Прескочи до съдържание

Искам да живея в италианско село


rdd

Препоръчани мнения

Не знам дали някой ще се включи със съвети и познания, но да опитам: Живея в изключителен шумен квартал, с шумни автомобили, с постоянни ремонти и шум от пробивни и режещи машини, с шумни съседи, с куче над нашия апартамент, с постоянно строящи се сгради и техния шумен процес, а отгоре на всичко плащаме и голяма цена за поддръжка на сградата, с денонощна охрана (портиери), които за нищо на света няма да направят забележка на някой шумен съсед, за да не си изпросят боя.  Не издържам повече да шума от вентилации от заведения в блока и шум от климатици от фризьорски салон под нашия апартамент. Климатиците работят целогодишно и денонощно. Без почивка, почти.

Много ми се иска да сменя местоживеенето си, например в италианско село, или подобно, близо до море (вода), където времето е спряло. Поне за малко - за месец дори. Не знам къде се намира това село, и не знам как се стига до там. Тази идея не ме оставя на мира от както гледах филма "Край морето". Ако някой е видял това място, може да се включи в темата. Предварително благодаря! 

  • Харесвам 6
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Има ли смисъл само за 1 месец, когато се върнеш ще ти е още по-гадно ми се струва?

1 месец някъде из Европа може да се наеме само през airbnb или от платформа за нощувки  и ценово няма да е евтино както стандартен наем за дългосрочно пребиваване, но това е относително все пак.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , rdd каза:

близо до море (вода), където времето е спряло.

Близо до морето няма как  времето да е спряло. Морето е животът!  Морето е прогресът!  Морето  е развитието! Виж до някое езеро в Умбрия, например, може да се намери подходящо село.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Кой е точно филмът?

Иначе едва ли е невъзможно да се намери стая през сайт за обяви например на нормална цена, като за временно пребиваващ там, но предполагам ще трябва малко италиански...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , rdd каза:

Не знам дали някой ще се включи със съвети и познания, но да опитам: Живея в изключителен шумен квартал, с шумни автомобили, с постоянни ремонти и шум от пробивни и режещи машини, с шумни съседи, с куче над нашия апартамент, с постоянно строящи се сгради и техния шумен процес, а отгоре на всичко плащаме и голяма цена за поддръжка на сградата, с денонощна охрана (портиери), които за нищо на света няма да направят забележка на някой шумен съсед, за да не си изпросят боя.  Не издържам повече да шума от вентилации от заведения в блока и шум от климатици от фризьорски салон под нашия апартамент. Климатиците работят целогодишно и денонощно. Без почивка, почти.

Много ми се иска да сменя местоживеенето си, например в италианско село, или подобно, близо до море (вода), където времето е спряло. Поне за малко - за месец дори. Не знам къде се намира това село, и не знам как се стига до там. Тази идея не ме оставя на мира от както гледах филма "Край морето". Ако някой е видял това място, може да се включи в темата. Предварително благодаря! 

Някъде съм чела, че филмът е сниман в Малта, на остров Гозо.

 

Ама, наистина ли, живеете  в този ужас? Ние имахме едни съседи под нас, дето бяха шумни и мъжът ми, много се нервеше с тях.

Имам квартирант в единия апартамент - много приятен млад човек от София, който си има бизнес тук. Единственото му условие за жилището беше, да е тихо, за да се наспива. Че в петък,събота,неделя си е в София и там било, каквото ти описваш.

 

Това, което искаш, го виждам в едно сицилианско селце, отиваш на място, уговаряш си къщЕнце, за месец - не ти трябв ни Букинг, ни мукинг. Но си трябва поне мъничко италиански.

 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Не ти трябва италианско село, за да ти е тихо и спокойно. Същото може да получиш и в някое родопско село (а предполагам, може и на други кътчета в България).

Иначе прекрасно те разбирам, но това е цената на живот в големия град.

 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към мнение

Не може ли човек да е доволен от живота там където се намира? Селяните напират в града, защото там заплатите са по високи, а забавленията, услугите и образованието по добрo, гражданите напират към село, защото там било по спокойно! Няма угодия за никой...

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

Няма угодия за никой...

Просто човек често желае/мечтае за това, което няма в момента...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 11 минути , Lyubina каза:

Не ти трябва италианско село, за да ти е тихо и спокойно. Същото може да получиш и в някое родопско село (а предполагам, може и на други кътчета в България).

+ напълно подкрепям.

Там където времето е спряло, не би трябвало да има нито букинг, нито други резервационни системи....иначе си е туризъм.

Предполагам, че може да се осъществи, като населеното място се открие в движение и на място, обикаляйки с кола. Дали тук, дали в италианската провинция, където е диво и тихо, може да се попита да се наеме стая, за определен период и там човек да прекарва времето, докато му омръзне.

 

Аз имам желание за нещо подобно, но то не е свързано с опит да избягам от шума, а по скоро любопитството да преживея нещо по-различно, наблюдавайки местните. Имам голямо желание да отида в Сицилия, в някое селце във вътрешността, без големи  забележителности, с някоя малка църква, където от местните са останали по възрастните и които си говорят на свой местен диалект и там да изкарам около седмица. Целта ми е да нямам кой знае какви забавления, освен някоя книга, да ям селски манджи, да усетя, че времето наистина е спряло. Представям си го като нещо интересно и различно. Проблем е как да се стигне до там, ако ще е затънтено и времето ще е спряло, не би трябвало да има автобуси от една страна, а от друга - в толкова малко селце едва ли ще има ресторант, най-много някое кръчме....та остава въпроса, къде ще ям селските манджи😉.

Все още не съм го измислила, ама знам, че някой ден ще го направя.

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Mililia, вземи и мен като тръгнеш - в съседната къща ще се настаня, че да запазим усамотението. :laugh:

 

rdd, чудесно те разбирам - търси това място и му се наслади поне за месец, а за след това не мисли, ще го караш на спомени и нови планове. 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , AlexandraKo каза:

на остров Гозо.

Живях една седмица на Гозо.  Абсолютно спокойствие!  Но чак пък времето да е спряло, не спряло. Има си автомобили, магазини, обществен транспорт.  Има в едно градче и български ресторант. Семейство от Разград го държат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

Mililia, вземи и мен като тръгнеш - в съседната къща ще се настаня, че да запазим усамотението. :laugh:

 

rdd, чудесно те разбирам - търси това място и му се наслади поне за месец, а за след това не мисли, ще го караш на спомени и нови планове. 

На първо време си намерих съмишленици, на второ не искам да съм в родопско село. Все от някъде ще следя новините, все от някъде ще чуя за този и онзи корумпиран, не, не. Едва ли ще се осъществи моята мечта, в този живот, но защо да не си поговорим и за това. Аз иначе обичам и живота да е жив. Например с удоволствие мога да стоя на летище, с много, много хора. Или на концерт в Хайд парк, или на ж.п. гарите на Лондон, да мирише на гориво и да има много хора. Тъй като вкъщи съм споменавала за този мерак, а скоро бяхме в Лондон и на един от пероните на St Pancras International, се носеше такава миризма на влакове, и аз казвам: така обичам, живота да е жив. И синът ми пита, какво искаш да е жив или да е спрял. Смяхме се искрено. 

 

 

 

преди 47 минути , AlexandraKo каза:

Някъде съм чела, че филмът е сниман в Малта, на остров Гозо.

 

Ама, наистина ли, живеете  в този ужас? Ние имахме едни съседи под нас, дето бяха шумни и мъжът ми, много се нервеше с тях.

Имам квартирант в единия апартамент - много приятен млад човек от София, който си има бизнес тук. Единственото му условие за жилището беше, да е тихо, за да се наспива. Че в петък,събота,неделя си е в София и там било, каквото ти описваш.

 

Това, което искаш, го виждам в едно сицилианско селце, отиваш на място, уговаряш си къщЕнце, за месец - не ти трябв ни Букинг, ни мукинг. Но си трябва поне мъничко италиански.

 

AlexandraKo, да така е - филмът е сниман на остров близо да Малта. Целия остров е бил затворен до като са снимали. Аз многократно съм се разхождала из острова с Гугъл мапс. Но не можах да намеря хотела на Брат Пит и Анджелина Джоли. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз мога да ти кажа и друг по добър начин има сайтове за размяна на жилище, но незнам дали мога тук да пиша , просто си сменяте къщите за месец. Пък на тях може да им хареса и да остане и за повече... 🙂 🙂 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето къде са снимали By the sea https://www.imdb.com/title/tt3707106/locations

 

хотелът може да е бил направен макет за филма

преди 55 минути , Topfly каза:

Не може ли човек да е доволен от живота там където се намира? Селяните напират в града, защото там заплатите са по високи, а забавленията, услугите и образованието по добрo, гражданите напират към село, защото там било по спокойно! Няма угодия за никой...

то ако е точно така, просто едните си сменят местата с другите и готово

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм съгласен, че има ли букинг значи има туризъм или поне не е явен.

Има много места, където съм бил, на които след 1 седмица, повечето хора биха полудяли, визирам разни селца из Канарските острови, а такива има и по другите държави.

Със сигурност това което се търси е лесно да се намери, супер тишина и спокойствие. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 51 минути , Topfly каза:

Не може ли човек да е доволен от живота там където се намира?

Може,разбира се.

Хората сме различни. На някои им е необходимо непрекъснато да ги забелязват и да получават одобрение.И те търсят тълпа,навалица и начини да демонстрират навиците си пред съседи и приятели.

На други обаче(включвам себе си в този списък),хич не им трябват подобни неща.Търсят спокойствие и малки  компании за общуване.Хубава книга и домашно притотвена храна.

@rdd,има много места в България,където можеш да избягаш от забързаното ежедневие.Освен  Родопите,Странджа и Трънско са също добро предложение.Със сигурност ще си починете добре със семейството ти.Един месец без Интернет,новини и т.н.съвременни джаджи и технологии е чудесна възможност да релаксираш и избягаш от града.Ще бъде чудесно,ако го направиш и след това споделиш впечатленията си с нас нас.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , ZORI каза:

Аз мога да ти кажа и друг по добър начин има сайтове за размяна на жилище, но незнам дали мога тук да пиша , просто си сменяте къщите за месец. Пък на тях може да им хареса и да остане и за повече... 🙂 🙂 🙂

ZORI и такъв филм съм гледала с Камерън Диас "Ваканцията" . Хубав филм. 

преди 13 минути , jungfraujoch каза:

Може,разбира се.

Хората сме различни. На някои им е необходимо непрекъснато да ги забелязват и да получават одобрение.И те търсят тълпа,навалица и начини да демонстрират навиците си пред съседи и приятели.

На други обаче(включвам себе си в този списък),хич не им трябват подобни неща.Търсят спокойствие и малки  компании за общуване.Хубава книга и домашно притотвена храна.

@rdd,има много места в България,където можеш да избягаш от забързаното ежедневие.Освен  Родопите,Странджа и Трънско са също добро предложение.Със сигурност ще си починете добре със семейството ти.Един месец без Интернет,новини и т.н.съвременни джаджи и технологии е чудесна възможност да релаксираш и избягаш от града.Ще бъде чудесно,ако го направиш и след това споделиш впечатленията си с нас нас.

Близките ми казват, че една къща в Камен бряг, ще свърши същата работа, като италианското село. Тук във форума съм срещала магеланци, които имат нещо общо с Камен бряг. Ако се включат с полезна информация, ще съм благодарна.

Връзка към мнение

за мен такъв тип преживяване би било много по-истинско ако е в друга държава, възможно по-непозната...колкото и хубави подобни места да имаме тук...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, epetkov каза:

Живях една седмица на Гозо.  Абсолютно спокойствие!  Но чак пък времето да е спряло, не спряло. Има си автомобили, магазини, обществен транспорт.  Има в едно градче и български ресторант. Семейство от Разград го държат.

 Кое е това градче? 

Връзка към мнение

И в България е възможно, но както казаха по-горе само далеч от големият град.

 

Аз също дълго мечтаех за нещо такова и съдбата се усмихна.

Разбира се, не точно както си го представях, вместо Италия се оказа Белгия :)

Но на 15 мин с влака от лудницата на Брюксел се оказах в страхотно тихо и спокойно място.

Вечер след работа е толкова тихо и спокойно, че чак се чудиш какво става.

 

Когато се прибирам в София съм потресен как всеки бърза, всеки е нервен..

Нямам намерение да си го причинявам отново това.

 

Когато живота ти е на по-бавни обороти, имаш време да му се насладиш ;)

 

Наздраве и успех !

67546740_10157906351484769_3813971052367708160_n.jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 6
Връзка към мнение

Разгледах на бързо предлаганите нощувки на остров Гозо, много са и евтини. Как не съм се сещала. Има и много луксозни и други, апартаменти, къщи с басейни. Как ли се стига до там. От Малта разбира се. Който вече знае нека сподели.

 

Връзка към мнение

ооо..Белгия е най истинска по селата. такъв рай просто няма. Уредени дворчета,чисто... задължителна зелена ограда - жив плет и много цветя, хубави къщи и такова спокоййствие...имах това удоволствие миналата гтодина 4 месеца изкарах така...за големите градове да не говорим...мръсни, шумни, пълни с бежанци...просто ужасно

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.