Прескочи до съдържание

До Каламата (Пелопонес) и назад, но не за ден


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Olianata каза:

Здравейте,за 1ви път купувам 3 билета за 5:97 евро,нямаше как да не ги взема,обаче за спането е пълна трагедия,гледах през booking.com.,доста скъпо ми се вижда.Ще пробвам през air.bnb.Някакви идеи за по-евтино спане?Аз мисля да си разделя 7те дни на 2 места-4/3 или обратното.Става въпрос за 21ви-28ми юли.

Поли,дай идея за спане,гледам,че вече си ходила на Каламата.

В expedia ми се видя по-добре като предложения.  Но все пак не отивате в супер развито туристическо място и сте в топ сезон,  тоест... трудно е. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@Olianata, Поли е спала в кемпер на диво, където ни свареха очите. 😉 Съвети за нощувки не мога да дам. 

Ще кажа още, че температурата в края на декември, началото на януари бяха между 18-22градуса. Юли и август вероятно ще са приятно височки.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

След днешното ровичкане най-вече из каяците, благодарение на предложени в други теми за наем на кола варианти на търсене през kayak.it, kayak.dk, kayak.co.uk и kayak.de, съм на път да реша един от двата най-важни въпроса за пътуването - как ще се придвижваме. Понамалих малко цената на бъдещата ми кола под наем. Сутринта даже излизаха предложения с почти 50% намаление, но при прехвърляне в сайта за резервация липсваха оферти. Нямам идея на какво се дължеше, сега ги няма. 

147pounds.png.2f7a9f689f0531f3f19014f8f435cd91.png

0.png.badefe291460fb35d206e4b016475b68.png

 

Така че засега се спирам на следните възможности, които ми изглеждат приемливи, но никак няма да откажа и още малко "изпиляване" на цената или съвсем нови оферти, ако някой е открил или открие:

 

180.png.d827d6c4f3e632342fce4b11f1de4ae1.png

 

Разликата между двете оферти е единствено политиката за гориво, която при ситроена е "пълно-пълно", а при фолксвагена е "връщаш същото, което е било в резервоара". Чел съм за предупреждения и тук, но не знам доколко е оправдана тази разлика от 11 евро. Другото, за което се замислям, е дали да не взема релакс-офертата, която за около 4 евро на ден май премахва всички задължения.

 

Офертaта излиза при търсене през kayak.dk и после https://www.vehicle-rent.com. На изображението има линк, а датите са 14/7 - 22:30 ч. и 21/7 - 20:00 ч.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Stryper каза:

И аз търсих кола вчера и мисля да избягвам Green Motion. Погледни:  https://www.theguardian.com/money/2018/jun/09/green-motion-car-hire-bills

Много, много негативни мнения в линка, който си дал. Благодаря за информацията! Не си струва рискът дори и с Relax, ако приемем, че покрива франшизата и всичко. Защото тук за нулево участие са само 4,2 евро на ден срещу значително повече в други сайтове - нещо май и това е съмнително.

Връзка към коментар

Взел, не взел още колата, но първата ми нощувка и респективно плажът на другия ден ще бъде тук - омагьоса ме:

 

s_____ki_2.png.678ef81820167d846b8e4453bb6aa707.pngs____tiki.png.755bcf2738e27565b8b2a91a20d46010.png

 

 Май втората, че се оказа на 150 км. :wink:

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, rik4o каза:

Взел, не взел още колата, но първата ми нощувка и респективно плажът на другия ден ще бъде тук - омагьоса ме:

 

s_____ki_2.png.678ef81820167d846b8e4453bb6aa707.pngs____tiki.png.755bcf2738e27565b8b2a91a20d46010.png

 

 Май втората, че се оказа на 150 км. :wink:

 

Къде точно се намира този плаж?

Връзка към коментар

Каламата - Спарта с кола. Около 60 км за 1 час и половина. Живописен планински път през планината Тайгетос със спиращи дъха гледки. Казват, че е един от най-красивите.

 

1037613648_23100Google2019-06-1821-58-44.png.240dcdfc7074b1bfe72edca71c8481be.png

 

За любителите на шофирането

 

 

И за любителите на красивото - Wonderful driveAmazingUnforgettable expereince - част от отзивите тук:

 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g189489-d198924-Reviews-or10-Taygetus_Mountains-Sparta_Sparta_Municipality_Laconia_Region_Peloponnese.html

 

и тук

 

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g189489-d198924-Reviews-or20-Taygetus_Mountains-Sparta_Sparta_Municipality_Laconia_Region_Peloponnese.html

 

708953044_TaygetusMountains(Sparta)June2019AllYouNeedtoKnowBEFOREYouGo(withPhotos)TripAdvisor2019-06-1822-12-19.png.14d431a639bf7cdf20f0ac62b90ae4ea.png

*от интернет

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Ангажирах малка количка за 7 дена за 200 евра от https://www.carhellen.gr/ , имат добри оценки. Дамата ще ни чака в 23.30 на летище. По отношение на спането ще бъдем в апартаменти в Каламата, Ригклиа Мани и Толо до Нафплио. Мога да споделя при интерес.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , kaka reni каза:

Ангажирах малка количка за 7 дена за 200 евра от https://www.carhellen.gr/ , имат добри оценки.

А някъде виждат ли се цени, или първо се прави заявка и ти пращат оферта?

Връзка към коментар

Не остава много, а аз програма нямам. Дори апартамент. Харесах 2-3 и нещо трябва да резервирам. Тази седмица имам други ангажименти, но от другата започвам и аз. Благодаря за споделеното! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз резервирах кола от Abbycar през https://mietwagen.check24.de/

 

Цените са високи заради късния час на пристигане в неделя, но ако се резервира от понеделник преди 21 ч. с връшане до неделя преди 21 ч., може да се свали цената и до 93 ерво за 6 дни или около 15,50 на ден с всички застраховки и без самоучастие.

 

Доколкото виждам има автобус от летището до града, който работи до късно, така че това осигурява придвижването след пристигането в неделя. После един ден Каламата и в понеделник вечер или вторник сутрин отпътуване за друго място.

image.jpeg.e05ae3c1238402b1fbebcba173543bbb.jpeg

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Каква локация бихте предпочели вие (без значение апартамент или хотел)- близо до центъра или близо до плажа? Имам колебания за местоположението на отсядане. 🤔

Връзка към коментар
преди 2 часа, aleksandrina каза:

Каква локация бихте предпочели вие (без значение апартамент или хотел)- близо до центъра или близо до плажа? Имам колебания за местоположението на отсядане. 🤔

Аз се опитвам доколкото е възможно да се отдалеча от супермаркет, заведение и главен път заради шумът. Магазините ги зареждат рано, заведенията озвучават до късно, а пътя и той е ясен. След вечеря е добре човек да поразтъпче храната :).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Aureliano каза:

Аз резервирах кола от Abbycar през https://mietwagen.check24.de/

 

Цените са високи заради късния час на пристигане в неделя, но ако се резервира от понеделник преди 21 ч. с връшане до неделя преди 21 ч., може да се свали цената и до 93 ерво за 6 дни или около 15,50 на ден с всички застраховки и без самоучастие.

image.jpeg.e05ae3c1238402b1fbebcba173543bbb.jpeg

Това наистина е перфектна цена за района. Колкото и да се опитвам, цената за моите дати - 14.07. - 21.07. си остава далеч във висините, дори и в сайта, който си цитирал. 😫

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Търся си физическа карта на Пелопонес с пътища и селища. Доста "разминавания" намирам при планирането на маршрутите между път и време - примерно, 60 км за 2 часа и половина. Ще се налага доста често май превземането на планински шосета с по-гояма денивелация.

Нещо такова, но се оказа, че за нея се иска регистрация, trial период, кредитна карта, месечен абонамент и пр.:

 

geographic-map-european-country-greece-peloponnese-island-close-95339203.thumb.jpg.4aa947abf22052ebb15b71f7a9c255ef.jpg

 

Искам да видя нагледно кои пътища на полуострова са най-бързите трасета за придвижване между отделните райони (области). Както примерно на Тенерифе имаше един път в източната му част, по който се пътуваше много бързо и удобно чак до южната му част - TF1. Тук има една магистрала от Коринт до Каламата, която би могла да свърши работа за двата града, може би също и  крайбрежния път през Пиргос и Патра. Как ли са пътищата?

 

И една "Изрежи си сам":

 

large-physical-map-of-greece-with-roads-cities-and.png.4aa600fec4429137f7a046f107d2095c.png

 

 

Връзка към коментар

Най-добре Каламата -Коринт като най-бърза магистрала. Според мен е най-добре да останете в Мани, Монемвася, Нафплио. Мисля, че някой беше споменал тези маршрути. 

Към Пиргос няма смисъл.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, harta каза:

Най-добре Каламата -Коринт като най-бърза магистрала. Според мен е най-добре да останете в Мани, Монемвася, Нафплио. Мисля, че някой беше споменал тези маршрути. 

Към Пиргос няма смисъл.

Направлението Каламата - Коринт ще го ползвам, става ясно. Общо взето ще се огранича и до хоризонтала Пиргос - Нафплио, но не по-нагоре. И това е по причина, че вече си ангажирах 2 нощувки на малко необичайното място в планината, ето тук:

 

jean.png.713fc9ca74ee199d07b6624a6c179f8f.png

 

Много ми допадна селцето - уединено и встрани от всичко, планинско, естествено отвсякъде - харесвам такива места в Гърция. Естествено и цената от 63 евро за 2-те нощувки на Пелопонес имаха своето значение.

 

jean2.png.3228efeb49736bab368fb0c41c7b8bd1.png

 

А и го разглеждам като средищно с възможности за отправяне на запад към Кипарисия, Захаро и защо не и Пиргос за двата дни, които имаме там. После идеята е направо оттам да се придвижим за още 2 нощувки в самото сърце на стария град в Нафплио и разглеждане на околостите и плаж. Целта са хубави пясъчни плажове.

Иначе много трудно при този план ще мога да се изнеса за последните 2 нощувки в района на Месения, в която са Войдокиля, Метони, Корони. Те са ми в топ 10 от самото начало, когато започнах да чета и да разглеждам Пелопонес. Трудна дилема в момента, която може да наложи и пълно прекрояване на плана, който засега изглежда така:

 

14.07. - кацане на KLX и нощувка неясно къде; въпросът е къде е най-удачно да бъде тя, за да обхвана някак и Месения; А може Месения да остане и за последните два дни?!

15 и 16.07. - нощувките са в селцето, посочено по-горе; оттам имам възможности да се придвижвам в различни посоки, но предпочитам на запад, защото после...

17 и 18.07. - към Нафплио и околности, т.е. на изток

19 и 20.07. плюс 21-ви целия ден - полетът обратно е вечерта, така че 3 дни все още се мислят и нагласяват

 

Въпреки сериозните цени на колите под наем, вече съм наясно, че без кола няма как да се получи нещо интересно и незабравимо на Пелопонес, така че решението е взето и се крои маршрутът.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Този отговор получих на мое запитване до car rental ''Hellen''. Не съм гледала отзиви за компанията в интернет, но от всички запитвания тези дадоха най-добра оферта. Може на някой да му е от полза.

В Крит преди три години така взехме кола от местна агенция и беше включена застраховка, доколкото се уточнихме и не искат гаранция с кредитна карта. Платихме в брой уговорената сума още на летището и с това  приключи всичко. За връщане - ключовете пуснахме в нещо като пощенска кутия на летището.

 

hellen kladi (info@carhellen.gr)
 

 

"The price for a Seat Ibiza from 25th August to 1st September is 200.00 euros. 
The price includes: 

Taxes

Unlimited km
Delivery - Collection at the airport 
Additional driver 
Fuel level 
( the same of the delivery) 
Third party liability  (Liability Insurance for damages or injuries to any 3rd party outside the vehicle) 
Super Collision Damage Waiver (covers you against damages to your rental car)
Super Theft protection (covers you against theft of the rental car)
With this package you are FULLY PROTECTED
The SCDW cover all damages ( tyres, windows, mirrors...)"

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
18 hours ago, rik4o said:

Това наистина е перфектна цена за района. Колкото и да се опитвам, цената за моите дати - 14.07. - 21.07. си остава далеч във висините, дори и в сайта, който си цитирал. 😫

Да, така е. Аз доста рано резервирах и то за септември и предполагам, че това е причината. Всъщност цените за последната седмица на септември все още са същите.

За сметка на това нашите самолетни билети бяха по скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Boo каза:

Този отговор получих на мое запитване до car rental ''Hellen''. Не съм гледала отзиви за компанията в интернет, но от всички запитвания тези дадоха най-добра оферта. Може на някой да му е от полза.

 

По-нагоре писах, че и аз ще ползвам същата фирма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.