Прескочи до съдържание

Дъжд, не дъжд - ще се ходи в Пукет!


Препоръчани мнения

Някои от вас знаят чуденията ми от една друга тема - къде да скокна за малко от Осака в началото на юли.

 

В крайна сметка вече имам билети от 2-8 за Пукет, с една нощувка в Бангкок, но кацам късно (в 19) и излитам много рано, та едва ли ще имам време за каквото и да е. Моля за препоръки за хотел, хостел, мотел или каквото и да е там - да е близо и удобно до летището (Don Mueang)

 

Също, моля и за помощ за Пукет. Ще съм с дребосъчкова (4г) . Купих изгодни билети с Thai Lion Air, възползвайки се от промото им на яонските маршрути и 30% отстъпка за билет +хотел. Билетите (Osaka-Bangkok-Phuket) и 4 нощувки, за двама излязоха 296 Евро.

Спрях се на район между двата плажа - Ката и Карон (пеш до Ката 10 мин.). Исках хем да е близо до плаж, да е подходящо за деца и да не е съвсем забито - да има ресторанти и магазини наблизо, без да се налага трек в джунглата късно вечер.

Малко не съм доволна от хотела (малък тризвезден ризорт), който избрах, че като се поразрових из нетЯ видях, че е позападнал откак е имал хубави отзиви, но ще го мисля после. Избора на хотели в офертата на авиокомпанията беше доста ограничен...

 

Сега конкретно :

Мисля да направя един тур до Дж Бонд острова. Става ли с малко дете или да се откажа от бързите лодки и туровете? Ако не е подходящо ще направя някакъв лек тур на острова. Препоръки за оператор или къде да търся турове и колко да се пазаря?

Някакви симпатични плажчета, спокойни и закътани, където да можем да отидем с детето? Ако има камъчета и малко рибки , за който си топне главата под водата - идеално!

Трансфер от и до летището? Хотела ли да питам, или да си организирам сама?

Моля да ми препоръчате приятни ресторантчета и места за вечеря с гледка и хубаво настроение.

Психически съм подготвена за дъжд и мизерно време.

Как стои въпроса с визата на пристигане - трябва да имам пари в батове? Бавно ли тече опашката на емигрейшъна? На лоу кост летището ще съм.

 

Благодаря предварително на всички! Ще докладвам става ли за нещо Пукет в дъждовния сезон или не!

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Относно настаняване около Don Mueang виж този хотел. Намира се на самото летище, свързан с ръкав над магистралата. Изключително удобен за такава цел. Цената ми се вижда малко по-висока от обикновено, още повече, че е нисък сезон, но... Винаги го ползваме, като цената за двойна стая, която съм плащал досега е била от 40 до 50 евро. Иначе наоколо има доста хостелчета и хотелчета на съвсем ниски цени, но ще трябва да повървите поне 500-600 метра. Примерно покрай този сме преминавали (но не сме преспивали) и отвън изглеждаше много добре.

 

За останалите въпроси е писано доста из темите и не ми се иска да повтарям мнения и съвети.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, samuraika каза:

Психически съм подготвена за дъжд и мизерно време.

Имам познат женен за тайландка. Според тях в последните години дъждовният сезон е само по-влажен, но не и по-дъждовен от сухия. Просто  има повече облаци. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@samuraika Ползвала съм този хотел -Montri Resort Donmuang Bangkok -преди 3 години - през Агода, беше £22 за двойна стая. Май и сега е там някъде. Трансферът се плаща допълнителн, но не помня колко беше... Имаше хубаво и евтино хапване, с кола на хотела до аерогарата беше около 10 мин. Ако не намериш друго, нека ти е резервен. 

 

https://www.booking.com/hotel/th/montri-resort-and-spa.en-gb.html?aid=356980;label=gog235jc-1DCAso3QFCFW1vbnRyaS1yZXNvcnQtYW5kLXNwYUgzWANoUIgBApgBCbgBB8gBDNgBA-gBAYgCAagCA7gCorrO5wXAAgE;sid=6e6d422a60ba74f445958e57d24b7849;age=0&dist=0&group_adults=1&group_children=1&keep_landing=1&no_rooms=1&sb_price_type=total&type=total&

 

 

 

 

Връзка към коментар

А някой да е правил екскурзии (или да е виждал) с малки деца на борда? Доколко е подходящо? Да търся ли вариянти с големите корабчета, а не бързите лодки?

Не откривам в темите да е обсъждано това, извинявам се ако се повтарям.

 

Връзка към коментар

Самурайка, аз съм виждал малки деца на борда при екскурзия до Дж. БОНД. С голям кораб бяхме. Но ако не ти е късно ще ти разкажа всичко най подробно след два дни, че сега обикалям Истанбул и няма време. Пиша докато чакам Мая да пазарува в някакъв магазин... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 минути , samuraika каза:

А някой да е правил екскурзии (или да е виждал) с малки деца на борда? Доколко е подходящо? Да търся ли вариянти с големите корабчета, а не бързите лодки?

Не откривам в темите да е обсъждано това, извинявам се ако се повтарям.

 

Аз бях с голяма лодка/ корабче. Подходящо е за деца, но трябва да се внимава много. Те са подредени така, че се прехвъяш през няколко, за да стигнеш до твоето, което е малко рисково. Но пък не ти става лошо като на бързите и имаш сянка над главата. На Джеймс Бонд и на плажа с маймунките те прехвърлят от корабчето на лодка, че е плитко за акустиране на корабчето. Не ходих на канутата, защото глезените ми бяха подути като козунаци и не бях много за там, но било хубаво.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Ползвах за всички турове и атракции руска агенция на Пукет с руски гид и превод на руски и английски. Препоръчвам горещо за детето спектакълът Фантазия. Посетих и тигрите, но не мисля че е за дете, макар че да гушкаш най-големите е безопасно. За всеки тур те вземат и връщат в хотела с перфектна организация.

 

Тема за транспорта:

 

https://magelanci.com/forums/topic/11298-въпроси-за-транспорт-в-пукет/page/3

 

 

Редактирано от Георги
добавена връзка към транспортната тема
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:

Имам познат женен за тайландка. Според тях в последните години дъждовният сезон е само по-влажен, но не и по-дъждовен от сухия. Просто  има повече облаци. 

Това е така за континенталната част. На Пукет си вали повече и юнашки. Затова и хотелите в дъждовния сезон са 3-5 пъти по-евтини. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Това е така за континенталната част. На Пукет си вали повече и юнашки. Затова и хотелите в дъждовния сезон са 3-5 пъти по-евтини. 

Възможно е, просто цитирах мнение на (вече) полуместен и местна, а не на туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, samuraika каза:

А някой да е правил екскурзии (или да е виждал) с малки деца на борда? Доколко е подходящо? Да търся ли вариянти с големите корабчета, а не бързите лодки?

Не откривам в темите да е обсъждано това, извинявам се ако се повтарям.

 

Голямо корабче и  каяци (не разбрах защо им викат канута). Много добре ни се получи този тур, а бързите лодки на някои хора им харесват, но според мене са ужасни. И не мисля, че може да видите нещо по-различно. С голямото корабче е много по-комфортно. На каяците ви возят, единственото тъпо при нас беше, че не ни дадоха спасителните жилетки - плитко било, да сме ги оставяли на голямата лодка :/ 

@mary_shery, помниш ли на коя фирма взехме тура до Джеймс Бонд? Че аз тая нощ пътувам с БДЖ и архивите ми не са с мене.

 

С бързи лодки ходихме до Симиланските острови, самите острови са супер, което в никакъв случай не мога да кажа за пътуването с лодката.

А иначе и Ката, и Карон са си достатъчно добри плажове и за деца.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, samuraika каза:

Сега конкретно :

Мисля да направя един тур до Дж Бонд острова. Става ли с малко дете или да се откажа от бързите лодки и туровете? Ако не е подходящо ще направя някакъв лек тур на острова. Препоръки за оператор или къде да търся турове и колко да се пазаря?

Някакви симпатични плажчета, спокойни и закътани, където да можем да отидем с детето? Ако има камъчета и малко рибки , за който си топне главата под водата - идеално!

Трансфер от и до летището? Хотела ли да питам, или да си организирам сама?

Страхотен шнорхелинг на Пукет е на Ката Бийч, скалите противоположни на Карон.  

Ходих на тур до Пи Пи, задължителен здрав пазарлък, стигнахме цена 950 бата при цена брошура 2 200 и то в топ сезон. Има турове със слонове, има и малко слонче и за детето ще е много интересно според мен. цена след пазарлъци под 400 вата. Всички турове те вземат и връщат до хотела.

Трансфер от летище Пукет до хотела препоръчвам през klook.com. Направи си регистрация, имаше бонуси от 100 бата.

https://www.klook.com/activity/1166-private-airport-transfers-phuket/?krt=r22&krid=b2b565bd-a2ad-4d7a-7dbd-9b1445a9a1f3

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Препоръчваме тура до Джеймс Бонд архипелага на UNC - Udomchok Navy Canoe. Страхотен екскурзовод и пълна програма. Имаше и достатъчно време и не бързахме толкова колкото на другите турове. Беше комфортно на кораба, с достатъчно място и на палубата и с канутата се справиха много добре. Било плитко и затова ни казаха да не слагаме жилетки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ви благодаря, безценни както винаги!

 

Май ще се насоча към букване на тур на место. Притеснява ме времето и ще искам максимално точна прогноза за да не уцеля проливен дъжд. Карам го на програма минимум, така че един тур ще ми е достатъчен (ако направим повече - ще го считам за бонус). Д.Бонд , канута, традиционно селце и обед - звучи супер!

преди 4 часа, Kamen каза:

Страхотен шнорхелинг на Пукет е на Ката Бийч, скалите противоположни на Карон. 

Ето за това изречение имам да те черпя бира!

 

И последен въпрос - доколко е безопасно да се оставят неща на плажа? Аз ще съм сама с детето, така че като влизаме във водата ще трябва нещата ни да са на хавлията. Ясно е, че ще има телефон, малко джобни и часовника ми, примерно, никакви ценности, но все пак? Препоръки по този въпрос?

 

А, да, контактите какви са? Като в Малайзия ли?

 

Връзка към коментар
преди 25 минути , samuraika каза:

 

А, да, контактите какви са? Като в Малайзия ли?

 

Не, не са. В Малайзия са, както в Англия. В Тайланд е пълна мешавица. По принцип европейските устройства би трябвало да стават; на повечето места са едни хибридни контакти, дето уж могат и за европейски, и за американски да станат. По-важно е напрежението да не направи проблем; чувал съм, че в Тайланд заради напрежението на мрежата по-често изгарят електроуреди. Ние си бяхме взели едни универсални преходници, дето уж стават за над 150 държави; за по десетина лева ги продават у нас в техномаркетите. 

 

П.П. На нашия Дж. Бонд тур нямаше традиционно село, обядвахме си на голямата лодка. Но пък беше най-вкусният ни обяд от всички турове в Тайланд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, samuraika каза:

И последен въпрос - доколко е безопасно да се оставят неща на плажа? Аз ще съм сама с детето, така че като влизаме във водата ще трябва нещата ни да са на хавлията. Ясно е, че ще има телефон, малко джобни и часовника ми, примерно, никакви ценности, но все пак? Препоръки по този въпрос?

 

 

 

Краде се и не е безопасно. Пълно е с всякакви прошляци чужденци, които крадат повече от местните. Само преди няколко дни хванаха поредните китайски идиоти, които откраднали куфар на виетнамец на самото летище на гейтовете. Не си оставяйте нещата без надзор, няма такова нещо като безопасен турист съсед на Пукет. Хващали са всякакви националности да крадат, вкл. други западни туристи. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бърз въпрос, моля :

Добра оферта ли е да ни вземат от летището с детето, да отидем на Дж. Бонд тур с наколното селище и пещерата (включително обяд) и да ни върнат в хотела за 2900 бата за двете? Детето е само на 4, така че е почти без пари, предполагам. Малка група и корабче с покрив (не от най-големите кораби).

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 минути , samuraika каза:

Бърз въпрос, моля :

Добра оферта ли е да ни вземат от летището с детето, да отидем на Дж. Бонд тур с наколното селище и пещерата (включително обяд) и да ни върнат в хотела за 2900 бата за двете? Детето е само на 4, така че е почти без пари, предполагам. Малка група и корабче с покрив (не от най-големите кораби).

Благодаря предварително.

Мисля, че може малко да се намали. Но щом спестявате време с трансфера от летището, може би е добре. Ако закъснее полетът, имаш ли план Б?

А багажът къде ще сложите? На летището ли ще го оставите? Не става да го носите с вас.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , samuraika каза:

Бърз въпрос, моля :

Добра оферта ли е да ни вземат от летището с детето, да отидем на Дж. Бонд тур с наколното селище и пещерата (включително обяд) и да ни върнат в хотела за 2900 бата за двете? Детето е само на 4, така че е почти без пари, предполагам. Малка група и корабче с покрив (не от най-големите кораби).

Благодаря предварително.

Аз бих си резервирал само отиване и връщане от летището. 1100-1200 бата/виж линка по горе/. Екскурзията на място, според прогнозата за времето, на място тур. бюра да искаш. И пазарлъци. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 часа, samuraika каза:

Бърз въпрос, моля :

Добра оферта ли е да ни вземат от летището с детето, да отидем на Дж. Бонд тур с наколното селище и пещерата (включително обяд) и да ни върнат в хотела за 2900 бата за двете? Детето е само на 4, така че е почти без пари, предполагам. Малка група и корабче с покрив (не от най-големите кораби).

Благодаря предварително.

Много е.Ще си намериш по-евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Може ли още малко въпроси, безценни съветници мои?

Кацам в Бангкок (Дон Муенг) в 7 вечерта и излитам не другия ден в 15. Имате ли идеи какво бих могла да видя? Пътувам с 4 годишно, не обичащо да върви момиченце.

На връщане кацам в Бгк от Пукет в 9 вечерта и излитам в 6 сутринта за осака. Не съм буквала нощувка - не знам има ли смисъл. Някъде четох, че летището се пълни в 5 сутринта, така че в 3.30-4.00 най-малко мисля че трябва да съм на международния терминал. Кацайки в 9, доде изляза и стигна до хотел ще е станало 10 (най-малко).

Има ли къде да се седне удобно или поне къде да пия кафе, докато ситното дреме в скута ми?

 

Връзка към коментар

Предлагам храма на златния Буда. Намира се отстрани на Чайна Таун.Той е съвсем компактен и не изисква повече от половин час. От ляво на помещението със статуята, има камбанки с езичета с формата на листа. Принцесата ще се забавлява да ги  разклаща с ръчичка, за да звънят  и да тича около тях. То тича е много относително, че мястото е малко, но все пак. Най - много час да ви отнеме всичко. 

Не мога да кача видеото си от там, защото съм некадърна, но ми беше неочаквано и интересно. 

Не знам как се стига до него с обществен транспорт, че бяхме с организиран тур. 

 

Нямам представа от летище Дон Муенг. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , patilana каза:

 

Не знам как се стига до него с обществен транспорт, че бяхме с организиран тур. 

 

Нямам представа от летище Дон Муенг. 

От летище Дон Муеанг има влакове до Hua Lamphong, централната гара на Банкок, Храмът на Златния Буда е само на няколко минути пеш от нея. Проблемът е, че няма да хванете храма в работно време.

 

Разписание: http://www.railway.co.th/WebDestination/#/SearchDestination/EN

 

  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Самурайкааааааааааа, ти тук ли си била! 🤗 

 

Когато аз ходих в Тайланд (2006г.), в Панг Нга (където е островът на Джеймс Бонд) изобщо не позволяваха да се движат скоростни лодки, защото било резерват. Там всичко беше само корабчета с покрив. Със скоростни лодки имаше възможност до Пи-Пи и други места. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.