Прескочи до съдържание

Крит - дълъг уикенд и кола под наем


Препоръчани мнения

На 21.06.2019 г. в 0:15, Jorro каза:

Обмислям дълъг уикенд на о-в Крит събота- вторник. Разгледах цените на колите и най-евтиния ми вариант е 155 евро за дати 20-23.07. Отделно поне 50 евро за гориво. Ще бъдем 2-ма души и се чудя дали си заслужава колата или да ползваме автобус. Като цяло си представям задължително плаж на Балос, ако има вариант Елафониси, но ме притеснява, че може би няма как да се направи с автобус. За сега намирам добри цени на нощувки само в района на Ханя и по-конкретно - Platanias,  Gerani, Агиа Марина и Skoutelonas около 160 евро за двойна стая за 3 нощувки. Какво ще ме посъветвате за транспорта?

Моята програма за това време, би била следната: от летището кола под наем (cretarent са чудесен избор) и директно към Елафиниси през Елос. Настаняване някъде там - почти до плажа са elafonisi resort и elafonisi village, но в близките селца често има табели, че се отдават стаи. Така че може и на място, ако се търси по-евтин вариант. 

 

Ден 2 - нещото, което мен най-много ме впечатли е залезът на Балос. Каране от Елафониси, до някое най-близко място за настаняване за Балос (около Kaliviani),  по прекрасния с гледки път към Innachori - Amgdalokefali. Зареждате батериите и малко по-следобед към Балос. Плажът затваря в 20 ч.! 😃 (Поне така бе на 6 юни). И се качвате , за да се насладите на залеза!

На мен Кисамос не ми хареса. Фаласарна за такова кратко пътуване - също.

 

Ден 3 - към Ханя или направо към Сейтан Лимани. В зависимост от времето, което прекарате там, може да съчетаете разходка по пристанището на Ханя и плаж около Агио Апостоли (три малки плажчета).

 

По-евтин вариант за храна е пазаруване от Лидл или SYNKA в Ханя, а в събота има и пазар на ул. Minoos , а в близост има безплатен обществен паркинг. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Да докладвам за колата от https://www.auto-kappa.gr , плащане в брой, пълна застраховка, никакви грижи. Към 320 км навъртяхме, слизането към Seitan limania beach не е за слаби сърца и шофьори, до Балос е изнервящо друскаво и дълго.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.