Прескочи до съдържание

Дубай за 1-2 дни как да го разгледам?


Препоръчани мнения

Разполагам с 2х15 час престой. Четирима сме, така, че таксито си е оптимален вариант. Сега да видим какво да не изпускаме? Предварително благодаря на отзовалите се!

Няма да изписвам няколко страници за Дубай, защото вече съм го направил - подробен фотопис за 2 посещения там. Ако имаш време го разгледай и си избери какво да изпуснете.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Eloena, точно цени на такситата не помня, но и при нас цените бяха малко по-високи от тези в България.

А по кое време ще е престоят ви в Дубай. Това всъщност е от голямо значение, защото напримерв ранните часове няма много какво да се види, а например привечер шоуто край фонтаните е задължително.

Иначе аз бих отделила един ден на Абу Даби и един ден на Дубай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз го харесах тоя хотел ама си е цифра  ... 250 долара на нощ е извън обичайния ми бюджет  :)


Относно фонтаните - шоуто е на всеки 30 мин.  след 18.00 часа , но истинското представление е на кръгъл час . Това на половинките е един вид отбиване на номера за 2-3 минутки.  :)

Общо бяхме три вечери там и аз  най-харесах арабските мотиви.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако минавате денем най-идеалната гледка към Бурж Халифа се открива от заведението пред  

Souk AL Bahar , като местата не са проблем , дори хостесите ви канят да опитате разни лакомства за да ви привлекат като клиенти.

Гледах я денем , нощем , отгоре , отдолу и честно казано съвсем не е най-забележителната кула на света. Петронас ме впечатлиха много повече като архитектура.

Дубай Мол е най-големият като площ , но иначе е едва 14-ти в света (най-голям е Mall of Asia на Манила откъдето Оги беше пуснал снимки).

Друго клише е Бурж Ал Араб със 7-те звезди - всъщност звездите са си максималните 5 и няма организация която да дава категория 7 звезди :).

Абе малко си се фукат макар да нямат нужда което си е типично ориенталско качество.

 

Никога не съм гледал на Дубай като плажна дестинация , но стереотипите ми претърпяха коренна промяна и с удоволствие бих утрепвал по някоя зимна седмица там.

 

П.С. Задължително опитайте арабските бели хлебчета , по-вкусен хляб не помня да съм опитвал от години !!!

За сладките изкушения думи нямам.

 

Има промени в транспорта , като вече daily cap на Nol картите важи само ако ползвате единствено метро. Ако ползвате и автобус няма дневен лимит и плащате всичките си пътувания за деня в пълен размер.

Цената на Silver Nol Card е 25 дирхама с депозит 6 дирхама за картата и включен кредит за пътуване от 19 дирхама. Може да я върнете накрая като ви възстановяват евентуално останалите парички в картата и удържат 5 дирхама.

 

Малката шмекерия е , че може да я върнете единствено на метроспирка , а на гишето на летището при отпътуване  ще получите само любезна широка усмивка - да сте чели внимателно правилата. Не им се сърдя , защото ако съм търговец аз бих извъртял същия номер и  кьорав карти не играе  ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Разполагам с 2х15 час престой. Четирима сме, така, че таксито си е оптимален вариант. Сега да видим какво да не изпускаме? Предварително благодаря на отзовалите се!

eloena, при всички случаи Дубай не е град, който може да бъде разгледан за 2 х 15 или 3х 15 часа. Откакто за пръв път стъпих там ходим всяка година за по 10 дни и все още не сме разгледали половината от него. Но след като разполагате само с толкова време според мен най-оптималния вариант е да вземете биг буса. Поне първия ден. Така ще добиете максимално най-добра представа за града и забележителностите му. Като ще можете да се качвате и слизате на всяка едно от спирките му по двете линии.

Ако трябва да говорим за  забележителностите и символите  на този град те са няколко.

1. Бурж Халифа, Даунтаун Дубай, Дубай Мол и фонтаните.

2. Бурж Ал Араб

3. Дубай Марина

4. Мадинат Джумейра

5. Старият град и пазарите в Бур Дубай и Дейра

6. Атлантис и Палмата

7. Мола на емирствата

8. Круиз от Дубай Марина

9. Шейх Зайед Роуд и Джумейра Роуд

 

Мисля че повече от това не бихте могли да видите, защото разстоянията са изключително големи и без значение дали ще се придвижвате с такси, автобус или метро си изисква няколко часа за всяка една от по-горе изброените забележителности.

Ако някой ти каже, че може за 1 час да обходиш и една малка частица примерно от Дубай Марина или Даунтаун Дубай не му вярвай.

Красотата, за да се приеме освен сетива изисква и време, за да и се насладиш

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Благодаря на всички за мненията и съветите. На мен Дубай никога не ми е бил в списъка с желани дестинации, но като така или иначе има часове за убиване, ще разгледаме, а сигурно ще вземе и да ми хареса. Като ви "слушам" как го превъзнасяте....Просто стъкло и бетон не са моите предпочитания. Предполагам, че после ще се наложи да си взимам думите назад, но....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

За да не отварям нова тема, ще бъда благодарна ако посетилите Дубай, могат да ми помогнат по следните въпроси:

 

     - Как се стига до Миракъл Гарден? Има ли градски транспорт? На сайта на градината пише, че се взема автобус от Мол оф Емирейтс и от там пеша било близо. От друга страна в трип адвайзер пишеха, че само с такси можело да се стигне и връщането било трудно.

     - Може ли да се влиза в Бурж ал Араб да се разгледа без да се пие чай? Всъщност единственият ми интерес е да видим най-високият тенис корт, който е там.  

Връзка към коментар

Можеш с автобус да стигнеш не до градините, а на близко разстояние от тях. :)

Ако искаш на лични ще ти пусна маршрута му.

Но имай предвид факта, че Дубай не е пригоден за пешеходци, няма тротоари, и е рисковано ходенето пеша особено в такова място, като това, в което се намират градините. Затова най-добре и безопасно е да си хванеш такси от Мола на емирствата. Цената му ще бъде по-ниска, отколкото входа за градините.
Не зная кога ще ходиш в Дубай, но преди да тръгнеш провери в сайта дали работят градините, защото в летните месеци, т.е. от май до октомври са затворени. Няма сенки в тях и 50 градусова жега в пустинята си е рискова.

В Бурж Ал Араб можеш да влезеш само с резервация за някое от заведенията му. Но тенис корта не можеш да видиш като влезеш в хотела. Няма достъп до него. Той е хеликоптерна площадка и не се пускат хора там. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Roje, много ти благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Моля те пусни ми маршрута на лични. Заминаваме на 14 февруари, според сайта са отворени.

Използвам случаят да ти благодаря и за много интересните и полезни пътеписи за Дубай.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте на всички Магеланци!

Сайтът е страхотен! Радвам се че го открих! Пълен с много полезна и интересна информация за такива като мен и мъжа ми, които обичаме да пътуваме по шарения свят!

Намерих тази тема за Дубай и бих искала и аз да задам няколко въпроса, а пък който може да ми даде малко "прясна" информация :)

В неделя (1-ви март) летим за Дубай. Ще бъдем там до 8-ми март. Основната причина за пътуването е рожденния ден на съпруга ми. Той си пожела да го посрещне на Бурж Халифа :) Лошо няма :)

Горе долу вече имам някаква представа за града и забележителностите, но ми се иска да получа инфо от човек, който е бил там.

Основните въпроси които ме интересуват са следните:

1. От БГ ли да купувам дирхами или там на място? Ако е от там с каква валута да отида - долари, евро?

2. Кога е най-подходящо да посетим Бурж Халифа и съответно от къде да си вземем билети? В този ред на мисли искам да споделя че сме много олдскуул и нямаме нито дебитни или кредитни карти :Р

3. Коя фирма/агенция за джип сафари бихте препоръчали? Колко струва това приключение?

4. Какво бихте казали за круиз с вечеря на галера? 

5. Някой купувал ли си е групони от www.groupon.ae ? 

6. Заслужават ли си туровете на Биг Бъс?

 

Май това са за сега въпросите :)

Наистина ще се радвам на малко информация за да знам как да си планираме престоя и да видим колкото се може повече неща...

До скоро!

Поздрави, Деси

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет.

Ето в тази тема има отговор на доста от въпросите ти. Иначе съм сигурна, че ще получиш още и още отговори. :)

http://magelanci.com/topic/3085-%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%83%D0%BB%D0%B0-1-%D0%B2-%D0%B0%D0%B1%D1%83-%D0%B4%D0%B0%D0%B1%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9-%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D1%81/

Връзка към коментар

1.Ние си купихме малко дирхами от България, колкото да имаме първоначално за билети и таксита, след това си обменяхме в чейндж бюрата в моловете и метро станциите. Определено на място курса е много по-изгоден. За там си купете за обмяна долари, доколкото си спомням дирхама е вързан за долара, подобно на лев-евро и излиза по-изгодно.

2. За Бурж Халифа е много по-изгодно да се резервират предварително билети (мисля, че излизаше наполовина по-евтино), но ви трябва карта. Резервацията се прави от тук - https://tickets.atthetop.ae/eticketing/homepage.aspx . По принцип часовете около залеза са най-предпочитани и естествено свършват първи, защото много хора искат да видят Дубай и по тъмно и по светло :)

По другите въпроси не съм компетентна :) .

Връзка към коментар

2. Намерете си приятел с карта, който да ви ги купи. Едно на ръка, че час се запазва онлайн, но и второ на ръка на място билетите са много по-скъпи. Това като добавка от казаното от Зани :)

Връзка към коментар

Сега се замислих...понеже Бурж Халифа е за специален повод дали не може да си го направите по-специално :)

 

Стандартното качване на кулата е до 122 етаж. Цените при ранно резервиране с фиксиран час са от 125AED до 200AED. Хубавите часове около залез са 200. Ако отидете на място без предварителна резервация цената е 300AED.

 

Предлагам обаче да се замислите за алтернативи:

 

1. Качване до по-горната платформа, която струва 500AED в дневни часове и 300AED в нощни. Там няма да ги има тълпите, опашките, гледката всъщност може и да пострада, че от толкова високо сигурно се вижда като от самолет :) Но все пак ще сте наистина на най-високата платформа в Дубай (не съм сигурен дали в света няма по-висока), а не на по-ниската. Някак притъпява удоволствието, че си на високо като знаеш, че има хора и по-високо от теб :)

 

2. Да посетите бара/ресторанта, който е едва 2 етажа под първата платформа, т.е. на 120. Там за маса до прозореца изискват да похарчите поне 400 AED на човек (300AED за вътрешна), което е около 100 евро и би трябвало да стигне за леко хапване, че и за пийване. Ето го менюто: https://www.zomato.com/dubai/at-mosphere-downtown-dubai/menu#tabtop

Имат и следобеден чай (т.нар high tea), където сервират чай, сладки неща и сандвичи и е по-евтино, около 300AED. Ето го сайта на бара/ресторанта за повече информация и резервации: http://www.atmosphereburjkhalifa.com/ Трябва да сте официално облечени. 

 

Аз лично бих избрал вариант 2, ако имате малко повече средства да отделите. Да, повече от двойно по-скъпо е, но има къде да седнете, да пиете, хапнете и да си кажете по едно наздраве на спокойствие по случай повода. Горе на платформата места за сядане няма, ще рекламират, че като се качите може да останете колкото си искате и е така, но хватката е, че може да останете колкото си искате ПРАВИ. В момента, в който искате да подгънете коляно, щете не щете ще трябва да слизате, защото столчета и пейки няма. Опашката надолу в часовете около залез е доста прилична и ние чакахме повече от 30 минути. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички, които се включиха!

Георги, предложенията са страхотни, но за сега май ще минем само със стандартното качване на 122 етаж. Крайната дума ще има рожденика, така че не се знае :)

Лично аз бих искала да усетя тръпката от джип сафарито. Чух от няколко места че си заслужава, най-малкото до сега не съм виждала пустиня :)

В тази връзка има ли някакви пакетни оферти - сафари + вечеря на галера?

Връзка към коментар

Благодаря на всички, които се включиха!

Георги, предложенията са страхотни, но за сега май ще минем само със стандартното качване на 122 етаж. Крайната дума ще има рожденика, така че не се знае :)

Лично аз бих искала да усетя тръпката от джип сафарито. Чух от няколко места че си заслужава, най-малкото до сега не съм виждала пустиня :)

В тази връзка има ли някакви пакетни оферти - сафари + вечеря на галера?

 

Провери Arabian Adventures, една от фирмите, които най-много се спрягат: https://www.arabian-adventures.com/en/tours-and-safaris/index.aspx Не съм им ползвал услугите, хич не ги препоръчвам, но просто като отправна точка за това, което се предлага и колко струва. Може да я има и пакетната оферта, а ако няма може да им пишеш да питаш.  

 

Ако искаш да видиш пустиня без джип сафари има друга опция, но трябва да имате кола под наем и да се забиете цял ден навътре, ще го разпиша и това, ако ти е интересно :)

Връзка към коментар

Пускам няколко агенции, които набелязах, когато правех подготовка за Дубай. Не използвах никоя от тях заради обективни причини, но ... другия път. :)

Тази беше първа в списъка ми: North Tours

Следва още една, която беше в плановете ми и много съжалявам, че времето(силен вятър, носещ пясък и изключително ниска видимост) беше против нас и не ни позволи да се възползваме от услугите и: Alpha Tours

И още две, които нищо не ми говорят: Dubai UAE Excursions  и  Dubai Tours

Връзка към коментар

От мен едно предупреждение за сафари, резервирано на http://www.arabiansafaridubai.com/. Ние резервирахме онлайн от тук, тъй като се водеше уж проверена агенция. Всъщност всичко си беше супер до момента, в който дойде време джипът да ни кара обратно към хотела - както си беше според офертата. Тогава при нас дойде един мъж, който до този момент стоеше на маса /става въпрос за лагера в пустинята/ с шофьора, който ни закара и каза, че той щял да ни върне с друга кола. Първоначално не сметнахме, че това е проблем - за нас нямаше значение кой ще ни прибере и с кой ще си поделим джипа. Да, ама не - оказа се, че нямало да ни връщат с Ланд крузера, с който ни заведоха в пустинята, ами с някакъв автобус, който даже трябвало да чакаме! И на всичкото отгоре щял да ни остави някъде, ама не точно в хотела! Появиха се другите две двойки, с които пътувахме на отиване и като почна един скандал.... Добре, че момъкът от едната двойка говореше арабски, та като се развика....девойката с него пищеше на испански и циркът беше пълен. Този дето трябваше уж да ни връща взе да се оправдава, че не бил виновен, че така му наредили, дойде един друг с бяла тога и той взе да кърши едни пръсти ...а бе пълна простотия, която не очаквахме на фона на желязната организация до момента, а и предвид отношението в Дубай към туристите. Докато се разправяхме взе да се смрачава и останалите джипове бяха заминали. В крайна сметка почнаха едни телефонни обаждания и след около 15 минути дойде джип както си трябва и с гузни физиономии ни разкараха по хотелите. Отплеснах се, ама да имате едно наум с тази агенция. До този момент - пак казвам, сафарито беше супер.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, възползвах се от промоцията на flydubai и купих билети до Мале за 398Е.Имам 4 часа и половина престой в Дубай.В рамките на тези 4 часа и половина ще успея ли да отида до Бурж Халифа да видя пеещите фонтани или е много рисковано?Как ще е най-бързо придвижването ми с такси или с метрото ?

Връзка към коментар

5. Някой купувал ли си е групони от www.groupon.ae ? 

 

 

Май това са за сега въпросите :)

Наистина ще се радвам на малко информация за да знам как да си планираме престоя и да видим колкото се може повече неща...

До скоро!

Поздрави, Деси

http://www.cobone.com/en/deals/dubai - от този сайт съм купувала купони за ресторант. Излиза много изгодно.

 

groupon.ae  не приемат БГ карти

Връзка към коментар

Здравейте, възползвах се от промоцията на flydubai и купих билети до Мале за 398Е.Имам 4 часа и половина престой в Дубай.В рамките на тези 4 часа и половина ще успея ли да отида до Бурж Халифа да видя пеещите фонтани или е много рисковано?Как ще е най-бързо придвижването ми с такси или с метрото ?

За метрото - има спирка и на Терминал 2. Трябва карта да си извадиш. Бързо е, но поне час с паспортната проверка.

С такси мисля ще стане по-бързо. Четири часа са на кантар, но трябва да успееш. Фонтаните работят вечер.

Връзка към коментар

За метрото - има спирка и на Терминал 2. Трябва карта да си извадиш. Бързо е, но поне час с паспортната проверка.

С такси мисля ще стане по-бързо. Четири часа са на кантар, но трябва да успееш. Фонтаните работят вечер.

Много ти благодаря!Виждам, че си пътувал няколко пъти през Дубай, образуват ли се големи опашки на летището?По разписание кацам в 20:15 часа и отлитам в 00:45.По принцип имам голямо желание да видя фонтаните, до сега не съм бил с Дубай, но четох по други сайтове, че е много рисковано да се напусне летището за толкова малък престой. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.