете им, че може да закъснеете.

Не ви трябват ни Пасмо ни пас вечерта - ще сте с автибус. На другия ден си копувате Пасмо от машинките на коя да е гара, а активирате паса си на Икебукуро (JR).

Успех.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, бих искала да се включа и аз в темата. Преди няколко дни и ние решихме да пътуваме до Япония. Взехме в последния момент круиз за 8 дни от Токио с крайна спирка Йокохама. Летим на 15 май и на 16ти сме в 18.30 ч на летище Ханеда. Круиза ни е от 18.05, за съжаление имаме само 1 ден (17.05) цял за Токио. На 26.05 слизаме в Йокохама и на 27.05 в 10:30 летим от летище Нарита. Организацията ни за сега е много зле, защото наистина решихме в последния момент да пътуваме. Вечерта след като пристигнем, обмислям да нощуваме някъде в района на Hamamatsuchō Station, тъй като след като хванем Tokyo-Monorail това е крайна спирка. Какво ще кажете за района и на другия ден какво ще можем да видим, как да се придвижваме, трябва ли да си купуваме карта за транспорта.

На 26.05 слизаме в Йокохама и мислим да нощуваме там. Полета ни на 27.05 е в 10:30ч от Нарита, още съм в процес на търсене на превоз удобен. Моля ви помагайте с идеи, нямаме много време за организация. Ще съм ви благодарна с инфо за пътуването, хотелите, храната, забележителностите... абе за всичко J

 

Връзка към мнение

@Plam4e, според мен районът Hamamatsuchō Station е ок за нощувка, но все пак имай предвид, че не съм голям капацитет. За следващия ден - вземете си еднодневна карта за метрото. Много можете да обиколите. На Ваше място бих направила следната програма:

- 9 ч. - градината Hamarikyu Gardens;

- 11 ч. - сградата на кметството и безплатно качване за гледка от високо;

- 14 ч. - обяд;

- 16 ч. - Шибуя или Одайба.

 

Ето - вижте тук. Можете да си харесате нещо друго като обект. 

https://www.japan-guide.com/e/e2164.html 

 

 

Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор @Eva eva.  Днес запазих хотел в Ginza - HOTEL UNIZO Tokyo Ginza. Близо е до метрото, а идеята ми е да използваме този превоз на другия ден основно. Намерих, че билет зa Metro lines и Subway lines е 1900 yen за 48 часа с връзката от летище Haneda https://www.haneda-tokyo-access.com/en/info/discountticket_welcometokyo.html

Единствено ме притеснява, че на 18.05 трябва да стигнем до круизния порт, а Google maps дава че до там ходи само автобус. Тези билети не важат за автобуси и откъде ще си купим билет. Изчетох доста във форума за пътуване до Япония и доколкото разбрах тези карти Пасмо май няма да са ни по - изгодни. Ние на 16.05 кацаме и имаме пътуване до хотела, и на другия ден обикаляне в града. На 18.05 на обяд се качваме на кораба.

И още един малко глупав въпрос от Yokohama до Narita, транспорта само с Narita Express ли се извършва най - бързо и изгодно.

Връзка към мнение

Малко късно се включвам, извинявай.

За късния полет на Катарците до Ханеда, обиколка из Токио и отиване до Йокохама аз препоръчвам този хотел :

Toyoko inn Haneda2.

Не е луксозен, бизнес тип хотел е с малки стаички, но функционални, отличен сървис. Има и закуска, която е японски стил.

Имат до късно безплатен шатъл от летището. Също безплатно могат да ти съхраняват багажа на следващия ден след чекаут.

На самата гара Отории се намира , а там вирви Кейкю линията на влака, която свързва Ханеда, Йокохама и Токио. От там можеш да отидеш до Асакуса, Шимбаши(да вземеш монорейла за Одайба) и Шинагава.

Също и до Йокохама се стига с тази линия.

Не важат пасове, придвижването става с ПАСМО.

Ето повече за връзките между Токио и Йокохама, има много начини да се стигне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря  @samuraika, ние пътуваме с Airfrance и пристигаме доста навреме в 18.30ч. Запазих хотел Ginza - HOTEL UNIZO Tokyo Ginza за да сме по близо до основните забележителности все пак имаме само един цял ден 🙂 . За този ден ли каза, че не можем с друго да се придвижим освен с ПАСМО. Tokyo Subway Ticket https://www.haneda-tokyo-access.com/en/info/discountticket_welcometokyo.html  тука бях намерил че цената е 1,600 yen за 2 дни. Това не е ли по добър вариант от ПАСМО.

От Йокохама сигурно ще пътуваме с Limousine bus, по евтин е от Narita Express , а и има няколко спирки от които можем да се качим. Полета ни на връщане към БГ  е от летище Narita  в 10.30 сутринта, затова трябва да хванем рано нещо от Йокохама.

 

Връзка към мнение

@Plam4e Извинявай, не съм разбрала, че пристигате навреме, мислех, че сте с Катарците с късния полет. Затова и препоръчах хотел близо до Ханеда. Коментара ми за ПАСМО беше относно този хотел и неговата локация. За Гиндза е по-добре с билета за метрото, който ти си цитирала.

А до Йокохама може да стигнете и с метрото, с Токайдо линията стигате за 470 йени, а Тойоко линията ще ви отведе и до Минатомирай и китайския квартал. Не са само автобус и Нарита Експрес опциите ми е мисълта.

За на връщане, обаче : Йокохама-Нарита мисля че автобуса е найдобрата ви опция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.