Прескочи до съдържание

Планиране на 10 дни в Швейцария през септември


Lindt

Препоръчани мнения

Привет, 

време ми е за нови въпроси за нова дестинация 🙂  Много се чудехме къде най-много ни се ходи и именно Швейцария караше сърцата ни да затупкат по-бързо. Така че всъщност нямахме избор - купихме билетите 🙂

 

София - Базел 31.08 рано сутринта с уиз

Женева - София 09.09 следобед пак с уиз

 

Структурирам въпросите и плановете ни по необичаен за мен начин, защото не ги писах аз.  Аз още не съм запомнила и едно име на район, връх или фуникуляр, само гледам картинки и въздишам. Пак гледам картинки и пак въздишам, та ще ви сложа една и на вас, за да си въздишаме заедно. 

 

-Комуникации - кой е най-добрият начин да се вземе SIM карта в Швейцария? Гледаме lycamobile.ch с цени от сорта на 7 CHF за 1GB (разговори не са ни необходими)

-Сайтове и апликации за транспорт - кои сайтове да гледам и кои апликации да сваля? Към момента намирам транспорта в sbb.ch и postauto.ch, но въобще не съм проучвал апликациите

-Пасове - гледаме Bernese Oberland Pass за 8 дни като се чудим кога да го активираме. 

8 дни - 350 CHF

8 дни + Swiss half fare card - 265 + 120 CHF - 385 CHF

Излиза, че Swiss half fare card се осмисля при транспорт за 70+ CHF. Важно е да решим дали да активираме Bernese Oberland Pass директно в събота (важи ни до другата събота включително и ни остава неделя и понеделник) или в неделя (първия и последния дни сме без пас)

-Транспорт - как е най-добре да се стигне до Interlaken от Basel? Сигурно ще зависи и от пасовете, с които ще се снабдим. От Interlaken до Basel? Виждам опция да стигнем в последните часове от Bernese Oberland Pass до Gstaad или района (ако има какво да се прави и не са твърде брутални нощувките) и на следващия ден да разгледаме Montreux и да се придвижим до Geneva, където да спим в неделя и в понеделник да летим за София

-Нощувки - ориентираме се по-скоро към спане на едно място и по-скоро в Interlaken. Има нощувки над Interlaken в Beatenberg, докъдето се стига с автобус 101 за 30 минути и са на всеки час. Има ли смисъл и голяма ли е хамалогията и губенето на време? Освен това автобус 101 влиза ли в  Bernese Oberland Pass? Би трябвало.

Другата опция е да спим за 16 евро повече на нощувка във Wilderswil, което е доста по-комуникативно място

 

Преходи с неясна подредба (такава май не е и необходима):


1. The Handergrat - или иначе казано малко по-дългото Швейцарско конче (19км по билото). Идеята е да се замъкнем до Brienz с влак/автобус, оттам да хванем влака (влиза в паса) до Rothorn и оттам да слезем по билото до Harder Klum и оттам има някакъв влак надолу

clipboard_image_6dbcd64d.jpg.282b7ae5222d4ab5641f4ac4a365b91d.jpg

2. Schynige Platte to Grindelwald First - стигане с влака до Schynige Platte и оттам по пътеката до First и оттам лифт надолу към Grindelwald или направо пеша до долу. Оттам влак до Interlaken

3. Under the Eiger North Wall - стигане с влак до Wengen, оттам лифт до Männlichen. После по пътеката през Kleine Scheidegg и Eiger North Face до Alpiglen. Виждам, че там има гара Brandegg, която е по пътя Grindelwad-Wengen. Можем ли да си вземем влака оттам?

4. Aletsch Glacier - влак до Brig и оттам автобус до Blatten (4 CHF) и лифт до Belalp (20 CHF двупосочно)

5. Via Alpina (Oeschinensee до Murren) - влак до Kandersteg, лифт до Oeschinen (лифта отваря в 8:00 сутринта). Доста часове е (8-9) и не съм сигурен дали е разумно да го планираме или по-къс преход около Oeschinensee. Може да се реши и на място (стигане до Griesalp също е опция)

6. Неясни разходки и преходи с влакове около Lauterbrunnen - може да се използва като ден за почивка

 

Имаме още налично време и ще се радваме на предложения за други разходки в района 🙂

 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 минути , Lindt каза:

 

-Транспорт - как е най-добре да се стигне до Interlaken от Basel? Сигурно ще зависи и от пасовете, с които ще се снабдим. От Interlaken до Basel? 

 

Описала съм го подробно в това мнение. Ние пътувахме точно Базел - Интерлакен (и продължихме). Там има и за пасовете. 

 

Връзка към мнение

Като начало най-евтиният и сравнително удобен начин да се стигне от летището на Базел до Интерлакен е с Flixbus до Люцерн (разписанието пасва идеално за полета на Wizz) и после ако паса се активира от събота си важи за всички влакове до Интерлакен, или където и да е в региона.

 

image.png.5080aaf03fe14b3c0858d2d83b4649a2.png

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Lindt каза:

Комуникации - кой е най-добрият начин да се вземе SIM карта в Швейцария? Гледаме lycamobile.ch с цени от сорта на 7 CHF за 1GB (разговори не са ни необходими)

Аз ползвах английска предплатена карта - можете и вие да се сдобиете с такава.

 

преди 29 минути , Lindt каза:

-Сайтове и апликации за транспорт - кои сайтове да гледам и кои апликации да сваля? Към момента намирам транспорта в sbb.ch и postauto.ch, но въобще не съм проучвал апликациите

SBB Mobile

 

преди 32 минути , Lindt каза:

-Пасове - гледаме Bernese Oberland Pass за 8 дни като се чудим кога да го активираме. 

8 дни - 350 CHF

8 дни + Swiss half fare card - 265 + 120 CHF - 385 CHF

По спомен когато имаше за доплащане някъде, халф паса беше за предпочитане.

преди 34 минути , Lindt каза:

Другата опция е да спим за 16 евро повече на нощувка във Wilderswil, което е доста по-комуникативно място

Wilderswil лично на мен ми допадна много повече от Интерлакен.

 

За преходите съм абсолютно некомпетентна да се изкажа. :laugh:

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За предпоследния ден не е нужно да има валиден пас, тъй като по линиите, които се използват от Интерлакен до Монтрьо се движат влакове на държавната ж.п. компания и могат да се закупят Supersaver билети за тях с много голяма отстъпка. Ето един пример за след няколко дена (нормален билет и Supersaver билет):

 

image.png.665a6a472cb8f67134961677c45dc945.pngimage.png.d78bbf2238093831df3d257a5f966d6d.png

 

Иначе по-красивата алтернатива на пътуването от Интерлакен е през Gstaad, но е по-дълга и по-скъпа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен нощувки в Beatenberg не са много добра идея. Освен несъмнено красивата панорама няма много други предимства. Всяко пътуване би се удължило значително, а редкия транспорт допълнително ще ограничи използването на светлата част на деня. Въпреки, че наистина е красиво и освен автобус 101 може да се използва финикуляра + автобус 21 - както в посока Interlaken, така и към Thun, а има и опция финикуляр + кораб в някои часове. Удобни места за настаняване са Interlaken, Spiez, Brienz, дори Thun, както и всички по-малки места, които са близо до спирка на автобус и/или най-вече на влак, който минава поне на 30 минути.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тъй като почти цялата програма включва транспорт, който е покрит от паса не е много ясно дали има смисъл от закупуването на Half Fare Card. Може би пътуването до Belalp, както и евентуално трансферите от и до летищата може да го осмислят. Тъй като разликата в цените на двата варианта никак не е голяма  (като за Швейцария) бих препоръчал варианта с Half Fare Card, защото създава възможност за по-евтини непредвидени пътувания в цяла Швейцария, а човек никога не знае какво ще му се наложи или хрумне.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ще споделя за настаняването, защото за мен е важно: 

Обичаме апартаменти и в повечето случаи избираме няколко локации. В случая за моя изненада в booking не виждам апартаменти и се зарових в airbnb. 

Има много приятни места, а и отстъпка 10 % за 7 нощувки. Не можем да преценим има ли смисъл да се местим и какви 2 локации да изберем. Всичко изглежда доста близо и удобно за придвижване. 

Апартаментите над Интерлакен са с убийствена гледка. Но май не е практично заради нея да се придвижваме 1 час повече всеки ден. 

 

https://www.airbnb.com/rooms/32563870?adults=2&toddlers=0&check_in=2019-08-31&check_out=2019-09-07&guests=1&s=CmNTXEXb

 

https://www.airbnb.com/rooms/16659649?adults=2&toddlers=0&check_in=2019-08-31&check_out=2019-09-07&guests=1&s=rv3miVej

 

Този в Wilderswil е в много стара къща и местоположението е доста по-удобно. 

https://www.airbnb.com/rooms/30965978?location=Interlaken%2C Switzerland&adults=2&check_in=2019-08-31&check_out=2019-09-08&guests=1&s=O24kYnWF&fbclid=IwAR0Fjn9w7M8gN4JaA3JeKrLKsf7YiDYqc6bTqTqmni0c0pRBdmMI8_ro1NY

 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , koliob каза:

Тъй като почти цялата програма включва транспорт, който е покрит от паса не е много ясно дали има смисъл от закупуването на Half Fare Card. Може би пътуването до Belalp, както и евентуално трансферите от и до летищата може да го осмислят. Тъй като разликата в цените на двата варианта никак не е голяма  (като за Швейцария) бих препоръчал варианта с Half Fare Card, защото създава възможност за по-евтини непредвидени пътувания в цяла Швейцария, а човек никога не знае какво ще му се наложи или хрумне.

А как да разбирам този текст? Виждам, че лифта до Belalp е в долната графа, а автобуса в горната. И двете ли ще са с 50% отстъпка?

 

image.png.97a6eb622ae357f64d4cc79c3c7772fb.png

Връзка към мнение
преди 14 минути , Gentleman Basta каза:

А как да разбирам този текст? Виждам, че лифта до Belalp е в долната графа, а автобуса в горната. И двете ли ще са с 50% отстъпка?

 

image.png.97a6eb622ae357f64d4cc79c3c7772fb.png

 

И двете са с 50% отстъпка. Предполагам, че си взел картинката от "Swiss Travel System Area of validity 2018/19". Тъй като идеята е едновременно да представят по някакъв начин графично къде е безплатно и къде е с намаление за три различни превозни документа (Swiss Travel Pass, Swiss Transfer Ticket и Swiss Half Fare Card) са го визуализирали по този малко объркващ начин.

преди 18 минути , Lindt каза:
 

Мога да потвърдя, че гледката от първите два апартамента е невероятна, но чисто от практична гледна точка бих се спрял на третия, още повече, че ако излизате сутрин рано и се прибирате късно вечер гледката има по-малко значение, а и цял ден ще имате какви ли не прекрасни гледки.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , koliob каза:

Според мен нощувки в Beatenberg не са много добра идея. Освен несъмнено красивата панорама няма много други предимства. Всяко пътуване би се удължило значително, а редкия транспорт допълнително ще ограничи използването на светлата част на деня. Въпреки, че наистина е красиво и освен автобус 101 може да се използва финикуляра + автобус 21 - както в посока Interlaken, така и към Thun, а има и опция финикуляр + кораб в някои часове. Удобни места за настаняване са Interlaken, Spiez, Brienz, дори Thun, както и всички по-малки места, които са близо до спирка на автобус и/или най-вече на влак, който минава поне на 30 минути.

Ако първия ден се придвижим до Люцерн, има ли смисъл да останем за нощувка и да разгледаме града, а в следващия да си активираме паса и да се разходим в района? Или нашият район си е по-хубав и е по-добре още в събота да спим в старата къща? Мен ме сърбят ръцете да запазя поне 2 апартамента 🙂 

Всъщност ние сме извън пик сезона, макар че съм прочела, че ще вали по-малко от предходните месеци и се надявам да е даже по-хубаво през септември. Има ли смисъл много да бързаме с нощувките или може да се почудим спокойно първо над програмата и влаковете? 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Lindt каза:

Ако първия ден се придвижим до Люцерн, има ли смисъл да останем за нощувка и да разгледаме града, а в следващия да си активираме паса и да се разходим в района? Или нашият район си е по-хубав и е по-добре още в събота да спим в старата къща? Мен ме сърбят ръцете да запазя поне 2 апартамента 🙂 

Всъщност ние сме извън пик сезона, макар че съм прочела, че ще вали по-малко от предходните месеци и се надявам да е даже по-хубаво през септември. Има ли смисъл много да бързаме с нощувките или може да се почудим спокойно първо над програмата и влаковете? 

Люцерн и района около него според мен заслужават отделно пътуване и разглеждане. Не бих се наел да кажа кой район е по-хубав, но вашия несъмнено е по-атрактивен и най-туристическия в Швейцария. По ред причини на ваше място бих се ограничил с него. За нощувките бих препоръчал да ги направите сега, защото цените няма да паднат, а хубавите места се изчерпват много рано. Програмата може да си я редите и пренареждате много пъти, стига да сте настанени на комуникативно място.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Запазихме 8 нощувки в старата къща. Едва ли ще се появи някаква много по-добра оферта, а и няма да гледаме. Последната нощувка може би ще е в Женева и ще я търсим утре. Имам чувството, че това е най-бързо организиращото се пътуване. 

Ъпдейт на разходите:

самолетни билети - 250 евро с приорити и членство

8 нощувки в Wilderswil - 660 евро

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Запазихме 8 нощувки в старата къща. Едва ли ще се появи някаква много по-добра оферта, а и няма да гледаме. Последната нощувка може би ще е в Женева и ще я търсим утре. Имам чувството, че това е най-бързо организиращото се пътуване. 

Ъпдейт на разходите:

самолетни билети - 250 евро с приорити и членство

8 нощувки в Wilderswil - 660 евро

 

Прекрасен избор на място, и сезон, и цена! Браво! 🙂 Много ще ви завиждам! (И ще помагам, колкото мога).

Връзка към мнение
преди 23 минути , Lindt каза:

Запазихме 8 нощувки в старата къща. Едва ли ще се появи някаква много по-добра оферта, а и няма да гледаме. Последната нощувка може би ще е в Женева и ще я търсим утре. Имам чувството, че това е най-бързо организиращото се пътуване. 

Ъпдейт на разходите:

самолетни билети - 250 евро с приорити и членство

8 нощувки в Wilderswil - 660 евро

 

И аз бих избрала тази къща, въпреки чудния изглед от другите.

Все пак вие по цял ден ще гледате красоти, а като се приберете - ядене, пиене и по леглата! :wink: 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , Lindt каза:

Запазихме 8 нощувки в старата къща.Ъпдейт на разходите:

самолетни билети - 250 евро с приорити и членство

8 нощувки в Wilderswil - 660 евро

Чудесно решение! Разходите като се има предвид мястото и сезона са близки до минимума. 🙂

Само искам да ви обърна внимание, че и вие улучвате най-голямото събитие в региона, също като @aneliya миналата година. Може да прочетете тук:

https://www.jungfrau-marathon.ch/en/

Тъй като сте за повече време в района има достатъчно възможности да сте далече от тълпите, или ако искате да участвате по някакъв начин. Каквото и да правите - трябва да го вземете под внимание.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 часа, Lindt каза:

-Комуникации - кой е най-добрият начин да се вземе SIM карта в Швейцария? Гледаме lycamobile.ch с цени от сорта на 7 CHF за 1GB (разговори не са ни необходими)

-Сайтове и апликации за транспорт - кои сайтове да гледам и кои апликации да сваля? Към момента намирам транспорта в sbb.ch и postauto.ch, но въобще не съм проучвал апликациите

-Пасове - гледаме Bernese Oberland Pass за 8 дни като се чудим кога да го активираме. 

 

Никога не съм ползвал карти на швейцарски оператори (вероятно имат добри предложения), но мога да препоръчам предплатена карта на британския оператор Three, която може да се ползва изгодно главно за интернет освен в Швейцария и в много други страни по света.

Сайтове за транспорт, които са доста полезни, а понякога и незаменими са:

https://www.sbb.ch/en/home.html

Това е официалния сайт на железниците, но в него могат да се търсят и автобуси, кораби, както и финикуляри, лифтове и общо взето придвижване с всякакви превозни средства. Само трябва да укажете кога и от коя точка тръгвате и къде искате да отидете.

https://www.myswissalps.com/

Това е сайт, направен от доброволци, в който има доста полезна информация за транспорта и не само. В него има и форум, където освен, че можете да зададете конкретни въпроси, има и забодена информация за текущи промоции на билети и пасове:

https://www.myswissalps.com/forum/rail

Един сайт на туристическа фирма:

https://www.swissholidayco.com/Regions/Bernese-Oberland

не за да ползвате услугите й - просто има не особено детайлна, но добре структурирана информация.

Двете апликации, които според мен са напълно достатъчни, но и необходими и особено полезни за доброто прекарване на времето и оптималното му използване са SBB Mobile и Google Maps.

Във вашия случай Bernese Oberland Pass ще ви свърши чудесна работа, може би в комбинация с Half Fare Card. Това е официалния му сайт:

https://www.regionalpass-berneroberland.ch/en/

Ако не попаднете на някоя промоция преди пътуването ви мисля, че не е нужно да го купувате предварително, защото цената му е фиксирана, а и закупуването му на място има поне две предимства:

- Ако се случи нещо непредвидено по някаква причина не можете да го ползвате - няма да ви изгорят парите;

- На място, ще ви издадат много по-малки по размер документи (сравними по големина с 4" смартфон), което може да ви изглежда съмнително като предимство, но ако ви се налага по десетина пъти на ден да вадите и показвате листи А4 ще го оцените правилно.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря, @koliob! Ще се задействаме с британската карта.

 

Да добавя и нов преход, който можем да направим:

Meiringen-Frist-Grindelweld - виждам, че в паса влиза автобус 164 до Schwarzwaldalp. Доста красиви гледки се разкриват и е част от Via Alpina

 

Все пак най-мъчната част ще ни е в последните два дена - неделя и понеделник до обяд. Има ли смисъл да разглеждаме Монтрьо и Женева или направо да отиваме към Женева? Не сме фенове на градовете като цяло. Монтрьо е зареден с доста история, докато Женева ми е по-скоро неясна като големина. Та, има ли смисъл да ги делим? Или пък само Монтрьо?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

преди 17 часа, Lindt каза:

Преходи с неясна подредба (такава май не е и необходима):


1. The Handergrat - или иначе казано малко по-дългото Швейцарско конче (19км по билото). Идеята е да се замъкнем до Brienz с влак/автобус, оттам да хванем влака (влиза в паса) до Rothorn и оттам да слезем по билото до Harder Klum и оттам има някакъв влак надолу

clipboard_image_6dbcd64d.jpg.282b7ae5222d4ab5641f4ac4a365b91d.jpg

2. Schynige Platte to Grindelwald First - стигане с влака до Schynige Platte и оттам по пътеката до First и оттам лифт надолу към Grindelwald или направо пеша до долу. Оттам влак до Interlaken

3. Under the Eiger North Wall - стигане с влак до Wengen, оттам лифт до Männlichen. После по пътеката през Kleine Scheidegg и Eiger North Face до Alpiglen. Виждам, че там има гара Brandegg, която е по пътя Grindelwad-Wengen. Можем ли да си вземем влака оттам?

4. Aletsch Glacier - влак до Brig и оттам автобус до Blatten (4 CHF) и лифт до Belalp (20 CHF двупосочно)

5. Via Alpina (Oeschinensee до Murren) - влак до Kandersteg, лифт до Oeschinen (лифта отваря в 8:00 сутринта). Доста часове е (8-9) и не съм сигурен дали е разумно да го планираме или по-къс преход около Oeschinensee. Може да се реши и на място (стигане до Griesalp също е опция)

6. Неясни разходки и преходи с влакове около Lauterbrunnen - може да се използва като ден за почивка

 

Имаме още налично време и ще се радваме на предложения за други разходки в района 🙂

 

Нямам особено голям опит с разходките, но The Hardergrat дори и аз съм го правил и бих го препоръчал с две ръце. Правил съм и част от Under the Eiger North Wall (само до Kleine Scheidegg). Няма никакъв проблем да вземете влака от Brandegg. За Via Alpina не съм сигурен, че е добра идея, след като нощувките ви са във Wilderswil. Май наистина е по-добре да го замените с Oeschinensee до Griesalp. Не съм го правил, но съм ходил с автобус от Reichenbach до Griesalp и мога да кажа, че това е едно от най-хубавите пътувания с автобус в Швейцария. Ако го правите - трябва да се съобразите с разписанието на автобуса (не е от най-честите).

Бих препоръчал тази разходка:

https://www.myswitzerland.com/en-gb/the-classic-among-classics.html

но не съм сигурен, че е подходяща, тъй като е свързана с доста допълнителни разходи - непокрит от паса лифт + прибиране от Leukerbad.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
48 minutes ago, koliob said:

На място, ще ви издадат много по-малки по размер документи (сравними по големина с 4" смартфон), което може да ви изглежда съмнително като предимство, но ако ви се налага по десетина пъти на ден да вадите и показвате листи А4 ще го оцените правилно. 

Абсолютно подкрепям това. С разпечатаните А4 листи и паспорти и ЛК- голямо вадене падаше, особено във влака от летището в Цюрих. После не искаха толкова личните документи, но листите бяха поомачкани, въпреки, че стояха в джоб...

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , Gentleman Basta каза:

Да добавя и нов преход, който можем да направим:

Meiringen-Frist-Grindelweld - виждам, че в паса влиза автобус 164 до Schwarzwaldalp. Доста красиви гледки се разкриват и е част от Via Alpina

 

Все пак най-мъчната част ще ни е в последните два дена - неделя и понеделник до обяд. Има ли смисъл да разглеждаме Монтрьо и Женева или направо да отиваме към Женева? Не сме фенове на градовете като цяло. Монтрьо е зареден с доста история, докато Женева ми е по-скоро неясна като големина. Та, има ли смисъл да ги делим? Или пък само Монтрьо?

 

Този преход Meiringen-Frist-Grindelwаld също не съм го правил, но съм ходил до Grosse Scheidegg и мисля, че ще много хубава разходка. Автобусът до Schwarzwaldalp наистина е покрит от паса.

Не, че няма смисъл да се разглеждат Монтрьо и Женева, но след повече от седмица по красиви места в планината на мен лично всички градове ми изглеждат тъпо, в т.ч. и швейцарските. На ваше място бих си взел хотел близо до летището в Женева и билет за влака от Interlaken направо до летището за предпоследния ден.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Gentleman Basta каза:

Все пак най-мъчната част ще ни е в последните два дена - неделя и понеделник до обяд. Има ли смисъл да разглеждаме Монтрьо и Женева или направо да отиваме към Женева? Не сме фенове на градовете като цяло. Монтрьо е зареден с доста история, докато Женева ми е по-скоро неясна като големина. Та, има ли смисъл да ги делим? Или пък само Монтрьо?

 

Хрумна ми, че за последния ден мога да ви предложа нещо по-интересно. Ако си купите Saver Day Pass за 8 септември ще имате възможност да покриете както пътуването от Wilderswil до Geneva, така и всякакви други пътувания в страната. Но интересното в случая е, че може да си оставите багажа на гарата в Montreux и да отидете до Rochers-de-Naye. Освен всичко друго там могат да се видят в почти естествения им хабитат мормоти от всички континенти. Това е несъмнено най-хубавото пътуване в района около Женевското езеро и е изцяло покрито от Saver Day Pass. Ето какви са цените на Saver Day Pass ако се купи до два месеца по-рано:

 

image.png.0fee81881a85c2ffb82ab27e71a0e311.png

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , koliob каза:

 Освен всичко друго там могат да се видят в почти естествения им хабитат мормоти от всички континенти. Това е несъмнено най-хубавото пътуване в района около Женевското езеро и е изцяло покрито от Saver Day Pass.

image.png.0fee81881a85c2ffb82ab27e71a0e311.png

Мармоти 😍

zoom_Marmottes9-(2).JPG

Marmottes-06.jpg

17742_default_landscape.jpg

 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 13 минути , Lindt каза:

Мармоти 😍

zoom_Marmottes9-(2).JPG

Marmottes-06.jpg

17742_default_landscape.jpg

 

Между другото най-много мармоти на свобода  във вашия район съм виждал точно под лифта между Grindelwald и Männlichen.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.