Прескочи до съдържание

Приложение за компенсации при закъснение


Препоръчани мнения

преди 18 часа, Coo каза:

Как да печелим пари, докато пътуваме в чужбина? 😉

https://youtu.be/j3Y08uKwz5Q

(Телевизия Европа)

Става въпрос за андроид приложението Colibra, според което ще ви дадат 100 евро незабавно при забавяне на самолета от 60+ минути. Срещу тази сума фирмата изкупува вашето вземане от АК и е вече нейна работа как ще се справи с това.

Много интересно звучи, дано реализацията да е на ниво. Отсега виждам как магеланци чупят парите с това приложение. 😀 Някой има ли реален опит с това приложение?

Връзка към мнение
преди 10 минути , vorbis каза:

Става въпрос за андроид приложението Colibra, според което ще ви дадат 100 евро незабавно при забавяне на самолета от 60+ минути. Срещу тази сума фирмата изкупува вашето вземане от АК и е вече нейна работа как ще се справи с това.

Много интересно звучи, дано реализацията да е на ниво. Отсега виждам как магеланци чупят парите с това приложение. 😀 Някой има ли реален опит с това приложение?

това само в обхвата на директивата 261 ли работи? Че имам разни полети из Ю. Америка, за които официално нищо не се полага...

Връзка към мнение

Аз като вкарвам едни кодове на полети (извън ЕС) и ми казва, че работи само за "Европейски пътувания". Обаче пък в Европа има страни, които не са ЕС...  Иначе на разцъкване за ЕС ми предлага 30 евро за закъснение над 1 час, 107 евро - за 3 часа... Нямам реален полет към момента в ЕС, за да пробвам с него и като гледам следващите месеци полетите ми ще са извън ЕС. @vorbis , @neuromancer или някой друг - Ще съм благодарна да споделите опит, че се замислям дали да ги ползвам... 🙂

Връзка към мнение

щом е по директива 261, значи под Европа се разбира ЕС. Щом пробваш, пробвай с Украйна или Албания да видим какво ще каже

 

ПП това явно е усъвършенствана версия на фирмите, които предлагат помощ по директивата, направено модерно с приложение и технология

 

Връзка към мнение

Тествах. Изглежда само ЕС регистрация на компанията приемат:

2B 230 Пиза Тирана, Albawings - не работи
OS 849 Виена Тирана, Austrian - работи, предлага компенсация от 30 до 107евро (1-3ч)

На мен за следващите ми дестинации не ми върши работа, но ще го пробвам все някой ден...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз ги гледах преди време, обаче нещо не ми се стори много атрактивно, може и да бъркам, разбира се. 
Както става дума по-горе - 30€ за 1 час закъснение не е кой знае какво - срещу 10€ Wizz, например, предлагат 100€ wizz-кредит при закъснение над 1 час ,  107€ за три часа, при положение , че евентуално по директивата може да ти се полагат 250-400€  ... 
Предимството е, че, ако схващам правилно, се изплаща обезщетение независимо от причината за закъснението и другото - ако можеш да правиш заявка до половин час преди полета - тук може да има смисъл - ако например видиш, че самолета от предния полет закъснява  ... 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съмнявам се да изплащат обезщетения независимо от причината за закъснението. По-скоро би трябвало да ползват някакъв софтуер, който да следи за лоши метеорологични условия в начална/крайна точка и на момента да получаваш отговор дали си одобрен за обезщетение.

Връзка към мнение

На пръв поглед звучи добре, но като идея е малко странно. Например как така ще искаш обезщетение за закъснение над 1 час? Нали по европейската директива закъснения над 3 часа се считат за такива, по които може да се иска обезщетение? Освен това както някъде горе се спомена, за какво да си вземеш 100 евро за закъснение над 3 часа, като можеш да обжалваш за обезщетение до 400 евро в този случай? Съгласен съм, че авиокомпанията може да откаже такова поради ред причини, една от които е времето. Но пък може първо да пробваш да си вземеш по каналния ред 400-те евро, ако ти откажат тогава да продължиш с приложението. Или?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз им гледах и сайта, не са писали до кога най-късно можеш да "кандидатстваш" за обезщетение. Предполагам, че се очаква да си вкарам полета, да си кача бордната карта за полет за след 3-4-5-6 дни, за да я приеме приложението..

Иначе на мен ми изглежда, че май пари не искат, не са застраховки, просто ако стане нещо, ти приемаш сумата/времето, която посочват, а те се борят за останалото като прибират разликата.

Реално обаче в момента аз нямам истински полет под ръка, че да тествам:) 

 

Връзка към мнение

На мен ми звучи много добре,че плащат при закъснение над 1 час.При моите пътувания,най-честите закъснения на полет са били от 1 до 2ч.Тези над 3ч се случват далеч по-рядко.

Сега ми хрумва,че човек може рязко да забогатее,ако си купи  достатъчно билети за късните полети на БГ ер през лятото.🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , t_petkov каза:

На пръв поглед звучи добре, но като идея е малко странно. Например как така ще искаш обезщетение за закъснение над 1 час? Нали по европейската директива закъснения над 3 часа се считат за такива, по които може да се иска обезщетение? Освен това както някъде горе се спомена, за какво да си вземеш 100 евро за закъснение над 3 часа, като можеш да обжалваш за обезщетение до 400 евро в този случай? Съгласен съм, че авиокомпанията може да откаже такова поради ред причини, една от които е времето. Но пък може първо да пробваш да си вземеш по каналния ред 400-те евро, ако ти откажат тогава да продължиш с приложението. Или?

Не, принципът е друг - аз доколкото разбирам - ти се отказваш от полагащото ти се обезщетение (за съответния полет) по Директивата и в замяна те ти обещават компенсация и в случаи, в които по Директивата няма да получиш обезщетение, като закъснение 1 час, например.

Не ми е много ясно обаче как точно се оформя юридически този отказ в тяхна полза, така само с регистрация в приложението не ми звучи много възможно, предполагам, че за такова нещо трябва някакъв тип пълномощно, но така онлайн ..., не знам ...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
8 minutes ago, Фил said:

Не, принципът е друг - аз доколкото разбирам - ти се отказваш от полагащото ти се обезщетение (за съответния полет) по Директивата и в замяна те ти обещават компенсация и в случаи, в които по Директивата няма да получиш обезщетение, като закъснение 1 час, например.

Не ми е много ясно обаче как точно се оформя юридически този отказ в тяхна полза, така само с регистрация в приложението не ми звучи много възможно, предполагам, че за такова нещо трябва някакъв тип пълномощно, но така онлайн ..., не знам ...

Тоест цялата работа е, че трябва да го заявиш това преди да е имало каквото и да било закъснение? Тоест ако има има? А не вече при появило се такова?

Връзка към мнение
В момента, t_petkov каза:

Тоест цялата работа е, че трябва да го заявиш това преди да е имало каквото и да било закъснение? 

Абсолютно! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Току що проверих статистиката ми от последните 549 полета - едва 26 са закъснели над 60 минути.. Авиокомпаниите значително подобриха точността, но в летния период със сигурност пак ще се увеличат закъсненията. Все пак вкарах три предстоящи полета в приложението. Предварително трябва да се избере на какво закъснение се залага. Всъшност няма реален залог, а по-скоро избор при какво закъснение да платят компенсация срещу отказ от компенсации по Регламент (ЕО) № 261/2004.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
19 minutes ago, t_petkov said:

Тоест цялата работа е, че трябва да го заявиш това преди да е имало каквото и да било закъснение? Тоест ако има има? А не вече при появило се такова?

Да, но доколкото им разбирам, не даваш пари предварително, само при закъснение получаваш. 

Т.е. за разлика от застраховка, където даваш Х и получаваш ХХ, тук не даваш нищо, но на закъснение получаваш 30-70-100евро, като един вид още преди да знаеш дали ще има 1-3ч. или няма да има закъснение, си преотстъпил твоето право на обезщетение от авиокомпанията на тях. Ти си получаваш тези 30-100евро, а те се борят с нея... Те и Airhelp и подобни май вземаха някакви суми от обезщетениято, сега не помня схемите. Не знам как и наистина ли плащат за 1ч. Ами ако е случай на спор дали е 58мин. или 62мин, какво правя?

Връзка към мнение
3 minutes ago, Радослав said:

Заинтригувах се,

По всичко изглежда, че полета ми за Катания, тази вечер от 20.30 ще има закъснение. Регистрирах го, да видим.

Ако има закъснение, май ти ще си първият, който ще рапортува 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Радослав каза:

Заинтригувах се,

По всичко изглежда, че полета ми за Катания, тази вечер от 20.30 ще има закъснение. Регистрирах го, да видим.

Разбра ли до колко време преди полета можеш да го регистрираш? 

Връзка към мнение

Само аз ли, подхождам с недоверие към подобни оферти?

Кой раздава ей така,пари?

Или, пък,през стогодишния си живот не съм случила на такъв.:(((

Уловка винаги има,според мен.:(

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

хм, интересно звучи, ще го наблюдаваме приложението, пък дано някой скоро сподели как работи наистина.... от това, което прегледах набързо, са замесени блокчейн вериги, и въпреки че фирмата зад приложението е чисто нова, същият собственик има други успешни начинания /съдейки по публичния търговски регистър/ 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, koliob каза:

Току що проверих статистиката ми от последните 549 полета - едва 26 са закъснели над 60 минути.. Авиокомпаниите значително подобриха точността, но в летния период със сигурност пак ще се увеличат закъсненията. Все пак вкарах три предстоящи полета в приложението. Предварително трябва да се избере на какво закъснение се залага. Всъшност няма реален залог, а по-скоро избор при какво закъснение да платят компенсация срещу отказ от компенсации по Регламент (ЕО) № 261/2004.

А това означава ли, че ако изберем вариант за обезщетение при забава 1-3 часа, а закъснението е над 3 часа, не търсим нишо от тях и минаваме на доста по-голямото обезщетение по директивата?

Връзка към мнение
преди 17 минути , AlexandraKo каза:

 

Уловка винаги има,според мен.:(

 

Все пак целта е да изкарват пари. 

В крайна сметка губиш единствено правото си на пълноценно обезщетение при закъснение на полета по правилата на Директивата. 

Всеки си преценява. На прима виста аз не бих се включил.  Все едно да си преотстъпя попълнения фиш от тотото 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.