Прескочи до съдържание

Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

Боян Димитров
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

За догодина замислям една обиколчица из цяла Франция, ама хич не ми се ще да наемаме кола от  летище Шарл Де Гол.

Сега ще ги огледам.

Едва ли има голяма разлика между 2 летища във Франция. По-голяма разлика може да има, ако колата се наеме във Франкфурт или Барселона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Боян Димитров каза:

Едва ли има голяма разлика между 2 летища във Франция. По-голяма разлика може да има, ако колата се наеме във Франкфурт или Барселона.

Не ме притеснява цената. Притеснява ме трафикът.

Връзка към коментар
Боян Димитров
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Не ме притеснява цената. Притеснява ме трафикът.

От двете по-добре беше да е цената 🙂 За нея можеше да се намери някакво решение...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така е, за това ще го мъдря от Буве, ще хващаме направо през Руан и Кайен към Мон Сен  Мишел и Сен Мало.

Не ща и да припарваме към Париж с колата.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, търся евтин транспорт от Женева до Лион за еднодневна разходка в неделя 23.09.2018.  Фликсбус са ми най-евтиния вариант, но автобусите са с много ранно заминаване и много късно  връщане. С влак ще ми е най-приятно, но пък е и най-скъпо (29 евро в посока, а ние сме 2-ма). Има ли някакви отстъпки или карта, която мога да ползвам ? Автобусите на OUIGO също ги гледах, но са с прекачване и скъпи. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Имам въпрос относно автобусите от летище Ница. Четох че номер 98 спира на площад Масена, но не намерих дали той или някой друг спира на гара Тир? Купува ли се билет за бебе/дете? 

Връзка към коментар

Сега точно сме в Ница и да, автобус 98 спира на площад Масена. Билета е 6 евро, може да се купи от шофьора. Деца до 4г. пътуват безплатно. Провери с Uber дали няма да ти е по-удобно.   

Връзка към коментар
преди 1 час, oli_mali каза:

Сега точно сме в Ница и да, автобус 98 спира на площад Масена. Билета е 6 евро, може да се купи от шофьора. Деца до 4г. пътуват безплатно. Провери с Uber дали няма да ти е по-удобно.   

Благодаря, ще проверя и с Uber, но предполагам, че ще е горе долу като цената за такси.

Връзка към коментар
преди 13 часа, Yabandzhieva каза:

Благодаря, ще проверя и с Uber, но предполагам, че ще е горе долу като цената за такси. 

Такситата са на фиксирана тарифа от/до летището - 32 евро. Uber е с първоначална такса от 4 евро и после по 1.2 евро/км, т.е. по-скоро е колкото цената на автобуса.

Връзка към коментар
преди 17 часа, Yabandzhieva каза:

Имам въпрос относно автобусите от летище Ница. Четох че номер 98 спира на площад Масена, но не намерих дали той или някой друг спира на гара Тир? Купува ли се билет за бебе/дете? 

До гарата (Nice-Ville, Тир е квартала срещу гарата) ходи 99, който наистина е експрес  (има само 3-4  спирки,  и не виси в задръстванията на променадата като 98) но той е до по-рано.

С Убер ще е 16-20 евро, в зависимост от задръстванията.

 

Билети за експресите 98/99 могат да се купят и от гише в сградата на терминала.

 

Ако искаш да минеш най-тънко - трамбоваш 200-300 метра и излизаш на променадата, където има спирка и можеш да хванеш 23 (който спира до гарата), или пък някой от другите автобуси, които стигат до  Масена и от там за 2 спирки на трамвая.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте. Знаете ли дали има място на летището в Ница, където можем да си оставим багажа, за да разгледаме Parc Phoenix или в самия парк ако има такава възможност и каква е цената? 😀

 

Връзка към коментар
преди 16 часа, adreno каза:

До гарата (Nice-Ville, Тир е квартала срещу гарата) ходи 99, който наистина е експрес  (има само 3-4  спирки,  и не виси в задръстванията на променадата като 98) но той е до по-рано.

С Убер ще е 16-20 евро, в зависимост от задръстванията.

 

Билети за експресите 98/99 могат да се купят и от гише в сградата на терминала.

 

Ако искаш да минеш най-тънко - трамбоваш 200-300 метра и излизаш на променадата, където има спирка и можеш да хванеш 23 (който спира до гарата), или пък някой от другите автобуси, които стигат до  Масена и от там за 2 спирки на трамвая.

Благодаря. Апартамента, който сме наели е близо до тази гара и за това може би 99 ще ми е удобен.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Моника каза:

Здравейте. Знаете ли дали има място на летището в Ница, където можем да си оставим багажа, за да разгледаме Parc Phoenix или в самия парк ако има такава възможност и каква е цената? 😀

 

На летището - има. По 14 евро парчето.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няколко дни ще сме в Ница. Планът  уж го съставих, но се двоумя  кое от селцата да посетим - Ез или Сен Пол дьо Ванс. Ще ползваме само обществен транспорт.  Доста натоварих и наситих програмата и няма да имаме време и за двете, за съжаление. Искам да помоля за вашето мнение и съвет! 

Връзка към коментар

Били сме в Eze Village.Откровено казано не ни впечатли с нищо. Стария град, парфюмерията Фрагонард, Екзотичната градина и това е.Ще го запомним с огромния брой хора, чакащи автобуса за Ница. Вярно, че беше през юли. В Saint Paul -de -Vence  не сме били. По- интересни ни бяха двете вили в Saint Jean -Cap -Ferat -  Villa Ephrussi и Villa Kerylos.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Предстои ми пътуване за 7 дена в Париж следващия месец (14-21.11.18 г.). За първи път ще пътувам сама. Леко се притеснявам, относно късните разходки вечер.... и исках да попитам дали ще мога да обикалям пеша и по тъмно без проблеми?

Изчетох темата за Париж - за новобранци и доста полезна информация извадих (включително примерния план за разглеждане). Благодаря на всички, които улесняват всички "новаци" в Париж! 🙂 

Връзка към коментар
преди 6 часа, Катерина каза:

Здравейте! Предстои ми пътуване за 7 дена в Париж следващия месец (14-21.11.18 г.). За първи път ще пътувам сама. Леко се притеснявам, относно късните разходки вечер.... и исках да попитам дали ще мога да обикалям пеша и по тъмно без проблеми?

Изчетох темата за Париж - за новобранци и доста полезна информация извадих (включително примерния план за разглеждане). Благодаря на всички, които улесняват всички "новаци" в Париж! 🙂 

Разходките из повечето места в центъра са ОК и за сама жена. Къде е хотела е важно за да се изкажем и по прибирането дали ще е добре.

Аз съм отсядала в центъра - буквално срещу Лувъра и не съм имала проблем вечерно време да се разхождам сама, но все пак имам някаква представа какво мога да очаквам и къде да не се навирам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.10.2018 г. в 22:09, a6olq каза:

Няколко дни ще сме в Ница. Планът  уж го съставих, но се двоумя  кое от селцата да посетим - Ез или Сен Пол дьо Ванс. Ще ползваме само обществен транспорт.  Доста натоварих и наситих програмата и няма да имаме време и за двете, за съжаление. Искам да помоля за вашето мнение и съвет! 

Здравей! Горещо ти препоръчвам Сен Пол дьо Ванс.Там всичко е.....супер! Няма да се разочароваш. Площадчето непосредствено преди входа,кафенетата,крепостните стени,малките улички със старинните къщи,църквата и галериите...о неземна красота......галериите и не на последно място пейзажите! Сен Пол дьо Ванс е твоето място!

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 часа, Mary каза:

Разходките из повечето места в центъра са ОК и за сама жена. Къде е хотела е важно за да се изкажем и по прибирането дали ще е добре.

Аз съм отсядала в центъра - буквално срещу Лувъра и не съм имала проблем вечерно време да се разхождам сама, но все пак имам някаква представа какво мога да очаквам и къде да не се навирам.

1 rue jacquard, 11th arr. - Това е адреса. Мисля, че е близо до Бастилията, но незнам какъв е района. Благодаря за отговора! 🙂

Връзка към коментар

Според мен гледките от Eze Village към залива на Кап Фера също са изключителни.  Избери това което пасва повече към програмата ти. 

 

Във всеки случай не превръщай пътуването в препускане да видиш всичко,  там има толкова много места които си заслужават. 

 

 

 

Връзка към коментар
преди 9 часа, Катерина каза:

1 rue jacquard, 11th arr. - Това е адреса. Мисля, че е близо до Бастилията, но незнам какъв е района. Благодаря за отговора! 🙂

Не е лошо място, районът е оживен, има доста магазини, ресторанти и заведения, което означава, че има хора до късно вечерта. Не мисля, че би имало проблеми с прибирането (е, то зависи и колко късно де 😉... аз съм била в района докъм 23ч, съвсем нормална обстановка).

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой да е посещавал това място или околността. Има ли какво да се види и прави от млади хора. Разгледах, че транспорта не е добре решен - поне това, което има в нета. Вероятно има някакви местни автобуси до съседни градчета и евентуално до Бордо, до Бержерак. За есенно време иде реч - края на октомври - ноември.

http://www.hameauxduperrier.com/en/home/the-resort-hameaux-du-perrier-countyside-france-correze-nearby-brive-la-gaillarde/phot-video-gallery-holiday-resort-countyside-france-correze-nearby-brive-la-gaillarde/

 

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар

Честно казано, не мисля, че е добра идея за млади хора, особено ако нямат кола. Както гледам, е насред нищото, с едно езеро наблизо.

В района като цяло, има какво да се види и прави (била съм наблизо - около Сарла, Бержерак), има селца за посещение, пещерата Ласко, както и Падирак са наблизо, стари замъци, винени изби,  и т.н., но си трябва кола.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.