Прескочи до съдържание

8 часа в Лондон


Eva eva

Препоръчани мнения

Докато търсех в мапс “бенто”, ми излезе и едно друго - Bento-ya, не е верига, но е далече от обиколката ни. Конфекция /както казва Роца/ или не, това суши-бенто в Лондон няма да залъжи щерката, но го има на много попътни места и сигурно ще го пробваме🙂. Не сме претенциозни откъм храна. Викам й: Да хапнем японски неща и да се отбием в магазин за корейска козметика искаш ли? А тя: Не ме забаламосвай с Япония и Корея, няма да се отървеш😆. Иначе в Мадрид, като бяхме двете, не можахме да посетим препоръчания от Александър по-автентичен японски ресторант, защото този ден не работеше, а и се разболя кофти, почвайки от гърлото. Посетихме друг - на центъра, пресечка на Монтера. На мен много не ми допадна, но на нея й хареса. Може би, защото съжалява за погълнатата храна, която после замина не по предназначение🙉. При мен в истинската Япония от третия ден ми писна с ориза и уж гледах да го избегна, но няма такъв филм. Вземам си доволно едно бенто, което отгоре изглежда пълно с месо и зеленчук, но впоследствие какво да видя - бентото има долен етаж с два пъти повече ориз 😆

 

Връзка към мнение

Аз съм за повече време - от 13-ти до 16-ти, отивам при приятелка, която живее там и освен резервацията за horizon друго не съм планирала още. Всъщност, планирам British museum, че до сега все не ми оставаше време за него.

Последно ходих пролетта, тогава посетихме The Sherlock Holmes museum, не беше лошо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, kali каза:

Всъщност, планирам British museum, че до сега все не ми оставаше време за него.

Това ме подсети за един много странен феномен, който засичам периодично във времето. Общоприето е схващането, че посещение на Париж без посещение на Лувъра е сериозен компромис граничещ с неразумното. За сметка на това почти никога не срещам програма за Лондон с включено посещение на Бритиш Музеум. От моя гледна точка този факт е непонятен, още повече при положение, че Бритиш Музеум съдържа част от съкровищницата на света и по нищо не отстъпва на Лувъра. В същото време е безплатен за разлика от този в Париж. Въобще, забелязвам, че програмите за Лондон основно включват посещения на платени забележителности при наличие на уникален избор от безплатни музеи с изключителни колекции и експонати...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Според мен, при първите посещения на Лондон, човек иска да се наслади на атмосферата, лудия ритъм, мулти-култи вайба на този град, а не му е до артефактите, които Британската империя е заграбила от колониите си. 🙂

Ти може и да си си направил стройна програма,но тръгвайки към даден музей да попаднеш на фестивал, представление на открито, невероятен концерт в църква. Лондон предлага много, но за да можеш да се концентрираш върху музеите, опиянението от първото впечатление трябва да премине. Поне моето усещане е такова. А може да зависи и от времето. 💦🙂

 

На мен пък ми е странно, защо хора, които нямат никакво отношение към изкуството, нито имат желание да добият такова, задължително се забиват в Лувъра. Гледка на нашенци - мъж в анцуг с бели черти и ланци, с две мацки на 12см токчета, с направени прически на вафлички по дългите коридори на музея, още ми е пред очите. Еми не изглеждаха като хора, които се чувстват комфортно и на място.

 

От безплатните музеи в Лондон съм посетила Националната галерия и пак бих се върнала. За да е по-смислено посещението е хубаво човек да си вземе аудиогид, а той се заплаща. Предполагам и в Британския музей е така? @Duke, ти кои други музеи от " безплатния" списък си посещавал?

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 13 минути , iMari каза:

@Duke, ти кои други музеи от " безплатния" списък си посещавал?

Всъщност "безплатния" списък в Лондон е огромен. След тридесетгодишни почти ежегодни посещения на Лондон отдавна сме спрели да ходим по музеи, но бих препоръчал освен попадащите в графата "задължителни" The Natural History Museum и поне за мен British Museum, също така и често подценявания за сметка на именития си съсед The Science Museum, намиращата се срещу него галерия Victoria & Albert, оригиналната галерия Tate Britain и интересната от архитектурна гледна точка Tate Modern. Докато съм на тема галерии да не пропусна и великолепната The National Gallery, почти неизвестния от туристическа гледна точка Museum of London, прекрасния National Maritime Museum, а за напреднали защо не и екзотиката Horniman Museum and Gardens...

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За пълни 8 часа в Лондон,бих препоръчала само разходки.Просто да се усети атмосферата на града.

Както и да изпиете по един хубав чай с мляко или каквото ви харесва.

За повече дни @Dukeе предложил много хубави музеи и то безплатни.

На @kali препоръчвам Кю гардънс,ако не е ходила там.

Лондон е изключително красив и динамичен град,така че,където и да отидете ще ви хареса.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, ДиянаВ каза:

Аз още си чакам и убивам времето😄

Сетих се за @searus😉 Пробвала ли си тази верига японска бърза храна - Wasabi Sushi & Bento?

Ще съм с 14-годишна дъщеря, почитател на тази кухня и се чудя за по-бюджетни варианти с японска храна🙂

 

Аз бих препоръчал посещение на бразилски ресторант в Лондон.

 

преди 14 часа, kali каза:

Аз съм за повече време - от 13-ти до 16-ти, отивам при приятелка, която живее там и освен резервацията за horizon друго не съм планирала още. Всъщност, планирам British museum, че до сега все не ми оставаше време за него.

Последно ходих пролетта, тогава посетихме The Sherlock Holmes museum, не беше лошо. 

 

А бе никой не споменава Кемдън, та да се възползвам. На мен ми е от любимите места.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Zaro каза:

А бе никой не споменава Кемдън, та да се възползвам. На мен ми е от любимите места.

Кемдън е за напреднали, както и Малката Венеция, Карнаби стрийт, посещение и консумация на балкончето на The Dove, разходка в Нотинг Хил и Портобело Роуд, или пък посещение на динозаврите в Кристъл Палас парк, а защо не разходка по брега на Темза в района на Уапинг, както и много други по-малтко популярни забележителности в Лондон...

 

Няма друг такъв град като Лондон за мен и всеки път откривам по нещо ново в него...

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Като стана дума за безплатни музеи, в The Natural History Museum има стая-възстановка на земетресението е Кобе от 1995 г. За съжаление, последния път, когато ходих в този музей, "земетресенията не работеха". Усещането е впечатляващо и си заслужава чакането, ако има опашка.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

Като стана дума за безплатни музеи, в The Natural History Museum има стая-възстановка на земетресението е Кобе от 1995 г. За съжаление, последния път, когато ходих в този музей, "земетресенията не работеха". Усещането е впечатляващо и си заслужава чакането, ако има опашка.

Това по-скоро трябва да е в The Science Museum...

Връзка към мнение
преди 9 минути , Duke каза:

Това по-скоро трябва да е в The Science Museum...

Има сектор вулкани и земетресения в Природо историческия. Ние сме си го харесали 🙂

https://www.nhm.ac.uk/content/dam/nhmwww/visit/map/NHM-Map-March-2022.pdf

Връзка към мнение
преди 4 минути , Djgeorgie каза:

Не. Баш в The Natural History Museumси е.

 

преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Има сектор вулкани и земетресения в Природо историческия. Ние сме си го харесали 🙂

https://www.nhm.ac.uk/content/dam/nhmwww/visit/map/NHM-Map-March-2022.pdf

 

преди 1 минута , Zaro каза:

 

Последно съм стъпвал в The Natural History Museum през месец юли 1995 г. Помня, защото на връщане на съпругата ми и стана лошо в уникалната за Лондон жега от над 40 градуса. На следващия ден разбрахме, че е бременна и така...

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Duke каза:

 

 

Последно съм стъпвал в The Natural History Museum през месец юли 1995 г. Помня, защото на връщане на съпругата ми и стана лошо в уникалната за Лондон жега от над 40 градуса. На следващия ден разбрахме, че е бременна и така...

 

 

Значи трябва пак да го посетиш, само МАгеланци да потвърдят, че симулатора работи отново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Djgeorgie каза:

Значи трябва пак да го посетиш, само МАгеланци да потвърдят, че симулатора работи отново.

Да, определено звучи интригуващо...

Връзка към мнение
преди 18 часа, ДиянаВ каза:

Докато търсех в мапс “бенто”, ми излезе и едно друго - Bento-ya, не е верига, но е далече от обиколката ни. Конфекция /както казва Роца/ или не, това суши-бенто в Лондон няма да залъжи щерката, но го има на много попътни места и сигурно ще го пробваме🙂. Не сме претенциозни откъм храна. Викам й: Да хапнем японски неща и да се отбием в магазин за корейска козметика искаш ли? А тя: Не ме забаламосвай с Япония и Корея, няма да се отървеш😆. Иначе в Мадрид, като бяхме двете, не можахме да посетим препоръчания от Александър по-автентичен японски ресторант, защото този ден не работеше, а и се разболя кофти, почвайки от гърлото. Посетихме друг - на центъра, пресечка на Монтера. На мен много не ми допадна, но на нея й хареса. Може би, защото съжалява за погълнатата храна, която после замина не по предназначение🙉. При мен в истинската Япония от третия ден ми писна с ориза и уж гледах да го избегна, но няма такъв филм. Вземам си доволно едно бенто, което отгоре изглежда пълно с месо и зеленчук, но впоследствие какво да видя - бентото има долен етаж с два пъти повече ориз 😆

 

Идея:

image.png.39a383541d112566a0203a9939ce8c6c.png

 

https://www.wowcher.co.uk/deal/london/restaurants-food/sushi/e/inamo

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

https://www.dunavmost.com/novini/the-sun-posetete-ruse-tsenite-sa-dostapni-i-ima-kakvo-da-vidite

 

@Argentique чакам те, докато лондончани не са ни налазили😆

Както се разбира, можеш през Лондон за 40 лв. двупосочно да дойдеш, докато пуснат влака от Пловдив😆

Това за цените може да е относимо спрямо Лондон, но не и спрямо Силистра да речем😛

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ехо, Лондон-групата, наспахте ли се? Изгоряха ли ви носовете?😄 Как беше сутринта трафика и за колко време се придвижихте до града? Някакви спънки? Как протече еднодневното ви обикаляне?🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Ехо, Лондон-групата, наспахте ли се? Изгоряха ли ви носовете?😄 Как беше сутринта трафика и за колко време се придвижихте до града? Някакви спънки? Как протече еднодневното ви обикаляне?🙂

Утре ще ти кажа, че още ми се спи 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, jorocontrola каза:

Утре ще ти кажа, че още ми се спи 🙂

Това беше в кръга на шегата. Връщането го проспах, даже яко ме разстресе и събуди като кацна. Още 2ч по обяд и съм като нов. Не мога да кажа за женската част от колектива, особено имайки предвид че аз от летището отивам в леглото, а те на гарата 😞

По същество - полетите минаха ОК, доста пълни - светло зелени, по-тъмно зелени, всякакви. На отиване имаше 30-40мин закъснение. Ясно няма персонал на летището и си чакахме да натоварят тези за Бергамо, че да почнат нас. Според проверката ми е било така предните 2дни преди полета ни, което значи, че си е "планирано закъснение", когато говорим за първа ротация сутрин.

Вече се насочваме към Лутин - слънце, зеленина, овчици и имения на лордове и производни. Определено и провинцията им заслужава посещение.

И така вече сме на Лутън:

- пеш от самолета -> +;

- паспортна проверка в машинки, но чакане около 15-20 мин. Доста самолети явно се събират по-това време, но пък половината машинки не работеха. Пазят си ги 😛  -> -;

- спирката на NationalExpress e точно отпред, но като цяло хаос. Уж приоритетно качват тези за точен час, ама не винаги или поне на нас ни казаха идете отзад на опашката. Доста слаба организация, качихме се около 9:20 на третият рейс след нашият. Бях до една мацка в рейса, която ми обясни, че толкова хора не е виждала и явно тълпата е дошла в повече спрямо интелектуалният потенциал на разпоредниците ... -> -;

- интересно за разглеждане по пътя, не много трафик сутрин и ни стовари след около час и 15-20мин малко преди Виктория. Оттам ни започна и пешеходната обиколка:

Нещо такова се получи:

 

с доста отбивки насам-натам.

- Връщането започваше от Monument station директно към Victoria Station. Малко се полутахме, докато намерим, от къде точно да хванем рейса, че сутринта ни разтовари произволно, а качването не е от там. Самата първа прирка се оказа в Victoria Coach Station като рейсовете си спират и тръгват от вътре на самата сграда:

Доста трафик вечер след 18:30. Реално отиде над час само да излезем от Лондон, докато автобусът се качи на М1, където вече всичко беше ОК. Общо около 90мин до летището. Може би е по-добре да се ползва влак :snooks:

- вечерта беше много спокойно на летището. 5-6 полета за Източна и по-източна Европа, Никой на паспортна проверка. Минахме за 2мин. Доста места за сядане макар и в страни от основната зала, където беше доста "гъсто". Няма нужда да се бърза вечер, според мен 1ч предварително би било ОК и да се спечели малко повече време.

 

Доста големи тъпли из Лондон, аз очакваш да е почти празно, а то ... Предишният ми опит е все за по половин работен ден и е било много спокойно, но не и толкова слънчево 🙂

Ами това са основните технически детайли от мен. Ще оставя на женската част ( @Argentique & co) от колектива да предаде емоциите.

Благодаря за компанията и до нови срещи 🙂

 

Млако пикантерии:

- Сутринта имаше и един gloryhunter ( @Фил ) на Т1 тръгнал за Мюнхен;

- С нас и на отиване, и на връщане в самолета имаше групичка от 7-8 момичета (15-20 годишни, не мога да кажа точно, че вече не ги различавам). Явно има и други луди глави 🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ходихте ли до Horizon22? Хареса ли ви?

преди 17 минути , jorocontrola каза:

Никой на паспортна проверка. Минахме за 2мин.

Не би трябвало да има паспортна проверка при напускане на UK, в посока Бг.

Връзка към мнение
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Дъщеря ми като е на 14г., няма да можем да минем на машините за паспортна проверка, нали?

Можете, чертата я теглят на 12г.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , iMari каза:

Ходихте ли до Horizon22? Хареса ли ви?

Не би трябвало да има паспортна проверка при напускане на UK, в посока Бг.

Моя грешка. Скенерите де, говоря за всички проверки независимо какви са ...

Качихме се само на Sky Garden:

image.png.6ab401417b5868bf75763acba212f88f.png

където минахме бързо и лесно.

Не успях да запазя "билети" за вход за Horizon22, но минахме покрай него и опашката беше доста по-голяма от тази за автобусите на Лутън. Поне 30мин чакане според мен, ако не и час... Сигурно ще е интересно, но просто да се поизчака да мине еуфорията от отварянето.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.