Прескочи до съдържание

8 часа в Лондон


Eva eva

Препоръчани мнения

Чудя се 8 часа в центъра на Лондон достатъчни ли са за няколко основни забележителности, отвън /без музеи/ от гара Виктория?

Например - разходка Бъкингамския дворец, Уестминтърското абатство, Биг Бен, двореца и обратно.

Благодаря предварително за отговорите

Връзка към мнение
преди 23 минути , Eva eva каза:

Чудя се 8 часа в центъра на Лондон достатъчни ли са за няколко основни забележителности, отвън /без музеи/ от гара Виктория?

Например - разходка Бъкингамския дворец, Уестминтърското абатство, Биг Бен, двореца и обратно.

Благодаря предварително за отговорите

ако трансферът ви от летището до Виктория е с автобус за 2 часа и половина, не с влак за 45 мин, половината ви ден ще премине в пътуване самолет-автобус-автобус-самолет . А и да се съобразите, че от Виктория после са на 30 или на 60 минути автобусите до летището, да се презастраховате, да стигнете по-рано... това ще е едно лудо препускане. Но вие си знаете.  (Ако е за един ден, аз бих отишъл до град, който е близо до летището)

Връзка към мнение

montepinar, благодаря и тук за отговора 🙂 Смятах, че остават 8 часа чисти за разходка от гара Виктория.  Не сме били в Лондон, а и хич не ме влече като по-сериозна дестинация. Затова за 1 ден бих се разходила.  Но все пак, ако 8 часа са ок за центъра.

Редактирано от Eva eva
Връзка към мнение
17 minutes ago, montepinar said:

ако трансферът ви от летището до Виктория е с автобус за 2 часа и половина, не с влак за 45 мин, половината ви ден ще премине в пътуване самолет-автобус-автобус-самолет . А и да се съобразите, че от Виктория после са на 30 или на 60 минути автобусите до летището, да се презастраховате, да стигнете по-рано... това ще е едно лудо препускане. Но вие си знаете.  (Ако е за един ден, аз бих отишъл до град, който е близо до летището)

Ако кацнат с първия уизз в 7:30 и хванат автобус в 8:30 около 10 ще са на Виктория. От там даже и пеша могат да направят разходка до Бъкингам, парка, Биг Бен, Уестминстър, Лондон Ай , Трафалгар ,Оксфорд и т.н. В 17:30-18ч да си хванат автобус обратно и ще се са около 19-19:30ч. на летището . Прав си за влака и също препоръчвам да изберат него. Още повече, че събота и неделя двупосочния билет до Лондон е 14,50 GBP на човек( 1 x Adult - Super Off-Peak Day Return) , което вероятно ще ти бъде и по-евтино от автобуса, а времето за пътуване може да ти бъде и 36 мин от Летището до St Pancras station според зависи от влака който хванете. 

 

@Eva eva не подценявайте града, макар и със скъпи и не много добри хотели града е страхотел. Силно препоръчвам и 1 нощувка по възможност. Сигурен съм ще ви хареса. Има много неща за гледане/правене , че и дори просто за разходка. 

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

по принцип 8 часа са ок за разходка, пък каквото видите. Изброеното да, отвън.

Ама не знам има ли смисъл... Аз поне не бих се разхождал така, бих го оставил за някой път когато и без това имам дълго прекачване и време за убиване. Защо не сложите една нощувка?

Все пак също е важно дали тия 8 часа са от кацане до излитане, или от автогарата. Ако е първото, вземете влак, защото с автобус пътя е много, макар и евтин.

Ако не ви влече Лондон - Кеймбридж или провинцията с кола също е добър вариант

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен 8 живи часа са достатъчни и не бих се поколебал да ги направя. Пък по-пълноценна разходка може и друг път. На мен ми беше голям кеф първия път дори само да мина покрай тези места с автобуса на Теравижън от Станстед до Виктория, само да ги видя. А отбелязаните места са достатъчно компактни в центъра и логистиката между тях е лесна. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Eva eva каза:

Чудя се 8 часа в центъра на Лондон достатъчни ли са за няколко основни забележителности, отвън /без музеи/ от гара Виктория?

Например - разходка Бъкингамския дворец, Уестминтърското абатство, Биг Бен, двореца и обратно.

Благодаря предварително за отговорите

Моите 5 пенса 🙂 Абсолютно си струва. Ако е хубаво времето, много е вероятно много да ви хареса. Ако не е, пак е със същия шанс. Всъщност, Лондон е безкрайно очарователен... 

А ако не ви грабне, ще сте се разходили за минималното възможно време и ще сте доволни, че не сте си изгубили повече времето.

Win-win situation🙂 

Връзка към мнение
преди 10 часа, Eva eva каза:

Чудя се 8 часа в центъра на Лондон достатъчни ли са за няколко основни забележителности, отвън /без музеи/ от гара Виктория?

Например - разходка Бъкингамския дворец, Уестминтърското абатство, Биг Бен, двореца и обратно.

Благодаря предварително за отговорите

Заслужава си всяка секунда!

 

Ето тук можеш да намериш няколко готови маршрута за пешеходни обиколки из града. Аз бих ти препоръчал Westminster walk.

 

Или тази - Jubilee loop walk :smile:

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обядвайте в района на Ковънт гардън - страхотно е между театрите и кината! :smile:

Метрото можете да го ползвате с безконтактна кредитна карта и в рамките на Зона 1 и 2 ще ви струва 7-8 паунда за цял ден, не повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

и според мен си струва , ама аз обичам Лондон 🙂 ще се поизморите, но пък ще видите страхотни неща , ето тук съм описала нашите разходки из града , може да си харесате маршрут различен от двореца, Окото и Биг Бен http://mywayoftravelblog.com/category/лондон/дневни-пътеписи/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още веднъж благодаря за подкрепата и хубавите коментари 🙂 

 

Имам още една чуденка - ако самолетът каца по разписание на летище Лутън в 7:30 ч. сутринта за колко часа да взема билети за автобус или влак? И какво ще се случи, ако по някаква причина самолетът закъснее?

Връзка към мнение
В момента, Eva eva каза:

Още веднъж благодаря за подкрепата и хубавите коментари 🙂 

 

Имам още една чуденка - ако самолетът каца по разписание на летище Лутън в 7:30 ч. сутринта за колко часа да взема билети за автобус или влак? И какво ще се случи, ако по някаква причина самолетът закъснее?

ако сте само с ръчен багаж всичко след 8 е ок, ако закъснеете или подраните пак ви качват на автобуса . За влака мисля , че няма нужда да се купуват предварително билети или поне ние купувахме направо от гарата 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ако всички сте пълнолетни, носете си паспорти, за да минете на електронния паспортен контрол, иначе опашките не са малки

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 minutes ago, Eva eva said:

Имам още една чуденка - ако самолетът каца по разписание на летище Лутън в 7:30 ч. сутринта за колко часа да взема билети за автобус или влак? И какво ще се случи, ако по някаква причина самолетът закъснее?

Ние си взехме билети за 8:30 с National Express. Кацнахме на Лутън със същ3я полет в 7:30 преди няма месец и даже имахме време и за кафе и цигара преди автобуса. Мога да ти дам и ваучер за 20% отстъпка с National Express, валиден до 25.02. надявам се да ти свърши работа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
13 minutes ago, Eva eva said:

@Йосиф Милчов, благодаря, но ще пазарувам самолетни билети чак юни-юли 🙂 

Ако си купиш билет за влака off peak ти важи за всички влакове за деня (понеже си уикенда) или часовете извън сутрешния и вечерния час пик така , че нямаш грижа с тях. За автобуса има опция да хванеш автобус в диапазона 1ч преди или 1 час след , когато началната ти спирка е летището, така че си вземи най-евтиния билет в диапазона 8-9 ч. например. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Eva eva каза:

Още веднъж благодаря за подкрепата и хубавите коментари 🙂 

 

Имам още една чуденка - ако самолетът каца по разписание на летище Лутън в 7:30 ч. сутринта за колко часа да взема билети за автобус или влак? И какво ще се случи, ако по някаква причина самолетът закъснее?

Влакът е евтин, ако купиш билета много време напред - например два месеца. Например Станстед-Лондон еднопосочен тръгва от 7 паунда. Лутън-Лондон за след около два месеца го виждам 30 паунда отиване и връщане за двама души.

Обикновено влаковите билети са валидни не за определен час и влак, а за датата, която е посочена при покупката. Ако са двупосочни - връщането също е отворено, в рамките на срока на валидност.

Влаковете от летището до града са доста начесто - през 15-20 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Търсих тема Лондон за един ден и тази ми се стори най-подходяща за нашите съботни разходки. Моите билети са за 11.11 и моля, октомврийската група, ако има време и желание, да драсне някой ред със снимка😉

@Argentique @jorocontrola @Ivko @Boo @kali @Граф Вронски може би @Фил @iMari не претендирам с изчерпателност на списъка🙂

 

Преди малко, докато чакам да ме вземат от един малък крайдунавски град, резервирах билети за небостъргача Horizon22

https://horizon22.co.uk/

 

Има свободни часове/билети от 26.10 до 26.11

На моята дата 11.11 гугъл казва, че залезът ще е в 16:17 часа, така че взех за 16:00. Дали ще отидем и какво ще е времето - Божа работа, но да има🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние (c @Argentique ) запазихме за Sky Garden. Живот и здраве края на другата седмица сме там. След това ще оставя на женската част от колектива да опише нещата както само тя може. Запазих вход за 17:00 като планирам там да е края на обиколката на Лондон (което ще е повече тигел) и от там с метрото към автобуса. Но ние сме все през Лутън, докато ти ( @ДиянаВ) беше с друга схема.

За нашата дата нямаше опции за Хоризон22, явно се разграбиха бързо за началните дати след отварянето. Ще оставим за другият път 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз още си чакам и убивам времето😄

Сетих се за @searus😉 Пробвала ли си тази верига японска бърза храна - Wasabi Sushi & Bento?

Ще съм с 14-годишна дъщеря, почитател на тази кухня и се чудя за по-бюджетни варианти с японска храна🙂

Връзка към мнение
преди 9 минути , ДиянаВ каза:

Аз още си чакам и убивам времето😄

Сетих се за @searus😉 Пробвала ли си тази верига японска бърза храна - Wasabi Sushi & Bento?

Ще съм с 14-годишна дъщеря, почитател на тази кухня и се чудя за по-бюджетни варианти с японска храна🙂

Не съм, рядко ходя по ресторанти, а ако случайно стигна дотам, избягваме всякакви вериги 😊 Така или иначе мнения за храна се опитвам да не давам много-много, в нета може би ще има по-обективни (сумарно погледнато) и по-скорошни оценки...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, ДиянаВ каза:

Аз още си чакам и убивам времето😄

Сетих се за @searus😉 Пробвала ли си тази верига японска бърза храна - Wasabi Sushi & Bento?

Ще съм с 14-годишна дъщеря, почитател на тази кухня и се чудя за по-бюджетни варианти с японска храна🙂

Това е верига, която съм виждала на повечето гари. Има ги и на Stansted Airport. Обожавам кърито им със спагети. Не съм фен на японската кухня, затова си мисля, че тяхната е адаптирана. Последния път ми сложиха панирано пиле със спагети и го заляха със сос за къри. Преди слагаха малки парчета пиле вместо това цяло парче панирано пиле.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.