Прескочи до съдържание

Искам да живея в италианско село


rdd

Препоръчани мнения

преди 43 минути , epetkov каза:

В Xlendi е ресторантът: https://www.facebook.com/SofiaBarRestaurantGozo/

Xlendi , намерих го, то по-застроено и от Св. Влас.

преди 45 минути , Тони каза:

Пише, че са го продали на нови собственици и са заминали за Испания. 

На Гугъл мапс, заведението стои с името на София. Дали са го приели новите собственици?

Връзка към мнение
преди 1 час, saved_ каза:

Тъй като наскоро бях в Тоскана, бих препоръчал с две ръце някое тосканско малко градче или селце. Спокойствие и страхотни гледки. 

Бихте ли посочили по-конкретно място, благодаря.

Връзка към мнение
25 minutes ago, rdd said:

Бихте ли посочили по-конкретно място, благодаря.

Тази тема още като я зърнах и се абонирах, защото и моите проблеми са сходни, живял съм и на тихи места, които много ми липсват .... сега в София.

Но като гледам колко магеланци се замечатаха 🙂 , то ми се струва ако се намери подходящото място ... някак си ще се пренасели 😉 ... но по добре с магеланци, отколкото с фризьорски салони 🙄 

Връзка към мнение
преди 51 минути , rdd каза:

Бихте ли посочили по-конкретно място, благодаря.

Което и да е, стига да го няма в пътеводителите и програмите на туроператорите 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз пробвах за година и малко на много спокойно място след много години в Мадрид. Бях много очарован в началото, но с времето се охладих и реших, че не е за мен, поне в този етап на живота ми. Но всеки трябва да следва мечтите си и да пробва каквото е решил.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 3 часа, rdd каза:

конкретно

Например Сampiglia Мarittima. Близко е до морето, но е малко и много спокойно  селце. Снимки от гугъл сам можеш да видиш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Светославов

rdd, само не ми казвай, че "там" ще си вземеш и телефона 🙂

Не знам от къде си, но примерно на 20-30км от Варна има такива заспали селца, ако решиш в по-дългосрочен план да решиш проблема с релакса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз виждам няколко основни разлики между български забити селца и чужди, като под чужди имам предвид европейски.

Относно откъснатостта и спокойствието може да се намери нещо идентично, но ми се струва, че до там стигат еднаквите им характеристики.

У нас в много откъснати и забити селца реално няма нищо, като под нищо се разбира, тук-там някое много възрастно семейство или човек, разруха, изоставени къщи и почти призрачна обстановка.

Друг проблем е, че може да няма в близост до 1-2 села нищо повече от хляб, бира и лимонада, а може и това да няма дори, а аптеки, лекари и пр да не говорим. Трябва да се ходи през 2-3 села за да си купи нещо за ядене.

 

Няколко пъти съм ходил до с. Горна Арда което е точен пример за това, даже сега проверих в мапса и няма снимки на улиците, не са стигнали до там.

Но ако ще е за малко седмици-месец, е друга работа

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Забутано селце в нищото, без интернет, телефон, телевизия, обществен транспорт? 

Колко време ще издържите? Аз до 3 дни.

Внимавайте какво си пожелавате!

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

има доста гръцки острови, до които ферибот ходи веднъж седмично, от това по-заспало няма накъде

Двуцветко май ходеше до такива

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дано си намерите вашето местенце, дори и само за месец! А мислили ли сте да се преместите на по-тихо място в София? Явно мястото където сте сега не ви устройва вече. 

 

Ние сме lucky, че предградията в големите северноамерикански градове са като села-спални - тихи и подредени. В нашето градче, много често следобедите няма жив човек по улиците, няма коли, пеят птички (истинска идилия, без да преувеличавам), но иначе всички съвременни удобства си имаме на близо (магазини, ресторанти, кафенета).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Спело, в Умбрия. Влюбих се в селото. Провежда се ежегодно филмов фестивал (тогава се оживява и въпреки това е кокетно село). Има и къщи, които се продават (вижте табелата).

IMG_20190304_190747.jpg.ca2ee5b8d9e8309f2769b8acdda91443.jpg

IMG_20190304_191014.jpg

IMG_4983.JPG

IMG_4985.JPG

IMG_20190304_184125.jpg

 

IMG_20190304_190157.jpg

IMG_20190304_190435.jpg

IMG_20190304_190747.jpg

IMG_20190304_192928.jpg

IMG_5002.JPG

 

IMG_20190304_190435.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , rdd каза:

Предложенията са добри по принцип. Но се търси място - село, може и по живичко, но от личен опит видяно. Не се съм се отказала!

@rdd За съжаление, не съм посещавала такива селца в континентална Италия - надявам се някога, но определено смятам, че селцата в средата на нищото в Сицилия отговарят на твоите условия. Там времето е спряло, а храната - извадена от "Кръстника". Без италиански обаче е просто невъзможно... Смятам, че това е валидно за всяка държава и съответния местен език.

 

Не знам доколко опитът ми от пресичане на Сицилия точно през такива селца се квалифицира като личен опит, но със сигурност са далече от какъвто и да е поток от хора... 

 

image.thumb.png.d31d56b9132b5045ae3b7e2539dbb5c5.png

 

image.thumb.png.9a4be7f1e2d20565ff020ebbf7e24e29.png

 

 

Ето това показва локацията на снимката:

 

image.png.ec27e5ffc8606dc37273991ba3be2994.png

 

Връзка към мнение
преди 47 минути , rdd каза:

Не се съм се отказала!

Ако не говорите италиански,  когато се установите в забутаното село, лесно ще се откажете на място.

преди 28 минути , Jane* каза:

Има и къщи, които се продават (вижте табелата).

Даже не са и скъпи: https://www.remax.com.ar/Condo-Apartment-For-Sale-Spello_35181011-7?lang=bg-BG  и http://www.remax.ae/31921001-167?LFPNNSource=Search&cKey=31921001-167&Lang=bg-BG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 27.08.2019 г. в 11:49, rdd каза:

например в италианско село, или подобно

не че съм подстрекател, но има и цели селца, които се продават :smile3: 

Entire Abandoned Spanish Villages Are Being Sold Cheap to Raise Money

 

moros_zaragoza_espana_2013-01-07_dd_11-1

 

 

Ghost villages are for sale in Spain

 

image.JPG
 



Ето и едно италианско село за €245 000 

 



И едно замъче в Испания за €140 000


rsz_tucanoprodcom_1.jpg

Апропо - на последните няколко сбирки със съученици от класа (доста от които са пръснати по света - Франция, Испания, САЩ, Канада и др.) като ударим няколко питиета и къде на шега, къде насериозно - започва да се обсъжда идеята като се пенсионираме да си купим някое изоставено село и да се настаним там - имаме си двама-трима лекари - да се грижат за болежките, имаме си инженери и архитекти за да се заемат с потягането на къщурите, имаме си адвокати да уреждат правните въпроси, имаме си музиканти да ни свирят и пеят :grin: ... всичко изглежда ОК, само за мястото почват известни разногласия - колебанията са между Франция, Испания и Италия, има идеи и за България, разбира се. :smile3:

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Ние за втори път почивахме в Пунта Сека, но от първия - преди 7-8 години, до сега имаше разлика, откъм навалица.

Преди селцето никой не го знаеше, само италианците и беше абсолютно спокойствие. Сега е различно - всеки ден - амтобуси с туристи, идват, гледат, шумят, оставят боклук  и си отиват.

Но вечер и сутрин си е точно, като преди. Ние си бяхме взели къщичка на плажа, от терасата почват дюните и морето. телевизията беше някакъв сателит, който не работИ , през 6 от седемте дни, интернет нямаше - ползвахме на телефоните, ама и без него си можеше.

За нас двамата, едно такова уединение вече е най-желаната почивка. Защото, така сме преситени и преяли с общуване, с всякакви индивиди, че напълно те разбирам.

Сър Антъни отбеляза, че това ни е била най-хубавата почивка на Сицилия / от поне 10 / и леееекинко ме смъмри, че не съм предвидила поне 10 дни. Което, живот и здраве, ще коригирам в следващия юни. Една седмица се хранихме само, с плодове, зеленчуци и прясна риба -тон.

Та, Рейни е права - в Сицилия има много такива селца, които не са туристически и са прелестни.

Били сме в Марина ди Ното - там също, времето е спряло. Може да се наеме къща, на брега и като не е баш в сезона - ами, през юни, или октомври, когато времето е супер, цената също няма да е висока.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.