Прескочи до съдържание

дневник Таджикистан и Узбекистан - програма


Svetulche

Препоръчани мнения

преди 7 часа, Йосиф Милчов каза:

Септември как ви се струва за памирската магистрала или да заложим на август?

Септември би трябвало да е ОК за магистралата, особено началото на месеца. Но ще бъде хладничко, може и сняг да падне по проходите някъде. Още сега гледам, че минималната температура в Мургаб е 1 градус.... Нашият шофьор каза, че за тях сезонът приключва в средата на октомври. Чела съм и пътеписи на хора, пътували в септември, нямаше накакви драми по това време. Въпреки всичко, аз бих заложила на август.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Уточняващи въпроси, ако позволиш.

Хотелите в Самарканд и Бухара предварително ли си резервира и ако да, колко време предварително? За Пенджикент и Маргузорските езера предполагам на място? Маруф ли препоръча/помогна с избора? То за второто май е нямало избор или греша? За ез Искандеркул нямахте предварителна идея за нощувка или лошото време ви отказа? Щото по руските форуми го препоръчват, имало възможност и за трекчета наоколо. 

Колкото и да е субективно, по критерия 2 от 3 кои две са твоя избор между Самарканд, Бухара и Хива? 

Спрятам и аз нещо за догодина, та да видим...

Връзка към мнение

За Самарканд и Бухара резервациите направих близо 5 месеца по-рано, като хотела в Самарканд беше с възможност за безплатна анулация до седмица преди настаняването. За Пенджикент също резервирах предварително (май 3 месеца по-рано). Нощувката на езерата беше грижа на Саидбек, който ни осигури транспорта и шофьор за отсечката Душанбе-Пенджикент-планините Фан. Къщата ни за гости беше в село Nofin, което се намира при четвъртото езеро - Najmuddin Guesthouse. Това не е единствената възможност за настаняване, но се доверихме на избора на Саидбек и останахме много доволни. Маруф имаше предвид и друга къща, но призна, че е близо до водата и имало много комари по това време на годината...

При Искандеркул не нощувахме, защото нямах идея предварително, че има възможност. Ако знаех щяхме или да останем там или до отседнем директно на Маргузорските езера. Пенджикент не е особено интересно място.

 

Колкото до Самарканд, Бухара и Хива - много е трудно да игнорирам който и да е от тези прекрасни градове, но ако трябва да го направя с мъка ще изключа ..... Бухара. Самарканд е приказен, грандиозен и много цветен. Хива е много различна от Самарканд - малка, компактна, пясъчна. А Бухара като че ли съдържа по малко и от Самарканд и от Хива.

 

На разположение съм за всякакви уточняващи въпроси 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.