Прескочи до съдържание

До Каламата (Пелопонес) и назад, но не за ден


Препоръчани мнения

На 27.07.2019 г. в 18:42, zoiche каза:

imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919Да се отчета и аз като новак във форума... много ми хареса Каламата, направо отлетя тази една седмица, а успяхме да наемем коли само за ден. С колите е тегаво, но не и невъзможно, инато отказах да наемем коли с безумни депозити и след 6 разговора попаднах на местна фирма, доста шано, но се сдобихме с 2 автомобила, без каквото и да е пречки- Тойото Айго за 40€ и Нисан Нот за 50€. Групата ни е голяма и съответно възникнаха неприятни изживявания. Разбрахме къде е болницата, но това не помрачи сериозно изкарването. Все пак се оказа че е по- подбре че не наехме колите за повече време. Вечер по крайбрежието е много оживено и приятно. Обиколихме крепостта и стария град, който е като декор на филм- тесни и пъстри улички със стълбички, които се вият по хълма и те водят към живописна гледка. Градът не е малък, ползвахме градския транспорт, понеже се настанихме в близост до центъра. Има 6 линии, две от който са на всеки 15 мин, а тази до плажа е номер 1. С храната нямаше празно и компромисно отношение- всичко е прекрасно, достъпно и качествено. Където и да седнете, няма да съжалявате, няма да препоръчвам конкретно място, всяко едно си заслужава. 

Плажът Войдокиля и водопадите бяха в деня извън Каламата и двете места са като от картичка. Заслужава си да се види. Стигнахме след 18:00 на водопадите и бяхме само нашата банда, така че се насладихме на мястото, прородатат е раздавала, раздавала тук. 

Толкова ще е от това идване в Пелопонес... до нови срещи, както се казва. 

П. П. Добавям и малко снимки, за да заребя и следващата група 😋

 

88FFD506-44D6-474D-BEBA-ADDE6D54216E.jpeg

F6D41C22-786D-4C0D-A1B0-6B7087A77140.jpeg

D1C2087F-9502-4661-B0F1-ECF2CB7F6081.jpeg

2E498A55-4ABD-40A4-8BF8-C20972ECAB14.jpeg

802256A6-FACF-43E5-B690-09D364A65C40.jpeg

042A0E89-9BFB-4697-9E7F-5D82CA3EFECB.jpeg

6CBA38CE-7A13-4819-A666-19FB126636E9.jpeg

B1042B96-962A-40F3-AAAD-38FD7F58BD42.jpeg

F048E53D-8BFE-4312-9276-AD1B1F176283.jpeg

2973D6A6-7736-4772-A9B3-C7D1738DB54E.jpeg

1B6BB80A-15EF-4236-BB04-0F3A0CFD3B59.jpeg

62397653-4EAA-41DA-BA06-AE8E9C62534D.jpeg

3709F28F-0326-4940-A6AE-1AF2B0373742.jpeg

E2AF9152-2BBC-4130-8465-1E2A9036ABEE.jpeg

E92E70CB-261E-4519-9A4B-174B6638C157.jpeg

C12399E7-B1A7-4305-975F-753BA634637F.jpeg

3CD83A64-F785-4A1F-9BA2-A5EF01CF91F2.jpeg

A3B83EB9-738B-411F-8E44-E0BDD10104F4.jpeg

4334D6E4-D9FC-4431-A192-6ED3026E215D.jpeg

Здравейте, страхотно полезна информация!

Кои снимчици са от плажа на Каламата?И да попитам вие как се придвижихте от летището до мястото Ви за настаняване?Благодаря!

Връзка към коментар
3 minutes ago, Voyageur said:

Здравейте, страхотно полезна информация!

Кои снимчици са от плажа на Каламата?И да попитам вие как се придвижихте от летището до мястото Ви за настаняване?Благодаря!

За придвижването има автобус- по- горе съм качила доста снимки с разписанието на всички автобуси. Но той е до автогарата, която е доста нагоре- от там ще имате 15-30 мин пеша. С такси е 15-17€ по това време на денонощието. Има и такива, които се пазарят- за 16€ ни закараха до адреса. Снимки от плажа и аз мога да кача. А ето и линк с камери към плажа. Крайбрежната улица е Наварино: http://www.weather-messinia.gr/weather/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
33 minutes ago, Voyageur said:

Много благодаря!

И ние за сега сме без кола, че да видим.....

Не е невъзможно без кола, но е много ограничаващо, защото автобусите са по 1-2 на ден.

 

Да допълня- залезът в Каламата е истинско удоволствие за сетивата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, Voyageur said:

Здравейте, страхотно полезна информация!

Кои снимчици са от плажа на Каламата?И да попитам вие как се придвижихте от летището до мястото Ви за настаняване?Благодаря!

Първите две снимки са от крайбрежната в Каламата. Траспорта- с таксита, 15 евро е допустимата цена, не се съгласявайте на повече. Такситата карат на две тарифи, в рамките на града е доста изгодно, след сфетофара превключват на извъградско и е....рязане на главата от кръста. Но в града ние си ползвахме обществения транспорт, доста е удобен. Не сме ползвали междуградски транспорт, нещо не се ориентирах с него и ми се стори доста губене на време.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 7/21/2019 at 9:08 PM, vlady said:

На летището в Каламата имат проблем с електронните бордни карти. За да избегнете опашките, носете си хартиени.

Не знам с електронните дали имат проблем, но снощи обиколихме цялото "голямо" летище- първо ни казаха всички да се наредим на чек-ин гишетата (без значение имаме или нямаме чекиран багаж)- един полицай ни пренасочваше, като казваше, че не знае защо. Минахме от там- сканират ЛК и паспорти. Моята ЛК нещо не можаха да я разчетат, та извадих паспорта- мина. После секюрити чек- трябваше да се извадят е- устройствата и торбичките с течности (като дъщеря ми, която мина първа каза, че отворили едното прозрачно пликче да го огледат). От там минахме към гейта. На половината им бяха събрали ЛК и паспорти (не разбрах защо). За самолета на излизане съответно пак сканиране на бордни карти и част от нас ни  вмъкнаха в съседните 2 гейта да чакаме нещо си. Не бяхме разделени на такива с и без приоритет. Изчакахме 3-4 минути (някой се пошегува, че ще ни водят и на сладкарница накрая) и хайде към самолета.

Та летището ли искаха да ни покажат, що ли... но минахме през всички зали и чакални. :)

  • Смея се 3
Връзка към коментар
1 hour ago, aleksandrina said:

Не знам с електронните дали имат проблем, но снощи обиколихме цялото "голямо" летище- първо ни казаха всички да се наредим на чек-ин гишетата (без значение имаме или нямаме чекиран багаж)- един полицай ни пренасочваше, като казваше, че не знае защо. Минахме от там- сканират ЛК и паспорти. Моята ЛК нещо не можаха да я разчетат, та извадих паспорта- мина. После секюрити чек- трябваше да се извадят е- устройствата и торбичките с течности (като дъщеря ми, която мина първа каза, че отворили едното прозрачно пликче да го огледат). От там минахме към гейта. На половината им бяха събрали ЛК и паспорти (не разбрах защо). За самолета на излизане съответно пак сканиране на бордни карти и част от нас ни  вмъкнаха в съседните 2 гейта да чакаме нещо си. Не бяхме разделени на такива с и без приоритет. Изчакахме 3-4 минути (някой се пошегува, че ще ни водят и на сладкарница накрая) и хайде към самолета.

Та летището ли искаха да ни покажат, що ли... но минахме през всички зали и чакални. 🙂

И друг път по малките летища са ме карали да мина през чек ин (даже и на Т1 в София), но доколкота разбрах събираха докумтите на тези, които не са минали от там. Нашата група много бързо мина- чек-ин, сканиране на багаж и направо магазинчето се мушнахме в търсене на сувенири, че е така като разчиташ на неделя, а се оказва, че няма работещи магазини. Нямахме проблем със сканирането от мобилните устройства... не го мислете това, това си е отговорност на летището, щом превозвача го има като услуга /така ги приемам нещата/.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А, да- и за магазинчето да кажа- магнитчетата са по- евтини там. :) Направо ми объркаха всякаква представа за летищни цени. :)

И водата беше по 0,50€ за 500 мл и 0,75€ за 750 мл.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, aleksandrina каза:

Не знам с електронните дали имат проблем, но снощи обиколихме цялото "голямо" летище- първо ни казаха всички да се наредим на чек-ин гишетата (без значение имаме или нямаме чекиран багаж)- един полицай ни пренасочваше, като казваше, че не знае защо. Минахме от там- сканират ЛК и паспорти. Моята ЛК нещо не можаха да я разчетат, та извадих паспорта- мина. После секюрити чек- трябваше да се извадят е- устройствата и торбичките с течности (като дъщеря ми, която мина първа каза, че отворили едното прозрачно пликче да го огледат). От там минахме към гейта. На половината им бяха събрали ЛК и паспорти (не разбрах защо). За самолета на излизане съответно пак сканиране на бордни карти и част от нас ни  вмъкнаха в съседните 2 гейта да чакаме нещо си. Не бяхме разделени на такива с и без приоритет. Изчакахме 3-4 минути (някой се пошегува, че ще ни водят и на сладкарница накрая) и хайде към самолета.

Та летището ли искаха да ни покажат, що ли... но минахме през всички зали и чакални. 🙂

Голяма веселба е на това летище наистина. Но пък времето мина сякаш по-бързо, в шеги и закачки. 😂

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Ето и малко полезна информация от мой познат, който се върна снощи от Пелопонес за пътуващите с кола.

През Атина - 1090 км. - 19 пункта - 50 евро тол такси, през Патра - 1100 км. 17 пункта - 53 евро тол такси - заради скъпия мост - 13,50 евро на посока. Ако се сметне и горивото за тези 2200 км. отиване и връщане и отделно обиколките на място, заедно и с много скъпото гориво в района - излиза по-изгодно да се пътува със самолет при тези изгодни цени на полетите и да се вземе кола под наем - независимо, че през юли-август фирмите за коли дерат кожи 🙂

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Здравейте, тъй като тази неделя 04.08 и ние летим към Каламата реших да попитам има ли други "колеги" в тази посока. Ние сме семейство с един 14г. млад пътешественик и за сега сме без кола. Решили сме това пътуване да е по-лежерно, но кой знае 🙂 

Връзка към коментар

iva 80  беше писала, че са по същото време. Ние трябва да пристигнем на 8-ми и ще се върнем с полета на 11-ти. Мисля да си починем активно и не съм организирала нищо освен мястото за спане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За пътуващите с кола. Под моста Рион-Антирио или както е по-известен "Мостът на Патра", движи ферибот, който таксува само колата и цената е 6.5 евро в посока. Движи денонощно, през 30 минути. Самото пътуване е около 15 минути. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Къщата, която сме наели е на 8 км от Каламата в Mikri Mantineia Собственикът ми каза да вземем автобус номер 7, но не мога да открия такъв в интернет и не знам от къде да го вземем в Каламата. Тъй като сме 5 човека и няма да може да се вместим в такси вече си мисля, че ще се наложи да вървим пеша до там, а това никак не ми харесва. Дали сте попадали на сайт на градския им транспорт?

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Stryper каза:

Къщата, която сме наели е на 8 км от Каламата в Mikri Mantineia Собственикът ми каза да вземем автобус номер 7, но не мога да открия такъв в интернет и не знам от къде да го вземем в Каламата. Тъй като сме 5 човека и няма да може да се вместим в такси вече си мисля, че ще се наложи да вървим пеша до там, а това никак не ми харесва. Дали сте попадали на сайт на градския им транспорт?

 

Moovit е сайт за транспорт в Каламата

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.