Прескочи до съдържание

Спешно! Заминаване с туристическа виза и брак с американски гражданин


Гост Гост$%3д

Препоръчани мнения

Здравейте!

Имам следният казус и много се надявам за съвети и напътствия от хора,преминали през това. С приятелят ми сме заедно вече 2 години. Той е българин с американско гражданство. Вече два пъти му ходя на гости с туристическа виза. Сега ще заминавам отново с туристическа виза и обмисляме направо да сключим брак там и да остана. Да,обаче,разбрахме че ще имаме пречка за това. Преди да сключиш брак имало изискване да си стоял минимум 3 месеца в страната,преди да се омъжиш. Иначе един вид ,,прецакваш системата,, и ги лъжеш,че уж си отишъл за туризъм,а пък си се омъжил след 5 дена. Вече имам купен билет за след 1 седмица и не знаем как да постъпим. Вариант 1 е да отида там (престоят ми ще е за 2 седмици и се надявам на митницата да ми бият печат поне за 1 месец престой)  и да остана,,нелегално,, поне още 2 месеца,т.е да си просроча престоя и след това да се оженим. Вариант 2(който хич не ми се иска) е да подадем за К1 и да чакаме поне още 1 година докато оправят документите. Проблемът е че туристическата ми виза е само за 1 година и изтича сега края на тази година. Не вярвам на митницата да ми дадат по-дълъг престой от 1 месец. Според вас проблем ли ще е ако замина (и да речем ми дадат 1 месец престой),и да пресроча този престой с още 1-2месеца и тогава да сключим брака? Защото приятелят ми чел някъде,че ако се оженим преди тези 3 месеца,после може да не ми дадат зелена карта и направо да ме баннат. 

А за просрочването на престоя чел,че до 180 дни не било кой знае какъв проблем да просрочиш? Вие какво мислите по въпроса? 

Благодаря предварително на всички отзовали се! 🙂

П.С Тези дни той ще говори и с имиграционен адвокат,но докато чакаме,реших да пиша и тук във форума

Връзка към коментар

Фактът, че туристическата ти виза е само за една година, а не за 10, каквито често дават, ме кара да мисля, че си в по-рискова категория.
Имам приятел с 10-годишна виза и българско и немско гражданство, който мисля, че е получавал и печати за престой за 6 месеца, но въпреки всичко не се ожени в Щатите за жена си-българка с американско гражданство, а в Европа, после си кандидатства по правилата и си изчака да го пуснат със зелената карта. Вероятно е имал много основателна причина да не рискува, въпреки добрия си статус на турист дотогава.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Венелин каза:

Фактът, че туристическата ти виза е само за една година, а не за 10, каквито често дават, ме кара да мисля, че си в по-рискова категория.
Имам приятел с 10-годишна виза и българско и немско гражданство, който мисля, че е получавал и печати за престой за 6 месеца, но въпреки всичко не се ожени в Щатите за жена си-българка с американско гражданство, а в Европа, после си кандидатства по правилата и си изчака да го пуснат със зелената карта. Вероятно е имал много основателна причина да не рискува, въпреки добрия си статус на турист дотогава.

Да,явно той е заминал с K3 виза,която е вече за сключили брак(извън САЩ),а К1 е за годеническа виза(тези които нямат брак и искат да сключат брак в САЩ). Попринцип и ние можем да подадем за К1,но са още доста разправии и най-вече доста чакане. Напоследък сроковете за разглеждане на документите стават все по-дълги(казвам го от наблюдения покрай наши приятели,преминали скоро през тази процедура). В най-добрият вариант ще е още една година чакане за К1. Затова обмисляме варианта с туристическата виза,защото реално заминавам след седмица и ще е най-удобният и бър начин,но дали после няма да имаме проблеми с моите документи за зелена карта? Там е въпросът! Затова се надявам някой от форума да е имал подобен случай и да разкаже как е минало всичко. 🙂

Връзка към коментар
преди 26 минути , mariela2121 каза:

да остана,,нелегално,, поне още 2 месеца,т.е да си просроча престоя

Всяка нелегална постъпка блокира пътя към легално установяване.

 

Попитай за съвет във форума на българите в САЩ http://forum.all.bg/postlist.php/Cat/0/Board/emigusa.

Но преди всичко ползвай официалната информация:

https://www.usa.gov/visas-and-visitors

https://www.usa.gov/immigration-and-citizenship

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нещо ми се пообъркаха нещата и не разбирам... Ще пресрочиш срока за напускане на страната, ще се ожените в Щатите и след това пак ще сте разделени. Ти тук, той там, докато се легализират документите (ако се легализират) и заминеш отново при него. В същото време, ако ти идеш на гости сега, а после той се върне и се ожените в България, пак ще сте разделени след това докато чакате официалните документи. Защо тогава трябва да нарушавате закона? Бързате за нещо ли? Все ще се чака... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Polina каза:

Нещо ми се пообъркаха нещата и не разбирам... Ще се ожените в Щатите, ще пресрочиш срока за напускане на страната и след това пак ще сте разделени ти тук, той там докато се легализират документите (ако се легализират) и заминеш отново при него. В същото време, ако ти идеш на гости сега, а после той се върне и се ожените в България, пак ще сте разделени след това докато чакате официалните документи. Защо тогава трябва да нарушавате закона? Бързате за нещо ли? Все ще се чака... 

Съжалявам,явно в еуфорията си да кажа всичко,не съм се доизразила правилно. Целта ни е да замина сега и да не се връщам изобщо до България после. Да отида с туристическата виза и да се оженим. Но за да не се женим още на 5-тият ден и първата седмица,ще изчакаме 3 месеца,за да няма проблем после със зелената ми карта. А варианта да остана там 3 месеца е да пресроча престоя си. Защото на влизане в САЩ не вярвам да ми дадат повече от един месец престой.

Връзка към коментар
преди 6 минути , mariela2121 каза:

Съжалявам,явно в еуфорията си да кажа всичко,не съм се доизразила правилно. Целта ни е да замина сега и да не се връщам изобщо до България после. Да отида с туристическата виза и да се оженим. Но за да не се женим още на 5-тият ден и първата седмица,ще изчакаме 3 месеца,за да няма проблем после със зелената ми карта. А варианта да остана там 3 месеца е да пресроча престоя си. Защото на влизане в САЩ не вярвам да ми дадат повече от един месец престой.

Не са ли 3 месеца престой? 

Аз съм пътувала с 10 годишна виза и ми дадоха 3 месеца престой. Може би за 1годишна виза  е 1 месец. 

Аз не бих рискувала с американците, както всички до сега са писали, минете си по легания път,колкото и да е мъчителен.

Влезнеш ли в черния списък , трудно се излиза от там.

Връзка към коментар
преди 7 минути , БраниB каза:

Не са ли 3 месеца престой? 

Аз съм пътувала с 10 годишна виза и ми дадоха 3 месеца престой. Може би за 1годишна виза  е 1 месец. 

Аз не бих рискувала с американците, както всички до сега са писали, минете си по легания път,колкото и да е мъчителен.

Влезнеш ли в черния списък , трудно се излиза от там.

Всеки път дават различен престой. Зависи от офицера,но понеже моята виза изтича,не вярвам да ми даде повече от месец.

Връзка към коментар
преди 14 минути , mariela2121 каза:

ще изчакаме 3 месеца,за да няма проблем после със зелената ми карта. А варианта да остана там 3 месеца е да пресроча престоя си.

НЯМА Зелена карта при нелегален престой.

От нелегална нямаш ход към легален документ.

Нелегална означава да си извън закона. 

Извън закона не можеш да подадеш документи - нито за виза, нито за брак.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да нарушиш закона нарочно и после да молиш да се легализираш ми се струва изключително лоша идея. 

Щом ще се консултирате с адвокат, слушайте него, вероятно знае повече от нас.

Иначе по принцип, може на границата да обясниш ситуацията и да помолиш за 3 месеца (при положение, че визата ти е валидна дотогава). Ако не стане, ще кандидатстваш за годеническа виза, или се жените извън САЩ, или все пак виж тия 3 месеца наистина ли са изискване или не...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , tonica каза:

НЯМА Зелена карта при нелегален престой.

От нелегална нямаш ход към легален документ.

Нелегална означава да си извън закона. 

Извън закона не можеш да подадеш документи - нито за виза, нито за брак.

 

 

А добре-всички студенти,които остават нелегално след студентска бригада и се женят след това,как получават статут според вас? Защото аз дори познавам лично такива хора. Само че въпросът при тях е че са стояли повече от 3 месеца в САЩ и се женят(което за американците е ОК). За тях не е ОК да си стоял по-малко от 3 месеца и да се ожениш. Т.е според тях за да се влюбиш или да вземеш такова решение за брак,ти трябват минимум 3 месеца ,,за да го осъзнаеш и да опознаеш чавека,, 

Връзка към коментар

Давам още един линк към форум, в който можеш да получиш адекватна информация:

 

https://www.visajourney.com/forums/forum/80-k-1-fiancee-visa-process-amp-procedures/

 

Не че е невъзможно да се вземе зелена карта от нелегален статус, но си е ходене по мъките и със сигурност хвърляне на не малко пари. Не се знае и дали ще попаднете на правилния адвокат от първия път. Нещо, което според мен би могло да се избегне, ако се мине по стандартната процедура. Вярно, че времето за чакане не е малко, но си спестявате нерви и треперене за определен период.

При всички случаи ти желая успех и се надявам да споделиш после как са се развили нещата 🙂 

Връзка към коментар
преди 1 минута , iliana_t каза:

Давам още един линк към форум, в който можеш да получиш адекватна информация:

 

https://www.visajourney.com/forums/forum/80-k-1-fiancee-visa-process-amp-procedures/

 

Не че е невъзможно да се вземе зелена карта от нелегален статус, но си е ходене по мъките и със сигурност хвърляне на не малко пари. Не се знае и дали ще попаднете на правилния адвокат от първия път. Нещо, което според мен би могло да се избегне, ако се мине по стандартната процедура. Вярно, че времето за чакане не е малко, но си спестявате нерви и треперене за определен период.

При всички случаи ти желая успех и се надявам да споделиш после как са се развили нещата 🙂 

Благодаря ти 😊

Връзка към коментар

Оженете се в БГ и подай документи за зелена карта там. Ние така направихме (мъжо е американец), зелената ми карта беше готова за две седмици. Иначе много сложно става...

Връзка към коментар

Танче, това наскоро ли стана или преди време сте минали по този път?

Не за друго, но и аз четох, че времената за чакане на обработка за имигрантските визи напоследък се увеличават много, поради голяма натовареност и много на брой кейс номера. Ситуацията е динамична явно и всеки случай трябва да се разглежда индивидуално.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Василена каза:

Направи всичко възможно за да не трябва да правиш нищо нелегално . Ако е американски гражданин, а не само със зелена карта проучи всички варианти .

Да,американски гражданин е. Ами сега с нетърпение чакам да мине тази консултация с адвоката и да видим какви са вариантите. Иначе той преди седмица си тръгна от Бг,но ако знаехме че тук може да сключим брак и да подадем там за зелена карта,щяхме да го направим,но честно казано за пръв път чувам за такова нещо

преди 18 минути , TaniaG каза:

Оженете се в БГ и подай документи за зелена карта там. Ние така направихме (мъжо е американец), зелената ми карта беше готова за две седмици. Иначе много сложно става...

А вие сте се оженили тук в Бг и после вие и съпругът ви сте заминали за САЩ(вие с туристическа виза) и там сте подали документите ли? Това честно казано ме изненада и за пръв път го чувам. За съжаление годеникът ми си тръгна от Бг точно миналата седмица и ако знаехме по-рано,щяхме да го направим 😞

Връзка към коментар

Аз не мога да разбера защо някои хора си въобразяват, че като идат в чужбина, могат да си прилагат схемите, които са им дошли наум, и да си мислят, че ще им се размине.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 6 минути , Goal & Boss каза:

Аз не мога да разбера защо някои хора си въобразяват, че като идат в чужбина, могат да си прилагат схемите, които са им дошли наум, и да си мислят, че ще им се размине.

Прав сте,но във всяка ситуация с добър адвокат всичко се оправя. Може да ви изглежда несериозно отстрани,но наистина искам да бъда с този човек и да живеем вече заедно,а не тук животът ми постоянно да е на стендбай. Няма да съм нито първата,нито последната. Аз си имам ЛЕГАЛНА виза до края на годината. Въпросът е да си удължа престоя там по някакъв начин. Чувала съм за така въпросният ,,екстеншън,, на визите,но не съм запозната и затова търсих мнение на хора,които са преминали през това. Била съм два пъти на студентска бригада там+ 2 пъти с туристическа виза и съм се нагледала на какви ли не неща,така че ако обичате не съдете хората,ако не можете да им помогнете.

Връзка към коментар
преди 1 минута , savagejo каза:

Моя приятелка също се омъжи за американец тук, в България, след което подадоха документи за зелена карта и заминаха за САЩ.

А знаете ли колко време им отне да заминат за САЩ,след като сключиха брака в БГ? Ние също имаме вариант за К1 виза(годиническа виза),но трябва да чакаме минимум година за да я одобрят и пок няма на 100% гаранция. Ако документите не се подадат правилно,може да ги върнат и да се чака още една година и така до без край....

Връзка към коментар
преди 5 минути , mariela2121 каза:

А знаете ли колко време им отне да заминат за САЩ,след като сключиха брака в БГ? Ние също имаме вариант за К1 виза(годиническа виза),но трябва да чакаме минимум година за да я одобрят и пок няма на 100% гаранция. Ако документите не се подадат правилно,може да ги върнат и да се чака още една година и така до без край....

Ще ви излъжа, но мисля, че беше няколко месеца. Може би 6. Със сигурност под година им отне да си оправят документите и да заминат.

Не знам обаче дали има значение, че той живя в България по това време.

 

ПС: Това с 3-те месеца не го разбирам. Не се ли отнася за хора който се познават от 3 месеца? Вие се познавате от 2 години, може да го докажете предполагам? Не би трябвало да е проблем тогава.

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , mariela2121 каза:

Била съм два пъти на студентска бригада там+ 2 пъти с туристическа виза и съм се нагледала на какви ли не неща

Обаче имиграционните в САЩ са се нагледали на още повече неща от теб.

 

Нека те светна: изискването на властите е да имаш минимум три месеца легален престой, преди да ти позволят да се омъжиш. Нали се сещаш - на летището имиграционните (а не митничарите) ти удрят печат за месец престой, месецът изтича и хоп - часовникът спира. Оттам нататък и петилетка да стоиш - не се брои. Защо не се брои? Защото си нелегална.

Тоест ти си мислиш, че е добра идея да прецакаш системата два пъти - един път с престоя и втори път с брака.

Тц, не е добра идея.

 

За адвокатите... Може. Ако имаш кинти - може. Тръмп може да е поел ангажимент към избирателите си и да работи по проблема с нелегалните имигранти, но и той знае, че парите въртят света. Така че ако имаш кинти за някой добър адвокат - смело напред! Ще пробиеш стената!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 17 минути , mariela2121 каза:

Аз си имам ЛЕГАЛНА виза до края на годината. Въпросът е да си удължа престоя там по някакъв начин.

В такъв случай спокойно може да искаш 3 месеца престой. За по-сигурно извадете някакъв документ, че имате насрочен брак (съдя по моя опит от друга държава, та не разчитай на 100%). Ако билета ти е с 3 месеца престой вместо една-две седмици е по-сигурно, че ще мине номера, иначе просто може да ви даде колкото е билета.

Освен това е важно тия три месеца как се броят - може ли на чaсти, или последните три месеца, или е откакто се познавате...

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.