Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Малко ми е трудно да се ориентирам в категориите. Беше писал, че са малко за сега, но според мен са дори много. Има две за самолетен вилет и въпреки разликата, аз лично не бих ги направил две отделно.

От къде всъщност ми идва да пиша съвет. Преди годими пишех в hardwarebg форума доста години, в един момент го разделиха на раздели и какво се получава, имаш нужда от съвет бързо за sound card, обаче никой не се вълнува или поне малко хора и не отварят раздела и за да стане работата пускаш в основния раздел или процесори и овърклокинг. Сега например в airliners.net кажи речи всичко е на едно място има и tech ops, но представи си да го разделят по дялове на Боинг, Аирбъс и т.н. няма да е добре според мен...

Само си разсъждавам 'на глас'

Връзка към коментар

Това е нещо, което ми се ще повече хора да се включат. Специално за двата самолетни форума, само заглавието им е общо - иначе да предложиш и да търсиш е коренно различен процес. И са два раздела от сега, защото очаквам там да е фокусирана доста активност. Може би може да се формулира малко по-добре...

 

Иначе по идея съм съгласен с теб и държах категориите да са минимално като количество. 

Връзка към коментар

Може би не би било зле всички въпроси да се съберат на едно място, като евентуално се разделят на спешни и не-толкова-спешни или по някакъв друг признак, например билети-хотели-други.

Връзка към коментар

Човек, кой ти гледа форума как е разделен. И на мен ми е объркващо в началото. Като влезеш, кликваш горе  най в дясно в нови мнения , като ти се отворят в новия прозорец, преглеждаш ги с функцията за бърз преглед (стрелкичките), и където почувстваш, че може да напишеш нещо, без да изглежда като голяма глупост на повечето хора, влизаш в темата и пишеш. Ако ти е интересно, но те мързи - само четеш.

Аз от много време във всеки форум, в който съм се регистрирал някога, правя така в началото, докато посвикна кое къде е. Навсякъде функцията "нови мнения" означава и действа по еднакъв начин.

Иначе какво се получава. Всеки админ си има собствено виждане за класифициране на форуми, подфоруми, раздели, и т.н., избира различни платформи, интерфейси, и каквото пожелае според себе си. Ако свикнеш само с единия, примерно след време като влезеш в друг форум, ти се сбърква погледа и ти е дискомфортно, поне докато не свикнеш отново.

Бил съм и аз админ по едно време, та от собствен опит също споделям. :)

 

Иначе всеки сам му хваща цаката късно или по-късно, стига да вижда смисъл да посещава мястото в интернет.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Конкретно двата самолетни форума, ако ги събера ще си пречат ужасно. От една страна са хората, които биха отишли някъде само заради евтината цена и им е интересно да прочетат къде какво се предлага в момента, грам не ги интересува друг потребител, който пък има дестинация и дати, но пък няма билет...и обратното. 

 

Предложението за категоризация на въпросите е май малко повече натоварване, отколкото е нужно...

 

А за "Нови мнения" - и аз така чета по-слабо активни форуми, но ако е голям и се логваш само веднъж дневно става невъзможно да следиш по този начин всичко :) А и четенето по този начин не пречи да има добре формирана и измислена структура. 

 

На тоя етап мисля, че е най-добре да се изчака, промени в структурата ще има със сигурност, но гледам да се ориентирам по това какви теми се пускат. Като цяло съм черпил опит от американски, германски и полски форуми преди да ги измисля точно така, не е да откривам топлата вода...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предложението за категоризация на въпросите е май малко повече натоварване, отколкото е нужно...

 

Категоризацията я виждам като раздели, като всеки сам си носи отговорност къде публикува въпроса си: "Очаквам отговор до няколко часа или в рамките на деня"; "Очаквам отговор до 7-10 дни от датата на питане" и "Очаквам отговор, когато някой се сети да отговори". Ако се добавят и цветове, ще знаеш, че трябва да влизаш в червения раздел по три пъти дневно, в жълтия - веднъж на два дни и в зеления - веднъж на две седмици ;)

Връзка към коментар

А за "Нови мнения" - и аз така чета по-слабо активни форуми, но ако е голям и се логваш само веднъж дневно става невъзможно да следиш по този начин всичко :) А и четенето по този начин не пречи да има добре формирана и измислена структура. 

Да де, аз затова допълних, че "новите мнения" помага докато свикнеш в началото с разделите, и кое къде е решил да сложи админа.

С течение на времето, става и по нормалния начин. Но съгласи се, че в нов форум, няма как на всеки да му е по вкуса, и да му е ясно какво къде се намира, и как да стигне до там още от първата седмица. Ти колкото и да го променяш, все ще има някой, на който нещо в подредбата на разделите няма да му харесва. Казвам, че за мен този метод е най-лесния начин за първоначално ориентиране и свикване.

Пък и в крайна сметка, защо ще го има този бутон, ако няма да се ползва функцията му. :) 

 

но ако е голям и се логваш само веднъж дневно става невъзможно да следиш по този начин всичко

 

Ако му настроиш периода на "от последното ми посещение", е възможно. Вече да четеш всичко написано наред, няма как. Но само това, за което си абониран, или те интересува, става идеално. Плюс камбанката.
 
С една дума и на мен ми е объркано, но пък съм доволен от набора предложени функции ;)
Връзка към коментар

Категоризацията я виждам като раздели, като всеки сам си носи отговорност къде публикува въпроса си: "Очаквам отговор до няколко часа или в рамките на деня"; "Очаквам отговор до 7-10 дни от датата на питане" и "Очаквам отговор, когато някой се сети да отговори". Ако се добавят и цветове, ще знаеш, че трябва да влизаш в червения раздел по три пъти дневно, в жълтия - веднъж на два дни и в зеления - веднъж на две седмици ;)

Няма да работи, всички теми ще са в "Очаквам отговор до няколко часа или в рамките на деня", койиска да му отговорят по-късно, като може по-рано.

Връзка към коментар

Няма да работи, всички теми ще са в "Очаквам отговор до няколко часа или в рамките на деня", койиска да му отговорят по-късно, като може по-рано.

 

Е, да, аз до голяма степен залагам на личната отговорност и съзнателното отношение. От друга страна, никой не би следвало да очаква, че щом е поставил въпрос, колкото и спешен да е, ще му бъде отговорено в рамките на поставения срок, а и изобщо.

Ще трябва да понавърти малко живот тоя форум, тогава до голяма степен ще стане ясно какви оптимизации биха били уместни.

 

:)

Връзка към коментар

е трябва да понавърти малко живот тоя форум, тогава до голяма степен ще стане ясно какви оптимизации биха били уместни.

 

:)

 

Ей тук мисля да паркираме на тоя етап и да се съгласим :)

Връзка към коментар

Хрумна ми нещо, докато гледах форума - дали би било удачно, Категорията ДЕСТИНАЦИИ, да бъде разделена на подфоруми по континенти - и когато имам нужда от инфо към дадена посока от даден континент да се пише там?

Напр. Европа - да са за държави и дестинации от Европа и т.н...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хрумна ми нещо, докато гледах форума - дали би било удачно, Категорията ДЕСТИНАЦИИ, да бъде разделена на подфоруми по континенти - и когато имам нужда от инфо към дадена посока от даден континент да се пише там?

Напр. Европа - да са за държави и дестинации от Европа и т.н...

 

Така е планирано, но след като вдигнем посещаемостта. Ако забележиш там съм сложил етикетчета, които никой нещо не ползва, те са именно с цел някой ден като разцепя форума да ми е по-лесно да прехвърля темите :) Живот и здраве първо на континенти, след това на региони, а накрая може и на конкретни държави...само народ да има :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Така е планирано, но след като вдигнем посещаемостта. Ако забележиш там съм сложил етикетчета, които никой нещо не ползва, те са именно с цел някой ден като разцепя форума да ми е по-лесно да прехвърля темите :) Живот и здраве първо на континенти, след това на региони, а накрая може и на конкретни държави...само народ да има :)

 

Ди, видях етикетчетата и ги ползвах.

Иначе - за народ - мисля, че няма да се отървеш от такъв. Посещаемостта за начало на сайт е огромна. И ще расте.

Ще пусна малко из фейса и други сайтове реклама, и още ще влязат.

Връзка към коментар

Георги, сайта за да се актуализира от търсачките и да излизат линкове във фейса и др. места - трябва да бъде с променена заглавна част - вече съм забравил как се наричаше това, някой ако разбира от уеб-дизайн да го напише, че ми отбягна терминът - тагове мисля се казваше.

 

Например когато публикувах линка излиза следното:

 

Новини

JavaScript в момента не е активиран. Възможно е някои от функциите да не работят. Моля активирайте JavaScript за достъп до пълната функционалност.

 

Т.е. промени нещата така, че да излиза напр. Магеланци - форум за пътешествия, аерохроники и туризъм или както ти го определиш. Това трябва да се вижда в табовете на браузерите, а сега няма нищо.

 

освен това - дай думи ориентири за търсачките в самия скрипт - не видях robot.txt - файла какви разширения има, а сега погледнах мета-съдържанието ти, че е малко бедно и не се актуализира. Трябва да се преработи.

 

Например 

 

 

<head>   <META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset= ТУК СЕ ПИШЕ КОДА НА ЕЗИКА КИРИЛИЦА И Т.Н.">   <META NAME="DISTRIBUTION" CONTENT="GLOBAL">   <META NAME="ROBOTS" CONTENT="INDEX, FOLLOW">           <title>МАГЕЛАНЦИ - И КАКТО ГО ОПРЕДЕЛИШ</title>   <meta NAME="description"   content="бг портал: ЗА КАКВОТО РЕШИШ ТИ>   <META name="Keywords"   content="ТУК СИ ВЪВЕДИ КЛЮЧОВИТЕ ДУМИ"> 

 

 

мисля, че това куца за актуализацията, но нека някой който се занимава с уеб-да пише, че аз съм само малко любител.

Връзка към коментар

ох, това за джава скрипта май е бъг който се надявах да не ме засегне мен...ще видя точно какво трябваше да се направи.

 

robots.txt го имам но в по-горна папка на хостинга, не съм сигурен дали е необходимо да се дублира и по-долу. 

 

мета обясненията май от много време гугъл не ги взима предвид, ама ще погледна и там да скалъпя 2-3 реда

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако търсим посещаемост и аз да пусна няколко линка тук там?

Пускай линкове. Аз напусках поне в 15 фейсбук страници и групи, че и в БългарияЕР дори пуснах линк към сайта с картинка и обяснение. :D

Връзка към коментар

Трябва да е ОК вече картинката и линка при пускане във фейсбук. Моя вина, бях забравил едно файлче. 

 

За рекламата - няма проблем, има си хас да има :) споменавайте на приятели смело. До шерването на други страници съм малко по-резервиран на тоя етап, със сигурност не искам да отмъквам хора от други форуми, така че предпочитам никой да не ме рекламира в такива. Аз също не бих толерирал някой да дойде и да пробва с реклама да ви отмъква вас :)

Връзка към коментар

Сега ми хрумна нещо - дали можем да имаме една категория "АВИОКОМПАНИИ" и в нея да обсъждаме за всяка поотделно нещата?

Ето в момента имах една новина за Емирейтс и я пуснах в раздел Авиация, но така ще се загуби последователността по-нататък, когато обсъждаме различни авиокомпании.

Ако Шефът прецени - да направи една такава категория.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Ми не виждам на тоя етап достатъчно интерес за такава. Ако някой има въпрос по процедурите на конкретна компания има форум за това (Практически въпроси/отговори), ако някой иска да зададе технически въпрос има форум и за това (Авиация), ако някой иска да подискутира и да остави мини ревю има форум и за това (Новини и Дискусии).

 

Не, че гледам да затръшвам врати, но нови категории ще се отварят правопропорционално на броя на темите и читателите :)

Връзка към коментар

Понеже гледам, че вече има пет отделни теми за отделни авиокомпании, и са в различни раздели, и затова си мисля, че така ще е по-подредено и по-лесно за справки, ако имаме раздел Авиокомпании:

 

България Ер - http://magelanci.com/topic/239-bulgaria-air/

УизЕр - http://magelanci.com/topic/481-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-wizzair-24052013/

Луфтханза - http://magelanci.com/topic/484-2752013-lufthansa/

ЕрКорьо - http://magelanci.com/topic/430-air-koryo-%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%8F/

Еmirates - http://magelanci.com/topic/191-emirates/

Редактирано от niki_m
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То ще има и още теми, но зависи за какво говорим. 

 

Хич не съм фен на бгспотърския метод да се тъпчат в една тема абсолютно всички дискусии, има разлика дали обсъждаш стачка, дали обсъждаш нова линия или питаш за проблем с онлайн чекин да речем или пишеш мини ревю. 

Връзка към коментар

Добре де, няма ли да бъде голямо разтакаване и губене на теми, например един път да пишем за на Луфти стачката, после друга тема за на Луфти киоските за селфчекин, после трета тема за на Луфти храненето на борда? Според наблюденията ми - става доста разкъсано.

В момента например се чудя къде да споделя някои неща за ЛОТ, с които летях наскоро. Трябва да пусна 4 теми в 4 раздела, т.к. съд. различна информация. Малко става каша. Нека и другите да си кажат мнението. Не налагам моето, но харесвам структурираните неща.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.