Прескочи до съдържание

Езерото Комо-препоръки за хотел и още нещо


Sara

Препоръчани мнения

Един ден отделихме за разходка с кораб,до околните-Tremezzo,Varenna,Menaggio.За  15 евро,за около 8 часа направихме приятна разходка.Още повече че времето беше страхотно.Личният ми фаворит е Varenna.Villa Manastere,страхотните кафененца по брега,много ми допаднаха.

post-43-0-15150200-1399729037.jpg

post-43-0-20531100-1399729163_thumb.jpg

 Във Tremezzo посетихме вила Карлота,огромно разнообразие от растения,отново огромни азалии,приятно за разходка.но чак изключително ,не бих казала,но това е лично мнение.

post-43-0-63648700-1399729746_thumb.jpg

 

  В Menaggio чух невероятно камбани,тихо и спокойно градче, подобно на другите,имаше фестивал на регионите в Италия,доста италиански продукти на приятни цени

post-43-0-60999300-1399729712_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Решила съм да отскочим за 2 дни от събота сутринта до понеделник сутринта с Wizz до Бергамо октомври месец.  В неделя е ясно, че ще спим в Бергамо. Колко часа ни трябват да разгледаме Бергамо? Не се мотаем, а обикаляме. И смятам от летището в събота директно да тръгнем към езерото Комо и да спим 1 вечер там. Мисля да ползваме влак. В кое градче ще ми препоръчате да нощувам с оглед на това да видим най-много от езерото и откъде можем да се качим на корабче, което обикаля езерото? Приемам всякакви съвети.

Връзка към мнение

За Бергамо, с риск да влезнем в някакви времеви полемики - 5-6 часа мисля че са ок, особено ако не държите да разглеждате музеи. 2-3 часа за горната част на стария град, 2 часа за долната, 1 час за слизане по стълбичките или хапване на пица/сладолед/ресторант и готово. На разписанието на втория фуникуляр към върха има примерни пешеходни маршрути, ако се чудите какво да правите горе. Бергамо е от тоя тип градчета, в които няма кой знае какво за правене, но ти е приятно да се връщаш отново и отново... това го казвам като съм го посетил два пъти до сега, но мисля, че всеобщото мнение на форума е подобно. 

 

Комо може би е най-добрата точка откъм инфраструктура. Има влак, така че няма да е необходимо да се прехвърляте в последствие на автобус, а от там може директно с корабчета да цъкате до всички градчета. Въпреки, че минах с кола, въпреки че беше приятна обиколка, смятам че корабчетата няма да отстъпват по нищо. Ето разписанието на по-бавните: http://www.navigazionelaghi.it/c_download/e2014%20-%20COMO%20-%20%20COLICO%20-%20COMO.pdf

А това е разписанието и на бързите: http://www.navigazionelaghi.it/c_download/e2014%20-%20SERVIZIO%20%20RAPIDO.pdf

 

Ето и цените: http://www.navigazionelaghi.it/c_download/NLC_Prezzi%202014_ENG.pdf Целодневен билет с всички спирки по отсечката Como-Varenna е 25.80€ + съответното доплащане, ако се ползват по-бързите лодки. Мисля, че при положение че сте само за един ден  и ще е трудно така и така да видите много неща по-далеч от Варена няма смисъл да ходите. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

През юли бяхме на езерото с 2 нощувки в Беладжо. Апартаментът беше прекрасен, но доста отдалечен от центъра - в Casa Lilla.

Пътувахме на отиване с влак от Милано до Варена - бързо, чисто и евтино.

Връщането беше с автобус от Беладжо до Комо - по-бързо и неколкократно по-евтино от лодка.

Един цял ден се моткахме из езерото с карта за 15 евро, с която можеш да обиколиш Варена, Беладжо, Менаджо, Тремецо и Лено. ТО повече и не може за един ден, ако искаш да слизаш, разглеждаш и хапваш. От селищата най-много ми хареса Варена, а от вилите - Вила Мелци. На връщане бяхме планирали разглеждане и на КОмо, но след всичката тая красота нагоре по езерото, този град ми се видя прекалено грамаден и урбанизиран и избягахме директно към Милано.

Много ми се ще да пусна снимка от тоалетната във вила Монастеро, дано успея с това техническо предизвикателство  :)

 

 

 

post-282-0-40302500-1408724540_thumb.jpg

 

 

 


Изкушавам се и за една снимка от вълшебното езеро:

 

post-282-0-00830100-1408724775_thumb.jpg

Редактирано от Георги
малко понаместих снимките :)
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пътят Милано - Варена е 1 час, 6,45 евро.

Между гарата и езерото /10-на минути най-много/ е инфоцентърът, от който може да си вземето брошури. Има големи указателни табели, а и хората са много любезни. За мен беше странно, но по езерото не срещнахме нито азиатци, нито афроамериканци... Ето я и гаричката:

 

post-282-0-08789800-1408726761_thumb.jpg

post-282-0-84279700-1408726779_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Плажът в Тремецо и невероятната сладоледаджийница в Лено:

 

post-282-0-93880100-1408727837_thumb.jpg

post-282-0-22450400-1408727868_thumb.jpg

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само ще допълня, че има влак от Бергамо до Варена(с прекачване в Леко) около 8 часа. За съжаление следващият е чак около 12 и остава варианта с отиване до Милано и от там до Варена.

Връзка към мнение

От тези които посетихме през май, аз бих избрала от сегашна гледна точка Варена за отправна точка.Но не съм била във Комо .Сутрин е невероятно.До останалите е близо с корабче,както е написано по нагоре за 15 евро може да обиколите другите градчета наоколо.Красотата на езерото се вижда с корабчетата и мисля, че е по добре да се разгледат с тях,отколкото с друг транспорт.

Връзка към мнение

Само ще допълня, че има влак от Бергамо до Варена(с прекачване в Леко) около 8 часа. За съжаление следващият е чак около 12 и остава варианта с отиване до Милано и от там до Варена.

Дава ми разписание Бергамо- Варенна на всеки час.

https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=FEGacITirZFm

 

Благодаря за съветите.

 

Купих билетите - 50 лв. отиване и връщане - събота-понеделник. Реших, че няма да чакам намалението на Wizz. И се ориентирах вече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да допълня, че картата за лодките важи и за феритата /те са на отделно разписание/ без допълнително заплащане. В църквата във Варена има орган и попаднахме посред бял ден на репетиция, която беше по-впечатляваща и от концерт  :)

Редактирано от noshtna_ptica
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

получават ти се 3 дни както го смятам .

доста хора вече са писали за корабчетата .и ние бяхме с билетите от 15 евро - 2 възрастни и 2 деца - общо 30 евро .

искам да споделя тук един сайт с описание и цени на картите за транспорт в Ломбардия , идея нямам защо не бачка копи-пейст , но ако проявяваш интерес ще се мъча още да го кача .

ние ползвахме карти за 2 дни -25.70 евро на човек , децата до 15 години май беше - пътуват безплатно при попълване на един принтиран формуляр  (от бюрото на място).купихме ги от транспортното бюро на метростанция Кадорна.

за 3 дни е дори по-изгодно -30.85 евро , като това включва целия обществен транспорт в регион Ломбардия + лодки на езерото Изео ( но не и на другите) , влаковете , финакулярите , метро и т.н ., би трябвало да включва и транспорта в Бергамо .

гот си е с тези карти Ломбардия . просто се качваш на който влак или автобус си пожелаеш и хич не мислиш да се редиш на опашки за билети или да се притесняваш , че може да го изпуснеш .

 

на езерото Комо бяхме за един ден . с влак от Кадорна до гр. Комо , автобус (м.б. беше №40) до Тремецо, пътят е красив , с корабчето обикаляхме докато ни втръсна , пътьом си харесахме Варена и не сбъркахме в избора , обядвахме и доста се помотахме там . вечерта се прибрахме с експрес от Варена до Милано - отне ни на половина по-малко време , отколкото на идване .не че сме видели всичко което си заслужава , но беше един прекрасен ден - т.е. по мое мнение дори да сте за един ден пак си заслужава .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

получават ти се 3 дни както го смятам .

2 дни - от събота сутринта до понеделник сутринта. За съжаление трябва и да работим. :)

Връзка към мнение

и ние бяхме общо 2 дни в региона .  кратко посещение  ,но пък  много наситено с гледки и усещания .

не се съмнявам ,че ще си изкарате супер .

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

я изрови това скрито съкровище де се пада :)

 

но... има едно място, на брега на езерото, до авио клуба, където пак се плаща на автомат, но е 3EUR/ден. (при интерес мога да изровя карта къде точно се пада).

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

получават ти се 3 дни както го смятам .

доста хора вече са писали за корабчетата .и ние бяхме с билетите от 15 евро - 2 възрастни и 2 деца - общо 30 евро .

искам да споделя тук един сайт с описание и цени на картите за транспорт в Ломбардия , идея нямам защо не бачка копи-пейст , но ако проявяваш интерес ще се мъча още да го кача .

ние ползвахме карти за 2 дни -25.70 евро на човек , децата до 15 години май беше - пътуват безплатно при попълване на един принтиран формуляр  (от бюрото на място).купихме ги от транспортното бюро на метростанция Кадорна.

за 3 дни е дори по-изгодно -30.85 евро , като това включва целия обществен транспорт в регион Ломбардия + лодки на езерото Изео ( но не и на другите) , влаковете , финакулярите , метро и т.н ., би трябвало да включва и транспорта в Бергамо .

гот си е с тези карти Ломбардия . просто се качваш на който влак или автобус си пожелаеш и хич не мислиш да се редиш на опашки за билети или да се притесняваш , че може да го изпуснеш .

 

на езерото Комо бяхме за един ден . с влак от Кадорна до гр. Комо , автобус (м.б. беше №40) до Тремецо, пътят е красив , с корабчето обикаляхме докато ни втръсна , пътьом си харесахме Варена и не сбъркахме в избора , обядвахме и доста се помотахме там . вечерта се прибрахме с експрес от Варена до Милано - отне ни на половина по-малко време , отколкото на идване .не че сме видели всичко което си заслужава , но беше един прекрасен ден - т.е. по мое мнение дори да сте за един ден пак си заслужава .

Ще бъдем в Ломбардия през м. октомври тази година точно за три дни. Предполагам, че картата, за която пишете по-горе важи и за транспорт от Бергамо до Милано. Въпросът ми е дали бих могла да я платя онлайн, за да я ползваме още след кацането в Бергамо до Милано, до Варена... изобщо през целия престой. Благодаря предварително! :)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Аз да подметна само да внимаваш с влизането в Швейцария. Основния граничен пункт е магистрала, за която на влизане в Швейцария се плаща годишна винетка. Но можеш да я избегнеш, ако минеш по по-малкия път отляво. За съжаление беше преди 3 години и гледам google maps малко като индианец в момента и не мога да ти посоча точния път. 

 

И аз съм фен да обиколиш повече езера, първо не са далече едно от друго, второ при 3 дни пак може да се направи доста лежерно. 

Виждам, че е старичка темата, но чета наред, опитвайки се да намеря инфо за влизането в Швейцария.Много ми се иска да отидем само за няколко часа:от Комо до Лугано, завъртаме нагоре и се връщаме в Италия до Cadenabbia и оттам с ферибота до Беладжио.Задължително ли е да се плаща тази такса или има вариант тези 40 и няколко км да ги минем по по-малки пътища.Много благодаря :)

Връзка към мнение

Не е задължително плащането на магистралите в Швейцария разбира се.

Преминаването по малките пътища е по -бавно ,но е препоръчително за любителите на пасторални пейзажи.

Виждам, че е старичка темата, но чета наред, опитвайки се да намеря инфо за влизането в Швейцария.Много ми се иска да отидем само за няколко часа:от Комо до Лугано, завъртаме нагоре и се връщаме в Италия до Cadenabbia и оттам с ферибота до Беладжио.Задължително ли е да се плаща тази такса или има вариант тези 40 и няколко км да ги минем по по-малки пътища.Много благодаря :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние не сме плащали винетка, по второстепенните пътища е по-красиво и по-приятно за спиране при всяка гледка.

Влязохме през Chiasso, посока Лугано, но веднага слязохме от магистралата. Обиколихме почти цялото езеро, посетихме фабрика за шоколад  /съответно дегустирахме и напазарувахме доста :) /, разходка в Лугано и влязохме в Италия, източно от Лугано, посока Menaggio.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виждам, че е старичка темата, но чета наред, опитвайки се да намеря инфо за влизането в Швейцария.Много ми се иска да отидем само за няколко часа:от Комо до Лугано, завъртаме нагоре и се връщаме в Италия до Cadenabbia и оттам с ферибота до Беладжио.Задължително ли е да се плаща тази такса или има вариант тези 40 и няколко км да ги минем по по-малки пътища.Много благодаря :)

 

Chiasso е точното място, ако се объркаш давай към Chiasso Centro, със сигурност не следвай зелените табели към Лугано, търсиш сини :)

 

http://www.viamichelin.com/ - можеш да въведеш маршрут Como до Lugano със и без винетка за да видиш разликата. С винетка:

 

2015-11-18_23-03-30.png

 

Без винетка:

 

2015-11-18_23-04-24.png

 

 

Много си приличат пътищата, защото безплатния път дублира магистралата за известно време. Ако приближим малко ето това е ключовото кръгово:

 

2015-11-18_23-05-49.png

 

На него трябва да продължиш направо, а да не поемаш вдясно. Ето как изглежда в google street view:

 

2015-11-18_23-07-51.jpg

 

Дясното червено кръгче е зелената магистрална табела за Лугано, която трябва да избегнеш. Лявото е зелено за магистрала към Милано (предполагам те обръща към магистралата в обратна посока по някое време) и синьо за Лугано, него трябва да хванеш. Само направо на това кръгово и така :)

 

Ето я и табелата на изхода на кръговото 20 метра по-напред:

 

2015-11-18_23-10-06.png

 

 

Периодично ще имаш възможности да влезеш в магистралта, избягвай ги, гледай си синьото:

 

2015-11-18_23-17-30.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сърдечно благодаря за инфото. :P Разпечатвам картите и съм готова.Направих едно "планче", което сигурно на практика ще претърпи промени, както почти винаги става, но ви моля за коментари по него:

San Zeno(промених нощувката да не е Бергамо)-Chiasso-Lugano-Menaggio-.....feri.....Varenna-San Zeno(през Lecco път SS36.Много четох за стръмния път по вътрешните пътища(между двата "крака" на Комо) и това ме спира да пресечем езерото за да видим Belladgio.A и не може всичко за един ден.

Готова съм да променя каквото и да е от плана, само да остане Лугано. :victory:

Благодаря ви.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Не знам дали на някого ще му е полезно, но тъй като на нас ни трябваше нещо евтино за 6 човека, спахме в тази къща за гости и останахме безкрайно доволни. Почти на брега на езерото е и малко над нея спира автобусчето Комо - Беладжио. За съжаление не мога да помогна с много друга информация, тъй като наистина беше много нискобюджетна почивка и не успяхме да видим много, освен железопътната инфраструктура на северна Италия.

Връзка към мнение

Ние спахме в Casa Lilla http://www.booking.com/hotel/it/casa-lilla.bg.html?aid=368032;label=affnetactionpay_index-1_pub-101151_clkid-25ae58d7-99e7-4e0f-f149-01533daeac5c;sid=2459cb6a8776565b0f5b2b726dfb1ab6;dcid=4;no_rooms=2;req_adults=1;req_children=0&;checkin=2016-07-07;checkout=2016-07-09;atlas_src=hp_iw_title

Апартаментът е прекрасен, а собствениците са много мили, но къщата е отдалечена и я препоръчвам само, ако сте с кола.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.