Прескочи до съдържание

Исландия Баща и Син на 9 г. Лято 2019 г.


Tonyco

Препоръчани мнения

преди 6 часа, Tonyco каза:

Подредени и надписани снимките може да откриете на моя сайт:

 

http://www.tonyco.net/Pictures/Iceland_2019/

 

За 3D снимките тук:

 

http://www.tonyco.net/pictures/3D/Iceland_2019

 

Поетапно ще започна да сглобявам клипчетата от пътуването. За пътеписа обаче, преди зимата не го виждам за съжаление. 😀

Няма за Стара Планина раздел, иначе и там да качвах ден за ден снимки от Ком-Емине 🙂 

Слагай ги в раздела България.

Направи си специална тема и,когато можеш, качвай.

Ще е интересно за всички,сигурна съм:)))

Всички ние, постваме снимки от къде ли не,по света, и доста по-малко от нашите си красоти😞

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Tonyco каза:

Добре ще го направя 🙂

Живот и здраве потегляме на 20.07 рано сутринта.  Тече усилена подготовка от всякакво естество 🙂

 

 

Не се сърди, но аз няма да я следя тази тема.

Ком-Емине по права линия е 400 км. Това прави по 26 км./ден ако се хвърчи. А по била и урви в Стара Планина колко ли е на ден?

Не, не.

Само като си го представя и се уморих.

Всъщност …  ох... прилоша ми.

 

:grin:

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

Не се сърди, но аз няма да я следя тази тема.

Ком-Емине по права линия е 400 км. Това прави по 26 км./ден ако се хвърчи. А по била и урви в Стара Планина колко ли е на ден?

Не, не.

Само като си го представя и се уморих.

Всъщност …  ох... прилоша ми.

 

:grin:

 

@ven62Венчоооооооо, няма, няма, па  като изтърсиш нещо! :dwarf:Нали,  няма да те кара човекът да търчиш,какво се опъваш?:assassin:

И само да съм те видяла, да надничаш в темата, ще те обадя:))))))):aikido:

Нека разкаже, ценно ще е, от цял свят има повече снимки, отколкото , от Бг. Аз ще чета по два пъти и заради теб.:))))

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

@ven62Венчоооооооо, няма, няма, па  като изтърсиш нещо! :dwarf:Нали,  няма да те кара човекът да търчиш,какво се опъваш?:assassin:

И само да съм те видяла, да надничаш в темата, ще те обадя:))))))):aikido:

Нека разкаже, ценно ще е, от цял свят има повече снимки, отколкото , от Бг. Аз ще чета по два пъти и заради теб.:))))

Разбира се, @AlexandraKo . Нека публикува снимки. Те са статични. Няма да го гледам как търчи. :wink:

Може да се каже че в крайните точки съм ходил - н. Емине и Ком. Не баш на върха - в заставата съм бил и то няколко пъти.

Като войник бях граничар.

Всъщност от тогава ненавиждам бягането.

Бях най-интелигентния войник в поделението в Драгоман. (То, това не е трудно т.е. не е самохвалство)

И всяка година има изпити и поделенията се състезават колко отличници ще имат по бойната и политическата подготовка. Това включва сглобяване, разглобяване на шмайзери, специалните дисциплини (свързочна техника, сапьорство и т.н.), политическа подготовка (това бяха въпроси от обща култура. Напр. Къде се намира Монако. Само аз знае това.) и … физическа подготовка. Трябваше да се пробягат 3 км. за определено време и да се направят 6 коремни от място. Аз правех едно, ама със засилка. За 3-те км. не питай - мъка.

Та, ротния нареди - 4 месеца преди изпитите Ven62 дa тича от края на Драгоман до табелата на Чуковезер и обратно (5км.) всяка сутрин, обед и вечер. 15 km. на ден, всеки ден и така над 100 дни - дъжд, сняг, град, -20 +40 - не им пукаше.

Къде ще изпусне поделението един отличник.

Позная какво стана на изпита.  :neo:

От тогава съм ефрейтор Ven62.

:hunter:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , ven62 каза:

Разбира се, @AlexandraKo . Нека публикува снимки. Те са статични. Няма да го гледам как търчи. :wink:

Може да се каже че в крайните точки съм ходил - н. Емине и Ком. Не баш на върха - в заставата съм бил и то няколко пъти.

Като войник бях граничар.

Всъщност от тогава ненавиждам бягането.

Бях най-интелигентния войник в поделението в Драгоман. (То, това не е трудно т.е. не е самохвалство)

И всяка година има изпити и поделенията се състезават колко отличници ще имат по бойната и политическата подготовка. Това включва сглобяване, разглобяване на шмайзери, специалните дисциплини (свързочна техника, сапьорство и т.н.), политическа подготовка (това бяха въпроси от обща култура. Напр. Къде се намира Монако. Само аз знае това.) и … физическа подготовка. Трябваше да се пробягат 3 км. за определено време и да се направят 6 коремни от място. Аз правех едно, ама със засилка. За 3-те км. не питай - мъка.

Та, ротния нареди - 4 месеца преди изпитите Ven62 дa тича от края на Драгоман до табелата на Чуковезер и обратно (5км.) всяка сутрин, обед и вечер. 15 km. на ден, всеки ден и така над 100 дни - дъжд, сняг, град, -20 +40 - не им пукаше.

Къде ще изпусне поделението един отличник.

Позная какво стана на изпита.  :neo:

От тогава съм ефрейтор Ven62.

:hunter:

Малеее, какви  тежки асоциации!

Хайде, нали е минало!Не си го спомняй повече:)))

Ама, па си бил най- учен:)))

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ven62 каза:

Разбира се, @AlexandraKo . Нека публикува снимки. Те са статични. Няма да го гледам как търчи. :wink:

Може да се каже че в крайните точки съм ходил - н. Емине и Ком. Не баш на върха - в заставата съм бил и то няколко пъти.

Като войник бях граничар.

Всъщност от тогава ненавиждам бягането.

Бях най-интелигентния войник в поделението в Драгоман. (То, това не е трудно т.е. не е самохвалство)

И всяка година има изпити и поделенията се състезават колко отличници ще имат по бойната и политическата подготовка. Това включва сглобяване, разглобяване на шмайзери, специалните дисциплини (свързочна техника, сапьорство и т.н.), политическа подготовка (това бяха въпроси от обща култура. Напр. Къде се намира Монако. Само аз знае това.) и … физическа подготовка. Трябваше да се пробягат 3 км. за определено време и да се направят 6 коремни от място. Аз правех едно, ама със засилка. За 3-те км. не питай - мъка.

Та, ротния нареди - 4 месеца преди изпитите Ven62 дa тича от края на Драгоман до табелата на Чуковезер и обратно (5км.) всяка сутрин, обед и вечер. 15 km. на ден, всеки ден и така над 100 дни - дъжд, сняг, град, -20 +40 - не им пукаше.

Къде ще изпусне поделението един отличник.

Позная какво стана на изпита.  :neo:

От тогава съм ефрейтор Ven62.

:hunter:

Така, така. И аз съм ходил казарма, и аз съм разглобявал калашника за време хаха, и аз съм бягал бе всичко изборено от теб. Носил съм на гръб и металната изтривалка за обувки пред караулното тичайки в кръг около него с нея, защото ме хванаха на пост как си седя и си чета "Пътеводител на галактическия стопаджия" 😆 Вярно в учебния център бях само кожа, кости и мускули, след това станах 15 кг по-тежък в бойното поделение. Сега на 40 г отново влязох във форма и почти стопих излишните пречещи на здравето мазнини хаха.

Та по темата КОМ-Емине, първо искам да кажа, че няма да тичаме. С още две момчета сме, като единия е дуатлонист на Витоша 100, демек първо върти с колело обиколка на витоша планина 100 км през деня и после през нощта същото с тичане и е в челните позиции за нашата възрастова група, та аз съм от бавните в нашата скромна група. 

Планът е следния:

 

Ден  Дата Маршрут км D+
1 20.07.2019 г. х. Ком - г.Лакатник 45 1000
2 21.07.2019 г. г.Лакатник - х.Лескова 31 1290
3 22.07.2019 г. х.Лескова - х. Чавдар 54 1690
4 23.07.2019 г. х. Чавдар - х. Момина Поляна  37 1300
5 24.07.2019 г. х.Moмина поляна - х.Ехо по билото 41 2440
6 25.07.2019 г. х.Ехо - х.Добрила 32 1700
7 26.07.2019 г. х.Добрила -  х.Мандрата 30 2070
8 27.07.2019 г. х.Мандрата- х.Бузлуджа 38 1150
9 28.07.2019 г. х.Бузлуджа - ски база Грамадлива 33 1050
10 29.07.2019 г. ски база Грамадлива - х. Чумерна 30 1250
11 30.07.2019 г. х.Чумерна - Котел 55 1000
12 31.07.2019 г. Котел - Голямата нива 40 1250
13 01.08.2019 г. Голямата нива - Дьскотна 46 1000
14 02.08.2019 г. Дъскотна - Козичино 47 700
15 03.08.2019 г. Козичино - Емине 21,5 365
         
    сумарно 580,5 19255

 

Д+ е сумарната височина която се набира за съоъветния етап, тоест като изкачиш всички баири за етапа, сумирано си набрал тази височина. Д- не е от значение и не съм я слагал. Ден 12-13 ще е сървайвър, 86 км, няма храна, няма населени места, няма къде да се спи, водата е през 20 - 30 км и не е ясно дали няма да има пресъхнали чешми. Ако отцелеем там, значи всичко е точно хахаха. Ще търсим беседки около Голямата нива да се проснем за през нощта. 

По отношение на снимките от БГ, смея да твърдя, че на сайта ми е пълно със всякакви от всякакви места. С мотора съм бил почти на всякъде в БГ, сега почвам да посещавам местата, където с мотора няма как. "Опознай родината за да я обикнеш". Преди да тръгна по чужбина, я опознах доста добре. остават ми 2 печата в книжката със 100-те обекта и просто се мотам и аз незнам защо да не ги взема. Та така, като наближи ще отворя нова тема с подробно описание на плана, пък какво сабя покаже. Винаги може да се прекрати или да не стартира поради контузия или инцидент, затова не бързам с темата. Тази седмица доста тичах и колоездих и можеше нещо да се контузя преди старта, но това е положението, трябва си подготовка за всяко едно начинание. Тази вечер след работа с един колега завъртяхме с колелата Златните - Офелийте - Кладница и обратно София през Владая 57 км с 1250 м Д+ за разходка и последна силова тренировка. Спускането към Кладница е по пътека стръмна и с камъни, инцидент е възможен винаги, но без подготовка за издръжливост няма как 🙂 Живот и здраве края на следващата седмица ще отворя темата. 🙂

преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Малеее, какви  тежки асоциации!

Хайде, нали е минало!Не си го спомняй повече:)))

Ама, па си бил най- учен:)))

Миналото няма да бъде забравено 😁🤣

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Tonyco каза:

Така, така. ... 😁🤣

Послушай @AlexandraKo и си почни една нова тема. Това ти мнение е добро като начало (според мен). Или си го копирай там или помоли някой модератор да ти го премести.

Аз обещавам да гледам снимките седнал във фотьойла или легнал на спалнята.

Честна дума!

:clapping:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, ven62 каза:

Послушай @AlexandraKo и си почни една нова тема. Това ти мнение е добро като начало (според мен). Или си го копирай там или помоли някой модератор да ти го премести.

Аз обещавам да гледам снимките седнал във фотьойла или легнал на спалнята.

Честна дума!

:clapping:

@ven62 Венчооо, виж, какво правят хората:)))По 50 км на ден, ти го сметна по 26.

А ние кво - мързеливи разходки и плюскане:((((

Добре че, вече съм древна, та не ме е много срам.

Ама, да си кажа честно, от малка не обичам походи, хижи и планински преходи. Не че не съм ходила в младежките години.

Но пък, много ми е интересно, да чета и да гледам снимки. А @Tonyco си е спортсмен:))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чак пък спортсмен 😆 И аз съм си дърт вече, няма зор лекичко хаха. 

Това беше като офтопик малко, но края на другата седмица ако всичко е наред и сме пред потегляне ще отворя една тема с подробно описание, какво как и т.н. Стискайте палци 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

След много, много време в една далечна галактика в крайна сметка успях да завърша пътеписа за Исландия. Приятно четене, и благодаря още веднъж на всички, които ни помогнаха с безценни съвети. 🙂

 

http://www.tonyco.net/patepis/Iceland_2019/

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.