Прескочи до съдържание

До Каламата (Пелопонес) и назад, но не за ден


Препоръчани мнения

преди 5 часа, gini каза:

Някой ходил ли е на Polilimnio waterfalls, близо до Messinia? Дали си струват?

Не съм ходил, дано някой да ги е виждал и да сподели, но преди няколко дни попаднах на красив пейзаж в Гугъл Мапс, и то по пътя към тях. Даже тогава си запазих картинката на лаптопа, за да я постна тук, но май обърках темата. Така де, много ми хареса и на мен:

polilimnio.thumb.png.41eba63f3700ebc80a3dc4a9205625a4.png

*от Google Maps

Ако пътят ми мине оттам, непременно ще се отбия. Гледам, че има паркинг и оттам не е голямо разстоянието до водопадите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, rik4o каза:

Не съм ходил, дано някой да ги е виждал и да сподели, но преди няколко дни попаднах на красив пейзаж в Гугъл Мапс, и то по пътя към тях. Даже тогава си запазих картинката на лаптопа, за да я постна тук, но май обърках темата. Така де, много ми хареса и на мен:

polilimnio.thumb.png.41eba63f3700ebc80a3dc4a9205625a4.png

*от Google Maps

Ако пътят ми мине оттам, непременно ще се отбия. Гледам, че има паркинг и оттам не е голямо разстоянието до водопадите.

Това е разходката:

https://www.komoot.com/plan/tour/d01AjRlmgFNfqc=FtbsE6CZQESKVYcwJ9YbP_PpX9dloCbhdky7HzipoBQA/@36.9850288,21.8580294,16z

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , aleksandrina каза:

Oт wizz: Ексклузивна отстъпка: 15% отстъпка за всеки автомобил под наем

Тъкмо ги проверявах и аз и щях да пускам новината. Още не съм си избрал кола. При мен разликите със следващия ден не са много големи и в желанието си да се "изнеса" по-далечко още през нощта, май ще се примиря с тия 20-26 евро за наемане извън работно време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой да e паркирал в Нафплио? Харесах си хотелче, но без паркинг. В представянето на друг хотел, Pension Nikolaos, пише, че имат паркинг наблизо и по картата го открих - вижда ми се малък и през юли ще е по-скоро пълен. В интернет има и информация за още един паркинг на пристанището, който е огромен. Дали там ще е удачно да нощува кола под наем? Някой да го е ползвал с такава цел? Придвижването до хотела без много багаж няма да е проблем, а и разстоянията не са големи.

Връзка към коментар
преди 16 часа, rik4o каза:

Някой да e паркирал в Нафплио? Харесах си хотелче, но паркинг. В представянето на друг хотел, Pension Nikolaos, пише, че имат паркинг наблизо и по картата го открих - вижда ми се малък и през юли ще е по-скоро пълен. В интернет има и информация за още един паркинг на пристанището, който е огромен. Дали там ще е удачно да нощува кола под наем? Някой да го е ползвал с такава цел? Придвижването до хотела без много багаж няма да е проблем, а и разстоянията не са големи.

Ако е като другите паркинги на фериботните терминали в Гърция, не мисля че има проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте и от мен,

 

Прочетох тази и предишни теми за Пелопонес и хиляди благодарности на всички, които участват с полезни съвети и впечатления.

Пътуваме за там 25.08-01.09.2019г. – семейство с две големи деца. Запазили сме си кола чрез сайта https://www.economycarrentals.com и ваучер за компанията Alamo. Колата излиза доста скъпо – 285 евро за една седмица и то Fiat Panda за 4-ма с вкл.застраховки. От опит знам, че август е страшно скъпо и голяма драма с колите под наем в Гърция. На остров Егина миналото лято нямаше нито една свободна кола на място, а собственика на месната компания за коли ни предлагаше за 50 евро кола/ден, ако случайно се освободи. За това смятам да направя запитване до месната гръцка компания за коли, за която пишете по-горе и евентуално ако не ни устройва ще пробвам и през немският сайт и вече каквото стане.

 

Искам да отбележа, че престоят ни от 7 дни е твърде кратък за Пелопонес - хем за море, хем и да се разгледат повечето исторически забележителности, а и с оглед на това, че темперетурите по това време се очаква да бъдат доста високи в територията, предпочитаме да се насочим само към дневни екскурзии за плажове, вечерни разходки в малки романтични градчета и таверни в района. При следващо посещение, но НЕ през горещите летни месеци ще посетим старата столица Нафплио за повече от един ден, както и всички др.исторически места – Коринтският канал, Немеа, Епидавър, Аргус и Олимпия.

 

Спарта и Мистра мислим да ги видим по път за Мани минавайки през завоите на планината.

 

Благодаря специално на krasen_denev за хубавата карта, която е показал в другата тема и препоръчаните всички хубави места там!

 

Понеже полета на Ryan каца много късно в Каламата, запазих в града за една нощ апартамент на добра цена за 50 евро, за да не пътуваме по нощите по завоите към полуостров Мани, където ще се базираме през следващите дни. Ще отседнем в градчето Скутарион в този апартамент за 352 евро. https://www.booking.com/hotel/gr/dprooms-agia-barbara.html?aid=343458&label=postbooking_confemail;pbsource=conf_email_hotel_name

На брега на морето е студиото и градчето има собствен плаж с красив залив. Съвсем близо от там са повечето красиви места - Ареополи, Ватия, Лимени, Геролименас, пещерата Диру, Гитио, големите пясъчни плажове Mavrovouni Beach и Valtaki beach където е корабокруширалият кораб Димитриос. Задължително ще пътуваме до Монемвасия - абсолютна топ-забележителност на „третия ръкав“ и до плажа на юг Елафонисос с ферибот, като дневна екскурзия, а може и да го повторим, ако много ни хареса. Това ще бъде за Мани или за „вторият ръкав“.

 

Последният ден ще спим за една нощ в един хотел на „първият ръкав“ в гр. Метони, от където ще ходим до Voidokilia beach и Пилос преди полета.

В Пелопонес има много къде да се ходи и види! От веднъж не става 🙂

 

Желая хубаво лято на всички!

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Тъй като имам един тинейджър, който си представя посещението в района по-скоро като почивка, има ли някое местенце около Каламата, където да има няколко плажа на пешеходно разстояние (или поне някой проверен откъм условия), та да мога и да избегна евентуално наема на кола ... защото за моите дати под 300 евро не мога да намеря, а при положение, че няма да се ползва много май не си заслужава, дори с такси да направя трансферите.

Връзка към коментар
преди 5 часа, georgebg каза:

Тъй като имам един тинейджър, който си представя посещението в района по-скоро като почивка, има ли някое местенце около Каламата, където да има няколко плажа на пешеходно разстояние (или поне някой проверен откъм условия), та да мога и да избегна евентуално наема на кола ... защото за моите дати под 300 евро не мога да намеря, а при положение, че няма да се ползва много май не си заслужава, дори с такси да направя трансферите.

Ние бяхме на 20км от летището на Каламата и сме много доволни!

Връзка към коментар
преди 12 минути , Дани Магелани каза:

Този хотел или къща за гости няма ли сайт. Как си го резервирал?

Или го отбележи на картата.

Идеята ми е да не ти иска повече от 35евро на вечер за това!

Screenshot_20190707-233835.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, само кратък отчет за колата от https://www.carhellen.gr/, снощи дамата ни чакаше на летище, платихме уговорената сума от 200 евра за 7 дена и ни обясни, че можем след седмица да я паркираме пак там и да оставим ключовете вътре ако тя не дойде. Няма да има заяждане за драскотина и некоректност или дърпане трикратно пари от сметката както ни се случи в Дубай.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@Almizo малко нахално стана 🙂 , но си от малкото посетили тези места и разполагащи с актуална информация. Та на това място има ли наблизо къде да се хапва, че немога да се ориентирам напълно в местоположението ?

Как са апартаментите.бунгалата като чистота, предполагам е тихо  ....

Връзка към коментар
Преди 1 час, georgebg каза:

@Almizo малко нахално стана 🙂 , но си от малкото посетили тези места и разполагащи с актуална информация. Та на това място има ли наблизо къде да се хапва, че немога да се ориентирам напълно в местоположението ?

Как са апартаментите.бунгалата като чистота, предполагам е тихо  ....

Понеже Каламата по никакъв начин не ми влизаше във плановете за пътуване се опитах да мина максимално тънко! Във въпросните къщички спяхме за 35 евро на вечер 4човека! Храна си купувахме от маркета във селото и си готвехме! Големият ми син всяка вечер зимаше едно колело и за 20-25минути отиваше до магазина и купуваше каквото трябва! иначе в селото има всичко но е на 2километра ! Къщичките са супер чисти имаш си собствен плаж чадъри и шезлонги канута които най ни забавляваха и ловехме риба.В крайна сметка ми излезе под 350лева на човек всичко пътуване,спане, храна . Бутилка узо ми стигаше за два дни 

IMG_20190618_152710681.jpg

IMG_20190618_152723713.jpg

IMG_20190618_152715781.jpg

IMG_20190618_152752291_HDR.jpg

IMG_20190617_133821851.jpg

IMG_20190618_152710681.jpg

IMG_20190618_152715781.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
3 hours ago, kaka reni said:

Здравейте, само кратък отчет за колата от https://www.carhellen.gr/, снощи дамата ни чакаше на летище, платихме уговорената сума от 200 евра за 7 дена и ни обясни, че можем след седмица да я паркираме пак там и да оставим ключовете вътре ако тя не дойде. Няма да има заяждане за драскотина и некоректност или дърпане трикратно пари от сметката както ни се случи в Дубай.

Супер, Браво!

Ние също ангажирахме кола през този гръцки сайт - само чрез имейли се водеше кореспонденцията. Човекът от фирмата беше много любезен и ни запази Seat Ibiza за 240 Евро за 7 дни - 25.08-01.09.2019г. Първоначално бяхме с Фиат Панда, която щеше да ни бъде адски малка за 4-ма /с две големи деца/. Това е най-добрият вариант - без блкокирани суми по кредитната карта, евентуални забележки по колата и т.н. Препоръчвам го и аз този гръцки сайт.

След това анулирах старата ни резервация от https://www.economycarrentals.com и до 3 дни ми върнаха парите от аванса, който бях платил по картата.

 

 

I will be waiting for you at the airport on Sunday 25th August at 21:50h

I will hold a paper with your name on it.

 

Best regards,

Helen.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.