Прескочи до съдържание

И отново Тайланд-Пукет, Краби- февруари 2020


nadeto_nn

Препоръчани мнения

Здравейте, изчетох много теми относно почивка в Тайланд, но все още не мога да се ориентирам изцяло. Плануваме да отидем в Азия февруари месец. Целта е красиви плажове и хубаво море. Първоначалния план беше Малайзия- Куала Лумпур и после Лангкави, само че прочетох, че Лангкави не се слави с бели плажове и тюркоазена вода, затова минах на вариант Тайланд. Миналата година бяхме в Таланд на остров Ко Самуй и ко Панган и много ни хареса. Сега взех да се оглеждам за Пукет, Краби, Пи-Пи. Надявам се за доста раЗлични от ко Самуй. Планът ми е да летим от София до Куала Лумпур, да направим 2-3 дни там и от там до Пукет или Краби, там да направи7-8 нощувки, след което от там обратно в София. Както казах целта са ни бели плажове и хубаво море, искаме да направим няколко трипчета с лодки. Въпроса е къде да спим- на Пукет, Краби или Пи-Пи. Къде е най-удобно за еднодневни екскурзии, в същото време да имаме някой ден мързелуване там където сме, на хубав плаж и да сме близо или в населеното място, защото обичаме вечер да се разхождаме, да вечеряме на различни места, а не да сме изолиране в някой резорт само. Ще се радвам да споделите мнение къде ще е най-добре според това което търсим, че наистина се обърках къде да гледам,

както и ако имате отзиви за някакви хубави хотели на плажа, до 100 евро нощувката. Благодаря много предварително на всички включили се. 🤗🤗🤗

Връзка към коментар

Ао Нанг е идеалното място за дневни екскурзии до островите Пи пи, Хонг, Пода, Бамбо и др .  Можете да помързелувате на Рейли бийч, до който се стига само с лодка за 10-15 минути.

Плажовете там обаче не стават. Отливите са много големи.

Курортът е добър и оживен. Има хубави и скъпи хотели, както и такива за бюджетно настаняване с много добри условия. Има много и хубави ресторанти, където предлагат вкусна храна. Краби е съвсем наблизо. Може да се ходи до града с междуградски транспорт за 15 минути.

Връзка към коментар
преди 23 часа, nadeto_nn каза:

Здравейте, изчетох много теми относно почивка в Тайланд, но все още не мога да се ориентирам изцяло. Плануваме да отидем в Азия февруари месец. Целта е красиви плажове и хубаво море. Първоначалния план беше Малайзия- Куала Лумпур и после Лангкави, само че прочетох, че Лангкави не се слави с бели плажове и тюркоазена вода, затова минах на вариант Тайланд. Миналата година бяхме в Таланд на остров Ко Самуй и ко Панган и много ни хареса. Сега взех да се оглеждам за Пукет, Краби, Пи-Пи. Надявам се за доста раЗлични от ко Самуй. Планът ми е да летим от София до Куала Лумпур, да направим 2-3 дни там и от там до Пукет или Краби, там да направи7-8 нощувки, след което от там обратно в София. Както казах целта са ни бели плажове и хубаво море, искаме да направим няколко трипчета с лодки. Въпроса е къде да спим- на Пукет, Краби или Пи-Пи. Къде е най-удобно за еднодневни екскурзии, в същото време да имаме някой ден мързелуване там където сме, на хубав плаж и да сме близо или в населеното място, защото обичаме вечер да се разхождаме, да вечеряме на различни места, а не да сме изолиране в някой резорт само. Ще се радвам да споделите мнение къде ще е най-добре според това което търсим, че наистина се обърках къде да гледам,

както и ако имате отзиви за някакви хубави хотели на плажа, до 100 евро нощувката. Благодаря много предварително на всички включили се. 🤗🤗🤗

Според мен за еднодневни екскурзии си е удобно от всяко едно от изброените места; зависи дали искате да видите нещо конкретно; по време на триповете много възможности за излежаване по плаж няма, принципът е "навсякъде по малко" и понякога се получава доста лудешко препускане. 
За мен Пукет и районът около Патонг е добър за това, което търсите - доста оживено, много и разнообразни места за хранене ( от доста скъпи до съвсем прилични ), като изключим централния плаж има невероятни малки и по - големи плажове с белите пясъци и хубавото море - част от тях са платени, но цените са съвсем прилични. За 100 евро на нощувка в Тайланд според мен ще се къпете в лукс. Нашите хотели, когато сме там, ни излизат по около 80 - 100лв. на вечер двойна стая и са много добри. Ако се спрете на Пукет и района около Патонг бийч - препоръчвам "The Crystal Beach Hotel", с уговорката, че далеч не е от класата на хотел за 100 евро / нощувка. 
Връзка към коментар

А има ли смисъл да ги разделям , примерно 4 нощувки на Пукет, 5 на Краби . И примерно има ли някаква разлика в цените на туровете, спрямо това дали са от Пукет или Краби ? За настаняването ни се иска хем да сме близо до населено място , хем хотела да е на хубав плаж.

Връзка към коментар

А дали е разумно да се напряво програмата така: 

2 нощувки КЛ

4 нощувки Краби и 5 нощувки Пукет

Или няма смисъл да се разделят Краби и Пукет, не ми се иска и да се получава  и някакво препускане, макар че прочетох че от Краби до Пукет е 3 ч. С автобус, което ми се вижда поносимо. 

Как мислите вие? 

Връзка към коментар

В Краби е приемливо скучно - повече от един, максимум 2 дни не трябва да му се отделя.  Вместо Краби - Ао Нанг (класи над Краби), и трипчета из района има всякакви.  Според мен, може би трябва да се намалят дните в Краби за сметка ня нещо друго . 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , nadeto_nn каза:

А дали е разумно да се напряво програмата така: 

2 нощувки КЛ

4 нощувки Краби и 5 нощувки Пукет

Или няма смисъл да се разделят Краби и Пукет, не ми се иска и да се получава  и някакво препускане, макар че прочетох че от Краби до Пукет е 3 ч. С автобус, което ми се вижда поносимо. 

Как мислите вие? 

Идеална ти е програмата така. Ние правихме три нощувки в КЛ, но пристигахме много късно вечерта; пет в Пукет и четири в Ао Нанг, определено е по-добре, отколкото в Краби. Има огромен смисъл да се разделят нощувките между Пукет и АоНанг. Между Пукет и Аонанг има фериботи, билети за които ще ви предлагат на всяко кьоше. По-бързо е отколкото с автобус, а и ще имате трансфер от единия хотел до ферибота и оттам до другия хотел.

Връзка към коментар

А имате ли спомен каква цената на ферибота? 

И още едно Питане- в Пукет в коя част е добре да се отседне, да има хубав плаж, дори ако имате препоръки за хотел на първа линия, така че да си порелаксираме малко. 

Връзка към коментар
преди 10 часа, nadeto_nn каза:

А има ли смисъл да ги разделям , примерно 4 нощувки на Пукет, 5 на Краби . И примерно има ли някаква разлика в цените на туровете, спрямо това дали са от Пукет или Краби ? За настаняването ни се иска хем да сме близо до населено място , хем хотела да е на хубав плаж.

За мен няма много смисъл да се разделя на Пукет + Краби. Цените ва туровете са горе - долу идентични ( след "преговорите" си стават повече от прилични ), зависи какво и до къде ще се гледа. 

Връзка към коментар
преди 7 часа, SK79 каза:

За мен няма много смисъл да се разделя на Пукет + Краби. Цените ва туровете са горе - долу идентични ( след "преговорите" си стават повече от прилични ), зависи какво и до къде ще се гледа. 

А кое място препоръчвате да се остане, като много ни се иска да си направим няколко дни плажуване, тоест хотела да е на хубав плаж, но да не е изолиран.

Връзка към коментар

Аз си харесвам района около Патонг; нищо особено, дори малко в повече е лудницата, но може би защото първия път в Тайланд бях там и има някаква сантиментална жилка останала, знам ли 😉 

За плажуването - всеки ден сме били на различни плажове, удобни са и лесно достижими, но с такси или шатъл на плажа. 

Хотел на плажа не мога да препоръчам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, nadeto_nn каза:

А имате ли спомен каква цената на ферибота? 

 

Ами в момента намирам в нета за вашите дати да се продават билети за ферибот за 608 бата. Има и по-скъпи, зависи от деня и часа. Но спомените ми са, че платихме по 650 бата на човек, а бяхме в топ-сезон по нова година.

 

Връзка към коментар

В последните мнения стана малко развален телефон. 🙂 Мисля под Краби никой няма предвид Краби таун, който не е на морето, а винаги е ставало въпрос за курортната зона Ао Нанг, в тази и други теми във форума. Като за първо ходене няма лошо да се разделят, да видите кое е вашето място. Препоръчвам ван пред фери между двете и първата точка да е Ао Нанг. Така ще се избегне пукетската такси мафия, които са неприятни типчета.

Връзка към коментар

Има смисъл да се разделя ако ще правите доста турове. Само от Пукет има екскурзии до Симилан, Сурин, Рача/Рая и т.н. Само от Краби и района има Ко Ланта, пилешки остров, Ко Пода и т.н (поне такова инфо събрах от агенциите този март). Топ дестинациите (Джеймс Бонд, Фифи) ги има и от двете страни. Затова избираш какви екскурзии ще правиш и колко дни ще лежиш на плажа и решаваш как да разпределиш дните по двете места или само едното място. На Пукет всички плажове ми харесаха като качество. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също мисля, че при 9 нощувки има смисъл от разделяне. Така ще се обхванат двете най-популярни дестинации (Пукет и Ао Нанг) и ще могат да се направят най-популярните екскурзии. Все пак става въпрос за първо ходене в тази част на Тайланд. На Пукет плажовете са по-хубави - Карон и Ката са моите предпочитания.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Най-вероятно ще си остана на първоначалния план, ще ги разделя и ще запазя по-хубав хотел на плажа в Пукет, да може да си оставим 2-3дни прости релакс. Благодаря много за отделеното време и отговорите!!!💙💙💙

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, 

Желая да използвам темата за няколко въпросчета по нея. 

Някой има ли контакти на местна туроператорска агенция(Краби, Пукет, ФиФи) , желая да договоря предварително триповете за да имам възможност да проверя в нета предложенията на агента. 

Целта ми е да посетим по - малко популярни острови и не ми се експериментира на място. 

Ако някой има конкретно предложение за такъв трип ще се радвам да сподели. 

Като цяло съм разпредели нощувките така Краби 3, ФиФи 2, Пукет 2.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
On 10/5/2019 at 12:07 PM, nadeto_nn said:


💙💙💙

Аз и приятелката ми ще сме там от 28 февруари до 11 март. Също падна голямо чудене как точно да разпределим дните. Накрая приехме 3 дни Банкок , 4 Пукет на плажа, 4 дни Ао Нанг тихи , но много добре изглеждащи самостоятелни къщички (там вероятно ще се присъединят и други магеланци) и последно 1 ден Банкок. В много теми има по нещо откъслечно, ще е много хубаво и полезно ако някой ходил и запомнил каже в един пост къде може да се отиде от Ао Нанг  и къде от Пукет (прочетох вече ,че екскурзиите били едни и същи , но все пак ако има някаква разлика да знаем да не пропуснем нещо )и съответно ориентировъчни цени. И ако някой се наеме да изброи всички атракции (които е посетил)и по негово мнение кои си струват и кои не толкова ще е супер. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 25.10.2019 г. в 1:59, Ivooo33 каза:

Аз и приятелката ми ще сме там от 28 февруари до 11 март. Също падна голямо чудене как точно да разпределим дните. Накрая приехме 3 дни Банкок , 4 Пукет на плажа, 4 дни Ао Нанг тихи , но много добре изглеждащи самостоятелни къщички (там вероятно ще се присъединят и други магеланци) и последно 1 ден Банкок. В много теми има по нещо откъслечно, ще е много хубаво и полезно ако някой ходил и запомнил каже в един пост къде може да се отиде от Ао Нанг  и къде от Пукет (прочетох вече ,че екскурзиите били едни и същи , но все пак ако има някаква разлика да знаем да не пропуснем нещо )и съответно ориентировъчни цени. И ако някой се наеме да изброи всички атракции (които е посетил)и по негово мнение кои си струват и кои не толкова ще е супер. 

 

За Пукет нищо не мога да кажа.

За Банкок препоръчвам целодневна екскурзия до гр. Качанбури, моста на р. Куай, разходка с влак по линията на смърта и яздене на слонове. Посещение на Аютая и летния палат на краля също е добър трип. Разочарован съм от плаващия пазар с изключение на разходката по по-дивите канали. За последния ден, ако се пада петък, събота или неделя, може да си оставите посещение на пазара Чатучак за купуване на сувенири и подаръци.

За Аонанг препоръчвам екскурзия до Пипитата, въпреки че Мая бей е затворен. Трипът до остров Хонг е средна работа. 4 или 7 острова е нищо особено. Задължително си оставете 1 ден за Рейли бийч. Страхотен плаж, до който се стига само с лодка за 100 бата на човек от Ао Нанг. 

За всички други екскурзии трябва да се пазарите. 

Весело изкарване!

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За съжаление нашето пътуване в момента е в застой. Реших да изчакам един ден с билетите(имаше вариант наши приятели да дойдат и те) и от 905 лв. , станаха 1200( с Катарците) за мултисити- София-Куала Лумпур; Пукет-София. Сега дебна с надежда да паднат пак, ако ли не ще се разминем с Пукет. 

Връзка към коментар
преди 21 часа, nadeto_nn каза:

За съжаление нашето пътуване в момента е в застой. Реших да изчакам един ден с билетите(имаше вариант наши приятели да дойдат и те) и от 905 лв. , станаха 1200( с Катарците) за мултисити- София-Куала Лумпур; Пукет-София. Сега дебна с надежда да паднат пак, ако ли не ще се разминем с Пукет. 

Провери за билети Истанбул-Банкок-Лондон. Имаше билети по 250 Евро с Gulf Air. 

Връзка към коментар

Благодаря ви за отговорите ,страхотни сте, но не намирам за нашите дати , а и мъжа ми иска да летим от София... то не е една 😂 ама така е , като се замотахме с купуването, ако изскочи нещо супер, ако не ... здраве да е. А пък знае ли се , може и за някъде другаде да изпадне оферта. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.