Прескочи до съдържание

Влак до Истанбул - кушет и легло


antea

Препоръчани мнения

преди 17 минути , Марин каза:

 Влакът стига до Халкалъ но какво е това? Някакво градче до Истанбул?

 

От там има шатъл до Сиркеджъ? Това квартал на Истанбул ли е? 

Халкалъ е новата гара в покрайнините на Истанбул.

Сиркеджъ е гара в сърцето на Истанбул, в европейската част, близо до моста Галата.

Шаталът между тяхпътува около час.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 38 минути , Марин каза:

Здравейте, това което, не ми стана ясно на мен е какъв е точно  маршрута. Влакът стига до Халкалъ но какво е това? Някакво градче до Истанбул? От там има шатъл до Сиркеджъ? Това квартал на Истанбул ли е? Не ги намирам и в Гугъл Мапс незнайно защо.

Миналият месец ни се наложи непредвиден престой в Истанбул. Освен с автобус от гара Халкълъ може да стигнете до Сиркеджи с метро за около 15-20 мин.

http://www.metro.istanbul/YolcuHizmetleri/AgHaritalari

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 53 минути , Марин каза:

Здравейте, това което, не ми стана ясно на мен е какъв е точно  маршрута. Влакът стига до Халкалъ но какво е това? Някакво градче до Истанбул? От там има шатъл до Сиркеджъ? Това квартал на Истанбул ли е? Не ги намирам и в Гугъл Мапс незнайно защо.

Халкалъ

Сиркеджи

 

Връзка към коментар

Здравейте,не намирам никаква информация за влаковете от София за Турция. Може ли да ми дадете инфо колко време се пътува ,кога се тръгва ,КОи дни, и къде пристига.До Истанбул с какъв транспорт се стига? Благодаря ви

  • Шок 3
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Janeta каза:

Здравейте,не намирам никаква информация за влаковете от София за Турция. Може ли да ми дадете инфо колко време се пътува ,кога се тръгва ,КОи дни, и къде пристига.До Истанбул с какъв транспорт се стига? Благодаря ви

http://www.bdz.bg/bg/international/balkan-ekspres-sofiia-istanbul-2495.html

Връзка към коментар
преди 6 минути , Janeta каза:

Здравейте,не намирам никаква информация за влаковете от София за Турция. Може ли да ми дадете инфо колко време се пътува ,кога се тръгва ,КОи дни, и къде пристига.До Истанбул с какъв транспорт се стига? Благодаря ви

Здравейте!
Аз съвсем сериозно се изкушавам да пробвам това пътуване с влак напролет и мисля, че хората тук са дали много изчерпателна информация по въпроса.
Отделно може просто да напишете в Гугъл "влак София-Истанбул" и веднага излиза линк към страницата на БДЖ, откъдето може да почерпите информация за цени, билети и разписания.
http://www.bdz.bg/bg/international/balkan-ekspres-sofiia-istanbul-2495.html

Връзка към коментар

@Janetaслед първоначалния ми шок - ето ви резюме на темата, в която е въпросът ви:

 Влакът тръгва  всяка вечер към Истанбул от Централна жп гара София. Има спирки и на гара Подуене ,и на гара Искърско шосе. Може да се качите и от там. Пристига в Истанбул - гара Halkali по различно време. Зависи колко е престоял на границата. За трите пъти, в които съм го ползвала никога не е пристигнал в обявеното по разписание време. Други твърдят, че са разцепили секундата.

Към централните части на града имате няколко варианта - безплатен шатъл ( цената му е включена в билета ви ) или Marmaray - цена 5:20 турски лири. Шатълът тръгва от кръговото над гарата, а Marmaray от самата гара .  Ако знаете датите си на пътуване можете да си вземете запазени места и за връщането си от Истанбул още от София. Просто трябва да купите билетите 2 месеца по -рано, когато ги пускат в продажба.  

За търговските подробности използвайте линка на @Marisha и  @yordankavo 

За запознаване с обстановката във влака разгледайте подробните снимки на авторката на темата малко над моя пост - стр 1. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Стига да изчетеш темата няма да имаш въпроси отностно  пътуването с влак. Много хора са дали полезна и изичерпателна  информация. Лично на мен ми помогна доста. Другата сряда вдигам платната и тръгвам посока Цариград 😋

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искам да споделя току-що получената информация от служителка на гарата в Истанбул, че вече шътълът от Сиркеджи до Халкалъ, откъдето тръгва влакът за София, не се движи. Ползва се метро Мармарай като пътуването е около час, а влакчетата са през 15 минути. 

Допреди две седмици, при покупката на билетите, шътълът си беше действащ и дори на билетите е написан неговия час.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Намерих си изгоден самолетен билет през февруари 2020 г. от Sabiha Gokcen International Airport (SAW) до New Delhi, през Рияд.

Полета от SAW е в 14:00 ч.

Ако пътувам с нощния влак София – Халкалъ, смятате ли че ще успея да се придвижа от Халкалъ до SAW за полета (най-късно до 12:00 ч.)?

Ако отговорът е „да“, тогава някой може ли да ми даде указания за това, как да се предвижа по най-бързия начин с градския транспорт от Халкалъ до SAW?

Връзка към коментар
9 hours ago, Силвия Коцева said:

Намерих си изгоден самолетен билет през февруари 2020 г. от Sabiha Gokcen International Airport (SAW) до New Delhi, през Рияд.

Полета от SAW е в 14:00 ч.

Ако пътувам с нощния влак София – Халкалъ, смятате ли че ще успея да се придвижа от Халкалъ до SAW за полета (най-късно до 12:00 ч.)?

Ако отговорът е „да“, тогава някой може ли да ми даде указания за това, как да се предвижа по най-бързия начин с градския транспорт от Халкалъ до SAW?

 

Би трябвало да можеш да стигнеш - моят влак пристигна около 8 сутринта на Халкалъ. Има директни влакове по новата метролиния от Халкалъ до Пендик в азиатската част, и те са начесто (през 15 минути). Обаче се пътува общо около 1ч 30 минути - разстоянието е около 60 km. От Пендик има автобуси до летището, но не знам колко са начесто. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Силвия Коцева каза:

Намерих си изгоден самолетен билет през февруари 2020 г. от Sabiha Gokcen International Airport (SAW) до New Delhi, през Рияд.

Полета от SAW е в 14:00 ч.

Ако пътувам с нощния влак София – Халкалъ, смятате ли че ще успея да се придвижа от Халкалъ до SAW за полета (най-късно до 12:00 ч.)?

Ако отговорът е „да“, тогава някой може ли да ми даде указания за това, как да се предвижа по най-бързия начин с градския транспорт от Халкалъ до SAW?

 

Забравила съм как точно се променя разписанието на влака през зимата, но не забравяйте, че тогава имаме часова разлика с Турция. 
Най-бързо от гарата до Сабиха е с Мармарай до Пендик и после такси. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Има директен шатъл на всеки 30 минути от площад Таксим и Кадъкьой. Пътува час и половина до летище Сабиха Гьокчен, цената на билета е 18 турски лири. Незнам до колко е удобен, но е не лош вариант. За повече инфо цък. Сайта е само на турски, но гугъл преводач върши работа. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Билети за спалните вагони само на гарата ли могат да се купят или и в бюро Рила на ул. Гурко?

Трябва ли да се дават данните от паспорта или имената са достатъчни. @antea, дали имаш спомен, какво са ти искали.

 

@Mary, ще разпишеш ли като за малоумни маршрута от последната спирка на влака до новото летище?

Би трябвало да пристигнем около 8 сутринта, а полета ни е в 15.30 ч. Ако по маршрута има нещо, което да видим така както сме с багаж или да хапнем кюнефе например, ще е супер. Времето би трябвало да стигне.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

на нас ни искаха данните на паспортите, добре че си ги имах сканирани в Google drive, защото изобщо не ми беше хрумнало че ще трябват, от гарата ги купувах билетите, наистина не знам на Гурко дали става

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, mililia каза:

@Mary, ще разпишеш ли като за малоумни маршрута от последната спирка на влака до новото летище?

Би трябвало да пристигнем около 8 сутринта, а полета ни е в 15.30 ч. Ако по маршрута има нещо, което да видим така както сме с багаж или да хапнем кюнефе например, ще е супер. Времето би трябвало да стигне.

Ако от гарата направо тръгнете за летището - няма какво да разписвам - има директен шатъл от гара Халкалъ до Летище Истанбул - IST-17 - на всеки половин час има автобус. По разписание е дадено, че пътува 100 минути, но предполагам, че при нормални обстоятелства ще е по-малко.

Понеже имате доста часове, аз бих ви предложила да се пораздвижите малко в Истанбул.

Какво бих направила аз - от гарата се качвам на метрото - Мармарай и слизам на Сиркеджи. От там правя една кратка разходка по основните забележителности и после от там хващам шатъл до летището.  На Сиркеджи има място за багаж, но не е проблем да си го носите и с вас. Разстоянието не е особено голямо и е по-добър вариант, отколкото да седите 5-6 часа на летището.

Разбера се, ако сте изморени от пътуването с влака, идете на летището и вижте как хранят турците в салона там. :laugh:

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 25.10.2019 г. в 12:14, Силвия Коцева каза:

Ако пътувам с нощния влак София – Халкалъ, смятате ли че ще успея да се придвижа от Халкалъ

По новото разписание за 2020 година влакът от София ще пътува до гара Сиркеджи. (Те затова и спряха шатъл-автобусите от Халкалъ до Сиркеджи)  На гара Сиркеджи има и метростанция Сиркеджи на линия Мармарай(тунелът под Босфора) с Мармарай се пътува около 45 минути до азиатската  спирка Пендик. От Пендик до Сабиха пътуват автобуси MR60 (около 25 минути директен е)  и 132H (около 45-50 минути, защото минава през жилищни райони). Ще успееш  във всеки случай. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Малко ми е мека главата или разписанието е много кодирано, но това ли е? Тръгване от София в 18:25 и пристигане в Халкалъ в 06:20? От там автобуса споменат от @Mary, би трябвало да сме сигурни за полет от 13:20 дори влака да закъснее до 9. До новото летище това ли е в момента най-препоръчителния вариант или с нощните автобуси трансфера става по-оптимално? 

 

image.png

Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги каза:

Малко ми е мека главата или разписанието е много кодирано, но това ли е? Тръгване от София в 18:25 и пристигане в Халкалъ в 06:20? От там автобуса споменат от @Mary, би трябвало да сме сигурни за полет от 13:20 дори влака да закъснее до 9. До новото летище това ли е в момента най-препоръчителния вариант или с нощните автобуси трансфера става по-оптимално? 

 

image.png

И двата варианта са еднакви почти. И от гарата, и от автогарата има автобуси до летището и пътуват почти едно и също време.

Автобусите по-рядко закъсняват, когато пътуват през нощта.

Влаковете според мен си закъсняват, но имате достатъчно толеранс от време.

Та вие трябва да си изберете какво предпочитате и колко пари искате да дадете - влака е малко по-скъп от автобуса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това е влака и понеже миналата седмица взехме билети за този влак, като крайна гара е посочено Истанбул. Нямам идея, дали така пише и когато влака е до Халкалъ, но макар и малка има вероятност да стигнете до Серкеджи. 

Връзка към коментар
преди 47 минути , Георги каза:

До новото летище това ли е в момента най-препоръчителния вариант или с нощните автобуси трансфера става по-оптимално? 

Аз мисля, че всеки сам за себе си решава кое е по-добре за него. Някои предпочитат седящо място във влака, други избират спално място, а някои не искат и да чуят за влак и предпочитат автобуса.

Връзка към коментар

интересно, влакът по новото разписание тръгва 3 часа по-рано от София, а пристига само 1 час по-рано на Халкалъ спрямо преди

 

@mililia сега си погледнах снимка на билетите от миналия май месец и на тях е посочена като крайна спирка Halkali, така че май наистина ще ви закара баш до Истанбул /Сиркеджи

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.