Прескочи до съдържание

8 часа в Лондон


Eva eva

Препоръчани мнения

преди 38 минути , ДиянаВ каза:

и не до Лондон, централно място

Централно място в Лондон е доста относително понятие... 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Леко ще се изспамя с табелката на едната неработеща женска тоалетна в кръчмата Blacklock в Сити, където бяхме. Можеше просто да е заключена, да не пише нищо или „Out of order“, но не. :smile3:

 

 

387518477_639902771463023_6395595922431410602_n.jpg.79f7ba6277798b386a0d7dd7264b3b56.jpg

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Ами дайте пример колко излиза, като се купи в общ билет с цялата отсечка. Аз съм останала с впечатление от обратното. В темата за бързи въпроси е коментирано да се купуват поотделно. Такива са ми спомените.

Когато аз търсих билети, наистина излизаше по-скъпо да се вземе на един билет, и сега като разгледах много набързо, е същото в сигурно 90% от случаите (има изключения все пак). Дарт е всъщност отвратително скъпо нещо като за такова кратко пътуване, дори и за английските стандарти.

 

За децата може и от гише да се вземе билет (ако намери човек такова), или предварително онлайн, за да се ползва отстъпката. Само че аз не видях работещо гише на Дарт-станцията, и като попитах персонала как точно да платя детския билет с отстъпка, направо пуснаха детето без пари, което после може да се превърне в проблем, ако на другата станция ви видят да минавате двама през широката вратичка... Освен това на Luton Parkway се наложи да чакаме поне 20 минути влак, защото все пак не са на 5 минути, т.е. не е задължително да е по-бързо по този начин (особено ако има човек късмета да уцели седмица със стачки, някой нещастен случай или пък любимите ми закъснения "due to falty signalling", които напоследък са по-редовни и от дъждовете)...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тръгнали сме на разходка все пак, няма да пускаме хронометъра😄. 15-20-30 минути не са от особено значение - пушиш 1-2 цигари или преглеждаш 5-6 поста в магеланци и готово, минали🙃

Връзка към мнение

Който пуши... Аз като че ли предпочитам тези 20 минути да ги прекарам на по-интересно и приятно място от някаква си гаричка. А и пак да подчертая, ще си е късмет да са само 20 в гореизброените случаи, с две думи, трябва да се следи обстановката почти като при война 🤣... Може би просто аз много съм им насъбрала на железниците от миналата седмица 😉

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 9.10.2023 г. в 17:08, Argentique каза:

Леко ще се изспамя с табелката на едната неработеща женска тоалетна в кръчмата Blacklock в Сити, където бяхме. Можеше просто да е заключена, да не пише нищо или „Out of order“, но не. :smile3:

 

 

387518477_639902771463023_6395595922431410602_n.jpg.79f7ba6277798b386a0d7dd7264b3b56.jpg

 

Out of order ще го разбере всеки. Това - само ценителите.

А можеха да сложат и един надпис "За Малашевци", депото, което е почти същото.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

А как се движи есента в Лондон тия дни? :laugh: Дърветата какви са - още зелени, жълти, кафяви ....?

20231007_113913.jpg.71aa4a6b4a1c715b30cf3bfabdcf4102.jpg

 

При нас си беше чисто лято.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря, по-нагледно нямаше как да е. Стоя и си мисля, че вече искам и очаквам есенните цветове. Може да случим на такива и в Лондон. Жълти листа и дъжд - чудно :laugh:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, ДиянаВ каза:

Благодаря, по-нагледно нямаше как да е. Стоя и си мисля, че вече искам и очаквам есенните цветове. Може да случим на такива и в Лондон. Жълти листа и дъжд - чудно :laugh:

Е, вие сте ноември, няма да има много зелени дървета тогава.
Да ти кажа, жълти листа, синьо небе и слънце още по-хубаво изглежда. Пък така ще има една причина по-малко за тийнско мрънкане. :smile3: Или не.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Argentique каза:

Е, вие сте ноември, няма да има много зелени дървета тогава.
Да ти кажа, жълти листа, синьо небе и слънце още по-хубаво изглежда. Пък така ще има една причина по-малко за тийнско мрънкане. :smile3: Или не.

Тийнката обича паркове с дъкита. Така им вика на патките. Да, по-добре е със слънце - златна есен е най-красивото нещо при сезоните. Шегувах се за дъжда🙂 Ако е благосклонно времето, мога да включа някой парк за сметка на кръстосване по големите булеварди. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Ако е благосклонно времето, мога да включа някой парк за сметка на кръстосване по големите булеварди. 

Само да вметна, че ако има град на планетата при обиколка на който е задължително включването на някой парк в програмата, този град се нарича Лондон... 😉 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , ДиянаВ каза:

Тийнката обича паркове с дъкита. Така им вика на патките. Да, по-добре е със слънце - златна есен е най-красивото нещо при сезоните. Шегувах се за дъжда🙂 Ако е благосклонно времето, мога да включа някой парк за сметка на кръстосване по големите булеварди. 

Ние минахме само през St James's Park - там има и „дъкита“ и „пондче“. :smile3:
Инак аз друг път ще се фокусирам върху квартали с по-типична архитектура плюс паркове. Ситито и подобно изглеждащи места никога не са ме привличали, но въпрос на вкус.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@ДиянаВ Ноември наистина има пъстри цветове, а имайки предвид накъде ви тегли, може да се разходите към Kyoto Garden (Holland park), където освен патки, най-вероятно ще намерите и пауни 😊

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

Май ще мина между капките в 🇬🇧със ☀️ Довечера потегляме😄

IMG_2198.png.bb45ba7406546b9fcd715c3223c627c0.png

И вие ли сте с еднодневна програма без нощувка? С тия цени на маймуни ни направиха. :biggrin:Стискам палци. 
Понеже аз през цялото време бях като в сън от цялата шарения, хора и недоспиване (даже на място многократно го осъзнавах), нищо разумно не можах да кажа за нашия Лондон. Ще чакам ти да дадеш отчет, като си дойдеш на себе си към понеделник. :smile3:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Да, като тръгнем тази вечер в полунощ, живот и здраве ще се върнем в неделя към 6:00 сутринта😄 Мен това ме зарежда, но имам свойството да спя във всякакво положение😛 Дъщерята от сега мрънка, че в почивния си ден нямало да спи до обяд😄

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Argentique каза:

нищо разумно не можах да кажа за нашия Лондон. Ще чакам ти да дадеш отчет, като си дойдеш на себе си към понеделник. :smile3:

@jorocontrola се прави, че уж не може да пише, но много добре представи групата ви🙂 Гърмян заек ще излезе😉

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , ДиянаВ каза:

@jorocontrola се прави, че уж не може да пише, но много добре представи групата ви🙂 Гърмян заек ще излезе😉

Утре ли бяхте или в неделя, че ...

image.png.421f4a732bc31e2146ffcc03fed1a1e8.png

 

Корекция: Не съм дочел. Явно ще оцелите време ...

Връзка към мнение
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

@jorocontrola се прави, че уж не може да пише, но много добре представи групата ви🙂 Гърмян заек ще излезе😉

Той и ръчкач за ранно купуване и запазване на билети ни беше. И навигатор. Рядко се случва да не ми се налага да ползвам постоянно телефона за маршрути, та в тая сфера си починах чудесно. :thank_you::drinks:

 

Май имаше и други магеланци за там този уикенд. Няма да ги издавам на всеослушание, но да речем, @Фил, когото по случайност срещнахме на Т1 при нашето пътуване за Лондон, се гласеше за там тия дни. Като нищо ще го зърнете в калабалъка нейде. :smile3:
И това, че градът е голям, няма никакво значение. Мен в гъста неделна тълпа на пиаца дел Пополо в Рим ме е разпознавала състудентка, с която не се бяхме виждали двайсет години, та всичко е възможно в този живот. :smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , ДиянаВ каза:

Да, като тръгнем тази вечер в полунощ, живот и здраве ще се върнем в неделя към 6:00 сутринта😄 Мен това ме зарежда, но имам свойството да спя във всякакво положение😛 Дъщерята от сега мрънка, че в почивния си ден нямало да спи до обяд😄

Ами остави я да си спи.😂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , jorocontrola каза:

Утре ли бяхте или в неделя, че ...

image.png.421f4a732bc31e2146ffcc03fed1a1e8.png

 

 

Утре 11.11. 

@Фил и @Граф Вронски май клоняха към 18-ти, за да се почерпят на Коледните базари :wink: Но може и да не съм разбрала последната информация.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , traveler каза:

Ами остави я да си спи.😂

Кой ще ми направи открит урок на английски :tongue: 

Миналата седмица имаше домашно по английски език - да направи презентация tour guide за някой град. Избра си Мадрид и дори допълнително в час е разказвала за Прадо🙂 Трябва да опознават света децата, за да бъдат полезни и като граждани в своята страна. Стига са спали.

/за който не знае, аз, дъщерята и @traveler се запознахме в Мадрид пред музея Прадо и заедно го пообиколихме в безплатните часове :smile3:/

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Съвсем ми изскочи от главата да предупредя Дияна за демонстрациите в Лондон днес, тя най-вероятно знае, но все пак, ако някой има неин телефон да я предупреди, пратила съм ѝ карта на маршрута на ЛС.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тук съм🙂, в автобуса от Лутън към Лондон. Не знаех за протеста, но шофьорът каза, че заради него ще спрем направо на Виктория коуч стейшън, което нас идеално ни устройва. Голямо чакане на паспортна падна и преди това двайсетина минути кръжахме в небето, но поне е слънчево и есенно🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.