Прескочи до съдържание

Въпроси за пътешествие в ЮАР, Замбия, Зимбабве и Ботсуана.


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Домосед, как се произнася града Hoedsrpuit ?

 

Трудно е да се каже. Тоест - да се напише  :)

Нещо средно между Худспрайт и Худспрейт със съвсем леко х (като в Хасково на хасковлийски) и у - клонящо кък йо.

 

Задача за напреднали: как се произнася Uitenhage ?

Връзка към мнение

Трудно е да се каже. Тоест - да се напише  :)

Нещо средно между Худспрайт и Худспрейт със съвсем леко х (като в Хасково на хасковлийски) и у - клонящо кък йо.

 

Задача за напреднали: как се произнася Uitenhage ?

Благодаря, освен това на мен ми е трудно и да го запомня, ще опитам да се сетя за "Спрайт".

 

Нещо от рода на Айтенхох?  :)

Връзка към мнение

Задача за напреднали: как се произнася Uitenhage ?

Ако се чете на нидерландски, ще е много трудно да се напише с български букви :)

Най-близко ще е нещо като ЙО/Уйтенха(а)хъ

Първият звук е нещо средно между (й)о, у и ю - затворено У

а-то е отворено и леко удължено

последното Х е твърдо, средно между х, г и к

и накрая има едно ъ като въздишка

:rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако се чете на нидерландски, ще е много трудно да се напише с български букви :)

 

Именно. На африканз се чете горе-долу по същия начин,

На английски се чете по-лесно - Ютънхейг.

Връзка към мнение

Домосед, как се произнася града Hoedsrpuit ?

 

Ко може да дам един безплатен съвет :

 

http://translate.google.bg/?client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=bg&tab=wT#af/bg/Hoedsrpuit

 

кликваш на говорителчето , и то ти го казва на ккъвто език си има

*

просто не мога да си представя , че произношение може да се напише

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ко може да дам един безплатен съвет :

 

http://translate.google.bg/?client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=bg&tab=wT#af/bg/Hoedsrpuit

 

кликваш на говорителчето , и то ти го казва на ккъвто език си има

*

просто не мога да си представя , че произношение може да се напише

Мерси, че ме подсети, бях забравил, че преводача на Гугъл има и такава опция...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Мерси, че ме подсети, бях забравил, че преводача на Гугъл има и такава опция...

Кога тръгвате за Южна Африка?

Връзка към мнение

Кога тръгвате за Южна Африка?

А, има доста време - средата на Май... Букнах всички допълнителни "активности" вече. Уговорих се с лоджата в Тимбавати (Крюгер) да ни "разпределят" да сме в джипа на един рейнджър, който е страхотен фотограф.

 

Потвърдиха ми полета с микролайт над Блайд Ривър каньона в ЮАР (снимките от няколко поста нагоре). Само да става времето за летене.

 

Букнах седалки за кратък полет над водопадите Виктория за първият ден там, та ако нещо се отложи да има за кога. Batoka Sky е компанията, там има шанс да е Bell JetRanger хеликоптера, само с една средна седалка (все някой от двама ни няма да е на нея) или пък Robinson 44 - там няма изобщо средна седалка.

 

Чартирах и хеликопер в Ботсуана за 45-минутен полет над делтата на Окаванго със свалени врати с тази компания:

 

post-794-0-05374400-1392395377_thumb.jpg

 

Освен хеликоптера имаме и 3 полета (трансфери м-у лагери) на 4-5 местни малки едномоторни самолети над делтата, както и един "граждански" полет на ATR-42 на Air Botswana от Касане до Маун.

 

Надявам да имам късмета да направя снимки от рода на тази:

 

post-794-0-78968200-1392395429_thumb.jpg

 

или тази:

 

post-794-0-30041700-1392395496_thumb.jpg

 

Сега остава да сме живи и здрави и да успея да изпълня доста натоварената програма, надявам се да няма сериозни закъснения на полети (не дай Боже отмяна) и времето да е подходящо за различните актвивности.

 

* Последните две снимки са собственност на Jose Cortes III

 

То на теб ти е съвсем скоро круиза, ако не се "чуем" - безопасни полети и много яко прекарване!

От Ст. Томас идете на Ст. Джон, няма да съжалявате, там е национален парк и е много красиво. Trunk Bay беше заливът на St. John. Ако по някаква причина не можете да отидете до St. John, според мен най-добрият плаж на Ст. Томас е Sapphire Beach (повечето хора ходят на Coki Beach, където е по-претъпкано).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

A, ще ходим до St. John, планирано е вече :)

Ти добре си 'чартираш' самолетчета, после аз съм бил баровеца :P

Звучи "тузарски", но всъщност не е кой знае какво - излиза ни колкото една вЕчер в сравнително евтин сафари лагер (където и да било, не в делтата) или примерно 4-5 вечЕри в средно скъп ресторант някъде в западна Европа, а си е "един път в живота" преживяване. Чартира се защото няма как да ми гарантират полета без да съм купил всичките места (3), като съм помолил ако има друг желаещ да ни комбинират (1/3 от парите обратно).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я виж тук:

 

http://www.huey-helicopter.co.za/

Домосед, мерси за линка. Това Хюи поне от 6-7 години го гледам по Нет-а, много е изкусително. Повечето полети обаче ги дават, че може да се букват само като чартър (9 седалки е изключително много за мен, а и самият хеликоптер е по-скъп от другите модели). Единственният пакет, който се продава "на глава" е симулацията на военна мисия (30 мин.) Изглежда много яко, гледал съм видеа - бръснещи ниски полети над прибоя в океана, резки завои, кабриране и пикиране. Бях го отписал (реших, че ако трябва да се лишим от полет за разглеждане, бих жертвал КТ в полза на водопадите Виктория и делтата на Окаванго), ама сега като ми припомни, пак нещо взе да ме човърка. Много ограничено време в КТ и цялото (ден и половина) е буквано с "туземец" про-фотограф с кола. Ще зависи и какво ще е времето, при всички случаи ще го оставя за на място да се решава, ама поста ти ме хвърли в размисли де... Ти пробвал ли си го Хюи-то? Май е единственното лицензирано да качва пътници в света...

Връзка към мнение

Ти пробвал ли си го Хюи-то? Май е единственното лицензирано да качва пътници в света...

 

Аз не съм. Един приятел българин се похвали днес във facebook, та ме подсети

 

1779697_10152205173907324_1959212592_n.j

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не съм. Един приятел българин се похвали днес във facebook, та ме подсети

 

1779697_10152205173907324_1959212592_n.j

Пак гледах едно видео с този полет (симулирана военна мисия), както и картата на сайта им - те го правят на север от града, където е по-безлюдно. Всичко е подчинено на усещането за Хюи-то, ниските полети и резки завои, но няма какво толкова да се разглежда в този район. Аз бих бил евентуално по-заинтересован да мина над Camps Bay, да мога да видя и снимам Table Mountain, Lions Head, Signal Hill, the City Bowl от въздуха, като идеален модел би ми бил далеч по-тривиалният Bell JetRanger - има едни малки прозорчета, които могат да се отварят за да не се снима през стъкло, а е и много по-евтино на него. Е, ако случайно се окаже на място, че има sightseeing (не симулация на военна мисия) полет на Хюи и ако могат да се купят просто отделни седалки (т.е. имат други 7 човека готови), сигурно бих се пробвал.

 

Мерси за линка така или иначе!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Остава човек да може да разбере разликата м-у истинска и фалшива атака...

Доколкото имам бегли спомени от разни разкази, докато flap-ва с ушите е раздразнен, но още не се е решил - спре ли да го прави и му застинат насочени към теб, положението е target locked, engage :) ... то май и при хищниците, които charge-ват фронтално, е така. 

Не бих тръгнал без опитен рейнджър на сафари - точно, защото им знаят поведението. 

А и носорозите повече ме притесняват - на нивото на колата са и могат преспокойно да набучат някого като квитанция, барбар с вратата, ако уцелят отстрани. А и имат по-бърз старт.  :wacko:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доколкото имам бегли спомени от разни разкази, докато flap-ва с ушите е раздразнен, но още не се е решил - спре ли да го прави и му застинат насочени към теб, положението е target locked, engage :) ... то май и при хищниците, които charge-ват фронтално, е така. 

Не бих тръгнал без опитен рейнджър на сафари - точно, защото им знаят поведението. 

А и носорозите повече ме притесняват - на нивото на колата са и могат преспокойно да набучат някого като квитанция, барбар с вратата, ако уцелят отстрани. А и имат по-бърз старт.  :wacko:

Тук все пак коментираме паркове, които се посещават масово на self-drive от много голям брой неопитни в поведението на животните хора, като двата такива с най-голям трафик са Крюгер в ЮАР и Етоша в Намибия. Процентно погледанто инцидентите са малко, фаталните случаи изключително малко.

 

Доста повече опит изисква self-drive в Ботсуана, особено отсечката Маун-Касане и като каране при трудни условия (дълбок пясък, пресичане на реки и гьолове) и като познаване на поведение на животни (в общестенните къмпинги редовни влизат слонове, лъвове и други диви животни). @Домосед от форума е опитен с такива сафарита в ЮАР и Ботсуана.

 

Иначе като говорим за добри сафари гидове, нека да си погъделичкаме малко фантазията с големите светила в бранша, които съответно оперират в светая-светих на хардкоър любителите на сафари - парка Мана Пулс в Зимбабве. Там се правят и сафарита с джипове, но основното е ходене пеша с въоражен много опитен гид. Приближават лъвове на 20 метра, слонове на 2 метра. там вече е жизненоважно (както за хората, така и за животните) гида да може да определи дали атаката е предупредителна (mock charge) или истинска. Един рейнджър в интервю казваше, че за лъвове границата му за стрелба е около 8 метра, ако се не лъжа.

 

Далеч най-известното име на гид в Мана е Стреч Фереира, който сяда пред слонове с клиенти на 1.5-2 метра. Забележи на видеото как ги държи много здраво за ръка, за да не побягнат.

 

Виж от 3:20 - тата минута нататък от долното видео, на 05:16-тата минута говори на слона и го шиба с една тънка пръчица :) :) :

 

 

 

Ето тук пак с него - фалшива атака на слон:

 

 

 

Тук фалшива атака на лъв (пак в Мана Пулс, но не знам кой е гида). Виж 0:25 -та минута:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Px82trS0a-0

 

Има един изключителен документален филм (Walking With Lions) сниман в Chitake Springs, това пак е в Мана Пулс, но не е на брега на Замбези, ами е около 40 км. навътре. Мъж и жена снимат целият филм без джипове - на крака (първият от този род). Виж 2:00 -та минута от филма - предупредителни атаки на лъв (ако имаш време го виж целият или пък още по-добре си го намери на торент):

 

http://www.youtube.com/watch?v=lBmCvlzpamk

 

Други известни имена, които правят подобни сафарита в Mana Pools са Doug Macdonald и Craig van Zyl. Walking Safari се предлага и на много други места, но далеч не е същото преживяване.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

На нас ни излезна 1230$ на човек за 4 нощувки, 2 в Серена и 2 на палатка. Офертата им само за палатка беше 850$, което е горе-долу 200$ на ден на човек.

Ползвахме Bobby Tours And Safaris Tanzania, с не много добри отзиви по форимите, но с добра цена и останахме много доволни. Беше през 2008.

Ошкович, би ли дал малко повече информация за тези Боби Турс. Аз писах на около 10 фирми в Аруша и Моши и тези заедно с един техен адаш (Bobby Camping Safaris) дадоха най-ниски цени.

 

Целодневни ли са им гейм драйвс когато няма преходи от едно място на друго, личи ли си да пестят километри/гориво? Пробвал ли си да му кажеш, че искаш да отидеш в някоя по-отдалечена от лоджа част?

 

Шофьора/гид добър ли беше, в смисъл гледаше ли активно/намираше ли животни или само караше, а вие да си гледате и да търсите? Комуникираше ли по радио с други гидове за обмяна на инфо?

 

Машините им гледам са Ланд Крузери с отварящ се покрив, в прилично състояние ли са? Не става въпрос да са нови, ами да не е пред разпадане?

 

В колата имаше ли инвертор (така ли се казва?) за зареждане на батерии на фотоапарати или в кампсайта имаше такава възможност (за Серонера Лодж е ясно)?

 

Предполагам, че за кратера сте нощували на Симба кампсайт, другаде бяхте ли или там 2 вечери? Как са тези public campsites? В смисъл на други хора наоколо и атмосфера и на тоалетни/евентуално душове (знам, че са общи). Топла вода имаше ли?  От Симба май има гледка към кратера, изглежда ми добре на снимки...

 

Според теб дете на 5 години удобно ли е да се вземе на къмпинг за 4 дни (за кратера и за Тарангири), за Серенгети ако отидем ще взема удобна голяма палатка в лагер (Кати-Кати най-вероятно, публичните кампсайтс нещо не ми харесаха там)? Тези 4 дни са 2 преди удобният лагер и 2 накрая, не са подред. Знам, че сте били само с жена ти, но според наблюденията ти. Хубавото на тези северни паркове е, че вземаш джип само за вас и детето има повече място да се разполага, а даже и да се глези, не пречи на чужди хора. Само този къмпинг малко ми се струва неудобен за дете, ако се решим може да се наложи upgrade.

 

Какъв бакшиш дадохте на гида и готвача и бяха ли доволни (то си личи)? Това малко личен въпрос ама си е важна инфо, ако не ти се пише публично, може и на лично съобщение.

 

Когато бяхте на къмпинг осигуряваха ли спални чували или вие си носихте?

 

Много станаха въпросите, ама на които успееш. Мерси предварително!

 

П. П. Как беше района на Серонера откъм концентрация на хищници (лъвове, гепарди, евентуално леопарди) през Януари?

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

За Bobby Tours почват да ти минават същите мисли през главата, като на мен тогава, разбирам те напълно ;)  Защо са по-евтини? Къде е уловката? Сигурно са стари джиповете? и т.н. умувахме, умувахме с жената и се 'хвърлихме'. Следващата оферта спрямо тези 1230$ май беше 1800$, доста разлика и доста въпросителни...четох отзиви в нета и бяха 'шарени', но отсявайки оплакванията бяха от рода на каква храна готвели, докато си на палатка(да, не бяха омари, но си беше местна храна и беше вкусно) и си спомням оплакването за един джип, как са му отказали спирачките на слизане в кратера, сигурно още може да се срещне тази история в нета.

Лошото е, че фирмата не е много малка, джиповете са различни, гидовете, също, а и са минали 5 години от тогава, така че моята извадка, няма да е представителна.

Накратко- останахме много доволни.

 

Не сме били 2 дни на едно място, така че не знам дали биха били целодневни, останах с впечатлението, че каквото поискаме, това става, не пестеше гориво, но не съм искал от него конкретно място, защото по това време не проучвах чак в такива детайли и не си бях наумил район, в който искам да обикаляме, за нас беше важно да видим много животни, беше ни първо сафари и най-важно беше Big5.

 

Шофьорът беше много добър, забелязваше толкова надалече, че трябваше да зумвам с камерата понякога, за да разбера какво ми показва. Говореше си по радиото доста и повечето пъти бяхме първи при хищниците.

 

Джипът беше някаква средна категория Land Cruiser, развали му се акумулаторът и изкарахме половин ден без да гаси колата, после го смени, докато вечеряхме или спахме, не помня, но някакси си го уреди. Покривът се отваряше и гледаш от него, като на всички май джипове в този район, не като в Южна Африка, което е малко по-неудобно, но за начинаещ се чувстваш по-защитен да не си съвсем 'открит', но от това вероятно няма как да избягаш.

 

За зареждане не знам, не ми е трябвало и не съм обърнал внимание.

 

Нашият маршрут беше, Маняра на къмпинг, после Серена Серенгети, после пъблик кемпсайт в Серенгети, май Серонара да беше района и накрая Серена Нгоронгоро. Редувахме ги и не сме се къпали на къмпингите, мисля, че нямаше и къде, в Серенгети по-скоро приличаше на буш кемпинг, само кухнята беше 'заградена', явно, за да не изядат животните храната, иначе си е просто една поляна, така че атмосферата бих я определил като 'екзотична' :), имаше и друга палатка, не бяхме сами. Имахме и готвач, който ни готвеше само в дните, които сме на палатка, също той ни правеше и вдигаше палатката. Въпреки никаквите условия, този къмпинг ми хареса, повече от доста по-уреденият на Маняра и изобщо преживяването от къмпингуване на такова диво място си струва, е за с деца като че не става, малко прекалено ще дойде. Според мен ще е ок с дете, само наисина да ъпгрейднеш малко къмпингите, поне да има топла вода. Гледката беше убийствена от Серена-та на кратера, а и в Серенгети е на хълм и също има гледка.

 

Дадохме на шофьора 100$ и на готвача 40$, шофьора остана доволен, готвача не помня, той беше малко момче- тийнейджър, но готвеше много хубаво, правеше интересни манджи и по няколко, точно както исках, да опитам тяхната кухня, а не някакви интернационални. Сигурно на някой би му се видяло скромно, сандвич с моркови например, но за нас беше ок.

 

Осигуряваха ни спални чували, не сме носели нищо наше.

 

Сега за животните, видяхме на 2 пъти по един леопард, малко повече лъвове и 2 гепарда заедно, за количествата гну и зебри знаеш предполагам, изненадах се колко малко слонове има в този район, нищо общо с Южна Африка, но може и случайно да е било. Иначе в Маняра имаше повече слонове. А болната  ми тема носорозите, видяхме само един в кратера от много много далече. За гепардите бях много горд, те някакси обичат да 'позират', видях, че ти имаш и 3 наведнъж :)  По принцип първият леопард създаде най-много смут, разговори по радиото, после дойдоха и страшно много джипове-5-6, но докато бяхме сами беше много интересно, предполагам, че са редки и за това настана суматохата, както подобно се получи за дивите кучета в Klaserie (Кругер).

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Oshko, а някакви снимки няма ли да покажеш (ако не е нахално да искам)?

Давам, давам, но малко омазахме темата, която всъщност е за други държави...

post-64-0-99829000-1396962910_thumb.jpgpost-64-0-83870500-1396962911_thumb.jpgpost-64-0-33176500-1396962912.jpgpost-64-0-85593100-1396962912_thumb.jpgpost-64-0-34467400-1396962913_thumb.jpgpost-64-0-85444100-1396962913_thumb.jpgpost-64-0-37566100-1396962914_thumb.jpgpost-64-0-93123100-1396962914_thumb.jpg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

За Bobby Tours почват да ти минават същите мисли през главата, като на мен тогава, разбирам те напълно ;)  Защо са по-евтини? Къде е уловката? Сигурно са стари джиповете? и т.н. умувахме, умувахме с жената и се 'хвърлихме'. Следващата оферта спрямо тези 1230$ май беше 1800$, доста разлика и доста въпросителни...четох отзиви в нета и бяха 'шарени', но отсявайки оплакванията бяха от рода на каква храна готвели, докато си на палатка(да, не бяха омари, но си беше местна храна и беше вкусно) и си спомням оплакването за един джип, как са му отказали спирачките на слизане в кратера, сигурно още може да се срещне тази история в нета.

Лошото е, че фирмата не е много малка, джиповете са различни, гидовете, също, а и са минали 5 години от тогава, така че моята извадка, няма да е представителна.

Накратко- останахме много доволни.

 

Не сме били 2 дни на едно място, така че не знам дали биха били целодневни, останах с впечатлението, че каквото поискаме, това става, не пестеше гориво, но не съм искал от него конкретно място, защото по това време не проучвах чак в такива детайли и не си бях наумил район, в който искам да обикаляме, за нас беше важно да видим много животни, беше ни първо сафари и най-важно беше Big5.

 

Шофьорът беше много добър, забелязваше толкова надалече, че трябваше да зумвам с камерата понякога, за да разбера какво ми показва. Говореше си по радиото доста и повечето пъти бяхме първи при хищниците.

 

Джипът беше някаква средна категория Land Cruiser, развали му се акумулаторът и изкарахме половин ден без да гаси колата, после го смени, докато вечеряхме или спахме, не помня, но някакси си го уреди. Покривът се отваряше и гледаш от него, като на всички май джипове в този район, не като в Южна Африка, което е малко по-неудобно, но за начинаещ се чувстваш по-защитен да не си съвсем 'открит', но от това вероятно няма как да избягаш.

 

За зареждане не знам, не ми е трябвало и не съм обърнал внимание.

 

Нашият маршрут беше, Маняра на къмпинг, после Серена Серенгети, после пъблик кемпсайт в Серенгети, май Серонара да беше района и накрая Серена Нгоронгоро. Редувахме ги и не сме се къпали на къмпингите, мисля, че нямаше и къде, в Серенгети по-скоро приличаше на буш кемпинг, само кухнята беше 'заградена', явно, за да не изядат животните храната, иначе си е просто една поляна, така че атмосферата бих я определил като 'екзотична' :), имаше и друга палатка, не бяхме сами. Имахме и готвач, който ни готвеше само в дните, които сме на палатка, също той ни правеше и вдигаше палатката. Въпреки никаквите условия, този къмпинг ми хареса, повече от доста по-уреденият на Маняра и изобщо преживяването от къмпингуване на такова диво място си струва, е за с деца като че не става, малко прекалено ще дойде. Според мен ще е ок с дете, само наисина да ъпгрейднеш малко къмпингите, поне да има топла вода. Гледката беше убийствена от Серена-та на кратера, а и в Серенгети е на хълм и също има гледка.

 

Дадохме на шофьора 100$ и на готвача 40$, шофьора остана доволен, готвача не помня, той беше малко момче- тийнейджър, но готвеше много хубаво, правеше интересни манджи и по няколко, точно както исках, да опитам тяхната кухня, а не някакви интернационални. Сигурно на някой би му се видяло скромно, сандвич с моркови например, но за нас беше ок.

 

Осигуряваха ни спални чували, не сме носели нищо наше.

 

Сега за животните, видяхме на 2 пъти по един леопард, малко повече лъвове и 2 гепарда заедно, за количествата гну и зебри знаеш предполагам, изненадах се колко малко слонове има в този район, нищо общо с Южна Африка, но може и случайно да е било. Иначе в Маняра имаше повече слонове. А болната  ми тема носорозите, видяхме само един в кратера от много много далече. За гепардите бях много горд, те някакси обичат да 'позират', видях, че ти имаш и 3 наведнъж :)  По принцип първият леопард създаде най-много смут, разговори по радиото, после дойдоха и страшно много джипове-5-6, но докато бяхме сами беше много интересно, предполагам, че са редки и за това настана суматохата, както подобно се получи за дивите кучета в Klaserie (Кругер).

 

Много благодаря за подробните отговори! Това да е имало още една палатка освен вас на обществен къмпинг в Серенгети е все едно, че сте били на частен такъв. :) При условие, че не си отвратен от него, мога един от дните да го сложа там и да спестим някой лев, ако сме сами с жена ми. Да се съберат 5-6 джипа да гледат леопард също не е чак толкова много за района... Абе много добре си го измислил с лоджите - хем да платиш само 2, хем гледка и към Серенгети и към  кратера. :)

 

Явно сте хванали и миграцията, щом е имало много гнута и зебри, те се местят през различните месеци. Централно Серенгети не е много "слонско" по принцип, най-добре за слонове наблизо е Тарангири (ако бих заместил Маниара с Тарангири - там има повече животни и огромни баобаби). Гепардите ако са повече от един или е женска с някое от поотрасналите си малки, или са братя. Аз съм виждал и група от 4, но не са ми позирали добре заедно, виждал съм и пълен лов от 3 гепарда на младо гну. Женски и мъжки се виждат накратко само за оплождане. Носорозите са много редки в източна Африка - в кратера (там май бели бяха, не си спомням), езерото Накуру в Кения (бели), в северна Кения  има малко, в Масай Мара изключително малко черни (единични бройки, имахме късмета да открием един, ама го търсихме 5-6 часа и се катерихме с джипа по едно скално възвишение).

 

Още един път да попитам за педиатричния маларон - дъщеря ви имаше ли някъкви странични ефекти? Те дозите ги дават на килограм от 11 до 20, после от 20 нагоре, не са по възраст...

 

Жоро, ако искаш отдели последните постове темата да стане само за Танзания (ако видиш това).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още един път да попитам за педиатричния маларон - дъщеря ви имаше ли някъкви странични ефекти? Те дозите ги дават на килограм от 11 до 20, после от 20 нагоре, не са по възраст...

Нямаше никакви странични ефекти към маларона, всъщност и тримата нямахме. Нейната доза беше по едно хапче, което май е четвърт от голямото и всъщност също струва около четвърт от цената му.

 

За жълтата треска също абсолютно нищо. Но може би е късмет, защото си има хора, които се оплакват от странични ефекти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, по повод маларона, можете ли да ми кажете къде се продава в България и колко струва? Майка ми е обиколила всички големи аптеки в Пловдив и са и казали, че даже го няма на склад. Колко струва и по-изгодно ли е ако го взема от Франция? Благодаря.

Връзка към мнение

Мисля, че в България не се продава Маларон. От Центъра по паразитология наскоро ми казаха, че се продава най-евтино в Берлин по 55 евро опаковка. Аз го закупих от Милано по 60 евро. Там се продава само по лекарско предписание, но го дават и на доверие, ако заявиш, че вече ти е бил предписан, но не носиш рецептата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.