Прескочи до съдържание

Спешно! Заминаване с туристическа виза и брак с американски гражданин


Гост Гост$%3д

Препоръчани мнения

Вие решението сте го взели вече предварително, тук търсите успокоение.

 

Информативно от подаването на молба  за К1 до получаването на виза, отнема стандартно 4-5-6 месеца .

 

Вижте и четете из имиграционните форуми за детайлно инфо: visajourney и immigrationhelp 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , stanislavpp каза:

Вие решението сте го взели вече предварително, тук търсите успокоение.

 

Информативно от подаването на молба  за К1 до получаването на виза, отнема стандартно 4-5-6 месеца .

 

Вижте и четете из имиграционните форуми за детайлно инфо: visajourney и immigrationhelp 

 

Аз така или иначе вече имам билет и ще замина поне на ваканция за 2 седмици(дай боже да ми дадат и повече) и след това ще го мислим. Не си мислете че аз искам да си прецакам бъдещето. Но факт е че хората стоят с години нелегални и пак си уреждат статута. Да не говорим за мексиканците. Аз не искам да стоя нелегално с години,нито пък се женя за документи. Но ако наистина адвоката каже,че няма смисъл да рискуваме,ще си подадем документите за К1 и ще изчакаме една година и каквото стане. 

Благодаря на всички за мненията. Ще прочета и тези два сайта,които ми препоръчахте

преди 10 минути , neuromancer каза:

В такъв случай спокойно може да искаш 3 месеца престой. За по-сигурно извадете някакъв документ, че имате насрочен брак (съдя по моя опит от друга държава, та не разчитай на 100%). Ако билета ти е с 3 месеца престой вместо една-две седмици е по-сигурно, че ще мине номера, иначе просто може да ви даде колкото е билета.

Освен това е важно тия три месеца как се броят - може ли на чaсти, или последните три месеца, или е откакто се познавате...

Няма как да вляза в страната с намерението да се женя. То попринцип това е целта на туристическата виза-да отидеш с цел туризъм 🙂 Ако им кажа,че си имам годеник в Америка,още на летището имиграционният офицер ще ме изпрати за Бг и няма да ме пусне да вляза.

Връзка към коментар

Аз пак ще се повторя, че не е една година , а между 4 и 6 месеца ( при коректно попълнени документи). Не зная колко от мексиканците са уредили статус, но за тях голямата печалба е, че децата им са американски граждани и няма да живеят в мизерни условия в Мексико като родителите си.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

аз никакъв опит не мога да споделя, само малко филмов - лошото е, че не мога да се сетя името, но го даваха наскоро по HBO, и беше за източно-европейка и нейните перипетии с имиграционния, който трябваше да й даде зелена карта, след като се беше омъжила доста скоростно за един местен пострадал бачкатор, с който "се бяха влюбили" за два месеца, докато тя му била болногледачка.... та имаше бая грозни сцени с изнудвания, секс-услуги и какво ли не за прословутата зелена карта - това по повод брак преди трите месеца

 

другият - сериалът The Affair /супер добър, между другото/, та там в едната двойка мацката беше изначално нелегална, въпреки че е израстнала в Щатите /това не ми става много ясно, как дотътряш до 25-26 годишна възраст изцяло нелегален/, но си се омъжи официално за американец, след което обаче все я беше страх да подаде документи за карта, за да не я екстрадират към Латинска Америка, от която оригинално е родом, съответно очевидно и, въпреки брака си, пак оставаше нелегална и всяко спиране от полицай докато кара, се превръщаше в нечувана драма; обясняваха в сюжета, че единственият начин да се узакони, след като е пребивалала нелегално, е да докаже, че някой в страната има невероятна нужда от нея /примерно дете, на което да стане попечител/

 

ясно, че са филмови истории, обаче и на мен ми се струва, че всяко престъпване на правилата и сроковете за пребиваване, по-скоро ще ви забави в процедурите, и ако е само чакане на една година повече, ще трябва да се смятате за късметлии

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Аз пак ще се повторя, че не е една година , а между 4 и 6 месеца ( при коректно попълнени документи). Не зная колко от мексиканците са уредили статус, но за тях голямата печалба е, че децата им са американски граждани и няма да живеят в мизерни условия в Мексико като родителите си.

Ами сега едни наши семейни приятели наскоро преминаха през тази процедура за К1 виза и чакаха общо 10 месеца. Като добавим после интервюто в София и самото заминаване,става г/д година. Със всеки изминал ден сроковете за разглеждане на кейсовете се удължава. Преди години даже знам,че срока за К1 е бил 2-3 месеца

преди 3 минути , antea каза:

аз никакъв опит не мога да споделя, само малко филмов - лошото е, че не мога да се сетя името, но го даваха наскоро по HBO, и беше за източно-европейка и нейните перипетии с имиграционния, който трябваше да й даде зелена карта, след като се беше омъжила доста скоростно за един местен пострадал бачкатор, с който "се бяха влюбили" за два месеца, докато тя му била болногледачка.... та имаше бая грозни сцени с изнудвания, секс-услуги и какво ли не за прословутата зелена карта - това по повод брак преди трите месеца

 

другият - сериалът The Affair /супер добър, между другото/, та там в едната двойка мацката беше изначално нелегална, въпреки че е израстнала в Щатите /това не ми става много ясно, как дотътряш до 25-26 годишна възраст изцяло нелегален/, но си се омъжи официално за американец, след което обаче все я беше страх да подаде документи за карта, за да не я екстрадират към Латинска Америка, от която оригинално е родом, съответно очевидно и, въпреки брака си, пак оставаше нелегална и всяко спиране от полицай докато кара, се превръщаше в нечувана драма; обясняваха в сюжета, че единственият начин да се узакони, след като е пребивалала нелегално, е да докаже, че някой в страната има невероятна нужда от нея /примерно дете, на което да стане попечител/

 

ясно, че са филмови истории, обаче и на мен ми се струва, че всяко престъпване на правилата и сроковете за пребиваване, по-скоро ще ви забави в процедурите, и ако е само чакане на една година повече, ще трябва да се смятате за късметлии

Мнението ви беше интересно,много ви благодаря. По филмите нещата са малко ,,украсени,, но наистина е кофти ако стоиш с години нелегален,защото в крайна сметка си Никой,ако нямаш документи.

Връзка към коментар

Аз имам такъв случай в обкръжението си. Мацката замина, остана след изтичане на визата, омъжи се и няколко месеца по-късно я екстрадираха с доживотна забрана да се връща в Щатите. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Аmélie каза:

Аз имам такъв случай в обкръжението си. Мацката замина, остана след изтичане на визата, омъжи се и няколко месеца по-късно я екстрадираха с доживотна забрана да се връща в Щатите. 

Ако беше мексиканка, щеше да се уреди.

А мъжът ѝ? Тръгна ли с нея?

  • Смея се 1
Връзка към коментар
4 minutes ago, Goal & Boss said:

Ако беше мексиканка, щеше да се уреди.

А мъжът ѝ? Тръгна ли с нея?

Тръгна, по любов се бяха взели. Сега живеят някъде из Европа. 

Мисълта ми беше, че пуснеш ли се в схеми, може да си вкарараш ужасен автогол. За няма и година легално уреждане на всичко, заслужава ли си.... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , Аmélie каза:

Аз имам такъв случай в обкръжението си. Мацката замина, остана след изтичане на визата, омъжи се и няколко месеца по-късно я екстрадираха с доживотна забрана да се връща в Щатите. 

Ужаст! Това звучи много крайно от тяхна страна(на американците),но вярвам,че може и да го направят.

Аз първата година се запознах с една компания българи(4-5 човека),които вече 7-ма година стоят там нелегални( с изтекла J1 visa). До тогава не са имали проблеми. Миналата година едно от момичетата се омъжи и сега получи временна зелена карта. Другите 2-ма са още там,а последното момче наскоро се прибра за постоянно в Бг. Един от българите от моята къща също остана там,беше 3-4 месеца нелегален и след това се ожени...явно всичко си е до късмет

Връзка към коментар

Най-добре ще те посъветва адвокат. Нашата процедура беше преди 15 години. Оженихме се в БГ, минахме интервю в консулството два дни след сватбата и зелената ми карта беше готова за две седмици. Имах няколко туристически визи в паспорта, последната беше още валидна, но исках да замина със зелената карта. 

Първоначалната зелена карта беше временна, след две години трябваше пак да сме на интервю (в Щатите) и да докажем, че сме още заедно, след това ми дадоха постоянна зелена карта. 3 години след сватбата се кандидатства за гражданство (ако го искаш, не е необходимо, но е по-лесно за започване на държавна работа и може да гласуваш). 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще я посъветва добре , минимум 200$ само за съвета и едни 5000-10000$ да попълни документите. Имам близки   “набили” 20000-30000$ за адвокат и получили отказ, след това обжалвали самостоятелно и спечелили зелена карта. Четене, ама сериозно четене из главните имиграционните форуми, ще е много по-полезно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен проучете добре въпроса, подайте за годеничка виза и действайте по правилата. Една година е нищо време в дългосрочен план. Защо е това бързане - с него най-много да усложните нещата. Успех!

Връзка към коментар

Само да кажа, че твоите примери от преди няколко години може и най-вероятно са нерелевантни днес. Започна кампанията за изборите догодина и основна точка на Тръмп е борбата с нелегалната емиграция, да не кажа най-основната. По какъв начин ще рефлектира това, дали решенията му пак ще се обжалват от съдилища и т.н., нямам представа. Със сигурност обаче няма да е по-лесно и не разчитай, че ако на някой му се е разминали преди Х години, същото ще се случи и с теб. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , mariela2121 каза:

Един от българите от моята къща също остана там,беше 3-4 месеца нелегален и след това се ожени...явно всичко си е до късмет

Всичко си е до късмет, когато в допълнение на единствения непредвим фактор - времетраенето на легалната процедурата - решиш да тръгнеш по пътечката на едни мимолетни свои познати или на онази "една жена каза" и от там да извадиш така необходимите ти тънки средностатистически изводи, според които да вземеш правилно решение за бъдещето си. Какво очакваш да получиш от спешна тема като първо мнение във форум, даже ако тук се включваше американският консул? При нужда от допълнителни неустойчиви елементи в начинанието си - може да се ожените в Мексико или (при съответно по-висока лична рискова поносимост) да се разходите до Техеран, където да ви бракуват в мавзолея на Имам Хомейни. Съдбата обича смелите.

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , juriwaro каза:

Всичко си е до късмет, когато в допълнение на единствения непредвим фактор - времетраенето на легалната процедурата - решиш да тръгнеш по пътечката на едни мимолетни свои познати или на онази "една жена каза" и от там да извадиш така необходимите ти тънки средностатистически изводи, според които да вземеш правилно решение за бъдещето си. Какво очакваш да получиш от спешна тема като първо мнение във форум, даже ако тук се включваше американският консул? При нужда от допълнителни неустойчиви елементи в начинанието си - може да се ожените в Мексико или (при съответно по-висока лична рискова поносимост) да се разходите до Техеран, където да ви бракуват в мавзолея на Имам Хомейни. Съдбата обича смелите.

Хахахаха,забавляваш ме от сърце! Нас не ни мисли,спокойно! Ще се оправим! 😉 

В мненията си не съм казала как ще постъпя и какво ще направя-първоначалната ми цел беше за мнение на човек МИНАЛ през тази процедура. Не казвам,че което и да било мнение би ми повлияло,смятам се за достатъчно интелигентен човек. Просто не искам да съм като кон с капаци,а все пак да изслушам хора ,,изпатили си,, от живота или сблъскали се с подобен казус.Това са съвети и споделяне на информация,а не Спешно някой да ми реши проблемите. 

Връзка към коментар
преди 40 минути , mariela2121 каза:

Хахахаха,забавляваш ме от сърце! Нас не ни мисли,спокойно! Ще се оправим! 😉 

 

 

 

Супер! 

Хората тук са добронамерени,  но така както тръгваш... 

Отдавам го на възрастта,  ако 21 е възрастта. 

 

Аз също препоръчвам да поразпиташ в all при българите в САЩ.  Там има всякакви житейски истории -  нелегални,  легални,  женени,  разведени,  има всякакви. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

tГледам я темата днес цял ден и не спирам да се чудя. Двама души, българи, се чудят, как да се оженят трудно, при положение, че тук могат да го направят от днес, за днес. И, ако човекът с американския паспорт има двойно гражданство, даже и клетвена декларация не му трябва.

 

https://bg.usembassy.gov/bg/u-s-citizen-services-bg/child-family-matters-bg/marriage-bg/

 

Тука си пише, как става и на наша, и на американска земя.

 

преди 1 час, mariela2121 каза:

Хахахаха,забавляваш ме от сърце! Нас не ни мисли,спокойно! Ще се оправим! 😉 

В мненията си не съм казала как ще постъпя и какво ще направя-първоначалната ми цел беше за мнение на човек МИНАЛ през тази процедура. Не казвам,че което и да било мнение би ми повлияло,смятам се за достатъчно интелигентен човек. Просто не искам да съм като кон с капаци,а все пак да изслушам хора ,,изпатили си,, от живота или сблъскали се с подобен казус.Това са съвети и споделяне на информация,а не Спешно някой да ми реши проблемите. 

Но според мен, интелигентният човек, първо се справя с официалната информация, после, се допитва до адвокат - специалист по тези въпроси.

А не - в случаен форум, с непознати хора.

Всъщност - би могло и второто, ей така, за чесане на езици и тролуване, при повечко свободно време.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , AlexandraKo каза:

Гледам я темата днес цял ден и не спирам да се чудя. Двама души, българи, се чудят, как да се оженят трудно, при положение, че тук могат да го направят от днес, за днес. И, ако човекът с американския паспорт има двойно гражданство, даже и клетвена декларация не му трябва.

 

https://bg.usembassy.gov/bg/u-s-citizen-services-bg/child-family-matters-bg/marriage-bg/

 

Тука си пише, как става и нанаша, и на американска земя.

 

Но според мен, интелигентният човек, първо се справя с официалната информация, после, се допитва до адвокат - специалист по тези въпроси.

А не - в случаен форум, с непознати хора.

Всъщност - би могло и второто, ей така, за чесане на езици и тролуване, при повечко свободно време.

Отдавна сме прочели за процедурата да се оженим тук. Това се случва с К3 виза,която отнема до 2 години 😉

И според вас ако беше толкова лесно да се оженим в Бг и да замина,мислите ли че щеше да ги има всичките тези годенически и spouse visi ? До сега половин България да се бяха оженили тук фиктивно и да заминат още утре. Иска ми се,но не става така лесно ,,от днес за днес,,

Връзка към коментар

Аз нямам виза, нито съм ходила в САЩ, ама наскоро в някаква политическа програма говориха за това, как админстрацията на Тръмп разделяла семейства, които от дълги години живеят в САЩ. Ставаше въпрос за нелегални възрастни и техните, деца родени в САЩ и поради тази причина станали американски граждани. Оказа се, че екстрадират родителите и оставят децата и така въпреки дългите години на престой сега имало страшно много разделени семейства. 

Ти си имаш глава на раменете, но да не се случи женени да ви разделят и не само ти да не можеш да стъпиш повече в САЩ, но и да накараш приятеля си тогава твой съпруг, да избира между теб и това да жевее в щатите.  Да правиш неща, които може да се отразят на целия ти живот в негативен аспект, заради няколко месеца изчакване, не е добра идея. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 минути , mililia каза:

Аз нямам виза, нито съм ходила в САЩ, ама наскоро в някаква политическа програма говориха за това, как админстрацията на Тръмп разделяла семейства, които от дълги години живеят в САЩ. Ставаше въпрос за нелегални възрастни и техните, деца родени в САЩ и поради тази причина станали американски граждани. Оказа се, че екстрадират родителите и оставят децата и така въпреки дългите години на престой сега имало страшно много разделени семейства. 

Ти си имаш глава на раменете, но да не се случи женени да ви разделят и не само ти да не можеш да стъпиш повече в САЩ, но и да накараш приятеля си тогава твой съпруг, да избира между теб и това да жевее в щатите.  Да правиш неща, които може да се отразят на целия ти живот в негативен аспект, заради няколко месеца изчакване, не е добра идея. 

Много сте права! Съгласна съм!

Връзка към коментар
преди 30 минути , mariela2121 каза:

Това се случва с К3 виза,която отнема до 2 години

Това е самата истина. Една моя приятелка се омъжи за българин с американско гражданство и им отне близо две години да се съберат там вече като съпруг и съпруга.

Само че правилата са си правила, а любовта понякога иска жертви.

Впрочем САЩ вече си имат нов посланик в България - Херо Мустафа. Самата тя като дете живее две години в бежански лагер и чак след това семейството ѝ получава право да се премести в САЩ.

Връзка към коментар
2 hours ago, mariela2121 said:

Хахахаха,забавляваш ме от сърце! Нас не ни мисли,спокойно! Ще се оправим! 😉 

В мненията си не съм казала как ще постъпя и какво ще направя-първоначалната ми цел беше за мнение на човек МИНАЛ през тази процедура. Не казвам,че което и да било мнение би ми повлияло,смятам се за достатъчно интелигентен човек. Просто не искам да съм като кон с капаци,а все пак да изслушам хора ,,изпатили си,, от живота или сблъскали се с подобен казус.Това са съвети и споделяне на информация,а не Спешно някой да ми реши проблемите. 

Ами аз ти казах за жена, минала по точно този път и как всичките им планове като семейство се сгромолясаха с трясък. И тя така вярваше, че няма кой да се занимава точно с Нея, че няма кой да забележи, че Пешо от предходната бригада бил останал и никой не разбрал, че бг адвокатът ще им даде реален съвет. И все в този ред на мисли. 

Виждам някакво ужасно противоречие в теб и извинявам се, но някаква незрялост, точно като детенце, което тропа с краче. Казваш, че си интелигентна и не искаш да подхождаш като кон с капаци, в същото време търсиш нелегален начин да емигрираш, защото нямаш търпение, като зрял човек, да изчакаш няколко месеца повече. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , Аmélie каза:

Ами аз ти казах за жена, минала по точно този път и как всичките им планове като семейство се сгромолясаха с трясък. И тя така вярваше, че няма кой да се занимава точно с Нея, че няма кой да забележи, че Пешо от предходната бригада бил останал и никой не разбрал, че бг адвокатът ще им даде реален съвет. И все в този ред на мисли. 

Виждам някакво ужасно противоречие в теб и извинявам се, но някаква незрялост, точно като детенце, което тропа с краче. Казваш, че си интелигентна и не искаш да подхождаш като кон с капаци, в същото време търсиш нелегален начин да емигрираш, защото нямаш търпение, като зрял човек, да изчакаш няколко месеца повече. 

Адвоката с който ще се консултираме се намира в Америка и е имиграционен адвокат,който всеки ден се занимава с такива кейсове. Вярвам ви за тази ваша позната. Никой не е казал,че ще избера ,,нелегалният начин,, за да остана там. При положение че,така или иначе имам варианти. Съгласна съм,че няма смисъл заради няколко месеца,да си рискува човек бъдещето. Повярвайте ми имала съм хиляди възможности още предните пъти да остана там,но не съм го направила точно поради тази причина,понеже съм премислила разумно нещата и съм преценила,че не искам да съм една от многото нелегални,при положение,че си имам годеник с гражданство.

Грешката ми е,че наистина искам всичко да стане по възможно най-бързият начин и просто съм нетърпелива.Но не съм тръгнала да го правя,преди да съм разбрала какви могат да бъдат последствията. 

Сигурна съм,че разумът ни ще надделее.

Връзка към коментар

Хич не си го и помисляй това с нелегалния престой!  Преди време може и на някого да му се е разминало, но сега ситуацията е съвсем различна!  За да събира точки в предизборната си кампания, Тръмп е обявил жестока война на имигрантите (и не само нелегалните!), обвинявайки ги за всички злини и неблагополучия в страната, така че може да го отнесеш много сериозно!  Не искам да политизирам темата, просто - забрави за нелегален престой!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.