Прескочи до съдържание

Влак до Истанбул - кушет и легло


antea

Препоръчани мнения

преди 16 минути , Георги каза:

Има ли нещо специфично в процедурата по връщане на парите за билетите или просто отиваш на гарата и така?

Няма. Вчера ги върнах. Връщат 100% (без едни 15 стотинки) 😎

Работят до 16.30 и отнема около 15 мин., както при покупката.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Граф Вронски
преди 48 минути , Георги каза:

Има ли нещо специфично в процедурата по връщане на парите за билетите или просто отиваш на гарата и така?

 

преди 33 минути , Zaro каза:

Няма. Вчера ги върнах. Връщат 100% (без едни 15 стотинки) 😎

Работят до 16.30 и отнема около 15 мин., както при покупката.

Да, и аз вчера ходих да си ги взема, около 15 мин чаках ( и едни 20 стотинки не ми върнаха) 😄
Аз преди това им звъннах, за да ги питам дали работят и им казах часа, в който ще намина. Че имах за 4 билета да взимам и да не са свършили кеша 😄 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
преди 11 минути , aleks_s каза:

Здравейте, някой да е пътувал наскоро до Истанбул? Бях прочела тук, че влака е спрян за определено време.

Снощи проверявах на сайта на БДЖ,не излезе.И мен ме интересува.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 9.07.2021 г. в 19:46, Coo каза:

Няма. Аз питах в офиса на Гурко БДЖ преди 2-3 седмици. 

 

вероятно може да бъде пуснат от новото разписание (зима 2022). в момента около Одрин се правел основен ремонт на жп линията (с ново трасе) и съответно няма изобщо влакове там.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Възстановява се движението на влака София - Истанбул: https://www.mtc.government.bg/bg/category/1/vuzstanovyava-se-dvizhenieto-na-vlaka-ot-istanbul-do-sofiya
 

Цитат

От 25 април се възстановява движението на международния влак, който пътува между София и Истанбул. Това става ясно, след като ръководствата на БДЖ и турските железници (TCDD) се договориха влакът отново да започне да пътува преди началото на летния сезон.

 

Международният влак от Истанбул ще потегля с час на заминаване 22.00 на 25.04 и ще пристига на Централна гара София в 09.35 ч. В обратната посока от София към Истанбул влакът ще заминава по разписание в 18.30 ч. на 26.04 и ще достига крайната си дестинация Истанбул в 07.00 ч.

Този влак ще се движи в състав от спални вагони и вагони с купета, като от 3-ти юни за летния сезон е предвидено да бъде включен и директен вагон за пътуване между Букурещ и Истанбул.

 

Подробна информация може да бъде предоставена от служителите във всички железопътни бюра и гари в страната, на националния информационен телефон 02/931 11 11 или от електронния пътеводител на официалната интернет страница на БДЖ.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

добра новина, остава да видим и какви ще са вече актуалните цени и дали ще стига до Сиркеджи или пак крайната точка ще е Халкалъ

 

продължавам обаче да не разбирам защо влакът пътува средно с три часа повече в сравнение с разписанието му през 2019г, когато тръгваше в 21:15 и към 8 сутринта пристигаше

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Днес е денят: https://offnews.bg/obshtestvo/ot-dnes-poteglia-mezhdunarodnia-vlak-sofia-istanbul-775308.html

 

Цитат

 

От днес се възстановява движението на международния влак, който пътува между София и Халкали (Истанбул).

 

Ръководствата на БДЖ и турските железници (TCDD) се договориха влакът отново да започне да пътува преди началото на летния сезон, съобщиха от БДЖ.

 

Влак от Халкали (Истанбул) ще потегля в 21:40 ч. от 25 април и ще пристига на Централна гара София в 09:35 ч. В обратната посока от София към Истанбул влакът ще заминава по разписание в 18:30 ч. от 26 април и ще достига крайната си дестинация Халкали (Истанбул) в 05:34 ч.

 

Този влак ще се движи в състав от спални вагони и вагони за седящи, като от 2 юни за летния сезон е предвидено да бъде включен и директен вагон за пътуване между Букурещ и Халкали (Истанбул).

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Влака ще пътува до гара Халкали. Повече инфо, цък

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Халкалъ е крайна гара на лекото метро MarmaRay, което дава възможност за директен достъп и до азиатската част на Истанбул. Часът на пристигане е малко ранен, но какво да се прави...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой възползва ли се вече от влака? Наистина ли пристига в София в 9:35? Нещо разписанието ми се вижда объркано... на отиване Пловдив - София е около час, а на връщане над 2 часа 🤔

Връзка към мнение
преди 39 минути , savagejo каза:

Някой възползва ли се вече от влака? Наистина ли пристига в София в 9:35? Нещо разписанието ми се вижда объркано... на отиване Пловдив - София е около час, а на връщане над 2 часа 🤔

Де късмет час и два часа. Това е БДЖ все пак. 🙂 Три часа София–Пловдив (18:30–21:31) и пак толкова Пловдив-София (6:30-9:35). Всички бързи влакове го взимат това разстояние горе-долу за същото време. Два-три месеца преди спирането на влака заради ковид пътувах със същото разписание, всичко се спазваше +/–. Зимата има часова разлика между двете страни, затова има и зимно разписание. Разписания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Argentique каза:

Де късмет час и два часа. Това е БДЖ все пак. 🙂 Три часа София–Пловдив (18:30–21:31) и пак толкова Пловдив-София (6:30-9:35). Всички бързи влакове го взимат това разстояние горе-долу за същото време. Два-три месеца преди спирането на влака заради ковид пътувах със същото разписание, всичко се спазваше +/–. Зимата има часова разлика между двете страни, затова има и зимно разписание. Разписания.

Моя грашка, имах предвид Пловдив - Димитровград, и точно разписанието гледах. За мен няма логика в едната посока да е под час, а в другата над 2. Ясно че това е БДЖ, но все пак линията е международна.

Затова питах дали някой е пътувал с влака, след като го пуснаха миналата седмица.

Връзка към мнение
преди 4 часа, savagejo каза:

Моя грашка, имах предвид Пловдив - Димитровград, и точно разписанието гледах. За мен няма логика в едната посока да е под час, а в другата над 2. Ясно че това е БДЖ, но все пак линията е международна.

Затова питах дали някой е пътувал с влака, след като го пуснаха миналата седмица.

Понеже слизам в Пловдив, при пътуване със същото разписание преди две години видях, че влакът не продължи веднага за София, както преди със старото разписание (когато тръгваше по-късно в посока Истанбул), а оставиха вагоните на изчакване за доста по-късно. Та няма да се учудя, ако се седи в Пловдив час, а БДЖ обединяват влакове и закачат други седящи вагони.
В посока към Истанбул в задната част на влака си има вагони със седящи места, които откачат в Свиленград.
Но нека някой разкаже, да.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 4.08.2022 г. в 1:15, Аzia каза:

Здравейте, а билети от Истанбул към София  може ли да се купуват от Сиркеджи? Или трябва се ходи до Халкали?

Може, ако има налични.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Някой пътувал по-скоро?  Отиваме другата седмица с кола, но тя се връща събота рано, а не мен ми се иска да поостанем през деня. Не съм пътувала с влака и ми е притеснено за  това дали ще може да си купим билети.

Връзка към мнение
преди 11 минути , rumbich каза:

Някой пътувал по-скоро?  Отиваме другата седмица с кола, но тя се връща събота рано, а не мен ми се иска да поостанем през деня. Не съм пътувала с влака и ми е притеснено за  това дали ще може да си купим билети.

Няма нужда да се притеснявате за неща, които не зависят от вас. Това, което зависи:

1. Отивате още в първия си ден в Истанбул на гара Сиркеджи и си купувате билет за влака.

2. Ако няма билет, автобуси валяло: https://www.obilet.com/en

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Argentique каза:

Няма нужда да се притеснявате за неща, които не зависят от вас. Това, което зависи:

1. Отивате още в първия си ден в Истанбул на гара Сиркеджи и си купувате билет за влака.

2. Ако няма билет, автобуси валяло: https://www.obilet.com/en

 

Така ще направя и така ще имам един ден повече за разходка,защото всъщност ние отиваме  за мачове  Евролига. Благодаря!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.