Прескочи до съдържание

бързи въпроси Франция - бързи въпроси


Mary

Препоръчани мнения

Че то си е традиция да вали по време на Ролан Гарос (нещо като дъжда по време на абитуриентските балове ;) ).

Днес ще е по-спокойно, но от утре следобед пак се очакват гръмотевични бури.

Връзка към мнение

Че то си е традиция да вали по време на Ролан Гарос (нещо като дъжда по време на абитуриентските балове ;) ).

Днес ще е по-спокойно, но от утре следобед пак се очакват гръмотевични бури.

 

Покриването на "Филип Шатрие" пак се отложило...Не е добре това. Ролан Гарос е единственият турнир от Големия шлем без подвижен покрив все още.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Mary, засега е само предложение на новата ни президентка на региона, още нищо не е решено окончателно. Идеята е да въведат нещо като лондонския Ойстър - плащаш пластика, зареждаш сума и после се отчита при всяко пътуване.

Но първо да се предложи, да се обсъди, да се гласува, да се реши кога да се въведе... може и няколко стачки да се направят междувременно :lol: ... та не е за утре

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По спомени от отзиви на пътуващи, май най-евтините бяха на Монмартър, по уличките зад Сакре кьор... Но цени не мога да кажа

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По спомени от отзиви на пътуващи, май най-евтините бяха на Монмартър, по уличките зад Сакре кьор... Но цени не мога да кажа

 

Мога да потвърдя и аз. Не че имам големия опит, но със сигурност са доста по-ниски от центъра, а пък така и така човек трябва задължително да мине и от там :)

 

Да отбележа, че при последното ми ходене, сувенирите в магазина на Триумфалната Арка бяха на доста прилични цени също. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По спомени от отзиви на пътуващи, май най-евтините бяха на Монмартър, по уличките зад Сакре кьор... Но цени не мога да кажа

+ уличките около църквата Сан Северин, много близо до Нотр Дам

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Бихте ли ми дали адреси в Париж (в централната част, около забележителностите) на спортни магазини с нормални цени :) .

Редактирано от Jane*
Връзка към мнение

Бихте ли ми дали адреси в Париж (в централната част, около забележителностите) на спортни магазини с нормални цени :) .

Никога не съм пазарувала спортни стоки от Париж... Обикновено пазарувам по Риволи и в Мола на Дефанс.

 

Понеже не казвате кои марки търсите, ще напиша нещо по-общо:

Ето един линк, където можете да изберете марката, която ви интересува(вдясно са изброени) и евентуално да се ориентирате за магазини.

Ако ходите към Дисниленд, там наблизо(предпоследната спирка на РЕР А - Val d'Europe) има аутлети на всякакви марки и съм виждала прилични цени.

ПП Как звучи написаното, като че пазарувам цял гардероб от Париж...

По-точно е да кажа, че каквото купувам, то е от Риволи(и пресечки) и от Мола в Дефанс. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Предстои ми пътуване до Париж август месец. Някъде бях чел/чул, че входът в множество музеи е безплатен за жители на държавите членки в ЕС до 26 години. Някой, който е наясно може ли да ми разясни дали е вярно и кои са тези забележителности. Благодаря!

Връзка към мнение

Предстои ми пътуване до Париж август месец. Някъде бях чел/чул, че входът в множество музеи е безплатен за жители на държавите членки в ЕС до 26 години. Някой, който е наясно може ли да ми разясни дали е вярно и кои са тези забележителности. Благодаря!

Вярно е.

Моля, погледнете в пътеводителя - там ги има.

В линка: Безплатни музеи - скролвате и ще ги видите.

Връзка към мнение

Аз бях там преди месец и навсякъде си показваш само личната карта или паспорта и ти издават или нулев билет или те пускат направо без вход където е упоменато ,че ако си в тази категория няма вход :) Но това е на почти всички места според мен аз влизах така без вход във Версай , Лувъра , Сакре Кьор , Сейнт Шапел , Музеите Роден и Орсе , Нотр Дам , Пантеона и т.н. 

Връзка към мнение

Предстоят ми 3 дни в Париж, като на 12.08 ще съм там в 11:00, а настаняването ми в хотела е в 14:00. Мислех да поискам по-ранно чекиране, но не съм сигурен дали е удачно с оглед на полета ( някакво непредвидено закъснение). В 16:30 съм си закупил билети за Айфеволата кула. До тук е всичко сигурно до момента. От там нататък съм набелязал Лувъра, Триумфалната арка, разходка с корабче по Сена, Версай, разходка по Шанз Елизе, Парижката Света Богородица. Дайте идеи и препоръки кое къде и как. Там съм на 12,13,14. Примерно разходката по Сена вечер или през деня, разходката по Шанз Елизе вечер или през деня, кои могат спокойно да се съчетаят в един ден, ще ми стигне ли времето за всичко и евентуално още и ако да, кое да посетя? Работните времена и входовете ги знам, така че не е нужно да ги давате и тях. Благодаря!

Връзка към мнение

За хотела, ако стигнеш по-рано, може да пробваш да оставиш багажа в багажното отделение, ако имат такова и да поемеш по разходка.

Аз бих съчетала Версай с корабче по Сена, тъкмо след обикаляне през деня да си починеш превечер :). Примерно втория ден. Ако го вземеш от около Нотр-Дам (напр. компанията Les Vedettes de Pont-Neuf), след корабчето може да се отбиеш до Нотр-Дам, или да се разходиш в Латинския квартал.

След Айфеловата кула първия ден, може да минеш през Трокадеро и после да стигнеш пеша (или с метро) до Триумфалната арка и оттам да минеш по Шанз-Елизе. Последния ден може да започнеш с Лувъра (ще влизаш ли?), Тюйлери, църквата Сен-Жермен л'Оксероа, после по Сена до Кметството, пресичаш Pont d'Arcole и си пред Нотр-Дам. Ако имаш време, може да минеш през остров Сен-Луи или набързо през Латинския квартал (зависи дали ще влизаш в Лувъра и в колко ти е обратния полет).

Имай предвид, че през август все още се стъмва късно (след 21 часа), та ако искаш да видиш нощен Париж, ще е след този час.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако е в ден, когато фонтаните са музикални ... предвидете си целия ден.

За двореца си отива поне половин ден и градините + Трианоните ... деня е свършил.

Особено за двореца е важно колко хора има и колко бързо става придвижването из залите.

 

Ако обичате да разглеждате подробно, наистина ще ви отнеме цял ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

За кой аквариум питаш - този до Айфеловата кула или този на Porte Dorée?

 

Била съм само в този до Кулата преди 6-7 години, не е лош, но не е и нещо особено (особено след като видях Океанариума в Лисабон :) ). Хареса ми тунела с акулите, а на щерката навремето й хареса един плитък асейн с риби, които децата можеха да пипат.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Привет!

Аз също бих искала да попитам нещо свързано с предстоящо пътуване до Париж.

За съжаление отдавна вече не сме под 26 и ще ни се наложи да си плащаме билетите за вход в музеите  ;)  

Но на няколко места вече попадам на информация, че през първата неделя на месеца много от музеите са с безплатен вход. 

Възползвал ли се е някой от такова посещение? Бихте ли споделили информация?

Предварително благодаря  :wub:

Връзка към мнение

Това за безплатните музеи в първата неделя на месеца е валидно за повечето европейски столици. В Париж със сигурност се отнася до Лувъра, Д'Орси и Оранжерията. Също и за Версай. Само че мисля, че имаше ограничение до 01.04., т.е. през по-слабия сезон.

Но няма по-сигурен начин от това да си харесаш музей, да влезеш в сайта му и да провериш за него конкретно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.