Прескочи до съдържание

Добра локация за нощувка във Виена


Гост

Препоръчани мнения

преди 31 минути , Zara каза:

Далече е хотела, който сте избрали,  за ходене пеша до централната част. Гледам го на тел.и не ми трябва мащаб, защото сме били в тази част на Виена и ми е познат района. Отсядали сме в Ibis Wien Mariahilf  до Западната ж.п.гара точно и си ползвахме метро до центъра, но за вас може да е удобен и за пешеходстване. Намирам го за доста приличен като условия-цена.

П.П. И гледайте в посока Rathaus, че Karlskirche си е  по периферията на Ринга.

Посочила съм тази църква, защото имам билет за концерт там. 

 

https://www.musicofvienna.com/mozart-requiem.htm

 

В Ибис няма начин да спя - такива вериги ги избягвам панически - означава да си скапя пътуването 😞

 

Ама няма бюджет за хотелите на Александра (чудни са иначе!), та търся компромис - в мой стил. Трябва да има атмосфера 🙂

 

Благодаря! 

преди 28 минути , Nevena каза:

Кварталите на Виена са разположени като един охлюв.1-ви квартал или бецирк е по средата .2 и 5 са ок когато са в близост до 1 и 4 квартал  .3 около Landstrasse e много добре,4  около техническият университет, в близост до Нашмаркт, зона със много посолства любим квартал .6  Mariahilfer Straße  .8 e зад кметството.9 също е ок.Всичко в близост до квартал 1 е на пешаходно разстояние..

Видях хотела в 15 квартал който е точно зад 6 квартал Mariahilfer Straße най вероятно е до Westbanhof  гарата а от там горе долу започва  и едноименната улица.Аз лично не харесвам районите около гарите във Виена.

Пак ще гледам, но половин месец се кокорих и блокирах какво всъщност искам. 

Колко е важно човек да е бил на място и как лъжат разстоянията... 

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

 

image.png.e2d065e8817c18628965669aefbc5709.png

Рейни, за Стефанкирхе иде реч.

преди 1 час, Zaro каза:

Моят мапс го дава 3 км. Двоен стандарт :crazy:

Това е, защото, ти си два пъти по-млад от мен:))))) 

 

И в къщи на таблета, пак ми го дава 6 км.Ама, нали, говорим от хотелчето, до Св,Стефан.

Поправям се - 6 км е с кола.

А пеш е 3,9 км.

Връзка към мнение
преди 44 минути , AlexandraKo каза:

Това е, защото, ти си два пъти по-млад от мен:)))))

А бе не е баш така. :cool:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Цвете каза:

Виж този апартамент. Собственичката е на половина българка и съм много доволна. Близо до метро е.

Ще бъда сама и се въздържам от апартаменти. И наистина искам да ходя пеша. Благодаря ти!

Връзка към мнение
Just now, Гост said:

Ще бъда сама и се въздържам от апартаменти. И наистина искам да ходя пеша. Благодаря ти!

И аз го разгледах- страхотен е. Обаче първите свободни дати са за юли 2020.

Връзка към мнение

@Гост дай, примерен бюджет за нощувка, да питам братушките, те всичко знаят. То е ясно, че за един човек , винаги е по-скъпо, отколкото за двама. 

Ти си го дръж това хотелче, ако се намери по-добро, да те преместим:)))

 

Връзка към мнение
преди 59 минути , AlexandraKo каза:

@Rainy дай, примерен бюджет за нощувка, да питам братушките, те всичко знаят. То е ясно, че за един човек , винаги е по-скъпо, отколкото за двама. 

Ти си го дръж това хотелче, ако се намери по-добро, да те преместим:)))

 

С удоволствие! 🙂 Благодаря ти! 

 

До 100 евро на вечер. Отивам да си доставя удоволствие - изкуството и бахурът в едно, и това няма как да стане на бюджетно място, а вериги като Ибис и Хилтън ме депресират, и хич не се шегувам.

 

Друг е въпросът, че дори за 100 евро на вечер не мога да намеря нужната ми атмосфера и чудна локация... Прегледах твоите хотели, прекрасни са! Но някой друг път 🙂 

 

Аз в началото резервирах единична стая в същия Hotel Altwienerhof за 140 евро. После размислих и се самоъпгрейднах за Deluxe Double Room € 188 :grin: (без закуската). 

 

https://www.booking.com/hotel/at/altwienerhofwien.en-gb.html

 

 

 

Връзка към мнение
преди 14 минути , Гост каза:

С удоволствие! 🙂 Благодаря ти! 

 

До 100 евро на вечер. Отивам да си доставя удоволствие - изкуството и бахурът в едно, и това няма как да стане на бюджетно място, а вериги като Ибис и Хилтън ме депресират, и хич не се шегувам.

 

Друг е въпросът, че дори за 100 евро на вечер не мога да намеря нужната ми атмосфера и чудна локация... Прегледах твоите хотели, прекрасни са! Но някой друг път 🙂 

 

Аз в началото резервирах единична стая в същия Hotel Altwienerhof за 140 евро. После размислих и се самоъпгрейднах за Deluxe Double Room € 188 :grin: (без закуската). 

 

https://www.booking.com/hotel/at/altwienerhofwien.en-gb.html

 

 

 

На твое място бих запазил нещо приемливо в Букинг с безплатна отмяна. После  бих гледал Expedia. Там с наближаване на датата изпадат страхотни цени за висок клас хотели, обикновено по-малко от две седмици преди нея. 

Връзка към мнение
В момента, Zaro каза:

На твое място бих запазил нещо приемливо в Букинг с безплатна отмяна. После  бих гледал Expedia. Там с наближаване на датата изпадат страхотни цени за висок клас хотели, обикновено по-малко от две седмици преди нея. 

Благодаря ти много! Точно това съм направила за момента. Ще наблюдавам Експедия... Макар че от средата на декември хотелите там скачат. Но никога не знаем. 

Връзка към мнение

Точно чета темата и вървят новини, че в 4 бецирк във Виена има газова експлозия и само поражения по сградата. 🙄 Нищо страшно- просто съвпадение. 

Връзка към мнение
преди 4 минути , aleksandrina каза:

Точно чета темата и вървят новини, че в 4 бецирк във Виена има газова експлозия и само поражения по сградата. 🙄 Нищо страшно- просто съвпадение. 

Това определено няма общо с темата...

Връзка към мнение

Сигурно си го мернала този хотел Меркур Сецесион:

https://www.booking.com/hotel/at/secession-wien.en-gb.html?aid=357023;sid=798747706f874d3e305c9fa36de7ce6d;atlas_src=sr_iw_btn;checkin=2019-11-29;checkout=2019-12-01;dist=0;group_adults=1;group_children=0;highlighted_blocks=7117111_94287048_1_2_0;nflt=pri%3D3%3Bht_id%3D204%3B;no_rooms=1;room1=A;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1&

 

Има 8.5 точки в букинг-а и е на 650 метра от Карлскирхе. Също така е 4* и е 237 долара за 2 вечери, вкл ДДС и сити такс, което е по около 100 евро на вечер. Операта е съвсем близо, както и търговската Кертнер щрасе, Мария-Терези плац, ...

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

С удоволствие! 🙂 Благодаря ти! 

 

До 100 евро на вечер. Отивам да си доставя удоволствие - изкуството и бахурът в едно, и това няма как да стане на бюджетно място, а вериги като Ибис и Хилтън ме депресират, и хич не се шегувам.

 

Друг е въпросът, че дори за 100 евро на вечер не мога да намеря нужната ми атмосфера и чудна локация... Прегледах твоите хотели, прекрасни са! Но някой друг път 🙂 

 

Аз в началото резервирах единична стая в същия Hotel Altwienerhof за 140 евро. После размислих и се самоъпгрейднах за Deluxe Double Room € 188 :grin: (без закуската). 

 

https://www.booking.com/hotel/at/altwienerhofwien.en-gb.html

 

 

 

 

точно на теб ще е доста нелепо да давам акъл, сигурна съм, че добре си проверяваш нещата, но от прочетеното в трипадвайзър някак не ми се струва подходящ за целите и настроението ти този хотел - в смисъл, да си поглезиш сетивата и душата -  аз като виден мизантроп и песимист, винаги първо чета най-кофти ревютата, за да съм подготвена за най-злето, а там, освен другите забележки, на два пъти го сравняват хотела с Bates Motel...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , antea каза:

 

точно на теб ще е доста нелепо да давам акъл, сигурна съм, че добре си проверяваш нещата, но от прочетеното в трипадвайзър някак не ми се струва подходящ за целите и настроението ти този хотел - в смисъл, да си поглезиш сетивата и душата -  аз като виден мизантроп и песимист, винаги първо чета най-кофти ревютата, за да съм подготвена за най-злето, а там, освен другите забележки, на два пъти го сравняват хотела с Bates Motel...

На мен понякога специално трябва да ми се дава акъл, защото не мога да изляза от собственото си фокусиране 🙂 

 

Ще погледна, благодаря ти! 

преди 38 минути , akair каза:

Сигурно си го мернала този хотел Меркур Сецесион:

https://www.booking.com/hotel/at/secession-wien.en-gb.html?aid=357023;sid=798747706f874d3e305c9fa36de7ce6d;atlas_src=sr_iw_btn;checkin=2019-11-29;checkout=2019-12-01;dist=0;group_adults=1;group_children=0;highlighted_blocks=7117111_94287048_1_2_0;nflt=pri%3D3%3Bht_id%3D204%3B;no_rooms=1;room1=A;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1&

 

Има 8.5 точки в букинг-а и е на 650 метра от Карлскирхе. Също така е 4* и е 237 долара за 2 вечери, вкл ДДС и сити такс, което е по около 100 евро на вечер. Операта е съвсем близо, както и търговската Кертнер щрасе, Мария-Терези плац, ...

Сигурно съм, но сега пак погледнах 🙂 За тази цена е non-refundable, единично легло. Иначе отива над 250 евро... 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

@Гост не знам дали си се спряла окончателно на някакъв хотел.... но виж и това:

Hotel Novotel Suites Wien City Donau, Radingerstraße 2, 1020 Wien, Австрия

На 30 Мин е пеша до центъра, а с U1 e на 8 Мин.  и е доста бюджетно. В букинг е с 8.3 рейтинг. 

Връзка към мнение
преди 37 минути , liliya каза:

@Rainy не знам дали си се спряла окончателно на някакъв хотел.... но виж и това:

Hotel Novotel Suites Wien City Donau, Radingerstraße 2, 1020 Wien, Австрия

На 30 Мин е пеша до центъра, а с U1 e на 8 Мин.  и е доста бюджетно. В букинг е с 8.3 рейтинг. 

Благодаря ти, че си помислила за мен! 

 

Този хотел има два недостатъка в моите очи: 

  • Той е част от верига хотели, която избягвам задължително при личните си пътувания - всички от сорта на безличните бизнес Хилтън и бюджетните Ибис - леко откачена съм на тази тема, ама всеки с фобиите си 🙂 
  • Далече е от центъра за ходене пеша - а аз така искам да се придвижвам:

image.png.f384ea8b124df97d92dd4e621bdbeac5.png

 

За момента съм запазила Hotel Altwienerhof - най-добрият компромис за момента - за мен.

 

Ако нещо по-добро изскочи, ще го сменя веднага, стига да отговаря на личните ми прищявки за разстояние и атмосфера 🙂 

 

Благодаря още веднъж!

 

https://www.booking.com/hotel/at/altwienerhofwien.en-gb.html?label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaFCIAQGYAQO4ARjIAQzYAQHoAQH4AQuIAgGoAgS4AvjH8ekFwAIB;sid=de69535b27bb25bafba6669d9dafc9bb

 

image.png.8fc45779cfc9ceac7c5935ef66891068.png

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Гост каза:

Благодаря ти, че си помислила за мен! 

 

Този хотел има два недостатъка в моите очи: 

  • Той е част от верига хотели, която избягвам задължително при личните си пътувания - всички от сорта на безличните бизнес Хилтън и бюджетните Ибис - леко откачена съм на тази тема, ама всеки с фобиите си 🙂 
  • Далече е от центъра за ходене пеша - а аз така искам да се придвижвам:

image.png.f384ea8b124df97d92dd4e621bdbeac5.png

 

За момента съм запазила Hotel Altwienerhof - най-добрият компромис за момента - за мен.

 

Ако нещо по-добро изскочи, ще го сменя веднага, стига да отговаря на личните ми прищявки за разстояние и атмосфера 🙂 

 

Благодаря още веднъж!

 

https://www.booking.com/hotel/at/altwienerhofwien.en-gb.html?label=gen173nr-1FCAEoggI46AdIM1gEaFCIAQGYAQO4ARjIAQzYAQHoAQH4AQuIAgGoAgS4AvjH8ekFwAIB;sid=de69535b27bb25bafba6669d9dafc9bb

 

image.png.8fc45779cfc9ceac7c5935ef66891068.png

 

За нищо :), пак заповядай.  

 

http://www.booking.com/Share-XKLFVM

Това ми го препоръча моя близка във Виена, но за моите дати цената е двойна . Иначе като местоположение е много добро.

 

П.С.Но да знаеш ще копна адреса с линка за концерта 😀. Надявам се да мига да отида, изглежда страхотно.

 

Връзка към мнение
преди 28 минути , liliya каза:

http://www.booking.com/Share-XKLFVM

Това ми го препоръча моя близка във Виена, но за моите дати цената е двойна . Иначе като местоположение е много добро.

За две вечери: 380 евро срещу 188 евро за моя хотел 🙂 Наистина голяма разлика.

 

преди 28 минути , liliya каза:

П.С.Но да знаеш ще копна адреса с линка за концерта 😀. Надявам се да мига да отида, изглежда страхотно.

За мен ще бъде удоволствие! Нали затова споделяме... П.П. Залата е много малка и билетите се разпродават бързо... 

Връзка към мнение

Аз само ще потвърдя, че виена е един от градовете с най-подреден й приятен градски. Онзи ден се върнах, че имах малко работа тсм, имахме апартамент до burgasse (u6) за 60евро за 2ма за 2 нощувки с flexi checkin checkout (airbnb) и отнемаше 15-20мин до централните части.

 

Аз редовно ходя във Виена, че даже и уча там и наистина е напълно излишно да даваш мн пари за централните части.

 

Все пак... Ако настояваш навсякъде във вътрешния ring е ОК.

 

И booking, и airbnb имат карти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , MARTiNSHO каза:

Аз редовно ходя във Виена, че даже и уча там и наистина е напълно излишно да даваш мн пари за централните части.

За мен ще е премиера 🙂 

преди 13 минути , MARTiNSHO каза:

Все пак... Ако настояваш навсякъде във вътрешния ring е ОК.

Моята резервация не е във вътрешният кръг - както се води. 40 минути пеша до центъра - не е малко, но е постижимо. Бих искала по в центъра, но централните хотели - тези, които харесах - са ми непостижими като цена, а не искам да правя компромис с настроението си. Отивам да си доставя удоволствие, а то включва и обстановката, където ще отседна 🙂 

 

Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 27.07.2019 г. в 22:48, MARTiNSHO каза:

Аз само ще потвърдя, че виена е един от градовете с най-подреден й приятен градски. Онзи ден се върнах, че имах малко работа тсм, имахме апартамент до burgasse (u6) за 60евро за 2ма за 2 нощувки с flexi checkin checkout (airbnb) и отнемаше 15-20мин до централните части.

 

Аз редовно ходя във Виена, че даже и уча там и наистина е напълно излишно да даваш мн пари за централните части.

 

Все пак... Ако настояваш навсякъде във вътрешния ring е ОК.

 

И booking, и airbnb имат карти.

Здравей,


Дали ще можеш да споделиш линк към този апартамент или как се казва? Предстои ми двудневен престой във Виена през ноември.

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.