Прескочи до съдържание

Езерото Комо-препоръки за хотел и още нещо


Sara

Препоръчани мнения

  • 1 година по-късно ...

Може ли малко помощ?

Ще имаме един ден на Комо ,ще пътуваме сутринта с кола от Маджоре ,искаме да разгледаме Вила Карлота,Менаджо,Беладжо и Варена .Може ли някой да сподели къде можем да паркираме колата .Мислим да идем с корабче до Беладжо от Карлота или Менаджо,после с ферибот с колата до Варена и продължаваме към езерото Гарда .

Ще се радвам на всякакви мнения ,че тотално се обърках с тези корабчета

Връзка към мнение

Здравей, препоръчвам ти хубаво да си направиш сметката с корабчетата, разгледай разписанието, от едното място, от другото място, защото аз също бях за ден и имах грандиозни амбиции, ама там се получи едно препускане, бързане, бързане, за да отидем навсякъде (май програмата беше подобна на твоята), и накрая вместо Да се Насладим на уникалната красота, се изнервихме... Накрая за капак една патка ни продаде нарочно по-скъп билет за влака (ОТ варена, до колкото си спомням), но теб това не те вълнува, та провери корабите и в колко часа от всяка спирка тръгват, за да няма изненади накрая. Иначе е прекрасно!! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Катя мравката
1 hour ago, radi777 said:

 

Ще имаме един ден на Комо ,ще пътуваме сутринта с кола от Маджоре ,искаме да разгледаме Вила Карлота,Менаджо,Беладжо и Варена .Може ли някой да сподели къде можем да паркираме колата .Мислим да идем с корабче до Беладжо от Карлота или Менаджо,после с ферибот с колата до Варена и продължаваме към езерото Гарда .

 

Преди 2 месеца бях там и бях разучила разписанието им в Navigazionelaghi.it, но явно грешах и на будката за билети се оказа че е различно. От Карлота до Варена ферибота минава през Беладжо, после Менаджо и след това Варена. Мисля че това е корабчето което идва от южния край на езерото към северния и чак като се върне минава по обратния маршрут.  Но ние бяхме без кола и не знам за ферибота за коли. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От много време искам да посетя Италианските езера. Виждам, ме много хора споделят впечатления и ми е много любопитно дали някой е ходил късна есен - края на октомври - началото на ноември там? Ако някой е ходил, дали може да постне няколко снимки? Не знам дали си заслужава да ходя в едно такова време на годината или да изчакам до догодина пролетта или лятото. Идеята ми е за 5 дни да обиколя езерата, поне оснивните неща без да влизам в музеи, не се плаша от температури около 10 градуса, но дъждът и мъглата ме притесняват.

Връзка към мнение

В края на октомври съм обикалял съседния регион - Венето и доста валя, иначе не беше много студено, но не е приятно за разходки...

Връзка към мнение
преди 16 минути , mary_shery каза:

Не знам дали си заслужава да ходя в едно такова време на годината или да изчакам до догодина пролетта или лятото.

Аз съм ходила началото на април, средата на октомври и началото на юни. Април валя през цялото време, бяхме само ние във Варена и още една двойка китайчета, фериботите дори не разбрах работеха ли вече. Октомври случихме приятно време, до момента в който слънцето се скри и стана много студено-и това към 17ч примерно. Нищо не може да се сравни с посещението през юни-много слънце, много жега, много хора, дълъг ден-просто беше разкошен този ден до Комо, който си подарихме. Така че , с чиста съвест мога да те посъветвам-ако имаш възможност иди лятото, особено за първо посещение ако е .

Връзка към мнение
преди 14 часа, mary_shery каза:

От много време искам да посетя Италианските езера. Виждам, ме много хора споделят впечатления и ми е много любопитно дали някой е ходил късна есен - края на октомври - началото на ноември там? Ако някой е ходил, дали може да постне няколко снимки? Не знам дали си заслужава да ходя в едно такова време на годината или да изчакам до догодина пролетта или лятото. Идеята ми е за 5 дни да обиколя езерата, поне оснивните неща без да влизам в музеи, не се плаша от температури около 10 градуса, но дъждът и мъглата ме притесняват.

Ходил съм средата на октомври, планираната обиколка около езерото Комо пропадна заради дъжд. И то не да кажеш порой, който ще отмине, но от този ситен, досаден дъжд с мъгла, който сякаш никога не спира. Момичето, което ме посрещна там на шега каза, че този дъжд ще спре идният март. 

 

Аз все пак бях само за един ден, при мен участва много каръшкия фактор и не бих вадил генерални изводи за целия сезон дали е неподходящ. Но имай предвид, че там е едно от местата, на които дъждът наистина пречи, а не е просто моментно неудобство. 

Връзка към мнение
преди 15 часа, mary_shery каза:

От много време искам да посетя Италианските езера. Виждам, ме много хора споделят впечатления и ми е много любопитно дали някой е ходил късна есен - края на октомври - началото на ноември там? Ако някой е ходил, дали може да постне няколко снимки? Не знам дали си заслужава да ходя в едно такова време на годината или да изчакам до догодина пролетта или лятото. Идеята ми е за 5 дни да обиколя езерата, поне оснивните неща без да влизам в музеи, не се плаша от температури около 10 градуса, но дъждът и мъглата ме притесняват.

Бяхме там последните дни от октомври... времето беше прекрасно, слънчево и топло... но вечерта се захлади чувствително. Късмет!!!

Връзка към мнение

Била съм средата на октомври на Гарда, прекрасно време 20 градуса, за около час валя, но беше по-скоро летен дъжд. Била съм февруари Комо и Лугано - слънце, 15 градуса, даже вечерта седнахме на открито да вечеряме. Наистина най-доброто време е пролет, но защо не си разделиш пътуванията. Непрекъснато излизат доста евтини билети до Бергамо или Малпенса.

Връзка към мнение
преди 4 часа, lesy каза:

Била съм средата на октомври на Гарда, прекрасно време 20 градуса, за около час валя, но беше по-скоро летен дъжд. Била съм февруари Комо и Лугано - слънце, 15 градуса, даже вечерта седнахме на открито да вечеряме. Наистина най-доброто време е пролет, но защо не си разделиш пътуванията. Непрекъснато излизат доста евтини билети до Бергамо или Малпенса.

Да ги разделя, имаш предвид да отида сега на Гарда и Маджоре примерно, а после ба Комо, Изео и Лугано? Наистина евтини полети има много, по-скоро времето, в което успявам да се съчетая с приятели, за да отидем някъде е доста по-ограничено. 

Връзка към мнение

Да, това имам предвид. По 2 дни на езеро без препускане. Гарда и Маджоре не са за комбиниране. На нас 2 дни на Гарда с кола под наем не ни стигнаха. Северните градчета останаха за следващ път.  Например Гарда с Изео и 3-4 часа в Бергамо. Полет на Уиз до Бергамо.

Маджоре е близо до Малпенса, но там все още не съм била. Полет на Раян.

До Комо може и с влак. Ние го комбинирахме с Лугано, но бяхме с кола под наем.

Писала си, че няма да влизаш в музеи. То не са точно музеи, а вили и замъци, които са много красиви, с прекрасни градини и гледки. Около езерата има и пешеходни маршрути с гледки. За да се усети красотата и атмосферата на крайезерните градчета, поне в някои е добре да се влезе.

 

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Бих искала да попитам за препоръка за място за настаняване около езерото Комо. За момента се колебая между Леко и Комо, но и някое по-малко градче е вариант. С оглед ,че единия ден ще отскочим до Маджоре може би Комо накланя везните. Ще сме с кола и дете на 7 години.

Редактирано от gery_2431
Връзка към мнение

Ползвали сме това.  Също бяхме с кола, така че наличието на гараж/паркинг беше важно. Гледката от тераста е отлична, вечерянето на нея също. Разбира се, ако си готвиш сам. Но наблизо има кръчма с view. И си извън лудницата.

Връзка към мнение
преди 1 час, gery_2431 каза:

Бих искала да попитам за препоръка за място за настаняване около езерото Комо. За момента се колебая между Леко и Комо, но и някое по-малко градче е вариант. С оглед ,че единия ден ще отскочим до Маджоре може би Комо накланя везните. Ще сме с кола и дете на 7 години.

Не казваш бюджет, но има прекрасно апартаментче от airbnb на върха на хълма над Комо с невероятен изглед. Неудобството му е точно, че трябва задължително да има кола. Около 120-130 евро е нощувката: https://www.airbnb.com/rooms/799425

Връзка към мнение

Ние бяхме в Casa Lory , в Баладжио.Бяхме 4 човека в апартамент с две спални, голям хол и кухня.Наличие на паркинг и хубава градинка.Препоръчвам.

Връзка към мнение
преди 45 минути , JazzMaster каза:

This listing is no longer available.

Странно, от моя профил се влиза. Може би, защото съм отсядал там, но наистина не ти дава да резервираш бъдещи дати и като отворя разлогнат ми дава същото съобщение. Явно вече не е налично мястото. 

Връзка към мнение

Бюджета ни е  около 125-130 евро на нощ +- някакви евра :) . Но едно от желанията ми е да сме в близост до централни части на градчето, т.е. близо до места за вечеря и вечерни разходки около езерото. Мъжът ми на 100% няма да се навие с кола да ходим до някъде вечер. Може би не е много възможно желанието ми заради нуждата от паркинг :) .

преди 2 часа, JazzMaster каза:

Ползвали сме това.  Също бяхме с кола, така че наличието на гараж/паркинг беше важно. Гледката от тераста е отлична, вечерянето на нея също. Разбира се, ако си готвиш сам. Но наблизо има кръчма с view. И си извън лудницата.

Хареса ми, но лесно ли от там ще стигнем до Стреза за еднодневна разходка?

Връзка към мнение

Добра опция е! Още повече че има връзки с корабче до Беладжио и Варена, а и на двете места има немалко за гледане! 

 

Иначе в Комо сме спали в хотел Метропол Суис на самия център /тук обаче може да имате проблем с паркинга и да ви се налага да паркирате на платен паркинг на 5-6 мин. от хотела/. В Чернобио сме отсядали също - Hotel Ristorante San Guiseppe, който не беше зле, но и там проблеми с паркирането може да имате. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.