Прескочи до съдържание

Говорим си за автомобили


Георги

Препоръчани мнения

преди 38 минути , milen_40 каза:

Честито за избора! Определено е един от фаворитите ми, но ми е доста над бюджета. Загледах ги, след като си говорихме с шофьора в едно такси, че 3 г. Сийд е изминал 658 хил. км, от които не повече от 8000 на бензин 😉

Малко нетактичен въпрос, но може ли да споделиш впечатления от лизинговите схеми ( ако си ползвал) при различните доставчици?  Аз съм се насочил за покупка в брой, но се замислям за по-хубав автомобил на лизинг. 

Не мога да ти помогна с прясна информация с лизингите. При нас ще е 50% налични, 50% потребителски кредит. За нас потребителския работи по-добре, защото разликите в лихвите спрямо лизинга вече не са толкова големи, а когато имаш и по-голяма част от първоначалната сума ползата от лизинга намалява. Има си определена точка на разходите, при които неудобствата на лизинга не си заслужават спестените пари. Там предполагам си видял, че има разни уловки от рода на искане на пълномощно ако излизаш в чужбина, задължение каското да се прави в определен застраховател на определена цена, разни такси обслужване и т.н.  Не всички лизингодатели ги имат, но трябва да се чете внимателно. 

 

Иначе Киа като цена/оборудване са може би най-добрият избор. Лошото тук е че нивата са що-годе фиксирани и нямаш много гъвкавост - ако искаш само 1-2 неща от второто ниво, ще трябва да го добавиш цялото. Шкода са най-гъвкави в тази област, но пък при тях по-намалените модели са по-богато оборудваните така и така и ще трябва да се говори с тях дали и каква отстъпка ще дадат на по-базовите нива. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мерси! Не съм обмислял потребителски кредит, понеже наскоро се замислих, че може да взема по-скъпа кола. За момента се бях насочил към автомобил, който да се плати изцяло, но след дискутираните тук плюсове и минуси при такова плащане, се замислих и за алтернативи. Определено Шкода, Опел, Киа и Тойота ще ги преслушам.

Връзка към коментар
преди 5 часа, milen_40 каза:

Честито за избора! Определено е един от фаворитите ми, но ми е доста над бюджета. Загледах ги, след като си говорихме с шофьора в едно такси, че 3 г. Сийд е изминал 658 хил. км, от които не повече от 8000 на бензин 😉

Малко нетактичен въпрос, но може ли да споделиш впечатления от лизинговите схеми ( ако си ползвал) при различните доставчици?  Аз съм се насочил за покупка в брой, но се замислям за по-хубав автомобил на лизинг. 

Как така само 8000 на бензин? Това електричка ли е?

Връзка към коментар
На 27.03.2019 г. в 16:52, Георги каза:

Нашата сага приключи (засега). Днес поръчахме Kia Ceed комби. 

Честито! Безаварийно шофиране!

 

И аз съм си харесала една Kia - Convertible Optima,  но тя май че е правена само за един салон и не е пускана в производство - поне не успях да я намеря да се предлага на пазара 🤔

 

kia-sema-a1a-optima-720x720.jpg.15de4f5f6404330404c28cf559082c31.jpg

 

 

Връзка към коментар
преди 23 минути , Rainy каза:

Честито! Безаварийно шофиране!

 

И аз съм си харесала една Kia - Convertible Optima,  но тя май че е правена само за един салон и не е пускана в производство - поне не успях да я намеря да се предлага на пазара 🤔

 

kia-sema-a1a-optima-720x720.jpg.15de4f5f6404330404c28cf559082c31.jpg

Е хубаво де! Нали са направили една за салона - кУпи нея!

Макар че това Convertible Optima ми звучи малко като некой трансформър... На Оптимус Прайм гаджето :grin:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Goal & Boss каза:

Е хубаво де! Нали са направили една за салона - кУпи нея!

Макар че това Convertible Optima ми звучи малко като некой трансформър... На Оптимус Прайм гаджето :grin:

Не мога да я открия 😄 Иначе много ми харесва! Аз, таковата, гледам само цвят и дизайн 🤔

Връзка към коментар
преди 1 минута , Goal & Boss каза:

Може пък след салона да са го разглобили екземпляра, знам ли...

Ако знаеш колко го издирвааах... Е, не точно салонния модел 🙂 Ама нъцки!

 

И кротко си тъгувах, докато не прочетох тук Kia и издадох дълбоката си тайна 🤔

Връзка към коментар
2 minutes ago, Rainy said:

Ако знаеш колко го издирвааах... Е, не точно салонния модел 🙂 Ама нъцки!

 

И кротко си тъгувах, докато не прочетох тук Kia и издадох дълбоката си тайна 🤔

Не е точно същия цвят, но поне е кабрио.  И 100% го има в кварталното Tesco за автомобили. You are welcome!  Бирата за помощта - в Лондон, ако ни пускат още....

image.png.b037b0153b0be2751021bc0e40dd1535.png

 

https://www.thedrive.com/new-cars/18327/the-2018-rolls-royce-dawn-review-driving-a-416100-convertible-through-an-earthquake

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

@Rainy Сега прочетох, че са се отказали да направят още една бройка, защото не са намерили достатъчно лак за нокти от същия цвят.

Както и да е. Като няма Kia, вземи No-kia.

 

Аха! Ясно защо не са намерили от лака за нокти! RR са го изкупили!

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , akair каза:

Не е точно същия цвят, но поне е кабрио.  И 100% го има в кварталното Tesco за автомобили. You are welcome!  Бирата за помощта - в Лондон, ако ни пускат още....

Гледах го аз. Ама... Абе за една бира поне имам да те почерпя, айде холан 😄

преди 1 минута , Goal & Boss каза:

@Rainy Сега прочетох, че са се отказали да направят още една бройка, защото не са намерили достатъчно лак за нокти от същия цвят.

Както и да е. Като няма Kia, вземи No-kia.

 

Аха! Ясно защо не са намерили от лака за нокти! RR са го изкупили!

Хахаххахахахахаххххххххххххххххххххахахахахаххххххххх

Връзка към коментар
2 minutes ago, Goal & Boss said:

 

Аха! Ясно защо не са намерили от лака за нокти! RR са го изкупили!

Останалите опаковки вървят с колата и са подарък за купувача (или жена му)

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Rainy каза:

Честито! Безаварийно шофиране!

 

И аз съм си харесала една Kia - Convertible Optima,  но тя май че е правена само за един салон и не е пускана в производство - поне не успях да я намеря да се предлага на пазара 🤔

 

kia-sema-a1a-optima-720x720.jpg.15de4f5f6404330404c28cf559082c31.jpg

 

 

Тази кола не е за теб. С нормален волан е, а не е “десняк”

Връзка към коментар
преди 2 минути , cybersimo каза:

Тази кола не е за теб. С нормален волан е, а не е “десняк”

Аз искам да се преместя в Швейцария 😎 Ще емигрирам 😄 

 

Воланът не съм го гледала, обикновено не е проблем да има и такава опция, но наистина много ми хареса - с четири врати, и излъчване, и всичко... Ама няма.

Връзка към коментар
преди 7 минути , miroslava каза:

@Rainy не си ли се замисляла за Mazda MX5. Много я хвалят по ревютата.

image.png.ef6d7e6841fd99a6d6a9c8e2183e6aab.png

И още как 🙂 

Има само един проблем - тя става за втора кола, но не и за основна. Че с тези две места не мога да си го представя как ще натоваря един чувал тор от градинския център, например 😄 

А за втора кола не съм си надвила на масрафа, както казваше баба ми. Просто застраховките са зашеметяващи, за паркирането да не говорим. Това да ми е проблемът! Просто исках красив кабриолет с четири врати. Явно няма да стане...

Благодаря ти!

 

Връзка към коментар
В момента, Rainy каза:

И още как 🙂 

Има само един проблем - тя става за втора кола, но не и за основна. Че с тези две места не мога да си го представя как ще натоваря един чувал тор от градинския център, например 😄 

А за втора кола не съм си надвила на масрафа, както казваше баба ми. Просто застраховките са зашеметяващи, за паркирането да не говорим. Това да ми е проблемът! Просто исках красив кабриолет с четири врати. Явно няма да стане...

Благодаря ти!

 

А няма защо. Аз плакна окото по тази кола от няколко години, но си права, че не е за основна кола.

Връзка към коментар
На 27.03.2019 г. в 18:52, Георги каза:

Нашата сага приключи (засега). Днес поръчахме Kia Ceed комби. Изборът никак не беше лесен, но в крайна сметка абсолютно логичен и обоснован. Даже съм доволен, че станаха тези проблеми със SEAT за да можем отново да преговорим отхвърлени варианти и така в крайна сметка мисля, че направихме точния избор. 

 

image.png

 

Искрени благодарности за тези, които ми помогнаха в темата и за тези, които ми помогнаха извън нея в лични съобщения. Кашата при общуване с дилърите наистина може да е сериозна и се радвам, че хора от тук ми помогнаха да получа професионално отношение, което да ме подтикне към верния избор. Естествено благодаря и на тези, които помогнаха, макар и в крайна сметка да не се спрях на марката, за която те съдействаха. 

 

Сега се почва голямото чакане, 4 месеца като краен срок, искрено се надявам да дойде по-бързо. 

Абе в решетката на Киата малко се забелязват наченки на БМВ бъбреците - затова може би е редно да те приветствам с добре дошъл в Клуба. В сряда вечер един колега от Люлин ще намине за членския внос - гледайте да сте си във вас. Макар, че и да не сте, той пак ще си го вземе ...

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Брани каза:

Абе в решетката на Киата малко се забелязват наченки на БМВ бъбреците - затова може би е редно да те приветствам с добре дошъл в Клуба. В сряда вечер един колега от Люлин ще намине за членския внос - гледайте да сте си във вас. Макар, че и да не сте, той пак ще си го вземе ...

Така ли се става беемвист? Малко като:

 

image.png

  • Смея се 2
Връзка към коментар
2 hours ago, Rainy said:

Просто исках красив кабриолет с четири врати.

ОК. План Б покрива всички изисквания - красив, кабриолет и с 4 врати. Изглежда е популярен и сред известните:

image.png.a719e04491d60fa371e33ce46c821df0.png

 

image.png.de61993ad866482ddd0d6e7e84605679.png

 

image.png.82d1ad2cc0b928667dfac70d35d80174.png

 

image.png.a63b1345ea836ea96da73592312efb98.png

 

image.png.8a48e1a77ee152e1acd61359508cf8eb.png

 

image.png.b2abbe14e947ba84dbe60c399c47e921.png

 

image.png.1ba5863d93e5e51c9ec2f031b8de37ed.png

 

image.png.b4e741fe7f964d2345f56e904d1298f1.png

Връзка към коментар

@akair Предложението ти е главозамайващо, но да се върнем на план А, предлагам: Шофирам си Ситроена, докато има сили - дай Боже много години; междувременно завъждам излишни пари (аргггххххх) и си купувам двуместен, нормален кабриолет или завъждам някой местен милионер (аргггхххх на степен N+1) и тогава поглеждам към ОНЯ RR с дамския лак😄 

Връзка към коментар
1 minute ago, Rainy said:

@akair Предложението ти е главозамайващо, но да се върнем на план А, предлагам: Шофирам си Ситроена, докато има сили - дай Боже много години; междувременно завъждам излишни пари (аргггххххх) и си купувам двуместен, нормален кабриолет или завъждам някой местен милионер (аргггхххх на степен N+1) и тогава поглеждам към ОНЯ RR с дамския лак😄 

Без значение кой план ще следваш, стига да работи за теб 🙂

(даже не знаех, че караш модел на двата шеврона)

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , akair каза:

Без значение кой план ще следваш, стига да работи за теб 🙂

(даже не знаех, че караш модел на двата шеврона)

Боя се, че в случая няма план 🤔 За разлика от пътуванията. То или пътуваш, или правиш планове за кабрио. А пък оказва се обичам повече пътуванията... Поне при мен и двете опции са невъзможни... Ама не ми пречи да си говоря 🙂 Така че каквото се случи, без планиране.

Да, и си го обожавам Ситроена 😍 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.