Прескочи до съдържание

Бали с дете на година и 8 месеца


Capitan Morgan

Препоръчани мнения

Тъкмо се върнах от Азия и май е време да почна да организирам новото пътуване натам 😁  Очертава се най - трудното ми пътуване досега , тъй като за пръв път и малкия бръмбар ще е с нас. Това беше изричното условие на жена ми за да има пътуване до Бали 😜 Та очаквам всякакви съвети от вас как по - безпроблемно да закарам и прибера до/от другия край на света дете на 1 г и 8 месеца 🙄 Засега съм се спрял на пребиваване в Санур и оттам евентуално 3-4-5 трипа  и останалото почивка . Всякакви съвети ще са ми от ползва относно детето ( къде да изберем места в самолета , каквъв хотел да букнем , какви лекарства да носим и т.н. ) Засега съм букнал един хотел приличащ малко на соц. сграда - Inna Grand Bali Beach Hotel уж заради малкия , макар и да не си падаме много по този тип хотели . Очаквам съвети от пътуващите с деца , че малко ми е филм  в момента как ще се получи това пътуване 🙄 Благодаря.

Връзка към коментар
преди 39 минути , Capitan Morgan каза:

Тъкмо се върнах от Азия и май е време да почна да организирам новото пътуване натам 😁  Очертава се най - трудното ми пътуване досега , тъй като за пръв път и малкия бръмбар ще е с нас. Това беше изричното условие на жена ми за да има пътуване до Бали 😜 Та очаквам всякакви съвети от вас как по - безпроблемно да закарам и прибера до/от другия край на света дете на 1 г и 8 месеца 🙄 Засега съм се спрял на пребиваване в Санур и оттам евентуално 3-4-5 трипа  и останалото почивка . Всякакви съвети ще са ми от ползва относно детето ( къде да изберем места в самолета , каквъв хотел да букнем , какви лекарства да носим и т.н. ) Засега съм букнал един хотел приличащ малко на соц. сграда - Inna Grand Bali Beach Hotel уж заради малкия , макар и да не си падаме много по този тип хотели . Очаквам съвети от пътуващите с деца , че малко ми е филм  в момента как ще се получи това пътуване 🙄 Благодаря.

Освен тази голяма сграда, има и малки къщички. Това единственият държавен хотел на Бали. Предимството му е, че е на плажа, има няколко басейна, чудесна закуска. В огромен парк е. Недостатък е поовехтялото оборудване, което се компенсира от ниската цена за плажен хотел.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Capitan Morgan каза:

 Засега съм букнал един хотел приличащ малко на соц. сграда - Inna Grand Bali Beach Hotel уж заради малкия , макар и да не си падаме много по този тип хотели . Очаквам съвети от пътуващите с деца , че малко ми е филм  в момента как ще се получи това пътуване 🙄 Благодаря.

Просто търси хотели, в който се допуска настаняване с  дете.  В много от хотелите това не е проблем. 

Да ме извинява @Дани Магелани, ама да се настаниш на Бали в толкова ужасно изглеждащ и студен хотел при цялата тази красота и уютност, които се намират на острова, аз не виждам причина. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , mililia каза:

Просто търси хотели, в който се допуска настаняване с  дете.  В много от хотелите това не е проблем. 

Да ме извинява @Дани Магелани, ама да се настаниш на Бали в толкова ужасно изглеждащ и студен хотел при цялата тази красота и уютност, които се намират на острова, аз не виждам причина. 

И ние, както и Juliaaa със съпруг и малко дете, бяхме в малките къщички сред парка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

няма нужда да е соц сграда за малкия 😀

бунгало също е удобно

може да разгледате в описанието на хотелите какво пише за деца - детски кът с катерушки и пр., аниматори, baby-sitter всякакви възможности има

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , neuromancer каза:

няма нужда да е соц сграда за малкия 😀

бунгало също е удобно

може да разгледате в описанието на хотелите какво пише за деца - детски кът с катерушки и пр., аниматори, baby-sitter всякакви възможности има 

Останах с впечатленито че @patilana ги хейтна точно тези къщички (може и да бъркаме де ) с последния си разказа за Бали , та бухнах в голямата сграда 🙂 

Връзка към коментар
преди 21 минути , Capitan Morgan каза:

Останах с впечатленито че @patilana ги хейтна точно тези къщички (може и да бъркаме де ) с последния си разказа за Бали , та бухнах в голямата сграда 🙂 

Зависи какво харесваш. Няма да влияя на избора ти. 

 Ето

20181230_080419.jpg

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Capitan Morgan каза:

Останах с впечатленито че @patilana ги хейтна точно тези къщички (може и да бъркаме де ) с последния си разказа за Бали , та бухнах в голямата сграда 🙂 

Аз не разбрах защо трябва да е точно този хотел, след като 

 

преди 3 часа, Capitan Morgan каза:

не си падаме много по този тип хотели

по-горе писах - разгледай няколко, виж какви неща за деца има и избирай

Връзка към коментар

На Бали има огромно разнообразие от хотели, ако държите дахл сте на хотел бих гледала да има две стаи - спалня и хол и при резервацията информирала хотела, че искам бебешко креватче. Отделно гледай да е близо до плажа, да има басейн, забавления за деца (това ако е по-голямо, във вашата възраст забавлението сте вие, водата, пясъка). В отзивите чети най-вече тези от родители или.пътуващи семейства и обърни внимание на  неща като шум през нощта или качество на храната, чистота, отношение към децата и подобни. 

Ние предпочитаме да спим в апартаменти през airbnb, на Бали не сме  били с дете, но иначе винаги намираме такива, които са подготвени за деца, имат столче за хранене, играчки, креватче, пералня и сушилня (супер важно при дълго пътуване с дете) и задължително пак гледаме да са с минимум една отделна спалня.

 

За полета - обикновено са с прикачване в Дубай или Доха, бих избрала дългият полет да е нощен, защото нашият син винаги спи в самолета. Ако вашето дете обаче има проблем да спи на ново място, трябва да помислите кога ще е по-удобно да се пътува. Иначе за полета носете резервни дрехи, любими играчки, книги, храна. Ние носим допълнително към основно ядене (това когато са под 2 години и без отделна седалка с полагаща им се храна) гризанки тип солети, оризовки, плодове - неща, които детето харесва и докато яде ще ни спечели минути спокойствие. 

 

 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте. Няма никакъв проблем за детенцето. Най-малкото ми гостенче, което беше тук сега януари, беше на 6 месеца. Тук е топло, не му трябват дебели дрехи, моята малка принцеса, която родих тук миналата година, сега по цял ден е предимно по памперс. Храна има на всякъде, плодове много, зеленчуци също. Санур е мястото, което препоръчвам с 2 ръце, живея точно в Санур вече 10 години. Тихо, спокойно, безопасно, уредено. Много приятно и чудесно за деца, защото има коралов риф и няма вълни в океана. Хотелчето ина гранд не е хич лошо, старо строителство е, но си е чудесно. 

  • Браво 1
Връзка към коментар

Много им се променя графика на игра и сън в този период, месец с месец са различни. Ако вашето може да спи навън, на плажа, идеално. Моето дете е приблизително на тази възраст, вън почти не може да спи, защото всичко му е интересно, дори в палатката на плажа. Ако не се наспи, киселее ужасно. От там и където и да ходим, избираме място, където около обед може да го затворим на тихо и да спи. Вечер също припада за сън в 20:00, хотелските забавления са основно в стаята, затова изберете място което би ви допадало, вероятно е да си прекарвате вечерите там. Близки магазинчета, рум сървиз помагат. Като наближи времето за път, наблюдавайте какво харесва да яде към момента. Например моето месеци можеше само хляб да яде, сега рязко спря, не го близва и ми усложнява живота:) Аз пътувам винаги с пакет каша на прах, която към момента харесва да яде (от бебешките обогатени с витамини, минерали, блабла, само добавяш вода), така че дори да има грижи нещо с намирането на храна, имам план Б. Вземете му няколко любими играчки, но вземете и нещо ново. Обикновено го оставям половин-един час в Комсед/Хиполенд да видя на какво се лепи най-много, купувам го тайно и вадя, като загрубеят нещата. В самолет това спасява много. Между седалките е идеално за разходки, при дълъг полет ще се нуждае от това и да не ви пука, че ще се закача с другите хора. Ако търпи непознати и някой иска да го вземе да играят, идеално, детегледачи са добре дошли! 😉 В този ред на мисли, за дневен полет място до пътеката е по-удобно от мястото до прозореца. От часовата разлика първите два дни вероятно ще мрънка, заредете се с търпение (и малко бира, да преглътнете;) Нурофен в ръчен багаж минава, шишето е 100мл, може да се наложи при полета, никнат още зъби и кви ли не мизерии. Памперси в ръчния - бройка = дозата за периода х1,5. Дрехи в ръчния, един-два чифта, защото тези памперси пропускат;) В самолета никакви чайчета за детето с вода от каните им, не знаеш кога са мити последно и стомаха какво ще понесе, само бутилирана вода.

  • Харесвам 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, Capitan Morgan каза:

Останах с впечатленито че @patilana ги хейтна точно тези къщички (може и да бъркаме де ) с последния си разказа за Бали , та бухнах в голямата сграда 🙂 

Съвършен хейт си беше и много точно си го запомнил. Мога да го повторя.

Вместо това ще добавя, че подът е с плочки и е последното място, на което бихте искали да се плъзне бебето. Освен това всяка къщичка е с две отделни стаи. Разбирайте, че буквайки къщичка, вие всъщност буквате една стая от нея. Баните ги описах. Стаите са големи с две легла, които са недостатъчно големи, за да спят на тях бебе и възрастен. Най - малките деца в района им бяха около 10 -годишни.

 

По въпроса за тази ваша почивка те съветвам да вземаш под внимание Само мненията на хората, които са пътували или ще пътуват с бебета. Всички други няма да ти помогнем никак. Напротив, може да превърнем почивката ви в ад. 

преди 11 часа, Petia_Bali каза:

......Тук е топло, не му трябват дебели дрехи...... Храна има на всякъде, плодове много, зеленчуци също......Тихо, спокойно, безопасно, уредено. Много приятно и чудесно за деца, защото има коралов риф и няма вълни в океана. 

Топлото не подлежи на съмнение, но почти 100% влажност, не бих нарекла прекрасен избор за бебе. Храна има, но хигиената е под всякакво наше разбиране, освен в хотелите и скъпите ресторанти за чужденци. Това никак не е ОК за моето бебе , примерно.

Кептън, нали си знаете от Тайланд, че от сергия се купува с повишено внимание?

И да, рифът е прекрасен. Точно той е причината Санур да е мястото за семейства с деца. Никъде другаде на острова няма такова нещо.

 

Бали не е плажна дестинация. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

По принцип дали ще ядете от улицата, или в 5 звезден хотел, ресторант за чужденци и тн., храната идва от едно и също място.

Тук поне няма гмо, антибиотици, торове и всички неща, които преобладават в Европа. Всичко расте на дъжд и слънце. Проблеми с влажноста не забелязвам, на детето му е чудесно, расте, като гъбка, не е боледувала до сега, да чукам на дърво. Както не е плажна дестинация, така има и прекрасни плажове, не са много, но има. 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз бях в Бали с 3 деца - най-малкото беше точно на годинка и нещо. Плажовете не ни бяха цел и затова бяхме взели вили с басейн - едната не далеч от Бланган (сърфисткия плаж, там само се разходихме, има красиви гледки) и другата - в Убуд. При нас е малко различно, че сме си самодостатъчни и децата се забавляват едно с друго. Наличието на кухня и басейн беше идеално за нас, имахме включени доста обилни закуски - много вкусна храна с пресни фрешове всеки ден. Моите и трите също са азиатчета - не сме имали проблеми нито с влага, нито с храна, нито с хигиена (най-голям проблем с хигиената сме имали на нашето черноморие - и трите деца бяха със стоматит и огромни афти в устата цяла седмица)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@Capitan Morgan, вече имате ли билети за самолета? Оставам с впечатлението, че ще пътувате двама възрастни + дете. И като каза, че е на годинка и осем месеца - сега ли е на толкова или ще бъде на толкова когато пътувате? Това е много важно да се уточни, защото 2 години е граничната възраст между категориите infant и child. Първите пътуват без собствено място - в скута на възрастен, а вторите си имат седалка. Ясно е, че ако и тримата сте с по седалка в самолета, на дългата отсечка ще вземете една цяла „тройка“ и общо взето ще си гледате кефа на нея. Това важи особено за моментите, когато сервират храната и се наложи да решавате някои задачи по комбинаторика с отварянето на масичките и разполагането на храната върху тях, както и с последователността на хранене на тримата. Децата (child) си имат свое меню, така че свободното пространство ще ви е дефицитно (особено когато трябва да се освободи периметърът в обхвата на чифт любопитни ръчички). Другият плюс на запълнена от вас „тройка“ ще е възможността да сменяте местата си постоянно, така че детето да е ту по средата, обгрижвано от двете страни, ту до прозореца, където може да поспи по-спокойно, ту до пътеката, ако е наложително да става по-често.

Ако сте двама възрастни + бебе (infant), тогава пътуването със самолет ще е истинско забавление. Като се има предвид, че детето ще е в скута на един от родителите си, това автоматично означава, че масичката пред тях няма да може да се отвори. При това положение възрастните трябва да се хранят „на смени“. Това може да се договори със стюардесите, така че да ви сервират храната последователно, или по някакъв друг начин. Ако сте с бебе, можете да резервирате местата до прозореца и до пътеката, а седалката между вас да оставите свободна. Доколкото познавам човешката психика, такива свободни места, затапени между вече заети, се взимат с най-голямо нежелание от хората (било защото много хора пътуват с компания и такава единична седалка не ги устройва, било - защото това поначало са най-малко предпочитаните места...), така че ако извадите късмет, можете при две резервирани седалки да разполагате с три. Това, разбира се, не отменя изискването детето да бъде в скута на възрастен, закопчано със специален колан, по време на излитане, на кацане и при по-силни турбуленции.

Когато си купите самолетните билети, задължително се запознайте с политиката на авиокомпанията по отношение на пътниците-деца. Всяка авиокомпания предоставя достатъчно подробна информация по този въпрос и това не е случайно. Във всеки случай вижте какъв багаж се полага на детето, изключенията от правилата за сигурност на летището (например в общия случай позволяват вкарването на повече от 100 ml вода в една бутилка, ако има пътник-бебе), понякога има документи, които се изискват, за да се докаже родствената връзка между възрастните и детето (трафикът на деца е проблем в цял свят). Многоезично извлечение от акта за раждане е достатъчно, без допълнителни заверки и легализации.

Пропускам някои неща, които вече са споменали преди мен, и ти обръщам внимание на най-голямата грижа по отношение на детето - комарите. Държа да натъртя, че това никак не е дребна работа и трябва да подходите сериозно, но без да изпадате в крайности. Оттук е достатъчно да носите един флакон от някой детски репелент, а като пристигнете, възможно най-бързо се снабдете с местно производство. Богатият опит по такива места винаги помага на местните производители да намерят най-добрата формула (разбирай - най-ефективната) за техните си конкретни условия. Лично аз бих ти препоръчал репелент за детето на основата на лимонова трева или някакви ароматни масла. Но - купен оттам, не оттук! Има ги във всеки супермаркет. Ето това е много добро:

 

103.jpg

Трябва да имате винаги подръка и да ползвате активно. Особено през деня, защото тогава хапят най-опасните комари - онези, които разнасят денгата и другите болести. Лепенки против комари като втора защита, са добро решение, според мен. Тях можете да си ги купите от България. А също и гел за след ухапване от комари. Там също имат, направо са вълшебни, но това е, защото съдържат кортикостероиди, а да сложиш такова нещо на малко дете... Закритите дрехи също са добро решение, всъщност - най-доброто, когато е възможно да се ползват.

Ако в хотела на са ви осигурили изпарител против комари в стаята, купете си още първата вечер. За целия престой едва ли ще ви излезе повече от 10 лева, но е безценна вещ. Ако са ви осигурили детско креватче, поинтересувайте се дали няма да ви предложат и мрежа (балдахин) с него. Те по такива „комарни“ дестинации хората знаят за какво става дума, няма нужда да им обяснявате много-много.

Още няколко неща.

На Бали по улиците вървят коли. Много коли. И още два пъти по толкова мотори. Ако детето прояви желание да ходи по някоя оживена улица - дръжте го изкъсо и не го изпускайте от очи дори за секунда.

Ако прояви желание да не ходи - предварително се запасете със слинг, научете се как да го носите (не е голяма философия, двата края се връзват на възел здраво и се премята през рамо, всички останали „техники“ са ала-бала) и носете детето в него. Може и кенгуру, но слингът е далеч по-удобен и за родителите, и за детето.

За да изведете детето от България, ще му трябва паспорт. Ако вече си има - добре. Ако няма - имай предвид, че паспорт на дете се издава в МВР само в присъствието и на двамата родители. Няма пълномощни, няма „аз минавам сега, а майката ще се отбие после“. И, ако не се лъжа, няма бърза услуга. Само обикновена - един месец. За да си спестите висенето в паспортната служба, мини предварително или им звънни по телефона, поинтересувай се каква е таксата за детски паспорт и в коя банка (номер на сметката!) се внася и плати предварително. Ако имате късмет - ще приемат плащане на място с карта. Но питай.

Много авиокомпании предлагат специални детски (по-скоро бебешки) креватчета - bassinets. Има ограничения за ръста и теглото на детето, повече информация - тук.

 

Обаче... аз защо ти ги разправям всички тия неща, да му се не види?! Щом жена ти иска да взимате детето - тя да се оправя с него, амаха!:grin: Ти си гледай кефа! :beach:

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар

....само да добавя в частта за самолета : ние винаги почистваме няколко пъти с мокри кърпички гърба на седалките пред нас, имам чувството че това е най-пълното с бактерии място в целият самолет, и тогава позволяваме на бебешока да я докосва. Ако бебето е сърдит рицар, раздавам на околните хорица тапи за уши (винаги си нося за всеки случай).

  • Харесвам 7
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Goal & Boss каза:

@Capitan Morgan, вече имате ли билети за самолета? Оставам с впечатлението, че ще пътувате двама възрастни + дете. И като каза, че е на годинка и осем месеца - сега ли е на толкова или ще бъде на толкова когато пътувате? Това е много важно да се уточни, защото 2 години е граничната възраст между категориите infant и child. Първите пътуват без собствено място - в скута на възрастен, а вторите си имат седалка. Ясно е, че ако и тримата сте с по седалка в самолета, на дългата отсечка ще вземете една цяла „тройка“ и общо взето ще си гледате кефа на нея. Това важи особено за моментите, когато сервират храната и се наложи да решавате някои задачи по комбинаторика с отварянето на масичките и разполагането на храната върху тях, както и с последователността на хранене на тримата. Децата (child) си имат свое меню, така че свободното пространство ще ви е дефицитно (особено когато трябва да се освободи периметърът в обхвата на чифт любопитни ръчички). Другият плюс на запълнена от вас „тройка“ ще е възможността да сменяте местата си постоянно, така че детето да е ту по средата, обгрижвано от двете страни, ту до прозореца, където може да поспи по-спокойно, ту до пътеката, ако е наложително да става по-често. 

Ако сте двама възрастни + бебе (infant), тогава пътуването със самолет ще е истинско забавление. Като се има предвид, че детето ще е в скута на един от родителите си, това автоматично означава, че масичката пред тях няма да може да се отвори. При това положение възрастните трябва да се хранят „на смени“. Това може да се договори със стюардесите, така че да ви сервират храната последователно, или по някакъв друг начин. Ако сте с бебе, можете да резервирате местата до прозореца и до пътеката, а седалката между вас да оставите свободна. Доколкото познавам човешката психика, такива свободни места, затапени между вече заети, се взимат с най-голямо нежелание от хората (било защото много хора пътуват с компания и такава единична седалка не ги устройва, било - защото това поначало са най-малко предпочитаните места...), така че ако извадите късмет, можете при две резервирани седалки да разполагате с три. Това, разбира се, не отменя изискването детето да бъде в скута на възрастен, закопчано със специален колан, по време на излитане, на кацане и при по-силни турбуленции.

Когато си купите самолетните билети, задължително се запознайте с политиката на авиокомпанията по отношение на пътниците-деца. Всяка авиокомпания предоставя достатъчно подробна информация по този въпрос и това не е случайно. Във всеки случай вижте какъв багаж се полага на детето, изключенията от правилата за сигурност на летището (например в общия случай позволяват вкарването на повече от 100 ml вода в една бутилка, ако има пътник-бебе), понякога има документи, които се изискват, за да се докаже родствената връзка между възрастните и детето (трафикът на деца е проблем в цял свят). Многоезично извлечение от акта за раждане е достатъчно, без допълнителни заверки и легализации.

Пропускам някои неща, които вече са споменали преди мен, и ти обръщам внимание на най-голямата грижа по отношение на детето - комарите. Държа да натъртя, че това никак не е дребна работа и трябва да подходите сериозно, но без да изпадате в крайности. Оттук е достатъчно да носите един флакон от някой детски репелент, а като пристигнете, възможно най-бързо се снабдете с местно производство. Богатият опит по такива места винаги помага на местните производители да намерят най-добрата формула (разбирай - най-ефективната) за техните си конкретни условия. Лично аз бих ти препоръчал репелент за детето на основата на лимонова трева или някакви ароматни масла. Но - купен оттам, не оттук! Има ги във всеки супермаркет. Ето това е много добро: 

 

103.jpg

Трябва да имате винаги подръка и да ползвате активно. Особено през деня, защото тогава хапят най-опасните комари - онези, които разнасят денгата и другите болести. Лепенки против комари като втора защита, са добро решение, според мен. Тях можете да си ги купите от България. А също и гел за след ухапване от комари. Там също имат, направо са вълшебни, но това е, защото съдържат кортикостероиди, а да сложиш такова нещо на малко дете... Закритите дрехи също са добро решение, всъщност - най-доброто, когато е възможно да се ползват.

Ако в хотела на са ви осигурили изпарител против комари в стаята, купете си още първата вечер. За целия престой едва ли ще ви излезе повече от 10 лева, но е безценна вещ. Ако са ви осигурили детско креватче, поинтересувайте се дали няма да ви предложат и мрежа (балдахин) с него. Те по такива „комарни“ дестинации хората знаят за какво става дума, няма нужда да им обяснявате много-много. 

Още няколко неща. 

На Бали по улиците вървят коли. Много коли. И още два пъти по толкова мотори. Ако детето прояви желание да ходи по някоя оживена улица - дръжте го изкъсо и не го изпускайте от очи дори за секунда.

Ако прояви желание да не ходи - предварително се запасете със слинг, научете се как да го носите (не е голяма философия, двата края се връзват на възел здраво и се премята през рамо, всички останали „техники“ са ала-бала) и носете детето в него. Може и кенгуру, но слингът е далеч по-удобен и за родителите, и за детето.

За да изведете детето от България, ще му трябва паспорт. Ако вече си има - добре. Ако няма - имай предвид, че паспорт на дете се издава в МВР само в присъствието и на двамата родители. Няма пълномощни, няма „аз минавам сега, а майката ще се отбие после“. И, ако не се лъжа, няма бърза услуга. Само обикновена - един месец. За да си спестите висенето в паспортната служба, мини предварително или им звънни по телефона, поинтересувай се каква е таксата за детски паспорт и в коя банка (номер на сметката!) се внася и плати предварително. Ако имате късмет - ще приемат плащане на място с карта. Но питай.

Много авиокомпании предлагат специални детски (по-скоро бебешки) креватчета - bassinets. Има ограничения за ръста и теглото на детето, повече информация - тук. 

 

Обаче... аз защо ти ги разправям всички тия неща, да му се не види?! Щом жена ти иска да взимате детето - тя да се оправя с него, амаха!:grin: Ти си гледай кефа! :beach:

Благодаря за изчерпателния отговор 🙂 По време на пътуването ще е на 1.8 г. Преди това мисля да направим някоя плажна дестинация в Европа за 3-4 -5 дни за генерална репетиция преди дългия полет , да видим как ще се оправим с 2 часа полет . Билетите са от Търкиш , както и на половината форум. По последно инфо видях че са 77 човека от форума за 18.07.2019 😁 Паспорт вече има , но още не е излизал от БГ . Какви др. документи са нужни освен паспорт и 2мата родители и преведен акт. за раждане примерно на английски ?

Връзка към коментар

Други документи не ви трябват.

В Санур има толкова хубави места за отсядане, безброй по-малки хотелски настанявания балийски тип в самостоятелни къщички, че направо е грехота да се набие човек в нещо подобно като тоя хотел Ина. Разгледай, но според мен това е безумно- блок или споделена къща, никога не бих си го причинила.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Coo каза:

Извън ЕС не са ми искали акт за раждане. На контролната проверка на излизане от България ми го искат само. Дори го нямам преведен на какъвто и да език.

Искат ти акт за раждане на излизане от БГ? Такова нещо за пръв път чувам, пътувам с 3 деца от 16 години. На страницата на външно също не пише нищо подобно.

" Когато деца с българско гражданство пътуват с двамата си родители, достатъчно е да носят валидна лична карта или паспорт (на децата до 14-годишна възраст се издават само паспорти), издаден от българската полиция. "

 

Да нямаш предвид декларация за извеждане на дете само от единият родител?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Тони каза:

В Санур има толкова хубави места за отсядане, безброй по-малки хотелски настанявания балийски тип в самостоятелни къщички, че направо е грехота да се набие човек в нещо подобно като тоя хотел Ина. Разгледай, но според мен това е безумно- блок или споделена къща, никога не бих си го причинила.

Напълно подкрепям това мнение, като човек отсядал във въпросния хотел (градинската част с по-малките сгради). Това е бюджетно настаняване на първа линия, идеално за 1 нощувка преди day trip до Nusa Penida/Nusa Lembongan, защото е близо до ferry-тата. Но там не се усеща духа на Бали, това е един generic хотел (бая овехтял при това), който би могъл да е навсякъде по света. Аз лично бях в потрес като видях стаята и особено банята, но пък и ревютата не бяха перфектни, така че можеше да се очаква донякъде. Басейните са ок, както и градината около хотела.

Редактирано от Carrie
Връзка към коментар
преди 28 минути , Coo каза:

Извън ЕС не са ми искали акт за раждане. На контролната проверка на излизане от България ми го искат само. Дори го нямам преведен на какъвто и да език.

На мен са ми искали - Air Asia. Не за идентификация, а за доказване на родствена връзка между мен и детето. Както споменах по-горе, заради трафика на хора. Впрочем изискването си беше написано в техния сайт, така че нямаше изненади - бяхме подготвени. Сега виждам, че е другояче, но пък чета, че за други държави имало такова изискване, например Южна Африка.

Редактирано от Goal & Boss
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.