Прескочи до съдържание

Автобус София - Истанбул


Препоръчани мнения

Здравейте,

искам да попитам откъде е най-евтино да се закупи автобусен билет до Истанбул? 

Също така някой бе писал във форума, че Метро е най-добрата фирма дотам?

 

Мерси 🙂

Връзка към мнение

Аз съм използвал единствено Матпу. От Пловдив до Истанбул еднопосочен е 30 лева, а двупосочен - 50 лева.

Редактирано от lamerz1912
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , lamerz1912 каза:

Аз съм използвал единствено Матпу. От Пловдив до Истанбул еднопосочен е 30 лева, а двупосочен - 50 лева.

А билет от къде взе? В Истанбул всички ли спират на една и съща автогара?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 26 минути , Ou7law каза:

Здравейте,

искам да попитам откъде е най-евтино да се закупи автобусен билет до Истанбул? 

Също така някой бе писал във форума, че Метро е най-добрата фирма дотам?

 

Мерси 🙂

Кушет вагон с 2 легла в купе е перфектния вариант, според мен. Цена 66 лв. за еднопосочен София- Истанбул. От новата жп гара ви взема безплатен автобус. Прави ви един прекрасен тур по европейската част и ви откарва близо да моста Галата. Ако разполагате с повече време ще е чудесно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 minutes ago, Дани Магелани said:

Кушет вагон с 2 легла в купе е перфектния вариант, според мен. Цена 66 лв. за еднопосочен София- Истанбул. От новата жп гара ви взема безплатен автобус. Прави ви един прекрасен тур по европейската част и ви откарва близо да моста Галата. Ако разполагате с повече време ще е чудесно.

А билети откъде се купуват, освен от гарата?

Връзка към мнение
преди 21 минути , Ou7law каза:

А билети откъде се купуват, освен от гарата?

http://www.bdz.bg/bg/biuro-za-mejdunarodni-bileti-i-turizum/biuro-za-mejdunarodno-biletoizdavane-i-turizum.html

Преди години пътувах с фирма Метро от София до Истанбул с нощен автобус. Оставиха ни на една автогара Есенлер, от където има безплатни автобусчета-шатъли, които те извозват из кварталите. Трябва да се питат стюардите в автобуса за шатълите. Има и спирка на метрото.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте! Не знам дали тук му е мястото на този въпрос, гледах няколко теми. Вълнува ме някой знае ли с какъв обществен транспорт мога да се придвижва от международна автогара Байрямпаша до аерогара Ататюрк? Имало някакви удобни маршрутки. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Lorette каза:

Байрямпаша до аерогара Ататюрк

Може да се придвижиш от автогарата до  аерогара Ататюрк  с метро. Пътува се около 15 минути.  На някаква  изложба ли  отиваш на Ататюрк?  Като летище то е затворено  от април месец след като започна работа  Новото  летище на Истанбул. Иначе, ако говорим сериозно, от  автогарата до Новото летище на Истанбул се движи на всеки 30 минути автобус IST-3 на фирма HAVAIST . Цената на билета е 16 лири. Пътува се около 60 минути.

Връзка към мнение
преди 6 минути , epetkov каза:

Може да се придвижиш от автогарата до  аерогара Ататюрк  с метро. Пътува се около 15 минути.  На някаква  изложба ли  отиваш на Ататюрк?  Като летище то е затворено  от април месец след като започна работа  Новото  летище на Истанбул. Иначе, ако говорим сериозно, от  автогарата до Новото летище на Истанбул се движи на всеки 30 минути автобус IST-3 на фирма HAVAIST . Цената на билета е 16 лири. Пътува се около 60 минути.

Вярно, че има ново летище. Извинявам се за объркването и благодаря за отговора. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

а до Istanbul S.Gokcen airport - от там летят Пегасус до техеран , как се стига, някой има ли представа . 

 

Гледам че е в азиатската част и нямам предства как се стига 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Ivaylo A. каза:

и нямам представа как се стига 

 Ако началната точка в Истанбул е автогара Байрампаша, вариантът е следния: с метрото до  станция Иеникапъ, там смяна с  влаковете Мармарай (тунелът под Босфора)  до  спирка Пендик. От спирка Пендик до Сабиха с автобус MR60 или 132Н.  Първият автобус  пътува до летището около 25 минути, вторият около 45 минути.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , epetkov каза:

 Ако началната точка в Истанбул е автогара Байрампаша, вариантът е следния: с метрото до  станция Иеникапъ, там смяна с  влаковете Мармарай (тунелът под Босфора)  до  спирка Пендик. От спирка Пендик до Сабиха с автобус MR60 или 132Н.  Първият автобус  пътува до летището около 25 минути, вторият около 45 минути.

малее то си е приключение, мерси за информацията. 

 

Ами в истанбул от автогарата където спират автобусите на Метро 🙂 незнам дали е тази Байрампаша

Връзка към мнение
преди 12 минути , Ivaylo A. каза:

малее то си е приключение

Ти магеланец ли си или..?

 

преди 13 минути , Ivaylo A. каза:

незнам дали е тази Байрампаша

Всеки уважаващ се магеланец знае, че автобусите от България  спират на автогара Байрампаша.

 

 

Връзка към мнение
преди 11 минути , epetkov каза:

Ти магеланец ли си или..?

 

Всеки уважаващ се магеланец знае, че автобусите от България  спират на автогара Байрампаша.

 

изглежда не се уважавам достатъчно 🙂

Ходил съм веднъж в Истанбул , с кола , шофирах и се зареках повече да не си го причинявам. Така че ще използвам твоите съвети и ще взема транспорт до С. Гьокчен.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivaylo A. каза:

Така че ще използвам твоите съвети

Пиши ми седмица преди  самото пътуване.  Възможно е да има промяна в схемата на пътуване. Възможно е вече да са пуснали  метрото до летище Сабиха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Ivaylo A. каза:

а до Istanbul S.Gokcen airport - от там летят Пегасус до техеран , как се стига, някой има ли представа . 

 

Гледам че е в азиатската част и нямам предства как се стига 

А...Е, за него ме интересува. Четох някъде, че то било само за вътрешни полети, ама май не е.

Връзка към мнение
преди 28 минути , Lorette каза:

че то било само за вътрешни полети, ама май 

Вътрешните полети са до 38  града. Ето карта на всички дестинации от Сабиха:

Destination-map_EN.thumb.jpg.3e7f16256e447a00ad301b6166bb0494.jpg

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, slujitel каза:

Дано го пуснат вече това метро,  че такъв ужас е това пътуване.  

Ние в такива случаи си поръчваме трансфер. Завързала съм си връзчица с една турска туристическа агенция, имат служители, от нашите преселници и нямам проблем с комуникацията. 

Че ако трябва да се тътрим със сто багажа по градския транспорт...

Връзка към мнение

Лятото ще имам трансфер от Сабиха до центъра на Истанбул, та ще го поиграя маршрута. Иначе гледам са си почти 70 километра от летището до центъра. Все едно София да има летище в Дупница :grin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Ние в такива случаи си поръчваме трансфер. Завързала съм си връзчица с една турска туристическа агенция, имат служители, от нашите преселници и нямам проблем с комуникацията. 

Че ако трябва да се тътрим със сто багажа по градския транспорт...

Нали знаеш,  че сме много различни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко време приблизително пътува автобусът от Истанбул до София. Купих си преди малко самолетен билет до Истанбул, но милите не стигнаха 🙂 за наобратно. На сайта на Метро виждам снимка на някакви доста луксозни седалчици с таблети...

Връзка към мнение
преди 3 часа, Йосиф Милчов каза:

Лятото ще имам трансфер от Сабиха до центъра на Истанбул,

Лятото  метрото със сигурност ще бъде пуснато до Сабиха.  Приблизително с  двете смени ще се стига за  90-100 минути  от  Сабиха до автогарата.  Така вече имаш ориентир  дали  ще успееш за  конкретен автобус до България.

преди 5 минути , SLX каза:

Нямаше да питам, ако пишеше времето за пътуване

Явно си гледал не на официалния сайт. Там картината изглежда така:

1842827208_Screenshot_20191128-102137_SamsungInternet.jpg.40ba79dd13de912d6633047e0ff32fca.jpg

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.