Прескочи до съдържание

Влак до Истанбул - кушет и легло


antea

Препоръчани мнения

преди 4 минути , mary_shery каза:

А аз ще чакам повече инфо кога се очаква да цъфнат лалетата в Истанбул и чак тогава ще вземам билети, ако има шанс на 5-6 април да има вече. 

Всяка година е различно. Най-сигурно е около 10-12 април според мен, но ще следя как са нещата и ще пиша в темата с новините от Турция.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Граф Вронски каза:

Миналата събота - 15ти февруари - ходих до ЦГ , за да взема билети за 23 април. Казаха ми, че трябва да дойда на 23 февруари. Добре и отивам днес и ми казват: оооо, от утре се продават билетите. Елате утре. 

 

Ще трябва да стана преди работа, за да отида отново до ЦГ. 

Според мен се продават 60 дни предвартелно. На 13 февруари се обадих да попитам за 10-14 април и за 10-ти бяха излезнали билетите, но за 14-ти още не. Ходих на 19-ти и си взех за моите дати.

 

Билетите да со Халкалъ. Кое е за предпочитане за придвижване - безплатния шатъл, ако го има, или с Мармарай?

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Zaro каза:

Билетите да со Халкалъ. Кое е за предпочитане за придвижване - безплатния шатъл, ако го има, или с Мармарай?

Безплатен шатъл няма вече.

Мармарай ви очаква. :smile:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Бети91 каза:

От Истанбул до София, от къде се купува билет от Сиркеджи или Халкъла? На нашата централна гара нямаше билети за връщане само за отиване? Благодаря!

Има, как да няма.

Връзка към коментар

Миналата година си закупихме билетите от Сиркеджи. От БДЖ разполагат със силно ограничена бройка за билети навръщане, което по никакъв начин не трябва да ви притеснява. Около 3ти март нямаше никакви проблеми да си купим билети за след 2 дена 😉 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , Бети91 каза:

От Истанбул до София, от къде се купува билет от Сиркеджи или Халкъла? На нашата централна гара нямаше билети за връщане само за отиване? Благодаря!

От България се продават само няколко купета, затова бързо свършват за определени дати.

Като слезете на Халкалъ, веднага можете да проверите за билети за връщане. Ако случайно не продават там, то ще ви насочат откъде да си купите.

Преди наистина се купуваха от Сиркеджи, но как е сега - не знам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Zaro каза:

Има, как да няма.

Казаха, че вече са ги продали, разполагат само с 4 места за продажба от Истанбул до София о вече бяха продадени. Казаха ми, че няма проблем да се купят и от там!

Връзка към коментар
На 23.02.2020 г. в 19:37, mary_shery каза:

А аз ще чакам повече инфо кога се очаква да цъфнат лалетата в Истанбул и чак тогава ще вземам билети, ако има шанс на 5-6 април да има вече. 

Ние на  и 23 март , и  на 7 април  сме там, ще ти свирна, какво е положението:))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
On 2/23/2020 at 8:48 PM, Георги said:

Аз отидох на 16 февруари да взема за 16 април и нямаше проблеми. Въпреки ужаааасно бавния процес, сигурно 15 минути писане с химикалка. 

Е на гара Солун е още по-бавно за всеобщо успокоение.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Граф Вронски каза:

Един приятел ми съобщи, че по радиото са казали, че спират влака.

Ето новина, но няма много детайли: 

 

https://bnr.bg/post/101239358/vremenno-spirat-vlakovete-po-liniata-istanbul-sofia

И ко праим ся? Йок Стамбул.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , Zaro каза:

И ко праим ся? Йок Стамбул.

Ние имахме планирано пътуване за 19-23 март, сега анулирах всичко.

Имаме друго предвидено за 7-11 април, ще изчакам още малко.

Връзка към коментар

Аз също се чудя за кой от двата априлски уикенда да купувам и дали изобщо ще ги пуснат дотогава. Утре ще се опитам да разбера дали биха продали билети сега или да изчакам да тръгнат влаковете.

Връзка към коментар
преди 9 минути , mary_shery каза:

Аз също се чудя за кой от двата априлски уикенда да купувам и дали изобщо ще ги пуснат дотогава. Утре ще се опитам да разбера дали биха продали билети сега или да изчакам да тръгнат влаковете.

Те ти казват, че спират влака, ти питаш дали ще ти продадат билети ...:blink:

Връзка към коментар
преди 1 минута , Deskar каза:

Днес ми върнаха парите за влака, трябваше да пътуваме в събота. Нямат информация кога евентуално ще се възстанови линията. 

Пълната сума или с 10% неустойка? Би трябвало да е пълната.

Връзка към коментар

@ZaroМайна,както е тръгнало и в Истанбул няма да се видим:(((((((

Ей сега канселирах и резервацията за 7-11 април 

Само здраве да е, пари се печелят / ако не върнат всичко/това е най- малкият проблем:))).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Zaro, пълната сума, но пътуването щеше да е в събота. Най-добре им звънни там, където си купил билета, мили са хората, поне в София, Централна гара. Тел има в сайта на бдж, аз звъннах на такъв.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Свързах се с гарата, влакът засега е спрян до края на месеца. Тъй като моите дати са 10-15 април, ми препоръчаха да изчакам още малко да видя какво ще стане. Ако влакът върви и ги върна, -10%. Ако не върви връщат всичко.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.