Прескочи до съдържание

Добра локация за нощувка във Виена


Гост

Препоръчани мнения

Здравейте.

 

Моля да ми помогнете със съвет за добра локация на хотел/къща за гости във Виена. Искам да направя един Коледен базар събота и неделя. Досега не съм била във Виена...

 

Принципно искам пешеходно разстояние до основните забележителности, но настаняването там е или безобразно скъпо, или безобразно лошо, което категорично ще ми съсипе Виенския дух.

 

Ще се радвам на препоръка - ако не за настаняване, то за конкретна точка. 

 

Благодаря! 

Връзка към мнение

със сигурност има и по-добри места, но аз бих препоръчала това, което ние сме ползвали и сме доволни - някой от хотелите на Motel One - https://www.motel-one.com/de/hotels/wien/

Връзка към мнение
преди 16 минути , Гост каза:

Здравейте.

 

Моля да ми помогнете със съвет за добра локация на хотел/къща за гости във Виена. Искам да направя един Коледен базар събота и неделя. Досега не съм била във Виена...

 

Принципно искам пешеходно разстояние до основните забележителности, но настаняването там е или безобразно скъпо, или безобразно лошо, което категорично ще ми съсипе Виенския дух.

 

Ще се радвам на препоръка - ако не за настаняване, то за конкретна точка. 

 

Благодаря! 

Във Виена транспортът е великолепен, а метрото осигурява придвижване до всяка точка изключително бързо.

Обаче мога да ти предложа страшна кръчма за шницели.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

Във Виена транспортът е великолепен, а метрото осигурява придвижване до всяка точка изключително бързо.

Обаче мога да ти предложа страшна кръчма за шницели.

Аз нямам идея кое е добро и великолепно, затова питам 🙂 Споменах, че никога не съм била... 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Zaro каза:

Във Виена транспортът е великолепен, а метрото осигурява придвижване до всяка точка изключително бързо.

Обаче мога да ти предложа страшна кръчма за шницели.

Абе, ти недей - след няколко глю-вайна, си е по-добре да си на пешеходно от мегданЯ.

Па и с тОрбите, в метрото, не е някак си удобно за една дама:))))))

На пазар ще се ходиииии!

Аз вече предложих нещичко:))),

Връзка към мнение
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

Абе, ти недей - след няколко глю-вайна, си е по-добре да си на пешеходно от мегданЯ.

Умна дама 😎

 

преди 13 минути , AlexandraKo каза:

Аз вече предложих нещичко:))),

@AlexandraKo - да предложиш/оцениш още нещо, моля 🙂

 

Искам на концерт. Е, няка да е като ОНЯ концерт, но това искам в зимна Виена, а ти си много по тази част. 

 

Билети, разбира се, няма. Гледах тук - https://www.viennaconcerts.com/Vienna-Events-Schedule/2018/11/30

 

Харесах си ето това - макар че ми е много малко (30 минути), но обожавам Реквиема на Моцарт... 

 

https://www.musicofvienna.com/mozart-requiem.htm

 

Била ли си там? И би ли предложила алтернативи? 

 

Благодаря ти!

Връзка към мнение

https://mozarthaus.at/en/?utm_source=gmb&utm_medium=organic

 

Виж това, малка, прекрасна заличка в Къщата на Моцарт - зала Терена се казва, с концерти на Моцартовия квартет. Много прекрасно изживяване.

 

Били сме и на концерт в Шонбрун, в Оранжери, също беше хубаво, но прибирането вечерта е тегаво.

Докато и катедралните концерти / в Св. Стефан също има/, и Терена са в центъра.

Връзка към мнение

Мисля, че най-доброто място трябва да е до метростанции на линия U2, защото най-големият коледен базар във Виена е на площада пред кметството (спирка Rathaus) или този на площада Мария Терезия, за който пак е най-удобно на същата линия U2. Другият базар е през двореца Белведере, той си е отдалечен от центъра и до него се стигаше с някакви трамваи, може и с метро по линията U1, но си има 15-20 мин изкачване на хълм. 

 

Мога да препоръчам апартамент, който ни излезна около 70.00 лв на човек на вечер за 3ма, беше чисто, но иначе не беше нищо особено, но беше на U4 на Pilgramgasse (https://www.booking.com/hotel/at/vienna-holiday-flat-margareten.bg.html

Връзка към мнение

Много благодаря, @darinamarinova

 

Аз съм огромен фен на предвижването пеша и ако мога, бих искала да е на пешеходно разстояние, поне повечето неща. Спрягам версията 29/30 ноември - 1 декември - все още не съм решила дали една или две нощувки, но вероятно ще са две (изкушавам се много за глезене). Има опция и предишния уикенд, ако цените на хотелите са по-ниски (вече видях този феномен) - но Коледния базар започва май от 17 ноември някъде, така че съм ок. 

 

Ще пътувам засега сама, така че голям апартамент не ми е нужен, но искам нещо с атмосфера. Коледа е, Виена... ❤️ 

Връзка към мнение

Виена има над 20 коледни базара (по спомени). Едната опция е да потърсиш нещо в първи бецирк, но там вероятно ще е много скъпо. Друга опция е 4-ти бецирк - всички основни забележителности в центъра са на 15-20 минути пеша и Белведере е на 5 минути пеша. Този район е до новата ЖП гара - районът е безопасен и има много нови хотели.

Връзка към мнение

През https://www.hotelscombined.com може да изкара доста добри резултати. 🙂 През телефона има опция за търсене с distance, на компютъра не я намирам. 

Връзка към мнение

@Rainy, преди много години бяхме отседнали тук. На пешеходно разстояние е, в прилична част от централна Виена, тогава цените бяха много приемливи, но беше края на пролетта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 18 минути , Jossi каза:

Аз препоръчвам с две ръце:

Много е хубав, на много удобно място, дано и цената ви се впише в бюджета 😉

Много ти благодаря! Само където цената за две нощувки премиум стая - обикновените са свършили - е 418 евро 😄 

 

Всъщност, благодаря на всички! След много мислене и издирване се спрях на хотел Hotel Altwienerhof. 

 

Надявам се да е добър като локация - и не само. Но ако нещо друго изскочи, гъвкава съм като опции 🙂 

 

https://www.booking.com/hotel/at/altwienerhofwien.en-gb.html?aid=357023;sid=6b66e884c471e9ffacd93dc4f92beb0f;srpvid=fc954ed6cac300cb&

Връзка към мнение

Много е добра локацията на този хотел, който си запазила - до главната търговска улица Mariahilferstrasse. Иначе 15-и е "сръбският" район, ще забележиш по заведенията, ако се разходиш по вътрешните улици 🙂 Други добри райони са 4 и 5, особено около Naschmarkt, защото бързо се стига пеш до основните забележителности. 

Връзка към мнение
преди 13 минути , DenitsaS каза:

Много е добра локацията на този хотел, който си запазила - до главната търговска улица Mariahilferstrasse. Иначе 15-и е "сръбският" район, ще забележиш по заведенията, ако се разходиш по вътрешните улици 🙂 Други добри райони са 4 и 5, особено около Naschmarkt, защото бързо се стига пеш до основните забележителности. 

Като гледам, за около 40 минути мога да се занеса до основните забележителности пеша, което ми е съвсем приемливо - стига да се движа по оживени улици и да се чувствам safe.

 

Много благодаря!  

Връзка към мнение
преди 39 минути , Гост каза:

Като гледам, за около 40 минути мога да се занеса до основните забележителности пеша, което ми е съвсем приемливо - стига да се движа по оживени улици и да се чувствам safe.

 

Много благодаря!  

Мапса ми го дава 6 км до Св. Стефан.

Не е ли много далеч?

Връзка към мнение
On 6/11/2019 at 6:06 PM, mililia said:

Записвам се да те следя. Аз имах същата идея, но за периода Коледа-Нова година. 

Базарите са до преди Коледа. А са разкошни. И някак да отидеш след тях... :)

Връзка към мнение
преди 15 минути , AlexandraKo каза:

Мапса ми го дава 6 км до Св. Стефан.

Не е ли много далеч?

Моят мапс го дава 3 км. Двоен стандарт :crazy:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Гост каза:

 

image.png.e2d065e8817c18628965669aefbc5709.png

Карлскирхе е другаде.

6 км не е със сигурност. Но час градска разходка във Виена не се усещат, още повече като минеш Ринга.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Далече е хотела, който сте избрали,  за ходене пеша до централната част. Гледам го на тел.и не ми трябва мащаб, защото сме били в тази част на Виена и ми е познат района. Отсядали сме в Ibis Wien Mariahilf  до Западната ж.п.гара точно и си ползвахме метро до центъра, но за вас може да е удобен и за пешеходстване. Намирам го за доста приличен като условия-цена.

П.П. И гледайте в посока Rathaus, че Karlskirche си е  по периферията на Ринга.

Връзка към мнение

Кварталите на Виена са разположени като един охлюв.1-ви квартал или бецирк е по средата .2 и 5 са ок когато са в близост до 1 и 4 квартал  .3 около Landstrasse e много добре,4  около техническият университет, в близост до Нашмаркт, зона със много посолства любим квартал .6  Mariahilfer Straße  .8 e зад кметството.9 също е ок.Всичко в близост до квартал 1 е на пешаходно разстояние..

Видях хотела в 15 квартал който е точно зад 6 квартал Mariahilfer Straße най вероятно е до Westbanhof  гарата а от там горе долу започва  и едноименната улица.Аз лично не харесвам районите около гарите във Виена.

Редактирано от Nevena
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.