Прескочи до съдържание

Египет - бързи въпроси


prozium

Препоръчани мнения

Обменният курс на летището е добър. При екскурзиите с круиз, няма да имате много допълнителни възможности за обмяна. 

Наистина може и с долари да се пазарува на повечето места, като закръглят нагоре.

 

Задължително се заредете с 1-доларови банкноти.

 

Връзка към мнение

Ние също бяхме на круиз, обменихме първата вечер в един хотел в Хургада - имаше такава машина. Помня, че курсът беше по - добър от този на летището. Имаше и мол , сравнително близо, там също можеше да се обмени.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
На 31.01.2020 г. в 8:33, andongatev каза:

Здравейте, предстои ми круиз по Нил с посещение на доста храмове по поречието на Нил, посещение на Кайро и нощувки в Хургада. Откъде е най-добре да обменя египетска валута - в България или на летището? Долари да обменям ли? 
 

Ние също ще ходим на круиз по Нил и след всичко прочетено ,разбрах ,че с долари е най - изгодно .Например за бакшиш даваш 1 долар това е около 16 техни паунда ,а иначе трябва да дадеш 20 паунда в техни пари .Другото ,там е много евтино ,дали ще си купиш долари с 10 стотинки по - евтино от някъде ,няма значение ,все пак отиваме да си почиваме ,разгледаме и разберем Древен Египет .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, andongatev каза:

Ясно, в такъв случай - кога и на кого се дават бакшиши 😄 

Започват да си искат още след кацането. Един път да ти помогнат за куфара и да го сложат в багажното на автобуса за трансфера, втори път да ти го извадят, а също и пиколото в хотела. Това е общо взето. Но ми прави лошо впечатление как в някои хотели започват едва ли не да те изнудват на рецепция с идеята да ти предложат най-добрата стая за настаняване и доста хора им се връзват.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Имам питане към онези правили круизи по Нил (особено с организирани турагенции от България):  Много ли е тежка програмата? Четох че често се става в 3 - 4 сутринта 😒🤫🙄  Смятам да заведа родителите си и обмислям до колко е подходящо за тях такова препускане всеки ден. Те са около 60 годишни (за мен са си млади, ама....  за тоя тип екскурзии и обикаляне)

 

Връзка към мнение

Аз бях през ноември 2019-та по следната програма:

Ден 1: Кайро - музея

Ден 2: Кайро - Старо Кайро (допълнителна екскурзия) + пирамидите

Нощен влак до Асуан

Ден 3: Язовира и храма на Изида + разходка с фелука

Ден 4: Абу Симбел (допълнителна екскурзия) + Ком Омбо

Ден 5: Едфу + Луксор

Ден 6: Долината на царете + храма на Хатшепсут+ Карнак

Автобус до Хургада

Ден 7: Хургада

 

Предвид броя на посетените места е доста натоварена програмата, но не бих казал че е чак тежка.

Единствено за Абу Симбел се тръгва към 4:00-4:30ч сутринта, но пък имаш 2-3 часа, в които можеш да спиш в автобуса. Това е допълнителна екскурзия, която си беше по-скъпа от останалите, но доста си заслужава, много е впечатляващ комплекса там.

В ден 5 до храма в Едфу се ходи преди закуска, но се тръгва примерно около 6:00ч сутринта и не е чак толкова фрапиращо. Пък и после до следобяда имате свободно време на кораба за почивка.

Всички други дни програмата почва след закуска.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте, след няколко дни ни предстой почивка в Египет.  Съгласно програмата на организаторите вторият ден сме на посещение до пирамидите в Гиза. Ще бъда много благодарен на някой който е бил там скоро и ми каже какви са приблизителните цени за вход в пирамидите.  Мисля да влезя в Хеопсовата пирамида и във всички който мога ако позволява времето.  Изчетох доста информация тук и в разни пътеписи.  Информацията с която разполагам е че не може да се плаща с карта и може да се плати входа само в месната валута.  Предварително благодаря за помоща на отзовалите се.

Връзка към мнение

Това са актуалните цени и единственият вход от където можете да си купите билети. Само в местна валута. 

Не зная дали като сте с група няма да имате някакъв колективен билет. 

 

2.png

1.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте! Имам един малко тъп въпрос - ако почивката е в Шарм ел Шейх, пак ли при завръщане ще подлежим на задължителна 10-дневна карантина, имайки предвид, че географски Шарм ел Шейх се намира на Синайския полуостров, който е в Азия. Simple Smile

Връзка към мнение
преди 15 минути , dechy каза:

Здравейте! Имам един малко тъп въпрос - ако почивката е в Шарм ел Шейх, пак ли при завръщане ще подлежим на задължителна 10-дневна карантина, имайки предвид, че географски Шарм ел Шейх се намира на Синайския полуостров, който е в Азия. Simple Smile

Тук се дискутира надълго и нашироко в другите теми. Въпросът въобще не е тъп, доц. Кунчев онзи ден излезе с изявление, че умуват и се чудят за туристите точно по казуса с Шарм ел Шейх.....

Апропо, вчера е имало среща с туропелатори, на която е предложено Египет, като цяло, да отпадне от заповедта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,
ще ми се наложи пътуване до Египет, което ще е съчетано и с бизнес 😄 . Обаче ще се пътува с чартърите до Хургада и ще има време за туризъм. Може ли да ми кажете как стоят нещата с rent-a-car? Чета доста противоречиви мнения. Идеята е, освен да се използва за биснес (не в Кайро) да се отиде до Кайро , да се остави на някой местен паркинг и там пеша. Както и за Луксор и може би още 1-2 неща, които са ОК да се достъпят с кола от Хургада. 
Може ли малко помощ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ми дава да си редактирам поста, но ме интересуват и следните неща:

 

1. за rent-a-car трябва ли международна шофьорска или е ОК и с нашата си 🙂

2. освен обичайните Кайро, Луксор и Парадайз - за човек с кола къде другаде може да се отиде 🙂

Връзка към мнение

Здравейте! Смятате ли, че началото на май е подходящо за почивка в Хургада, заедно с Кайро и Луксор. Опасявам се, че може да е твърде горещо. Иначе екскурзията, която сме харесали е с кацане в Кайро и отпътуване от Хургада. Ще се радвам и ако имате препоръки за хотел 🙂 

Връзка към мнение
преди 51 минути , powder-puff каза:

Здравейте! Смятате ли, че началото на май е подходящо за почивка в Хургада, заедно с Кайро и Луксор. Опасявам се, че може да е твърде горещо. Иначе екскурзията, която сме харесали е с кацане в Кайро и отпътуване от Хургада. Ще се радвам и ако имате препоръки за хотел 🙂 

  Съвсем си е подходящо . В Кайро и Хургада е добре . В Луксор е доста горещо . Класически тур от агенция в класически месец  . Хотела да е поне 4 звезди . Четете отзиви в ТА и гледате да има хубав риф . Маска ,плавници , шнорхел и препоръчително подводен фотоапарат . Това са важните неща 🙂  .

И да изпуснете някой музей или камък ще си наваксате с гледане на филми 🙂 .

А да и фланелки против изгаряне във водата 🙂 . И 1л уиски в багажа 🙂 .

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , ivooo каза:

 

А да и фланелки против изгаряне във водата 🙂 . 

Прости невежеството ми и ми разясни, моля те, какви са тези фланелки и от къде могат да се купят!

Връзка към мнение
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

Прости невежеството ми и ми разясни, моля те, какви са тези фланелки и от къде могат да се купят!

Декатлон напрмер, но и много други магазини за спортни стоки.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 20 минути , Mary каза:

Декатлон напрмер, но и много други магазини за спортни стоки.

Много полезна информация! Не знаех, че имат UV/ слънцезащитни функции. Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 31 минути , Дани Магелани каза:

Много полезна информация! Не знаех, че имат UV/ слънцезащитни функции. Благодаря!

Ако няма да я ползваш в бъдеще от Декатлон е ОК.Евтини са.Колко имат UV защита не се знае.Недостатък е,че при плуване-къпане се отпускат и стават на чувал.Тази от Декатлон я ползвам на плажа насухо,а имам SEAC за шнорхелинг.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@powder-puff, опасенията ви за горещо време са съвсем основателни, а и лесно можете да проверите статистиката за температурите през май както за Хургада,  така и за Кайро.

Аз отказах заминаване на 30 април, след като разбрах, че температурите по това време обичайно са към 35-36, може и нагоре. И това за Шарм ел Шейх, дето е на морето. Проверих и статистиката. За екскурзии във вътрешността, до пирамиди, Луксор, разходки в пустинята и прочие директно ме посъветваха да не планирам, че ще е тежко. Аз не търпя такива жеги, вие си преценете за вас. Тези дни чух от познати, че са ходили до Луксор миналата седмица и е имало температурен рекорд от 43 градуса. То с тези климатични промени нищо не е сигурно вече. 

За хотел мога само да предам впечатления на приятелка, която в края на февруари ходи за втори път в Хургада, в хотел Desert Rose и каза, че е много доволна от всичко. Този хотел май е от любимите на българските тур.агенции. Ако не бъркам е 5 звезди.

 

И да попитам нещо, че заминавам в понеделник за Шарм. Предплатените карти за интернет откъде да купим?  На летището има ли, там ще е най-удобно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Jenbel каза:

@powder-puff, опасенията ви за горещо време са съвсем основателни, а и лесно можете да проверите статистиката за температурите през май както за Хургада,  така и за Кайро.

Аз отказах заминаване на 30 април, след като разбрах, че температурите по това време обичайно са към 35-36, може и нагоре. И това за Шарм ел Шейх, дето е на морето. Проверих и статистиката. За екскурзии във вътрешността, до пирамиди, Луксор, разходки в пустинята и прочие директно ме посъветваха да не планирам, че ще е тежко. Аз не търпя такива жеги, вие си преценете за вас. Тези дни чух от познати, че са ходили до Луксор миналата седмица и е имало температурен рекорд от 43 градуса. То с тези климатични промени нищо не е сигурно вече. 

За хотел мога само да предам впечатления на приятелка, която в края на февруари ходи за втори път в Хургада, в хотел Desert Rose и каза, че е много доволна от всичко. Този хотел май е от любимите на българските тур.агенции. Ако не бъркам е 5 звезди.

 

И да попитам нещо, че заминавам в понеделник за Шарм. Предплатените карти за интернет откъде да купим?  На летището има ли, там ще е най-удобно.

Карти има на летище на всички мобилни оператори.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Jenbel каза:

Благодаря! Предполагам, че няма значение от кой оператор ще купя?

Няма значение, ние избираме оператора с най малка опашка😀. Обикновено пристигаме по нощите с  Пегасус и не ни се чака.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! Още един въпрос - за екскурзия в Хургада с посещение на пирамидите агенциите предлагат и вариант полета на пристигане или на заминаване да е в Кайро. Кой вариант смятате, че е по-удачен, ако някой от Вас е пътувал така? Първият вариант е 100ина лв по-скъп, може би е по-удобен, защото не разглеждаш след цял ден път

 

В единия случай:

Кацане на летище Кайро.

  • Разглеждане на Египетския Музей 

Включен обяд на корабче, закотвен на брега на река Нил.

Привечер настаняване в хотел Мövenpick Hotel & Сasino Сairo

Нощувка.

ДЕН-2

  • Посещение на Египетските пирамиди в Гиза 

Трансфер до Хургада около 5 часа и настаняване в хотела.

 

Или

 

 

ДЕН-7

Ранно отпътуване за Кайро. Пристигане в Кайро рано сутринта.

  • Екскурзия до Кайро и Египетските пирамиди в Гиза.

Обяд. Следобед отпътуване за хотела. Привечер настаняване в хотел Мövenpick Hotel & Сasino Сairo

Нощувка.

ДЕН-8

Закуска. Освобождаване на хотела. Трансфер до летище Кайро за полет към България.

 

Във втория вариант музея в Кайро не е описан, явно не се посещава... ще попитам агенцията. 

 

Имате ли впечатления и от допълнителните опции за вечерта - светлинно шоу на пирамидите или вечерен круиз по Нил с ориенталско шоу?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.