Прескочи до съдържание

Искам да живея в италианско село


rdd

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Гост каза:

Е бива ли сега такива мухи да пускаш 😞 (Липсата на италиански език единствено ме възпира да извърша някоя грандиозна глупост...). 

@Rainy, не искам да ми тежи съвестта, че съм те подтикнал към извършването на глупости, но италианският се учи сравнително лесно. Само след няколко месеца оналйн уроци и го докарах до средно ниво - В1 преди няколко години. И то без да се напъвам, учих го за кеф, без никакви други задни мисли. А, ми се струва, че ти имаш повече ум от мен, все пак аз съм прост историк. :grin:Но, не се забивай в разни села. Виж за ваканции от време на време звучи добре. 🍷

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Crazy Horse каза:

@Rainy, не искам да ми тежи съвестта, че съм те подтикнал към извършването на глупости, но италианският се учи сравнително лесно. Само след няколко месеца оналйн уроци и го докарах до средно ниво - В1 преди няколко години. И то без да се напъвам, учих го за кеф, без никакви други задни мисли. А, ми се струва, че ти имаш повече ум от мен, все пак аз съм прост историк. :grin:Но, не се забивай в разни села. Виж за ваканции от време на време звучи добре. 🍷

Благодаря ти за милите думи! Езикът е последното, за което трябва да се тревожа, ако се реша на такава чудна идиотия 🙂 За съжаление, аз не съм Жулиет Бинош и не умея да правя шоколад, а пък прекрасната италианска храна - както и наемите - са с финикийски знаци, които няма как да фабрикувам в това село. Просто е една чудесна илюзия... Дадох си 10 минути мечтание в мрака.

Връзка към мнение
12 minutes ago, Гост said:

Езикът е последното, за което трябва да се тревожа

Гърците имат поговорка - "Език се учи на маса и ...". Що италиански софри можете да разпънете в някое италианско село.... А и чудесата се случват отвъд границата на зоната на комфорт...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , akair каза:

Гърците имат поговорка - "Език се учи на маса и ...". Що италиански софри можете да разпънете в някое италианско село.... А и чудесата се случват отвъд границата на зоната на комфорт...

Говори ми, говори ми... Това със зоната на комфорт - знаеш ли от кога искам да я нацеля (и Хасан човек, и той иска ментален комфорт), ама все в покрайнините й се мотая 😄  

 

Поздрави от Флоренция! (От лудницата наоколо все повече оценявам италианските села...)

Връзка към мнение

Какво ще кажете за помощ от 700 евро на месец до 3 години, само за да се премести в град  paese Молизе? Посочваме тази красива възможност, ако се интересувате да промените живота си.

25 000 евро за преместване в Молизе!

Целта е да се преселят общините под 2 000 жители, които рискуват да изчезнат, които в Молизе са мнозинството, над 100 от 136. Регионалното съобщение, което ще бъде публикувано на 16 септември и ще съдържа цялата информация за това как да кандидатствате.

Ще бъде необходимо да пребивавате (не фиктивно!) и да започнете икономическа дейност поне 5 години. Ако проявите интерес, проверете съобщението веднага щом то ще бъде публикувано на уебсайта на региона Молизе, на 16 септември, защото ще има само 60 дни за кандидатстване.

 

https://www.piratinviaggio.it/travel-magazine/25000-euro-per-trasferirsi-in-molise-andiamo-pirati-ma-soprattutto-il-molise-esiste_19398

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Doctor Who каза:

за да се премести в град в Молизе?

 Едно уточнение. Молизе не е град в Италия, а един от регионите. Има площ  4438 кв.км.

 

цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се замислям, че май всъщност ще ми е трудно да живея само в едно италианско село. Твърде тясно ще се окаже за моето его! 🙂 Ще се наложи да търся поле за изява в съседни села. Ще възникне и естествената нужда от обслужване и снабдяване, което ще наложи за по-голямо удобство и минимизиране на всякакви разходи завладяване на въпросните съседни села. Ще минат години и въпросните села също ще изпитат необходимост от своя периферия - я за ресурси, я за пазари ако следваме икономическата логика, я просто да се водят граждани сред останалите 🙂 Може би след няколко века ще владеем цялото Средиземноморие, както едни готини хора направиха преди време, но този път няма да спираме до тук! 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Брани каза:

Аз се замислям, че май всъщност ще ми е трудно да живея само в едно италианско село. Твърде тясно ще се окаже за моето его! 🙂 Ще се наложи да търся поле за изява в съседни села. Ще възникне и естествената нужда от обслужване и снабдяване, което ще наложи за по-голямо удобство и минимизиране на всякакви разходи завладяване на въпросните съседни села. Ще минат години и въпросните села също ще изпитат необходимост от своя периферия - я за ресурси, я за пазари ако следваме икономическата логика, я просто да се водят граждани сред останалите 🙂 Може би след няколко века ще владеем цялото Средиземноморие, както едни готини хора направиха преди време, но този път няма да спираме до тук! 🙂

Аз пък, за разлика от теб, ще подходя различно. Ще си направя собствено село и кракът ми няма да стъпи извън него, само че... селото ще се движи.

С други думи, мисля да си основа катун :grin:

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 6 минути , Goal & Boss каза:

Аз пък, за разлика от теб, ще подходя различно

Във виртуалното пространство всеки може да  подхожда както си поиска: да завладява Средиземноморието, да не излиза от село, да снабдява , да купува, да продава и какво ли още не. В реалното пространство, обаче,  нещата  са други.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , epetkov каза:

 Едно уточнение. Молизе не е град в Италия, а един от регионите. Има площ  4438 кв.км.

 

цък

Има и регион и село.

цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Goal & Boss каза:

 само че... селото ще се движи.

С други думи, мисля да си основа катун :grin:

Хубава идея -  природа, свобода! Но зависи каква е посоката на движение, защото може да тръгне таборът към небето. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Брани каза:

Аз се замислям, че май всъщност ще ми е трудно да живея само в едно италианско село. Твърде тясно ще се окаже за моето его! 🙂 Ще се наложи да търся поле за изява в съседни села. Ще възникне и естествената нужда от обслужване и снабдяване, което ще наложи за по-голямо удобство и минимизиране на всякакви разходи завладяване на въпросните съседни села. Ще минат години и въпросните села също ще изпитат необходимост от своя периферия - я за ресурси, я за пазари ако следваме икономическата логика, я просто да се водят граждани сред останалите 🙂 Може би след няколко века ще владеем цялото Средиземноморие, както едни готини хора направиха преди време, но този път няма да спираме до тук! 🙂

Е, на тебе, ще ти търсим, три села, едно до друго:)))))Да ти е широко на егото:)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 27.08.2019 г. в 19:36, ZORI каза:

Аз мога да ти кажа и друг по добър начин има сайтове за размяна на жилище, но незнам дали мога тук да пиша , просто си сменяте къщите за месец. Пък на тях може да им хареса и да остане и за повече... 🙂 🙂 🙂

Първо, да кажа, че не съм изчела цялата тема, но....

 

Тъкмо се връщам от Ница, по-точно от Villeneuve-Loube, едно китно селце край Ница. Бяхме в къща с басейн, с тераса с гледка към средновековния замък на хълма отсреща, потънала в зеленината на кипариси и ухаеша на лавандула и смокини. Пълен покой за една седмица. Наблизо минава автобус, който ходи до Ница, Антиб, Кан и всичките китни селца наоколо. Кеф ти музеи, променади с безумно много цветя, плажове, история...Всеки ден минавахме през центъра и си купувахме прясно изпечени багети със сирене, терини и розе и ядяхме на терасата - толкова ни харесваше уединението.

 

Не го пиша, за да ти правя гадно, а за да те вдъхновя. Престоя ми беше организиран през HomeExchange - сайт за размяна на жилища. Това ми е вече 5та размяна, като съм била на 4, 5тата ми предстои - по-горе описаната от мен идилия, но в Тоскана.

Трябваха ми няколко години за да събера смелост, ноу-хау и възможности за да осъществя плановете си, но мога да кажа само прекрасни неща за този начин на ....ами то си е начин на живот, в същност.

Вярно е, че едно от много важните условия за успешни размени е  да имаш интересен за размяна имот в ответ, но това не е толкова важно. Няма да повярвате колко много хора се включват в това приключение. Просто търсейки различното, непознатото , интересното. Има много хора с дълги ваканции, които предлагат дома си за размяна. Или такива с вили, на които не ходят толкова често. Или с ваканционни имоти на море, търсещи планина или обратното...

Точно Гозо ми беше в плановете, когто започнах да си търся място за релакс за гореописаната почивка и ми казаха, че септември е още натоварено, но от Октомври могат да ме приемат - беше чудо апартаментче с тераска почти над водата.

 

Ак размяната ти е все още трудна за осъществяване (да, човек има нужда от подготовка и правилна нагласа, трябва да узрее), то в airbnb могат да се намерят много предложения за по месец на прекрасни места. Просто седни и напиши твоите параметри - например Италия, дати, брой хора, цена до едиколко си и виж какво ще ти изкара - ей така, за проба и вдъхновение.

 

Твоето място е някъде там и чака да бъде открито. И то никога не е едно място, а е цяла палитра от места и е в главата и сърцето ти, трябва само да ги видиш. Очудващо е колко малко му трябва на човек - да попромени това-онова, да преподреди приоритетите си, да побутне някой забравен проект-мечта и в резултат да промени изцяло живота си. Никога не се отказвай от мечтите си!

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 28 минути , samuraika каза:

Първо, да кажа, че не съм изчела цялата тема, но....

 

Тъкмо се връщам от Ница, по-точно от Villeneuve-Loube, едно китно селце край Ница. Бяхме в къща с басейн, с тераса с гледка към средновековния замък на хълма отсреща, потънала в зеленината на кипариси и ухаеша на лавандула и смокини. Пълен покой за една седмица. Наблизо минава автобус, който ходи до Ница, Антиб, Кан и всичките китни селца наоколо. Кеф ти музеи, променади с безумно много цветя, плажове, история...Всеки ден минавахме през центъра и си купувахме прясно изпечени багети със сирене, терини и розе и ядяхме на терасата - толкова ни харесваше уединението.

 

Не го пиша, за да ти правя гадно, а за да те вдъхновя. Престоя ми беше организиран през HomeExchange - сайт за размяна на жилища. Това ми е вече 5та размяна, като съм била на 4, 5тата ми предстои - по-горе описаната от мен идилия, но в Тоскана.

Трябваха ми няколко години за да събера смелост, ноу-хау и възможности за да осъществя плановете си, но мога да кажа само прекрасни неща за този начин на ....ами то си е начин на живот, в същност.

Вярно е, че едно от много важните условия за успешни размени е  да имаш интересен за размяна имот в ответ, но това не е толкова важно. Няма да повярвате колко много хора се включват в това приключение. Просто търсейки различното, непознатото , интересното. Има много хора с дълги ваканции, които предлагат дома си за размяна. Или такива с вили, на които не ходят толкова често. Или с ваканционни имоти на море, търсещи планина или обратното...

Точно Гозо ми беше в плановете, когто започнах да си търся място за релакс за гореописаната почивка и ми казаха, че септември е още натоварено, но от Октомври могат да ме приемат - беше чудо апартаментче с тераска почти над водата.

 

Ак размяната ти е все още трудна за осъществяване (да, човек има нужда от подготовка и правилна нагласа, трябва да узрее), то в airbnb могат да се намерят много предложения за по месец на прекрасни места. Просто седни и напиши твоите параметри - например Италия, дати, брой хора, цена до едиколко си и виж какво ще ти изкара - ей така, за проба и вдъхновение.

 

Твоето място е някъде там и чака да бъде открито. И то никога не е едно място, а е цяла палитра от места и е в главата и сърцето ти, трябва само да ги видиш. Очудващо е колко малко му трябва на човек - да попромени това-онова, да преподреди приоритетите си, да побутне някой забравен проект-мечта и в резултат да промени изцяло живота си. Никога не се отказвай от мечтите си!

 

Много интересно!

Може би е добре да се обособи самостоятелна тема, в която да се споделят подобни практики и да се задават въпроси.

Българските фамилии имат обикновено по няколко собствени имоти, понякога на атрактивни места. И в много случаи рядко обитавани.

Това би представлявало чудесна възможност за пътувания, ако си пречупим мисленето (поне аз).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Много интересно!

Може би е добре да се обособи самостоятелна тема, в която да се споделят подобни практики и да се задават въпроси.

Българските фамилии имат обикновено по няколко собствени имоти, понякога на атрактивни места. И в много случаи рядко обитавани.

Това би представлявало чудесна възможност за пътувания, ако си пречупим мисленето (поне аз).

Наистина звучи много интересно. Ще се разровя и аз. Ако има някой друг опит може да сподели. За себе си също мисля , че трудно бих се пречупила , но пък не пречи да се изпробва.

Връзка към мнение
преди 7 часа, samuraika каза:

Първо, да кажа, че не съм изчела цялата тема, но....

 

Тъкмо се връщам от Ница, по-точно от Villeneuve-Loube, едно китно селце край Ница. Бяхме в къща с басейн, с тераса с гледка към средновековния замък на хълма отсреща, потънала в зеленината на кипариси и ухаеша на лавандула и смокини. Пълен покой за една седмица. Наблизо минава автобус, който ходи до Ница, Антиб, Кан и всичките китни селца наоколо.

 

Самурайка! Няма да забравя колко ми помогна с Япония и онази твоя идея за цъфналите азалии и Катсураги, незабравима част от цялото ни пътуване. Сега се готвим за Ница ,Моноко  за 5 дни. Това с Homeexschange нещо не ми се получава, аз се бях орентирала и фокусирала само за Ница. Селата как са с градския транспорт. Може ли да ме орентираш за вашето място и какво точно сте ползвали от автобусите. Неща тако карта, маршут на bus, номер...  някакъв орентир, звучи много добре селo в планината , къща с веранда , двор точно такова искам, на заради транспорта имах някакви спирачки за селата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще докладвам в темата за Ница за разходката ми там, за автобусите и т.н.

 

И за HomeExchange ще отворя специална тема, ама малко да ми се отвори време...

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 45 минути , samuraika каза:

Ще докладвам в темата за Ница за разходката ми там, за автобусите и т.н.

 

И за HomeExchange ще отворя специална тема, ама малко да ми се отвори време...

Избързвам с въпросите.

Само размяна ли е възможна или си работи и като обикновен сайт с цена за нощувка. Има ли минимален брой дни за отсядане?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

A това мина преди малко в новините на Дарик радио...Хем си на село, хем ти плащат, хем учиш италиански...:)

 

https://darikradio.bg/italianski-sela-plastat-25-hil-evro-na-vseki-nov-zaselnik.html?fbclid=IwAR20_biNdfsJjeYo6NDWo1q6A-ET3kJ8X3G1viNZHpypSj8oUeHwjQeP_1U

 

 

Връзка към мнение
преди 57 минути , Ивайла каза:

A това мина преди малко в новините на Дарик радио...Хем си на село, хем ти плащат, хем учиш италиански...:)

 

https://darikradio.bg/italianski-sela-plastat-25-hil-evro-na-vseki-nov-zaselnik.html?fbclid=IwAR20_biNdfsJjeYo6NDWo1q6A-ET3kJ8X3G1viNZHpypSj8oUeHwjQeP_1U

 

 

От сряда го коментираме, Дарик доста са закъснели 😁

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Да,наистина всеки мечтае за това,което няма.Хубаво е,че искаш само за месец.

Аз живея на село и знам какво е.Генератор,защото я духне или се светне и токът спира.Хидрофор,защото от месец сме на режим на водата.Магазин няма,затова като отида в Метро пазарувам като за ресторант.На лекар в София,на зъболекар в София.Държа един стар джип Волво,защото зимата не се сещат снега да почистят.

Това са част от разликите между италианското и българското село.Така че,ако ще е на село,то по-добре да е в италианско.Е,сигурно ще ти липсват местните джигити,които пият и карат със 120 през селото,ще ти липсва и местната кравеферма,която произвежда еко мляко,но всичките мръсотии се оттичат в реката и живот там няма,ще ти липсва съседната дърводелска фабрика,която изхвърля тонове пепел,че прането отвън не можеш да си простреш.Е,да може пък безплатно да се дрогираш дишайки ацетон във възфуха от лаковете,които използват.Сигурно и дупките ще ти липсват,но то пък сигурно ще има обществен транспорт за разлика от тук.

И въпреки това не искам да живея във София.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

в момента сме в едно пусто критско село - Melidion, долу по крайбрежието духа полу-ураганно, а тук единственият звук, който се чува, са чановете на козичките, които пасат в маслиновите гори, идилия 🙂 но месец - не, то и в Рая омръзва :no:

 

IMG-611defe060e73adc6804dff482eeebed-V.jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.