Прескочи до съдържание

Флорида за 3-4 дни през зимата


Георги

Препоръчани мнения

Да се включа и аз с моето непрофесионално мнение :) Първо съм доста скаран с географията на хАмерика, но чета опции за Лас Вегас - и като гледам в google на колко хиляди километра е в едната посока ми се струва доста далече. Иначе моите фаворити, които аз бих посетил там  са  : Чикаго, Сан Франциско, Лос Анджелис, Лас Вегас и Сиатъл - ако не бъркам Чикаго е най-близо. Все пак от тези за които се колебаеш, шестото ми чувство плюс това, че горе долу вече те познавам като приключенски дух твърдо подсказва Аляска конкретно в този период на годината :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последно остана Флорида. 

 

За Бостън и Филаделфия не ми е кой знае каква болка, просто Ню Йорк е от тези градове, където със и без желание винаги ще минавам, имайки предвид, че е световен транспортен хъб. Така че и да не ги видя сега околните градове няма да ми избягат :) А Флорида поне е по-топло, не знам какво ми става, но нещо напоследък не мога да държа дълго време на студ. 

 

А за там, ще имам или 3 или 4 дни, ще видя как точно ще го измисля, но със сигурност Кейп Канаверал и Kennedy Space Center. Разминавам се за 10 дни с изстрелване на ракета, но какво да се прави, рисковете на професията като купуваш билети посред нощ без много да мислиш :) Ако успеем да се метнем със съученика до Everglades за два дни също няма да е зле, но ще видим.

 

Тематичните паркове на Дисни, Universal и останалите не ме блазнят с цените си на тоя етап, пък и е повече семейно забавление там. Истински roller coaster ми е мерак, но за тия суми ще предпочета оня в Абу Даби, когато стигна там рано или късно. 

Връзка към мнение

Добре си се ориентирал, Кейп Канаверъл е велико нещо. Евърглейдс също е яко, взимай кола под наем и си ръчкай. Според мен повече от ден в Евърглейдс няма какво да правиш. Едно возене до Кий Уест и обратно препоръчвам горещо, ще видиш защо :) нощувка в Кий Уест и обратно откъдето ти е обратния полет. Не знам дали ще имаш време за всичко това обаче...

Връзка към мнение

Дисни и на мен не ми допада, но в Islands of Adventure на Universal бих се връщала всяка година, много ме кефят там roller coasters. Но цените са станали наистина доста солени.

Къде ще ти е базата, ако не е тайна? Или мислиш да направиш кръгче?

Kennedy Space Center е страхотен, въпреки че не съм особено заинтересована от такива неща, но много ми беше интересно там на място.

Ох, как ми се иска и на мен, джапанчици, тениски...

Връзка към мнение

Базата е в Тампа, което е притеснителното за обиколката на Everglades и Keys. Освен това първия ден на практика не мога да съм много активен, защото ще прекарам нощта на JFK и ще пристигна в Тампа рано сутрин (поне според текущия план). Въобще, с часовете и датите на полетите се поизложих, но като резервираш бързо е така. 

 

Така на практика ми остават 2 дни и половина и не мисля, че ще успея да вместя и Everglades и Keys. Освен ако не летя до Keys, има полети от тампа за по 50 долара в много симпатични самолетчета!

Връзка към мнение

Хммм, то май наистина ако държиш на the Keys е по-добре да летиш:) в тези малки симпатични самолетчета ;)

Everglades не са ти толкова далече според мен, не би трябвало да е повече от 3 часа. Аз съм ходила в частта по към Ft. Lauderdale на airboats, не знам от западната страна сигурно също има организирани такива екскурзийки, така че не би трябвало да е далече.

А, в Тампа преди години имаше Busch Gardens, там също имаше добри roller coasters, гледам ги онлайн, че са ги променили, но сигурно е само имената, а не самите rides.

А какви плажове има по западното крайбрежие на Florida, най-хубавите!

Връзка към мнение

Сега замислям нещо от рода на полет Тампа - Key West, и на връщане с кола под наем до Тампа, всичко това в един ден, имам ранен полет. Ма май освен шофирането друго няма да ми остане в главата, но и времето прекарано на пътя от Тампа до Евърглейдс и обратно ще е подобно...

 

За плажовете - ще ми се точно петъка след дългите полети да го прекарам така, ама януари се оказва, че е много променлив месец. Може да е до 25-26 градуса, ама ако хванел някой студент фронт падало до нулата, та ще видим :)

Връзка към мнение

Е Тампа е бая далечко от Кийс и Евърглейдс, провери дали има вход в Евърглейдс от запад...

 

Аз Кий Уест до Орландо примерно го карах с нощувка във Фт. Лодърдейл, много каране е най-вече, защото си има ограничения и не може да набримчиш, както ние си знаем :)

 

Не знам защо базата е Тампа, но полет от там до Кий Уест и кола нагоре с нощувка някъде по средата в някой мотел е некъв вариант, но за мен е прекалено форсирано, не че това е задължително лошо. Но си е сериозно претупване, бая изтощително. Аз лично не бих си и помислил.

 

Тампа не е много близо и до Кейп Канаверъл, но там с ранно ставане и късно прибиране ще си ОК.

 

Като цяло Тампа, плажове и Кенеди Спейс център май е достатъчно за два дена и половина, всичко в повече е амейзинг рейс хахахаха

Връзка към мнение

Просто в Тампа е съученика, на който ще ходя на гости, от там се завърта цялата мелница :)

 

Да, както го гледам, общо взето ако не спирам по пътя, няма задръствания и подобни си е цял ден каране Key West до Тампа и то доста изтощително. Може би Key-овете ще трябва да ги пропусна, нямам време за междинна нощувка. Тогава да речем полет до Маями и от там с кола под наем обратно до Тампа, просто ми се ще да видя животинския свят в Everglades, пък ако ще да е за малко...

 

Другото пък е само Key-овете да посетя и да отрежа Everglades, като само летя до там в един ден в двете посоки и взема кола под наем за островчетата, ма тогава цената много може да се натрупа...

Връзка към мнение

Жоро, не че се меся, но ти Маями не искаш да разглеждаш, нали? Защо ще биеш път до там?

От западната страна на Everglades park също правят tours. Давам ти първия сайт, който ми излезе и пътя ти до там с кола от Тампа е точно 3 часа, както бях писала в горния пост. Тия tours и Gator shows (ако те итересува де) са около 2 часа-2.5 часа общо.

http://www.airboateverglades.com/about.htm

Цената им е може би малко височка, но за тия места винаги има купони на техния сайт или пробвай groupon. Аз преди 2 години бях взела едни 2-for-1 и излезе много добра цена. Определено си заслужаваше Everglades.

Друг път можеш да направиш the Keys и Маями:) Много други пъти станаха, ама това е добре:) Нали имаш виза, трябва да я амортизираш:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама месете се смело, особено като сте били там, аз съм хартиен плъх в момента :)

 

Да, нямам намерение да стоя в Маями, логиката ми е да отрежа шофирането в едната посока, поне това от Тампа до Naples. По гугъл мапс отнема 3 часа, а било по скучна магистрала. Т.е. това което си мисля е полет до Маями, от там Евърглейдс са ти под носа (туристическата инфраструктура е основно в източната част, до колкото разбирам), цял ден там и скучната отсечка Naples - Tampa да е в късния следобед или по тъмно. Не знам дали ще спести време цялата тази схема, но при положение че летището е в западната част на Маями ми изглежда добре. Финансово може да не е оправдано де, макар и полета да е 50-ина долара, после идва кола под наем, гориво...

 

Тия турове ги гледах и всъщност има и за по 20 долара, поносима цена е :)

 

Keys отпаднаха, да, далечко е. Освен ако не врътна двупосочен полет в един ден сутрин-вечер и през деня там обикаляне с кола под наем, но пак според мен ще излезе скъпичко финансово. Ех, да имах още един ден...

Връзка към мнение

 Ех, да имах още един ден...

Не е имало екскурзия до сега, за която да не съм си го казвал :)

Това е много странен феномен, винаги не ми достига по един ден.

За това, сега за карибите си взех един ден повече, отколкото мислех, да видим дали пак няма да стигнат накрая ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

OK!!!!:) ще се лети:) FLL гледа ли? на Изток е, но оттам също е удобно към Everglades, особено като отиваш на запад сутрин е добрата посока по отношение на трафика. Spirit летят от Тампа, но не знам дали всеки ден. Само идея за летището.

Не че не съм фен на Miami, но гледам да го избягвам винаги когато мога, летището де, не града ;)

 

Ами искам да ти кажа че Aligator Alley (I-75) от FLL към Naples e много скучно освен ако не ти излезе някой алигатор на пътя:) Минавала съм го доста пъти сама и можех да заспя:)

Връзка към мнение

Гледах, но Маями е малко по-удобно, а и цената от 50 долара на полет е просто символична. Иначе плана ми е по тоя по-южния път, U.S. 41

 

Ей това си набелязах: http://www.nps.gov/ever/planyourvisit/anhinga-trail.htm Алигатори, костенурки, птици, всичко в пътечка от километър и малко. Тия алигатори не са ли опасни за хората бре, соленоводните в Австралия трябва да се бяга надалеч, ама тия изглеждат доста по-близо и по-безобидни :) Другото е airboat-а. Приличен ден ще се получи според мен. 

Връзка към мнение

Ааа да, за там, за този вход откъм Homestead определено е по-добре да летиш до MIA. A пътя US 41 е успореден на този другия (Alligator Alley)  и е по-див, пише че е без огради към парка, т.е. вероятността да има някое алигаторче на пътя е още по-голяма, хихи.

 

Ами на мен не ми изглеждаха безобидни:) Ние бяхме на airboat-a и аз ги гледах отдалече, не съм се приближавала до водата много, ама guide-а като им хвърляше нещо за хапване или просто ги ръчкаше с една пръчка те така щракаха с тия челюсти!

После на gator show-то тия неща отблизо са огромни, не знам дали са избрали най-охранените, но захапката на едно такова чудовище беше сериозна.

Май малко изместихме темата от NYC и околностите, околностите стигнаха чак до Флорида:)

Връзка към мнение

Гледах го на street view пътя, само двулентов е, мисля ще е доста по-красив от някоя магистрала, макар и нещо много хора да твърдят, че everglades е просто огромно блато :) А, че няма да се прегръщам с алигатор за снимка като с холивудска звезда е ясно, ма все пак ми изглеждат доста по-добронамерени. На тая пътечка си пускат и деца и не е оградена с нещо, а не срещнах да има инциденти. 

 

Еми то така става с плановете, динамични са, със същия успех можеше и Аляска да е, чакай ще преименувам поне заглавието :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тоя трейл е доста кратък, но да, як е, има птици и само едно алигаторче аз като бях, което е нетипично, значи ти ще видиш много повече :)

 

Аз опънах от Хомстед до края на пътя в Евърглейдс на юг, ами страшен комарник и нямаше кой знае кво честно казано. Има един готин трейл с типичните вода и некви странни растения. Някъде по средата на пътя се минаваше и твай. Но не бих ходил ако нямам време натам честно казано, верно е блато хаха, яко е с кану или каяк, или лодка, което не е твоя случай :)

 

А тая Анинга трейл е супер близко до входа откъм Хомстед, там има много културен център на входа, карти ще ти дадат, добре е :) аз даже бих се замислил да карам от там на запад към Непълс, така се прибираш без да летиш, само не знам колко км са. Вероятно за един ден е ок със спирки и т.н.

Връзка към мнение

Да, точно това ми е идеята, полет до Маями сутрин и от там еднопосочно с кола до Тампа...

 

Ако тоя вариант отпадне друга идея е да се гмуркам някъде в района около Тампа. Нямам представа как е там зимата. В крайна сметка и крайбрежна разходка, когато вие тук ми зъзнете от минусовите температури е ОК :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Айде, пътуването започва. За който не знае може да ми следи всекидневните премеждия в блога, след края ще прехвърля пътеписа и тук. Ще гледам да се включвам и с доста снимки.

 

Пролог: 

http://www.aerohroniki.com/2014/01/09/%D1%84%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%E2%80%93-%D0%B4%D0%B5%D0%BD-1-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3/

 

Приятно четене!

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

От 3-4 дена си мисля "Добре че Жоро не заби директно към Аляска", каквото беше едно от предложенията за трипа :) То не че в целите Щати сега не е Аляска, де, ама все пак към Флорида все се надявам да е по-меко.  :rolleyes:

Успех с полетите и разписанията, с останалото и сам ще се справиш с опита натрупан през годините!

Връзка към мнение

Е то и Аляска не беше зле, все пак като ще е студ, голям да е. :)

Иначе да, очакваме включванията!! А като не се търпи на студ пий повече!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.