Прескочи до съдържание

Дубай за 1-2 дни как да го разгледам?


Препоръчани мнения

Пътеписа на Роже специално описваше двуетажните автобуси. При положение, че си на круиз и ще видиш града, така да се каже на крак може би не е лоша идея: http://magelanci.com/patepisi/article/89-10-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9/

 

Но нямам представа до колко автоматичния гид ти допада и дали цената си заслужава. Общото мнение, е че тези турове си струват само ако искаш да видиш много за кратко време. Има хора, които предпочитат да пропуснат доста неща, но да не бързат, има други, които гледат да отметнат всичко и темпото при тях е по-високо. Твой си е избора от кои си :) 

Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Предварително се извинявам, че пиша в тази тема, но реших да не пускам нова. Моля Георги да реши как е е най-добре. Обръщам се към Магеланци за съвет, тъй като тозе форум е съкровищница на информация. С една дума: планирам 1 седмица в Дубай - вероятно 3-тата седмица на февруари 2015. Въпросите са ми следните:

       1. ще пътувам от Брюксел и, като че ли съм най-наклонна, да летя с катарците. Чудя се дали сега да купя билетите или цените може да паднат по-късно /с катарските авиолинии, имам предвид/?

        2. може ли да препоръчате приличен хотел със закуски, предлагащ стаи за 3-ма? Ще сме с детето, а не ми се иска да вземаме 2 стаи.

        3. относно маршрута: след като изчетох много интересния пътепис на Роже, и материалите тук, горе-долу сглобих следния план: градините, 1 ден в Абу Даби, 1 ден разходка из Дубай. Чудя се дали си заслужава сафарито в пустинята, нещо много туристическо ми изглежда. Предвид на това, че на плаж по принцип не ходя, по магазини също, ще съм благодарна за всякакви идеи, съвети какво може да се види/прави + приятни ресторантчета с хубава храна /и без много чужденци по възможност/.    

Връзка към коментар

Здравеите даите ми съвет как да разгледам Дубай има ли двуетажни автобуси там или не?Или по добре сити тур от круиза?

 

Туровете от круизите са доста скъпи обикновенно. За един свободен ден аз бих взел Big Bus тур-а + полет с хеликоптер, много си заслужава. Ето малко снимки на Дубай от хеликоптер:

 

post-794-0-78124100-1402594048_thumb.jpg

 

post-794-0-43172400-1402594088_thumb.jpg

 

post-794-0-11533400-1402594117_thumb.jpg

 

post-794-0-18941400-1402594133_thumb.jpg

 

post-794-0-16107600-1402594153_thumb.jpg

 

post-794-0-00003600-1402594177_thumb.jpg

 

post-794-0-17163700-1402594235_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Предварително се извинявам, че пиша в тази тема, но реших да не пускам нова. Моля Георги да реши как е е най-добре. Обръщам се към Магеланци за съвет, тъй като тозе форум е съкровищница на информация. С една дума: планирам 1 седмица в Дубай - вероятно 3-тата седмица на февруари 2015. Въпросите са ми следните:

       1. ще пътувам от Брюксел и, като че ли съм най-наклонна, да летя с катарците. Чудя се дали сега да купя билетите или цените може да паднат по-късно /с катарските авиолинии, имам предвид/?

        2. може ли да препоръчате приличен хотел със закуски, предлагащ стаи за 3-ма? Ще сме с детето, а не ми се иска да вземаме 2 стаи.

        3. относно маршрута: след като изчетох много интересния пътепис на Роже, и материалите тук, горе-долу сглобих следния план: градините, 1 ден в Абу Даби, 1 ден разходка из Дубай. Чудя се дали си заслужава сафарито в пустинята, нещо много туристическо ми изглежда. Предвид на това, че на плаж по принцип не ходя, по магазини също, ще съм благодарна за всякакви идеи, съвети какво може да се види/прави + приятни ресторантчета с хубава храна /и без много чужденци по възможност/.    

 

Сафарито в пустинята е доста ширпотреба тур - карат много джипове в кордон. При условие, че сте трима (добра бройка хора за частен тур), ако искате да видите много красиви пустинни пейзажи - Liwa Oasis в пустинята Rub' al Khali (на около 300 км от Дубай в посока границата със Саудитска Арабия, потърсете си частен тур само за вас, може да се опитате да го комбинирате и с Абу Даби, даже най-добре вземете тура от агенция в Абу Даби - да ви вземат от Дубай, цял ден в пустинята, надвечер в Абу Даби и да ви върнат в Дубай. Малко снимки от пустинята там, на повечето места няма следи от гуми, може да минат и часове преди да се види друго возило, нищо общо със "сафаритата" около Дубай:

 

post-794-0-06698000-1402594630_thumb.jpg

 

post-794-0-29622600-1402594645_thumb.jpg

 

post-794-0-32312900-1402594666_thumb.jpg

 

post-794-0-77499700-1402594677_thumb.jpg

 

post-794-0-83937800-1402594698_thumb.jpg

 

post-794-0-11656600-1402594719_thumb.jpg

 

post-794-0-64807600-1402594739_thumb.jpg

 

post-794-0-56232000-1402594824_thumb.jpg

 

post-794-0-96064400-1402594838_thumb.jpg

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Ushakal,на мен сафарито в Дубай ми хареса.Да, туристическо е,но пък е забавно.Програмата беше следната:Екстремно каране

из пясъците в кордон от джипове,пауза за снимки.Усещането е малко като люлеене в гондола.После отиване в нещо като бедуински стан с богата традиционна вечеря под звездите.Имаш възможност да яздиш камила,да облечеш традиционна носия,да пушиш наргиле и т.н..Най ми хареса рисуването с къна по ръцете.Естествено, има и ориенталски танцьорки.

Някои от хората с които бях на семинар, бяха в Дубай за втори път и пак се записаха за това сафари.

Другият тур,който ми хареса е круиз-вечеря из нощен Дубай.Виждаш града в целия му блясък.

Ако не са ти интересни магазините и плажа,препоръчвам ти да посетиш някоя от галериите за арабско изкуство.Имат един много красив начин за писане на поезия рисувайки.Можеш да си купиш картина/сувенир с красиво нарисуван стих.Тези които посетих се намират някъде м/у гробището и стария пазар.На гърба на стария пазар има ресторанти, с не високи цени и вкусна,разнообразна храна.Терасите им гледат към залива.

Надявам се да съм ти помогнала да включиш или изключиш категорично нещо от програмата си. :)

Агенцията ,която ползвахме за туровете:http://www.arabianlinktours.com/index.php?action=home

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предварително се извинявам, че пиша в тази тема, но реших да не пускам нова. Моля Георги да реши как е е най-добре. Обръщам се към Магеланци за съвет, тъй като тозе форум е съкровищница на информация. С една дума: планирам 1 седмица в Дубай - вероятно 3-тата седмица на февруари 2015. Въпросите са ми следните:

       1. ще пътувам от Брюксел и, като че ли съм най-наклонна, да летя с катарците. Чудя се дали сега да купя билетите или цените може да паднат по-късно /с катарските авиолинии, имам предвид/?

        2. може ли да препоръчате приличен хотел със закуски, предлагащ стаи за 3-ма? Ще сме с детето, а не ми се иска да вземаме 2 стаи.

        3. относно маршрута: след като изчетох много интересния пътепис на Роже, и материалите тук, горе-долу сглобих следния план: градините, 1 ден в Абу Даби, 1 ден разходка из Дубай. Чудя се дали си заслужава сафарито в пустинята, нещо много туристическо ми изглежда. Предвид на това, че на плаж по принцип не ходя, по магазини също, ще съм благодарна за всякакви идеи, съвети какво може да се види/прави + приятни ресторантчета с хубава храна /и без много чужденци по възможност/.    

 

1. Изчакай с билета, ще има поне една промоция до тогава, а февруари не е супер силен сезон, че да се налага купуване от 8 месеца по-рано. 

 

2. Всичко зависи от района, в който е разположен хотела. Може би тук не е зле някой от специалистите да разясни примерно района около Бур Дубай срещу Марината, защо да изберем единия, да избягваме другия и т.н. Смятате ли да взимате кола под наем, това също е важно за хотела?

 

За 3 ще дам мнение след ноември :)

Връзка към коментар

За мен си заслужават пеещите и танцуващи фонтани до Дубай мол, защото наистина емоцията е уникална. Шоуто е на всеки полови час вечер и аз бих го комбинирала с качване на Бурж Калифа. Най-удачно е проверите кога ще залязва слънцето и да си купите он-лайн билети за това време, защото ще хванете и дневен, и нощен Дубай. Моловете са си молове, но по-интересни като атмосфера, и дори и без да се пазарува си струват посещението. И то не само заради акваруими и водопади, а и защото има тази арабска атмосфера, а и са от малкото места, на които ще видите местни хора. Навсякъде другаде доминират индийци, пакистанци и филипинки. Друго много хубаво място е Медината, който се намира точно до Бурж Ал Араб. разбира се марината, която си е залив с яхти и небостъргачи. Златният пазар не бих го препоръчала. Виждаш много, много злато на куп и не много приятни физиономии наоколо.

Абу Даби е задължителен. С автобус е 2 часа в посока. Джамията е нещо уникално красиво, грандиозно и за мен е шедьовър.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Отивам в Дубай да пия чай. Ама питие да видиш.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2310916

Модерното кафене Art Cafe Mocca в Дубай предлага на посетителите си уникален чай, който се приготвя от чаени листа, покрити със слой от 22-каратово злато. Напитката се сервира от две седмици и все още е на промоционалната цена от 55 дирхама или около 15 долара, съобщи Gulf News.

Преди да бъде поднесен, чаят изминава дълъг път. "Ние купуваме чаените листенца, отгледани в плантация в Шри Ланка, изпращаме ги в Германия, където върху тях се поставя златно покритие. След това ароматизацията се извършва в Мароко. Крайният продукт е уникален" - разказва 32-годишният собственик на кафенето Ашраф Махран, който е родом от Египет.

Махран е пробвал подобен чай в британски хотел и веднага решил да предложи това изкушение на жителите на ОАЕ.

Собственикът на дубайското кафене уверява, че златните листа са безвредни за човешкия организъм и са били проверени от съответните контролни органи на Дубай.

Чаят със злато е познат също в Китай, Индия и някои западни страни, казва още Махран

Проверих, че златото наистина е регистрирано като хранителна добавка под номер Е175. А и пътят на чая от Индия през Мароко, та как да не прежалиш 15 долара.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има го като традиция и по други места. Например Япония. Златото всъшност не се абсорбира.

http://travelswith.zen-aida.com/2013/01/culture/2159/

Kanazawa_tea_with_gold_leaf.jpg

 

Чаят е зелен и му добавят малки златни листчета (микрони). Продават се в пакетче.

 

Пробвай, ще си наистина позлатен за някой ден в буквалния смисъл :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

2 пъти съм била на сафари в пустинята и нито веднъж не сме карали в кордон из дюните. Единия път беше в петък (почивния им ден) и пустинята беше като мравуняк от джипове, бъгита и всичко, дето е на 2, 3 и 4 колелета. Нямам представа как се разминаваха и как успяваха да не се изпоблъскат из дюните, но те си знаят. Втория път беше делничен ден и беше спокойно откъм "трафик", но пък шофьорът ни беше арабин екстремист, който очевидно се забавляваше много от писъците ми и дори въртеше глава да ми се хили и да ми казва да съм спокойна :lol: . Иначе в Дубай всичко е комерсиално, та какво остава за сафарито.

Сигурно няма хотел (не само в дубай), в който да няма опция за настаняване на дете в стаята на родителите. В дубай обаче често се доплаща дори за 6 годишни деца, в по-скъпите хотели децата до 12 г са фри обикновено. Трябва да се четат условията, че да няма изненади. При избора на хотел трябва да решите дали искате плажен или градски. В третата седмица на февруари имате големи шансове да става за плаж (ние тази година бяхме последната седмица на януари и имаше 2 дни по 30 градуса, всички останали по 26-27 и ставаше за плаж отвсякъде, но не е типично за сезона). Плажните са по-скъпи, но пък има причина (но пък стават и грешки и човек може да вземе плажен хотел 5* на цената на 3* в по-кофти район :lol:  - аз хванах такава далавера). При избора на хотел е важно да гледате да сте близо до спирка на метро ако няма да вземате кола под наем. Ако искаш пиши какъв хотел търсите (бюджет - тук Роже ако се включи ще ти даде невероятни предложения), както и колко ти е голямо детето (има готини атракции в дубай за деца, но моите са 8 и 4 и съм гледала главно за техните интереси.

Връзка към коментар

Много благодаря на всички за информацията!

FlyTraveler, невероятно красива снимки! Направо ми се иска директно там да отида.

Мари Николова, непременно ще разгледам предложенията на тази фирма.

Георги, ще изчакам за билетите тогава и ще следя за промоции на катарските линии. Чакам и с нетърпение разказа ти като се върнеш. Рента кар няма вземаме, с градсия транспорт ще се разкарваме. 

desislavna, Абу Даби ми е определено в плана. Ще включа и фонтаните. 

На път, за съжаление доста хотели влючително и в Европа, не предлагат стая за 3, ако е с дете--на двойното легло на родителите. Ние на плаж не ходим и за нас е по-добре хотел в града, близо до транспорт и да е в по-приличен квартал. Бюджет ми е трудно да определя, може би около 150 евро на стая на вечер със закуска или поне да включва таксите. Би ли казала и на какви атракции се забавляваха твоите деца. Моето е на 11, но предполагам че пак ще й харесат подобни неща.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Супер изглежда аква парка, ама ме е страх. Много е високо нещо.  

 

То това е солта и пипера на всички такива паркове - да те е страх, без да има опасност. Важното е да се друсаме с адреналин :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

И аз в темата с питане какво да видим за един ден в Дубай. Кацаме рано сутринта, излитаме към следващата дестинация в 18:40. Тоест имаме 6-7 часа да разгледаме каквото можем. Не искам да тичам напред-назад, защото предполагам, че и друг път ще минавам през Дубай, а и той не е цел на това пътувано, а само бонус покрай удобните самолетни билети.

 

Преди обед къде може да се разходим навън - може би стария квартал Bastakiya и плажа Джумейра? Следобеда мисля да сме в някой от моловете, за да избягаме от жегите. Кой бихте препоръчали? От къде може да направим хубави снимки на Бурж ал Араб и Бурж ал Халифа?

Връзка към коментар

И аз в темата с питане какво да видим за един ден в Дубай. Кацаме рано сутринта, излитаме към следващата дестинация в 18:40. Тоест имаме 6-7 часа да разгледаме каквото можем. Не искам да тичам напред-назад, защото предполагам, че и друг път ще минавам през Дубай, а и той не е цел на това пътувано, а само бонус покрай удобните самолетни билети.

 

Преди обед къде може да се разходим навън - може би стария квартал Bastakiya и плажа Джумейра? Следобеда мисля да сме в някой от моловете, за да избягаме от жегите. Кой бихте препоръчали? От къде може да направим хубави снимки на Бурж ал Араб и Бурж ал Халифа?

 

От хеликоптер стават най-хубави снимки на Бурж Калифа и Бурж ал Араб, виж моите по-горе. На Бурж ал Араб стават много хубави и от буната на бар 360 на Джумейра Бийч Хотел (това кръглото на снимка номер 2 в първият ми пост по-горе), но не знам дали бара работи през деня, а иначе май не пускат на тази буна. Ние ходихме там за нощни снимки на Бурж ал Араб и Джумейра Бийч Хотел.

 

Аз за 6-7 часа като програма максимум бих се опитал да взема hop-on hop-off bus, да се кача на Бурж Калифа и полет с хеликоптер, при добра организация е възможно да се направи всичко това без особено бързане - такситата в Дубай са много евтини. Ако идва много - махате едно от трите, като евентуално може да се помотате пеша около плажа Джумейра, като се опитате да влезете в хотела Джумейра Бийч и да излезете на буната. Може да помолите да се качите със стъкленият асансьор до последният етаж (нас ни пуснаха, има добра гледка към Бурж ал Араб). За качване на Бурж Калифа билети се вземат предварително по нета за определен час, иначе на място е доста по-скъпо. Отдолу пък е Дубай мол с аквариума, ако искате мол.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди обед къде може да се разходим навън - може би стария квартал Bastakiya и плажа Джумейра? Следобеда мисля да сме в някой от моловете, за да избягаме от жегите. Кой бихте препоръчали? От къде може да направим хубави снимки на Бурж ал Араб и Бурж ал Халифа?

Според мен преди обяд е по-добре да се разходите в Мадина Джумейра - от там може да направите снимки на Бурж ал Араб и да се разходите с абра по каналите. Добра видимост към Бурж ал Араб има и от  Jumeirah Public Beach. А колкото до моловете - предполагам, че в Дубай Мол и района около него ще ви е по интересно, от там може да снимате и Бурж Халифа. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря ви за отговорите.

За сега съм се спряла на Дубай Мол и района около него. Но там мисля да сме следобеда.

 

Преди обед ще идем до Мадина Джумейра и/или Dubai Creek. Притеснява ме само как ще запълним часовете до 9-10, когато отварят повечето места (например сук-ът в Мадина Джумейра). Има ли какво да се прави в Мадината или около Dubai Creek преди 9 сутринта?

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Прясно завърнала се от Дубай да отговоря на въпроса, който зададох, и да дам отчет какво успяхме да видим за един ден в Дубай.

Предвижвахме се с такси, защотото преценихме, че е най-бързият начин, да видим набелязаните места в рамките на няколкото часа, с които разполагаме - Мединат Джумейра, Дубай Мол и Дубай Крийк.

От летището се насочихме директно към Мединат Джуемейра. За съжаление така и не успяхме да намерим какво по-интересно от пиене на кафе, лека закуска и висене в заведение да правим рано сутринта. Все пак разгледахме за около час-два Мединат Джумейра - сука и външната част, от където могат да се направят сравнително добри снимки с Бурж ал Араб.

post-367-0-27396000-1413650438_thumb.jpgpost-367-0-34893900-1413650510_thumb.jpg

След това с такси бързо стигнахме до Дубай Мол - разходихме се покрай акавариума, “водопадите“, влезнохме и в няколко магазина, но цените не бяха по-ниски от тези в Западна Европа. Навън вече бе доста задушно, затова доста набързо разгледахме алеите около фонтаните (които не работеха), и направихме снимки пред Бурж ал Калиф.

След това пак с такси отидохме в залива Дубай Крийк. Шофьорът ни остави близо до една от спирките на традиционните арабски лодки абра, с които човек може лесно да пресича Дубай Крийк и да стигне до различните традиционни пазари, разположени на бреговете на залива. Всъщност пътувенето с абрата бе може би наи-приятния момента в Дубай за мен - вятърът леко подухваше и помагаше да забравим задушаващата комбинация от горещо време и голяма влажност на въздуха.

post-367-0-00464300-1413650655_thumb.jpg

Районът около Дубай Крийк е най-старата част от града, там успяхме да хапнем в един много добър ресторант с арабска кухня. Накрая пак с такси се върнахме до летището.

Изводът ми е, че ако човек се предвижва с такси лесно и бързо може да види основните забележителности на града в рамките на един ден. Разглеждането е доста повърхностно, но дава основна представа за града.

 

 

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Прясно завърнала се от Дубай да отговоря на въпроса, който зададох, и да дам отчет какво успяхме да видим за един ден в Дубай.

Предвижвахме се с такси, защотото преценихме, че е най-бързият начин, да видим набелязаните места в рамките на няколкото часа, с които разполагаме - Мединат Джумейра, Дубай Мол и Дубай Крийк.

Ще споделиш ли нещо за цените на такситата? Например колко като цяло ви излезе тази обиколка? И на колко горе долу колометра се равнява?

Връзка към коментар

Aз като днес завърнал се - такситата возят на цени съвсем малко по-скъпи от тези в София т.е. доста евтино.За някой неща с метрото може и да е по-добре. С колко време разполагаш за да измислим най-интересен и изгоден маршрут ?

 

 

На мен лично най ми допадна Дубай Марина денем , вечер , плаж ... всичко. Страшно ми напомня за Сингапур и Хонконг.  :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Предварително се извинявам, че пиша в тази тема, но реших да не пускам нова. Моля Георги да реши как е е най-добре. Обръщам се към Магеланци за съвет, тъй като тозе форум е съкровищница на информация. С една дума: планирам 1 седмица в Дубай - вероятно 3-тата седмица на февруари 2015. Въпросите са ми следните:

       1. ще пътувам от Брюксел и, като че ли съм най-наклонна, да летя с катарците. Чудя се дали сега да купя билетите или цените може да паднат по-късно /с катарските авиолинии, имам предвид/?

        2. може ли да препоръчате приличен хотел със закуски, предлагащ стаи за 3-ма? Ще сме с детето, а не ми се иска да вземаме 2 стаи.

        3. относно маршрута: след като изчетох много интересния пътепис на Роже, и материалите тук, горе-долу сглобих следния план: градините, 1 ден в Абу Даби, 1 ден разходка из Дубай. Чудя се дали си заслужава сафарито в пустинята, нещо много туристическо ми изглежда. Предвид на това, че на плаж по принцип не ходя, по магазини също, ще съм благодарна за всякакви идеи, съвети какво може да се види/прави + приятни ресторантчета с хубава храна /и без много чужденци по възможност/.    

Аз съм била три пъти в Дубай , все в този хотел:

 

http://www.carltontower.net/hotel.aspx?hID=1&t=Carlton-Tower-Hotel,-Dubai,-UAE

 

За трети човек слагат допълнително легло в стаята. Хотелът е на центъра, точно то Twin Towers. Където пък, има страхотен ирански ресторант. На бюфет за дребна сума може да се яде каквото ти душата иска. Ресторантът е в едната кула. Хотелът има басейн на покрива, със страхотна панорама. Има и шатълче до Джумейра бийч, което снове непрекъснато.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Aз като днес завърнал се - такситата возят на цени съвсем малко по-скъпи от тези в София т.е. доста евтино.За някой неща с метрото може и да е по-добре. С колко време разполагаш за да измислим най-интересен и изгоден маршрут ?

 

 

На мен лично най ми допадна Дубай Марина денем , вечер , плаж ... всичко. Страшно ми напомня за Сингапур и Хонконг.  :)

Разполагам с 2х15 час престой. Четирима сме, така, че таксито си е оптимален вариант. Сега да видим какво да не изпускаме? Предварително благодаря на отзовалите се!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.