Прескочи до съдържание

Дубай за 1-2 дни как да го разгледам?


Препоръчани мнения

Много ти благодаря!Виждам, че си пътувал няколко пъти през Дубай, образуват ли се големи опашки на летището?По разписание кацам в 20:15 часа и отлитам в 00:45.По принцип имам голямо желание да видя фонтаните, до сега не съм бил с Дубай, но четох по други сайтове, че е много рисковано да се напусне летището за толкова малък престой. 

Сметни си по 40-50 минути /в най-добрия случай/ с такси от и до Бурж Халифа. А бе на право си смятай два часа път . Според мен си е доста рисковано и от гледане на часовника колко време ти остава не знам дали ще усетиш удоволствието от фонтаните, които наистина са страхотни. Аз не бих тръгнал, ама ти си преценяваш риска ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ти благодаря!Виждам, че си пътувал няколко пъти през Дубай, образуват ли се големи опашки на летището?По разписание кацам в 20:15 часа и отлитам в 00:45.По принцип имам голямо желание да видя фонтаните, до сега не съм бил с Дубай, но четох по други сайтове, че е много рисковано да се напусне летището за толкова малък престой.

Наистина е на кантар, но аз бих пробвал. Билетът с местата си имаш, т.е. чекин няма да правиш. Летището е разчетено за голям пътникопоток и има много гишета, но как е на Т.2 не зная. Ако минеш бързо евентуалната паспортна опашка, директно към такситата. Час макс на фонтаните, колкото да хванеш 1 или две представления - на кръгъл час са и обратно. 40 мин преди бординга е последно повикване, т.е. и добре да имаш час и половина на самото летище. Когато си там виж как ще се наредят нещата с излизането. Ако имаш 3 часа има смисъл. Ако е закъснял полета и имаш по-малко време, упражнението се обезсмисля :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Наистина е на кантар, но аз бих пробвал. Билетът с местата си имаш, т.е. чекин няма да правиш. Летището е разчетено за голям пътникопоток и има много гишета, но как е на Т.2 не зная. Ако минеш бързо евентуалната паспортна опашка, директно към такситата. Час макс на фонтаните, колкото да хванеш 1 или две представления - на кръгъл час са и обратно. 40 мин преди бординга е последно повикване, т.е. и добре да имаш час и половина на самото летище. Когато си там виж как ще се наредят нещата с излизането. Ако имаш 3 часа има смисъл. Ако е закъснял полета и имаш по-малко време, упражнението се обезсмисля :)

Само лека поправка - представленията на фонтаните са на 30 мин. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ето как може да се разгледа и за 5 минути!

 

Орел-лешояд на име Даршан извърши полет от най-високата в света сграда – Бурдж Халиф в ОАЕ, съобщи Reuters. Орелът плавно се е спуснал от високата 828 метра кула, като е поставил световен рекорд за височина на полета от строеж.Полетът на птицата е заснет от миниатюрна камера, поставена върху тялото му от зооактивисти.

 

Редактирано от Двуцветко
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.